ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2020 04:13

Gratë që pësojnë abort përjetojnë simptoma afatgjata të stresit post-traumatik

Gratë që pësojnë abort përjetojnë simptoma afatgjata të stresit post-traumatik
Një në gjashtë gra që humbasin fëmijën gjatë shtatzënisë përjetojnë simptoma afatgjata të stresit post-traumatik. Sipas një studimi të ri, gratë kanë nevojë për më shumë përkujdes specifik pasi pësojnë abort ose ...
Gazeta Monitor | 16-Jan-2020 23:57
Një në gjashtë gra që humbasin fëmijën gjatë shtatzënisë përjetojnë simptoma afatgjata të stresit post-traumatik. Sipas një studimi të ri, gratë kanë nevojë për më shumë përkujdes specifik pasi pësojnë abort ose ...

A duhen ngrënë arrat gjatë shtatzënisë, si ndikojnë ato në zhvillimin e fetusit?
Arrat kanë qenë tashmë të njohura për të ndihmuar në uljen e rrezikut të hipertensionit, stresit oksidativ dhe diabetit, si dhe potencialisht për të mbrojtur kundër dëmtimeve të trurit në moshë të vjetër. Tani, studimi ...
Lajminet | 16-Jan-2020 08:27
Arrat kanë qenë tashmë të njohura për të ndihmuar në uljen e rrezikut të hipertensionit, stresit oksidativ dhe diabetit, si dhe potencialisht për të mbrojtur kundër dëmtimeve të trurit në moshë të vjetër. Tani, studimi ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved