ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 04:22

Tri arsyet kryesore pse duhet të flini me çorape

Tri arsyet kryesore pse duhet të flini me çorape
Disa hulumtime tregojnë lidhjen midis zgjerimit të enëve të gjakut dhe shpejtësisë për të fjetur gjumë. Gjithashtu, kur trupi ngrohet organizmi do të provojë që të freskohet në temperaturë të këndshme, gjë që sërish si ...
Lajminet | 09-Dec-2019 12:58
Disa hulumtime tregojnë lidhjen midis zgjerimit të enëve të gjakut dhe shpejtësisë për të fjetur gjumë. Gjithashtu, kur trupi ngrohet organizmi do të provojë që të freskohet në temperaturë të këndshme, gjë që sërish si ...

Arsyet pse duhet të flini me çorape
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë lidhjen midis zgjerimit të ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 11:36
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë lidhjen midis zgjerimit të ...

Arsyet pse duhet të flini me çorape
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë lidhjen midis zgjerimit të ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 12:09
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë lidhjen midis zgjerimit të ...

Pse duhet të flini me çorape çdo natë?!
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit.
Top Channel | 08-Dec-2019 00:22
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit.

Pse duhet të flini me çorape çdo natë?!
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë lidhjen midis zgjerimit të ...
InFokusi | 09-Dec-2019 09:37
Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do marri sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë lidhjen midis zgjerimit të ...

Rrezikoni jetën, mos flini kurrë me dritë gjumi ndezur
Një studim i ri ka zbuluar një të vërtetë të frikshme për jetën tonë. Nëse jeni nga ata persona që nuk flini dot pa një dritë natën, kemi lajme të këqija shkruan albeu.com. Dritat e gjumit natën rrisin rrezikun e një ...
Indeks Online | 08-Dec-2019 21:45
Një studim i ri ka zbuluar një të vërtetë të frikshme për jetën tonë. Nëse jeni nga ata persona që nuk flini dot pa një dritë natën, kemi lajme të këqija shkruan albeu.com. Dritat e gjumit natën rrisin rrezikun e një ...

Shoqet e pandashme të fëmijërisë, pas 78 vjetëve takohen rastësisht në këtë vend
Pos që do t’ju ndihmojnë që më lehtë të flini, çorapet ngrohin këmbët, ndërkaq enët e gjakut në shputa do të zgjerohen, që do t’i bëjnë mirë trurit që të marrë sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë ...
GazetaBlic | 07-Dec-2019 12:57
Pos që do t’ju ndihmojnë që më lehtë të flini, çorapet ngrohin këmbët, ndërkaq enët e gjakut në shputa do të zgjerohen, që do t’i bëjnë mirë trurit që të marrë sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë ...

Pse duhet të flini me çorape çdo natë?!
Pos që do t’ju ndihmojnë që më lehtë të flini, çorapet ngrohin këmbët, ndërkaq enët e gjakut në shputa do të zgjerohen, që do t’i bëjnë mirë trurit që të marrë sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 11:12
Pos që do t’ju ndihmojnë që më lehtë të flini, çorapet ngrohin këmbët, ndërkaq enët e gjakut në shputa do të zgjerohen, që do t’i bëjnë mirë trurit që të marrë sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime tregojnë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved