ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 05:48

Zbulohet artisti që hëngri bananen me vlerë $120,000

Zbulohet artisti që hëngri bananen me vlerë $120,000
Kur një artist ngjiti një banane në mur dhe ia vuri çmimin $120,000, të gjithë e dinim ç’e priste veprën e artit. Punimi, nga Maurizio Cattelan, ishte mjaftueshëm i pjekur për t’u ngrënë dhe prandaj të shtunën, u hoq pa ...
Lapsi | 09-Dec-2019 10:55
Kur një artist ngjiti një banane në mur dhe ia vuri çmimin $120,000, të gjithë e dinim ç’e priste veprën e artit. Punimi, nga Maurizio Cattelan, ishte mjaftueshëm i pjekur për t’u ngrënë dhe prandaj të shtunën, u hoq pa ...

‘Arti sjell art’, bananja e shitur për 120,000 dollarë hahet nga artisti performues
Krijimi i Maurizio Cattelan , i titulluar “Komedian”, kjo vepër arti e bananes së ngjitur në mur, është menduar të “zëvendësohet sipas nevojës”, tha një zëdhënëse e galerisë që prezantonte punimin. Vepra e artit e cila ...
TetovaSot | 09-Dec-2019 10:55
Krijimi i Maurizio Cattelan , i titulluar “Komedian”, kjo vepër arti e bananes së ngjitur në mur, është menduar të “zëvendësohet sipas nevojës”, tha një zëdhënëse e galerisë që prezantonte punimin. Vepra e artit e cila ...

Komedia/Kush është që hëngri bananen e kryeveprës 120 mijë dollarë dhe u shfajësua: “Ishte performancë artistike”
Artisti amerikan me origjinë nga Gjeorgjia, David Datuna ka ngrënë bananen e përdorur në një vepër arti nga Maurizio Cattelan, që u shit për 120 mijë dollarë. ‘Vepra e artit’ e emërtuar “Comedian”, ishte e ekspozuar në ...
ScanTv | 09-Dec-2019 10:37
Artisti amerikan me origjinë nga Gjeorgjia, David Datuna ka ngrënë bananen e përdorur në një vepër arti nga Maurizio Cattelan, që u shit për 120 mijë dollarë. ‘Vepra e artit’ e emërtuar “Comedian”, ishte e ekspozuar në ...

VIDEO/ Vepër arti që shitet 120 mijë dollarë, por një artist… e ha
Jo një mollë, por një banane u kthye në frutin më të dëshiruar dhe të ndaluar në edicionin e 30-të panairit artistik “Art Basel”, në Miami. Një artist nga Padova, Maurizio Cattelan, e fiksoi atë në mur me një shirit ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 15:23
Jo një mollë, por një banane u kthye në frutin më të dëshiruar dhe të ndaluar në edicionin e 30-të panairit artistik “Art Basel”, në Miami. Një artist nga Padova, Maurizio Cattelan, e fiksoi atë në mur me një shirit ...

Artisti ha veprën e artit para të gjithëve, bananen 120 mijë dollarëshe!
A keni ngrënë ndonjëherë një banane prej 120 mijë dollarësh? David Datuna po. Artisti amerikan me origjinë gjeorgjiane, në Miami, hoqi veprën e Maurizio Cattelan nga muri dhe e hëngri. E gjithë kjo ndodhi para kamerave. ...
InFokusi | 09-Dec-2019 09:31
A keni ngrënë ndonjëherë një banane prej 120 mijë dollarësh? David Datuna po. Artisti amerikan me origjinë gjeorgjiane, në Miami, hoqi veprën e Maurizio Cattelan nga muri dhe e hëngri. E gjithë kjo ndodhi para kamerave. ...

E pabesueshme, angazhohet edhe policia: Hëngri bananen në vlerë 120,000 dollarë
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë. Instalimi ishte vendosur në murin e Galerisë së ...
TetovaSot | 08-Dec-2019 23:42
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë. Instalimi ishte vendosur në murin e Galerisë së ...

E pabesueshme, angazhohet edhe policia: Hëngri bananen në vlerë 120,000 dollarë
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë. Instalimi ishte vendosur në murin e Galerisë së ...
InFokusi | 08-Dec-2019 23:27
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë. Instalimi ishte vendosur në murin e Galerisë së ...

E pabesueshme, angazhohet edhe policia: Hëngri bananen në vlerë 120,000 dollarë
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë. Instalimi ishte vendosur në murin e Galerisë së ...
Zeri | 08-Dec-2019 23:18
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë. Instalimi ishte vendosur në murin e Galerisë së ...

E pabesueshme, angazhohet edhe policia: Hëngri bananen në vlerë 120,000 dollarë
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë. Instalimi ishte vendosur në murin e Galerisë së ...
Gazeta Express | 08-Dec-2019 23:09
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë. Instalimi ishte vendosur në murin e Galerisë së ...

Dikush e hëngri bananen e ngjitur në mur, si pjesë e veprës artistike që kushton 120,000 dollarë
Kur një artist e ngjiti një banane në mur me një shirit, për ta vendosur në një ekspozitë dhe e vlerësoi me 120,000 dollarë, të gjithë kemi mundur të mendojmë, se si mund të përfundojë ngjarja. Vepra e artit e punuar ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 16:10
Kur një artist e ngjiti një banane në mur me një shirit, për ta vendosur në një ekspozitë dhe e vlerësoi me 120,000 dollarë, të gjithë kemi mundur të mendojmë, se si mund të përfundojë ngjarja. Vepra e artit e punuar ...

?E pabesueshme, angazhohet edhe policia: Hëngri bananen në vlerë 120,000 dollarë - video
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë.
Kosova Press | 08-Dec-2019 22:15
Performuesi David Datuna hëngri një instalim nga artisti italian Maurizio Cattelan, i përbërë nga një banane ngjitur në mur, e cila ishte shitur për 120,000 dollarë.

Një banane shitet për 120 000 dollarë në galerinë e arteve “Art Basel”
Një vepër arti e përbërë nga një banane e ngjitur pas një muri është shitur për 120,000 dollarë në galerinë e arteve “Art Basel”, në Miami. Artisti David Datuna ndau në Instagram një video të veprës së tij të quajtur ...
Alsat-M | 08-Dec-2019 21:54
Një vepër arti e përbërë nga një banane e ngjitur pas një muri është shitur për 120,000 dollarë në galerinë e arteve “Art Basel”, në Miami. Artisti David Datuna ndau në Instagram një video të veprës së tij të quajtur ...

Dikush hëngri bananen që u shit për 120 000 dollarë
Kur një artist ngjiti një banane në mur dhe ia vuri çmimin $120,000, të gjithë e dinim ç’e priste veprën e artit. Punimi, nga Maurizio Cattelan, ishte mjaftueshëm i pjekur për t’u ngrënë dhe prandaj të shtunën, u hoq ...
Alsat-M | 08-Dec-2019 19:53
Kur një artist ngjiti një banane në mur dhe ia vuri çmimin $120,000, të gjithë e dinim ç’e priste veprën e artit. Punimi, nga Maurizio Cattelan, ishte mjaftueshëm i pjekur për t’u ngrënë dhe prandaj të shtunën, u hoq ...

Dikush e hëngri bananen e ngjitur në mur, si pjesë e veprës artistike që kushton 120,000 dollarë
Kur një artist e ngjiti një banane në mur me një shirit, për ta vendosur në një ekspozitë dhe e vlerësoi me 120,000 dollarë, të gjithë kemi mundur të mendojmë, se si mund të përfundojë ngjarja. Vepra e artit e punuar ...
Gazeta Express | 08-Dec-2019 17:16
Kur një artist e ngjiti një banane në mur me një shirit, për ta vendosur në një ekspozitë dhe e vlerësoi me 120,000 dollarë, të gjithë kemi mundur të mendojmë, se si mund të përfundojë ngjarja. Vepra e artit e punuar ...

E mori bananen me vlerë 120 mijë dollarë nga galeria e arteve dhe e hëngri atë
Banana ishte, në të vërtetë, një vepër arti nga artisti italian Maurizio Cattelan me titull ‘Komediani’ dhe u shit në një koleksion francez për 120,000 dollarë, transmeton . Në një video të postuar në llogarinë e tij në ...
Lajminet | 08-Dec-2019 16:50
Banana ishte, në të vërtetë, një vepër arti nga artisti italian Maurizio Cattelan me titull ‘Komediani’ dhe u shit në një koleksion francez për 120,000 dollarë, transmeton . Në një video të postuar në llogarinë e tij në ...

Banania 108,000 euro e artistit Maurizio Cattelan gëlltitet nga një artist
Një vepër arti e një bananeje të pjekur të ngjitur me shirit ngjitës në një mur që u shit për mbi 108 mijë euro, është ngrënë nga një artist tjetër performues. Vepra artistike, e titulluar “Comedian”, e punuar nga ...
Koha.mk | 08-Dec-2019 13:32
Një vepër arti e një bananeje të pjekur të ngjitur me shirit ngjitës në një mur që u shit për mbi 108 mijë euro, është ngrënë nga një artist tjetër performues. Vepra artistike, e titulluar “Comedian”, e punuar nga ...

Bananja e ngjitur në mur, shitet për 120,000 dollarë
Mund t’ju duket shumë e çuditshme dhe mbase gjëja më absurde që keni dëgjuar kohët e fundit, por kjo është e vërtetë. Një banane e ngjitur në mur me ngjitës është shitur në Art Basel Miami Beach për 120,000 dollarë. ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 00:04
Mund t’ju duket shumë e çuditshme dhe mbase gjëja më absurde që keni dëgjuar kohët e fundit, por kjo është e vërtetë. Një banane e ngjitur në mur me ngjitës është shitur në Art Basel Miami Beach për 120,000 dollarë. ...

Banania 108,000 euro e artistit Maurizio Cattelan gëlltitet nga një artist
Një vepër arti e një bananeje të pjekur të ngjitur me shirit ngjitës në një mur që u shit për mbi 108 mijë euro, është ngrënë nga një artist tjetër performues. Vepra artistike, e titulluar “Comedian”, e punuar nga ...
EkonomiaOnline | 08-Dec-2019 12:41
Një vepër arti e një bananeje të pjekur të ngjitur me shirit ngjitës në një mur që u shit për mbi 108 mijë euro, është ngrënë nga një artist tjetër performues. Vepra artistike, e titulluar “Comedian”, e punuar nga ...

Banania 108,000 euro e artistit Maurizio Cattelan gëlltitet nga një artist
Një vepër arti e një bananeje të pjekur të ngjitur me shirit ngjitës në një mur që u shit për mbi 108 mijë euro, është ngrënë nga një artist tjetër performues. Vepra artistike, e titulluar “Comedian”, e punuar nga ...
Koha.net | 08-Dec-2019 12:35
Një vepër arti e një bananeje të pjekur të ngjitur me shirit ngjitës në një mur që u shit për mbi 108 mijë euro, është ngrënë nga një artist tjetër performues. Vepra artistike, e titulluar “Comedian”, e punuar nga ...

E pazakontë/ Kjo banane e ngjitur në mur kushton 120 mijë dollarë
Një banane e ngjitur në mur në Art Basel Miami doli për shitje këtë javë me çmimin (aspak) modest prej 120 mijë dollarësh. Dhe sipas Artnet, që tregton vepra arti, dy nga tre veprat janë shitur. E treta kushton 15 mijë ...
Standard | 08-Dec-2019 11:59
Një banane e ngjitur në mur në Art Basel Miami doli për shitje këtë javë me çmimin (aspak) modest prej 120 mijë dollarësh. Dhe sipas Artnet, që tregton vepra arti, dy nga tre veprat janë shitur. E treta kushton 15 mijë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved