ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 04:41

Gjermania kritikon Egjiptin për bastisjen në Zyrën e Anadolu Agency

Gjermania kritikon Egjiptin për bastisjen në Zyrën e Anadolu Agency
BERLIN Gjermania kritikoi sot Egjiptin për arrestimin e punonjësve të Anadolu Agency gjatë një bastisjeje në zyrën e saj në Kajro. “Zyra e Jashtme gjermane është e shqetësuar për bastisjen e agjencisë turke të lajmeve ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 02:35
BERLIN Gjermania kritikoi sot Egjiptin për arrestimin e punonjësve të Anadolu Agency gjatë një bastisjeje në zyrën e saj në Kajro. “Zyra e Jashtme gjermane është e shqetësuar për bastisjen e agjencisë turke të lajmeve ...

Egjipt, Lirohen punonjësit e medias turke të arrestuar në Kajro
Prokurori i përgjithshëm egjiptian vendosi sot të lirojë pesë punonjësit e agjencisë turke të lajmeve Anadolu Agency, të arrestuar një ditë më parë për publikimin e lajmeve të rreme mbi Egjiptin. Sot, Ministria e ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 00:53
Prokurori i përgjithshëm egjiptian vendosi sot të lirojë pesë punonjësit e agjencisë turke të lajmeve Anadolu Agency, të arrestuar një ditë më parë për publikimin e lajmeve të rreme mbi Egjiptin. Sot, Ministria e ...

Bota kritikon arrestimin e stafit të AA-së nga ana e Egjiptit
Komuniteti ndërkombëtar dhe organizatat kryesore të gazetarëve në mbarë botën kanë reaguar ndaj arrestimit të të punësuarve të Anadolu Agency (AA) nga autoritetet e Egjiptit pas bastisjes së Zyrës së AA-së në Kajro. ...
Portalb | 17-Jan-2020 20:54
Komuniteti ndërkombëtar dhe organizatat kryesore të gazetarëve në mbarë botën kanë reaguar ndaj arrestimit të të punësuarve të Anadolu Agency (AA) nga autoritetet e Egjiptit pas bastisjes së Zyrës së AA-së në Kajro. ...

Punonjësi i AA-së që u lirua në Egjipt kthehet në Turqi
Pas lirimit është kthyer në Turqi shtetasi turk, Hilmi Balci, një nga 4 punonjësit që u arrestuan të martën si pasojë e një bastisjeje nga policia egjiptiane në Zyrën e Anadolu Agency (AA) në Kajro të Egjiptit. Lirohet ...
Shenja | 17-Jan-2020 11:10
Pas lirimit është kthyer në Turqi shtetasi turk, Hilmi Balci, një nga 4 punonjësit që u arrestuan të martën si pasojë e një bastisjeje nga policia egjiptiane në Zyrën e Anadolu Agency (AA) në Kajro të Egjiptit. Lirohet ...

Kazanci: Lirohet Hilmi Balci, një nga 4 punonjësit tanë të arrestuar në Egjipt
Drejtori i Përgjithshëm i Anadolu Agency (AA), Senol Kazanci, tha se është liruar shtetasi turk Hilmi Balci, një nga 4 punonjësit që u arrestuan ditë më parë në Zyrën e Anadolu Agency (AA) në Kajro të Egjiptit. “U lirua ...
Shenja | 17-Jan-2020 09:10
Drejtori i Përgjithshëm i Anadolu Agency (AA), Senol Kazanci, tha se është liruar shtetasi turk Hilmi Balci, një nga 4 punonjësit që u arrestuan ditë më parë në Zyrën e Anadolu Agency (AA) në Kajro të Egjiptit. “U lirua ...

Punonjësit e “Anadolu Agency” akuzohen për publikim të lajmeve të rreme
Autoritetet egjiptiane akuzuan katër punonjësit e arrestuar të agjencisë turke të lajmeve “Anadolu Agency”, për publikim të lajmeve të rreme mbi Egjiptin.
Kosova Press | 16-Jan-2020 20:09
Autoritetet egjiptiane akuzuan katër punonjësit e arrestuar të agjencisë turke të lajmeve “Anadolu Agency”, për publikim të lajmeve të rreme mbi Egjiptin.

Gjermania kritikon Egjiptin për bastisjen në Zyrën e Anadolu Agency
Gjermania kritikoi sot Egjiptin për arrestimin e punonjësve të Anadolu Agency gjatë një bastisjeje në zyrën e saj në Kajro. “Zyra e Jashtme gjermane është e shqetësuar për bastisjen e agjencisë turke të lajmeve Anadolu ...
Shenja | 16-Jan-2020 15:44
Gjermania kritikoi sot Egjiptin për arrestimin e punonjësve të Anadolu Agency gjatë një bastisjeje në zyrën e saj në Kajro. “Zyra e Jashtme gjermane është e shqetësuar për bastisjen e agjencisë turke të lajmeve Anadolu ...

U arrestuan në Egjipt, ABNA-SEE kërkon lirimin e gazetarëve të AA-së
Aleanca e Agjencive të lajmeve në Ballkan dhe në Evropën Juglindore (ABNA-SEE) i kërkoi Egjiptit të lirojë katër punonjësit e Anadolu Agency (AA) të arrestuar gjatë një bastisje në zyrën e tyre në Kajro.
Kosova Press | 16-Jan-2020 15:01
Aleanca e Agjencive të lajmeve në Ballkan dhe në Evropën Juglindore (ABNA-SEE) i kërkoi Egjiptit të lirojë katër punonjësit e Anadolu Agency (AA) të arrestuar gjatë një bastisje në zyrën e tyre në Kajro.

Drejtori i përgjithshëm i AA-së shpalos detaje për bastisjen në Kajro
Drejtori i Përgjithshëm i Anadolu Agency (AA), Senol Kazanci, ka ndarë detaje lidhur me bastisjen zyrën e agjencisë në Egjipt dhe arrestimin e katër punonjësve të saj. Duke folur në deskun editorial të AA-së, Kazanci ...
Shenja | 16-Jan-2020 13:27
Drejtori i Përgjithshëm i Anadolu Agency (AA), Senol Kazanci, ka ndarë detaje lidhur me bastisjen zyrën e agjencisë në Egjipt dhe arrestimin e katër punonjësve të saj. Duke folur në deskun editorial të AA-së, Kazanci ...

Anadolu Agency (AA) i bën thirrje qeverisë egjiptiane për lirimin e punonjësve të saj
Anadolu Agency (AA) kërkon nga autoritetet e Egjiptit lirimin e menjëhershëm të punonjësve të saj që janë arrestuar në Zyrën e AA-së në Kajro. Administrata e AA-së ka bërë një deklaratë me shkrim pas arrestimit të 4 ...
Portalb | 16-Jan-2020 10:23
Anadolu Agency (AA) kërkon nga autoritetet e Egjiptit lirimin e menjëhershëm të punonjësve të saj që janë arrestuar në Zyrën e AA-së në Kajro. Administrata e AA-së ka bërë një deklaratë me shkrim pas arrestimit të 4 ...

Agjencitë evropiane të lajmeve kërkojnë nga Egjipti të lirojë stafin e AA-së
Aleanca Evropiane e Agjencive të Lajmeve (EANA) i ka bërë thirrje Egjiptit të lirojë punonjësit e Anadolu Agency (AA) të cilët u arrestuan në një bastisje në zyrën e tyre në Kajro. “Bordi i EANA-s konsideron se ...
Shenja | 16-Jan-2020 09:38
Aleanca Evropiane e Agjencive të Lajmeve (EANA) i ka bërë thirrje Egjiptit të lirojë punonjësit e Anadolu Agency (AA) të cilët u arrestuan në një bastisje në zyrën e tyre në Kajro. “Bordi i EANA-s konsideron se ...

Turqia deporton një luftëtar të huaj terrorist, shtetas suedez
Ministria e Brendshme turke ka njoftuar se ka deportuar një luftëtar të huaj terrorist, shtetas i Suedisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në njoftimin e ministrisë thuhet se vazhdon deportimi i luftëtarëve të huaj ...
Shenja | 16-Jan-2020 09:38
Ministria e Brendshme turke ka njoftuar se ka deportuar një luftëtar të huaj terrorist, shtetas i Suedisë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në njoftimin e ministrisë thuhet se vazhdon deportimi i luftëtarëve të huaj ...

AA i bën thirrje qeverisë egjiptiane për lirimin e punonjësve të saj
Anadolu Agency (AA) kërkon nga autoritetet e Egjiptit lirimin e menjëhershëm të punonjësve të saj që janë arrestuar në Zyrën e AA-së në Kajro. Administrata e AA-së ka bërë një deklaratë me shkrim pas arrestimit të 4 ...
Shenja | 16-Jan-2020 09:34
Anadolu Agency (AA) kërkon nga autoritetet e Egjiptit lirimin e menjëhershëm të punonjësve të saj që janë arrestuar në Zyrën e AA-së në Kajro. Administrata e AA-së ka bërë një deklaratë me shkrim pas arrestimit të 4 ...

SHBA thirrje Egjiptit të lirojë gazetarët e arrestuar të AA-së
Departamenti Amerikan i Shtetit bëri thirrje për lirimin e gazetarëve të Anadolu Agency (AA) të cilët u arrestuan në kryeqytetin e Egjiptit, Kajro. Një zëdhënës i cili kërkoi të mbetet anonim, i është përgjigjur me ...
RTSH | 16-Jan-2020 09:14
Departamenti Amerikan i Shtetit bëri thirrje për lirimin e gazetarëve të Anadolu Agency (AA) të cilët u arrestuan në kryeqytetin e Egjiptit, Kajro. Një zëdhënës i cili kërkoi të mbetet anonim, i është përgjigjur me ...

Policia egjiptiane bastis Zyrën e Anadolu Agency në Kajro, arreston 4 punonjës
Gazetarët në fjalë, në orët e para të ditës janë dërguar nga policia në një vend të panjohur. Policia egjiptiane ka bastisur Zyrën e Anadolu Agency (AA) në Kajro, ka arrestuar 4 punonjës përfshirë 1 shtetas turk dhe i ...
Medial | 15-Jan-2020 23:03
Gazetarët në fjalë, në orët e para të ditës janë dërguar nga policia në një vend të panjohur. Policia egjiptiane ka bastisur Zyrën e Anadolu Agency (AA) në Kajro, ka arrestuar 4 punonjës përfshirë 1 shtetas turk dhe i ...

Policia egjiptiane bastis Zyrën e Anadolu Agency në Kajro, arreston 4 punonjës
Policia egjiptiane ka bastisur Zyrën e Anadolu Agency (AA) në Kajro, ka arrestuar 4 punonjës përfshirë 1 shtetas turk dhe i ka dërguar në një vend të panjohur. Zyrtarët e lartë turq dënojnë bastisjen e autoriteteve të ...
Lajminet | 15-Jan-2020 22:26
Policia egjiptiane ka bastisur Zyrën e Anadolu Agency (AA) në Kajro, ka arrestuar 4 punonjës përfshirë 1 shtetas turk dhe i ka dërguar në një vend të panjohur. Zyrtarët e lartë turq dënojnë bastisjen e autoriteteve të ...

SHBA thirrje Egjiptit të lirojë gazetarët e arrestuar të Agjencisë Anadollu
Departamenti Amerikan i Shtetit: I bëjmë thirrje qeverisë egjiptiane të lirojë gazetarët e arrestuar (punonjësit e AA) dhe të lejojnë median e lirë.
Shenja | 15-Jan-2020 22:19
Departamenti Amerikan i Shtetit: I bëjmë thirrje qeverisë egjiptiane të lirojë gazetarët e arrestuar (punonjësit e AA) dhe të lejojnë median e lirë.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved