ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/08/2020 03:00

Lista e plotë e filmave të nominuar për “Oscar 2020”, kryeson “Joker” me 11 nominime

Lista e plotë e filmave të nominuar për “Oscar 2020”, kryeson “Joker” me 11 nominime
SHBA Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara ka shpallur nominimet e filmave në 24 kategori për çmimet Oscar, ku filmi ‘Joker’ kryeson në 11 kategori duke përfshirë atë për filmin më të mirë, aktorin më ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 21:28
SHBA Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara ka shpallur nominimet e filmave në 24 kategori për çmimet Oscar, ku filmi ‘Joker’ kryeson në 11 kategori duke përfshirë atë për filmin më të mirë, aktorin më ...

Producenti i “Honeyland”: Do të ishte çmenduri ta fitonim çmimin “Oskar”
Atanas Georgiev, producenti i filmit “Honeyland” nga Maqedonia, i cili është nominuar në dy kategori për çmimin “Oskar”, thotë se do të ishte çmenduri të fitohet ky çmim. Ai thotë se as ndër mend nuk ju ka rënë që filmi ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 11:57
Atanas Georgiev, producenti i filmit “Honeyland” nga Maqedonia, i cili është nominuar në dy kategori për çmimin “Oskar”, thotë se do të ishte çmenduri të fitohet ky çmim. Ai thotë se as ndër mend nuk ju ka rënë që filmi ...

E nominuar për herë të parë në çmimet Oscar – Scarlett Johansson rrëmben dy kategori për “Jojo Rabbit” dhe “Marriage Story”
Scarlett Johansson është nominuar për herë të parë në Oscar – dy herë. Aktorja të hënën jo vetëm që shënoi nominimin e parë për çmimet Oscar, por u bë njëra prej yjeve të rralla që u u nominua në dy kategori në të ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 11:16
Scarlett Johansson është nominuar për herë të parë në Oscar – dy herë. Aktorja të hënën jo vetëm që shënoi nominimin e parë për çmimet Oscar, por u bë njëra prej yjeve të rralla që u u nominua në dy kategori në të ...

“Joker” drejt triumfit në OSCAR, filmi i njohur kryeson listën e nominimeve
Historia e origjinës së keqbërësit ikonik, Joker ka kryesuar me 11 nominime për çmimet OSCAR. Drama që ka në thelb një studim mbi karakterin e zymtë të Arthur Fleck, një personi të papërfillur nga shoqëria, ka triumfuar ...
VizionPlus | 13-Jan-2020 20:08
Historia e origjinës së keqbërësit ikonik, Joker ka kryesuar me 11 nominime për çmimet OSCAR. Drama që ka në thelb një studim mbi karakterin e zymtë të Arthur Fleck, një personi të papërfillur nga shoqëria, ka triumfuar ...

Netflix dominon në ndarjen e çmimeve Oscar
Në vitin 2019, Netflix shënoi nominimin e parë për Oskar për fotografinë më të mirë. Një vit më vonë, shërbimi i transmetimit po kryeson fushën në nominimet totale. Filmat e publikuar nga Netflix fituan 24 nominime këtë ...
Koha.net | 14-Jan-2020 14:40
Në vitin 2019, Netflix shënoi nominimin e parë për Oskar për fotografinë më të mirë. Një vit më vonë, shërbimi i transmetimit po kryeson fushën në nominimet totale. Filmat e publikuar nga Netflix fituan 24 nominime këtë ...

Scarlett Johanssoni, nominohet për herë të parë në “Oscar”
Janë shpallur nominimet për edicionin e 92-të të dheëise së çmimeve “Oscar”. Aktorja Scarlett Johansson është nominuar për herë të parë në “Oscar “dhe atë në dy kategori, për dy role të ndryshme, transmeton ...
Indeks Online | 14-Jan-2020 14:20
Janë shpallur nominimet për edicionin e 92-të të dheëise së çmimeve “Oscar”. Aktorja Scarlett Johansson është nominuar për herë të parë në “Oscar “dhe atë në dy kategori, për dy role të ndryshme, transmeton ...

Si Netflix ja doli të ishte emri më i lakuar në ndarjen e çmimeve Oscar?!
Në vitin 2019, Netflix shënoi nominimin e parë për Oskar për fotografinë më të mirë. Një vit më vonë, shërbimi i transmetimit po kryeson fushën në nominimet totale. Filmat e publikuar nga Netflix fituan 24 nominime këtë ...
ScanTv | 14-Jan-2020 13:37
Në vitin 2019, Netflix shënoi nominimin e parë për Oskar për fotografinë më të mirë. Një vit më vonë, shërbimi i transmetimit po kryeson fushën në nominimet totale. Filmat e publikuar nga Netflix fituan 24 nominime këtë ...

Shpallen kandidaturat për Çmimet “Oscar”
Dje në Los Anxhelos u shpallën kandidaturat për çmimet Oscar. Gara e ethshme nisi të hënën, kur Akademia e Artit Filmik dhe Shkencave shpalli kandidaturat për edicionin e 92-të të “Academmy Awards”. Filmi “Joker” është ...
RTSH | 14-Jan-2020 12:43
Dje në Los Anxhelos u shpallën kandidaturat për çmimet Oscar. Gara e ethshme nisi të hënën, kur Akademia e Artit Filmik dhe Shkencave shpalli kandidaturat për edicionin e 92-të të “Academmy Awards”. Filmi “Joker” është ...

Producenti i “Honeyland”: Do të ishte çmenduri ta fitonim çmimin “Oskar”
Atanas Georgiev, producenti i filmit “Honeyland” nga Maqedonia, i cili është nominuar në dy kategori për çmimin “Oskar”, thotë se do të ishte çmenduri të fitohet ky çmim. Ai thotë se as ndër mend nuk ju ka rënë që filmi ...
Republika | 14-Jan-2020 12:01
Atanas Georgiev, producenti i filmit “Honeyland” nga Maqedonia, i cili është nominuar në dy kategori për çmimin “Oskar”, thotë se do të ishte çmenduri të fitohet ky çmim. Ai thotë se as ndër mend nuk ju ka rënë që filmi ...

'Joker'-i kryeson me 11 nominime në 'Oscars'
Filmi i Todd Phillipsit, “Joker”, po kryeson me nominime edhe në ceremoninë me të rëndësishme të kinematografisë “Oscars”. Të hënën, pasi akademia “Oscars” publikoi të nominuarit e këtij viti për trofetë......
Zeri | 14-Jan-2020 10:28
Filmi i Todd Phillipsit, “Joker”, po kryeson me nominime edhe në ceremoninë me të rëndësishme të kinematografisë “Oscars”. Të hënën, pasi akademia “Oscars” publikoi të nominuarit e këtij viti për trofetë......

Ministria e Kulturës: Sukses historik, filmi “Toka e mjaltit“ me dy nominime për Oskar
Ministria e Kulturës përgëzoi nominimin për çmimin oskar të dokumentarit nga Maqedonia ‘Toka e mjaltit’. “Ky është filmi i parë prej Maqedonie me dy nominime për Oskar, duke bërë që filmi “Toka e mjaltit” të shkruajë ...
Telegrafi | 13-Jan-2020 19:23
Ministria e Kulturës përgëzoi nominimin për çmimin oskar të dokumentarit nga Maqedonia ‘Toka e mjaltit’. “Ky është filmi i parë prej Maqedonie me dy nominime për Oskar, duke bërë që filmi “Toka e mjaltit” të shkruajë ...

“Honeyland” me dy nominime për çmimin “Oskar”
Një pjesë e ekipit të filmit “Toka e përmjaltur” kështu e priti lajmin për dy nominimet për “Oskar”. Videon në Facebook e publikoi Samir Luma, i cili është njëri nga kameramanët e filmit, që vitin e kaluar fitoi ...
Ina-Online | 14-Jan-2020 10:05
Një pjesë e ekipit të filmit “Toka e përmjaltur” kështu e priti lajmin për dy nominimet për “Oskar”. Videon në Facebook e publikoi Samir Luma, i cili është njëri nga kameramanët e filmit, që vitin e kaluar fitoi ...

Zbardhen nominimet për Oscar 2020
Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara shpalli nominimet e filmave në 24 kategori për çmimet Oscar, për të nderuar përkushtimin e bërë në fushën e filmit gjatë vitit 2019. Në krye të listës është Joker, ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 17:24
Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara shpalli nominimet e filmave në 24 kategori për çmimet Oscar, për të nderuar përkushtimin e bërë në fushën e filmit gjatë vitit 2019. Në krye të listës është Joker, ...

“Toka e Mjaltit”: U njoh britma e planetit, lëkunden bindjet se gëzimi fshihet në posedimin
Rrëfim dhe kinematografi e jashtëzakonshme me të cilën rrëfehet një bashkësi e cila jeton në margjinat e shoqërisë dhe rritet në portret magjepsës të një grua të jashtëzakonshme… Kjo është një nga përshtypjet në ...
Koha.mk | 14-Jan-2020 09:34
Rrëfim dhe kinematografi e jashtëzakonshme me të cilën rrëfehet një bashkësi e cila jeton në margjinat e shoqërisë dhe rritet në portret magjepsës të një grua të jashtëzakonshme… Kjo është një nga përshtypjet në ...

“Joker” drejt triumfit në Oscar, filmi i njohur kryeson listën e nominimeve
Historia e origjinës së keqbërësit ikonik “Joker” ka kryesuar me 11 nominime për çmimet Oscar.
Kosova Press | 14-Jan-2020 07:40
Historia e origjinës së keqbërësit ikonik “Joker” ka kryesuar me 11 nominime për çmimet Oscar.

“Joker” drejt triumfit në OSCAR
Historia e origjinës së keqbërësit ikonik, Joker ka kryesuar me 11 nominime për çmimet OSCAR. Drama që ka në thelb një studim mbi karakterin e zymtë të Arthur Fleck, një personi të papërfillur nga shoqëria, ka triumfuar ...
Arbresh | 13-Jan-2020 21:08
Historia e origjinës së keqbërësit ikonik, Joker ka kryesuar me 11 nominime për çmimet OSCAR. Drama që ka në thelb një studim mbi karakterin e zymtë të Arthur Fleck, një personi të papërfillur nga shoqëria, ka triumfuar ...

Netflix mori nëntë çmime nga kritikët e filmit
Erdhi radha e kritikëve. E kjo i paraprinë ngjarjes më të rëndësishme në kinematografinë botërore, asaj të çmimeve OSCAR. Por as kjo ceremoni e shpërndarjes së çmimeve për më të mirët e filmave nuk është se pati shumë ...
Portalb | 13-Jan-2020 20:41
Erdhi radha e kritikëve. E kjo i paraprinë ngjarjes më të rëndësishme në kinematografinë botërore, asaj të çmimeve OSCAR. Por as kjo ceremoni e shpërndarjes së çmimeve për më të mirët e filmave nuk është se pati shumë ...

Netflix merr nëntë çmime nga kritikët e filmit (VIDEO)
Erdhi radha e kritikëve. E kjo i paraprinë ngjarjes më të rëndësishme në kinematografinë botërore, asaj të çmimeve OSCAR. Por as kjo ceremoni e shpërndarjes së çmimeve për më të mirët e filmave nuk është se pati shumë ...
Klan Kosova | 13-Jan-2020 20:33
Erdhi radha e kritikëve. E kjo i paraprinë ngjarjes më të rëndësishme në kinematografinë botërore, asaj të çmimeve OSCAR. Por as kjo ceremoni e shpërndarjes së çmimeve për më të mirët e filmave nuk është se pati shumë ...

“Toka e Mjaltit” nominohet në dy kategori për “Oskar”
Filmi dokumentar “Toka e Mjaltit” nga ana e akademisë amerikane të filmit nominohet në dy kategori për “Oskar” – për dokumentar më të mirë dhe për film të huaj më të mirë. “Kjo është hera e parë në historinë e ...
Aktuale.MK | 13-Jan-2020 19:55
Filmi dokumentar “Toka e Mjaltit” nga ana e akademisë amerikane të filmit nominohet në dy kategori për “Oskar” – për dokumentar më të mirë dhe për film të huaj më të mirë. “Kjo është hera e parë në historinë e ...

Nominet e çmimeve Oscar 2020, kryeson ‘Joker’
Filmi i cili arkëtoi dhe shuma të mëdha në 2019 dhe shumë i diskutushëm ‘Joker’ është kandidati kryesor për çmimet Academy Awards me 11 nominime i ndjekur nga ‘The Irishman’. Issa Rae dhe John Cho kanë bërë të ditur ...
Lapsi | 13-Jan-2020 17:42
Filmi i cili arkëtoi dhe shuma të mëdha në 2019 dhe shumë i diskutushëm ‘Joker’ është kandidati kryesor për çmimet Academy Awards me 11 nominime i ndjekur nga ‘The Irishman’. Issa Rae dhe John Cho kanë bërë të ditur ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved