ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/08/2020 02:27

Dy fjalë për Ligjin e Gjuhës

Dy fjalë për Ligjin e Gjuhës
Nga: Ledi Shamku “Njih vetveten dhe mposhte!” Shkurt, pasi kam shkruar shpesh për këtë përçapje ligjore, e cila ka moshën e tranzicionit, pra ka nja 20 e kusur vjet që propozohet. Mesa duket propozuesit e çdo kohe nuk ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 12:20
Nga: Ledi Shamku “Njih vetveten dhe mposhte!” Shkurt, pasi kam shkruar shpesh për këtë përçapje ligjore, e cila ka moshën e tranzicionit, pra ka nja 20 e kusur vjet që propozohet. Mesa duket propozuesit e çdo kohe nuk ...

Gjuhëtarja Ledi Shamku: Ligji propozon të “mbrojë” gjuhën nga përdoruesit e saj
Studiuesja e gjuhësisë dhe deputetja e PS-së në Parlamentin e Shqipërisë, Ledi Shamku, në një postim në rrjetin social “Facebook”, në lidhje me propozimin për një ligj për mbrojtjen e gjuhës ka thënë se ligji propozon ...
Koha.net | 14-Jan-2020 09:00
Studiuesja e gjuhësisë dhe deputetja e PS-së në Parlamentin e Shqipërisë, Ledi Shamku, në një postim në rrjetin social “Facebook”, në lidhje me propozimin për një ligj për mbrojtjen e gjuhës ka thënë se ligji propozon ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved