ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 02:28

Pompeo: Do ta hetojmë rastin e ish-ambasadores në Ukrainë

Pompeo: Do ta hetojmë rastin e ish-ambasadores në Ukrainë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 22:10
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...

Senati amerikan fillon gjyqin për procesin e shkarkimit të presidentit
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 21:36
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...

Senati amerikan fillon gjyqin për procesin e shkarkimit të presidentit Donald Trump
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 19:31
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...

Ukraina heton nëse është përgjuar ish- ambasadorja amerikane
Autoritetet ukrainase thonë se kanë hapur një hetim për të zbuluar nëse Marie Yovanovitch, ish ambasadorja amerikane në Kiev, ishte përgjuar në mënyrë të paligjshme para se presidenti amerikan, Donald Trump, ta largonte ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 18:41
Autoritetet ukrainase thonë se kanë hapur një hetim për të zbuluar nëse Marie Yovanovitch, ish ambasadorja amerikane në Kiev, ishte përgjuar në mënyrë të paligjshme para se presidenti amerikan, Donald Trump, ta largonte ...

Ekipi Ligjor i Trump-it: një emër i njohur nga afera Clinton-Lewinsky
Ekipi ligjor i Presidentit amerikan Donald Trump, në seancën e pritshme për gjykim në Senat, do të përfshijë ish-profesorin e ligjit të Harvardit, Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ky i fundit një këshilltar të pavarur i ...
Tesheshi | 17-Jan-2020 23:19
Ekipi ligjor i Presidentit amerikan Donald Trump, në seancën e pritshme për gjykim në Senat, do të përfshijë ish-profesorin e ligjit të Harvardit, Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ky i fundit një këshilltar të pavarur i ...

Pompeo: Do ta hetojmë rastin e ish-ambasadores në Ukrainë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...
IliriaNews | 17-Jan-2020 23:15
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...

Auditi: Shtëpia e Bardhë ka shkelur ligjin me pezullimin e fondeve për Ukrainën
Shtëpia e Bardhë ka shkelur ligjin amerikan duke pezulluar një ndihmë ushtarake të destinuar për Ukrainën, vendosi një audit i pavarur i kontrollit qeveritar, duke prekur një çështje në qendër të procesit të tërheqjes ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 07:30
Shtëpia e Bardhë ka shkelur ligjin amerikan duke pezulluar një ndihmë ushtarake të destinuar për Ukrainën, vendosi një audit i pavarur i kontrollit qeveritar, duke prekur një çështje në qendër të procesit të tërheqjes ...

Senati nis gjyqin ndaj Trump (VIDEO)
Leximi publik i akuzave që fajësojnë presidentin amerikan Donalt Trump për tradhti kombëtare, nisi, të enjten. Me këtë veprim, senati amerikan u shndërrua në një gjykatë, për të vendosur nëse i pari i shtetit kreu vepra ...
Medial | 17-Jan-2020 23:12
Leximi publik i akuzave që fajësojnë presidentin amerikan Donalt Trump për tradhti kombëtare, nisi, të enjten. Me këtë veprim, senati amerikan u shndërrua në një gjykatë, për të vendosur nëse i pari i shtetit kreu vepra ...

Senati nis gjyqin ndaj Trump (VIDEO)
Leximi publik i akuzave që fajësojnë presidentin amerikan Donalt Trump për tradhti kombëtare, nisi, të enjten. Me këtë veprim, senati amerikan u shndërrua në një gjykatë, për të vendosur nëse i pari i shtetit kreu vepra ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 23:09
Leximi publik i akuzave që fajësojnë presidentin amerikan Donalt Trump për tradhti kombëtare, nisi, të enjten. Me këtë veprim, senati amerikan u shndërrua në një gjykatë, për të vendosur nëse i pari i shtetit kreu vepra ...

Pompeo: Do ta hetojmë rastin e ish-ambasadores në Ukrainë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 23:01
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...

Senati amerikan fillon gjyqin për procesin e shkarkimit të presidentit Trump
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...
Koha.net | 17-Jan-2020 22:53
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...

Prokurorët që hetuan Bill Clintonin do të mbrojnë Trumpin në gjyqin e shkarkimit
Ekipi i mbrojtjes së presidentit amerikan Donald Trump në gjyqin e tij në Senat do të përfshirë prokurorët specialë nga impiçmenti i presidentit Bill Clinton. Ai do të përfaqësohet nga Ken Starr dhe Robert Ray, të cilët ...
Arbresh | 17-Jan-2020 22:29
Ekipi i mbrojtjes së presidentit amerikan Donald Trump në gjyqin e tij në Senat do të përfshirë prokurorët specialë nga impiçmenti i presidentit Bill Clinton. Ai do të përfaqësohet nga Ken Starr dhe Robert Ray, të cilët ...

Senati amerikan fillon gjyqin për procesin e shkarkimit të presidentit
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...
Lexo | 17-Jan-2020 21:57
Gjyqi për shkarkimin e mundshëm të Presidentit amerikan, Donald Trump filloi të enjten me një sërë procedurash ceremoniale që përgatisin terrenin për argumentat hapëse në fillim të javës së ardhshme. Është vetëm hera e ...

Pompeo: Do ta hetojmë rastin e ish-ambasadores në Ukrainë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...
Shenja | 17-Jan-2020 21:26
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...

Prokurorët që hetuan Bill Clintonin do ta mbrojnë Trumpin kundër shkarkimit
Ekipi mbrojtës i Presidentit amerikan Donald Trump në seancën e senatit ku diskutohet shkarkimi i tij, do të përfshijë prokurorët specialë që morën pjesë në përpjekjen për impeachment-in e Bill Clintonit. Trump do të ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 20:56
Ekipi mbrojtës i Presidentit amerikan Donald Trump në seancën e senatit ku diskutohet shkarkimi i tij, do të përfshijë prokurorët specialë që morën pjesë në përpjekjen për impeachment-in e Bill Clintonit. Trump do të ...

Prokurorët që hetuan Bill Clintonin do ta mbrojnë Trumpin kundër shkarkimit
Ekipi mbrojtës i Presidentit amerikan Donald Trump në seancën e senatit ku diskutohet shkarkimi i tij, do të përfshijë prokurorët specialë që morën pjesë në përpjekjen për impeachment-in e Bill Clintonit. Trump do të ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 20:51
Ekipi mbrojtës i Presidentit amerikan Donald Trump në seancën e senatit ku diskutohet shkarkimi i tij, do të përfshijë prokurorët specialë që morën pjesë në përpjekjen për impeachment-in e Bill Clintonit. Trump do të ...

Gjyqi në Senat: Ja ekipi që do të mbrojë Presidentin
Ekipi ligjor i Presidentit Donald Trump do të përfshijë ish-profesorin e së drejtës të universitetit Harvard Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ish-këshilltarin e pavarur që drejtoi hetimin e çështjes “Whitewater” ndaj ...
Portalb | 17-Jan-2020 20:42
Ekipi ligjor i Presidentit Donald Trump do të përfshijë ish-profesorin e së drejtës të universitetit Harvard Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ish-këshilltarin e pavarur që drejtoi hetimin e çështjes “Whitewater” ndaj ...

Pompeo thyen heshtjen për kërcënimet e pretenduara ndaj ambasadores ukrainase
Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo theu heshtjen gati 72 orëshe të premten lidhur me përgjimin e pretenduar dhe kërcënimet ndaj ish-ambasadores amerikane në Ukrainë, duke thënë se ai beson se akuzat do të ...
Koha.net | 17-Jan-2020 20:33
Sekretari i Shtetit amerikan Mike Pompeo theu heshtjen gati 72 orëshe të premten lidhur me përgjimin e pretenduar dhe kërcënimet ndaj ish-ambasadores amerikane në Ukrainë, duke thënë se ai beson se akuzat do të ...

Gjyqi në Senat: Ja ekipi që do të mbrojë Presidentin
Ekipi ligjor i Presidentit Donald Trump do të përfshijë ish-profesorin e së drejtës të universitetit Harvard Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ish-këshilltarin e pavarur që drejtoi hetimin e çështjes "Whitewater" ndaj ...
Zeri Amerikes | 17-Jan-2020 20:30
Ekipi ligjor i Presidentit Donald Trump do të përfshijë ish-profesorin e së drejtës të universitetit Harvard Alan Dershowitz dhe Ken Starr, ish-këshilltarin e pavarur që drejtoi hetimin e çështjes "Whitewater" ndaj ...

Pompeo: Do ta hetojmë rastin e ish-ambasadores në Ukrainë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 20:05
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, ka thënë se Departamenti i Shtetit do të hetojë nëse ish-ambasadorja amerikane në Ukrainë, Marie Yovanovitch, ishte në ndonjë rrezik gjatë qëndrimit në Ukrainë. Pompeo e bëri ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved