ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 05:48

“Dopingu shtetëror” trondit Rusinë, përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori 2022

“Dopingu shtetëror” trondit Rusinë, përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori 2022
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 12:31
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...

Zero tolerancë, Rusia përjashtohet nga Botërori 2022
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:45
WADA, Agjencia Botërore e Anti-Dopingut ka marrë një vendim gjatë një mbledhje në Lozanë të Zvicrës. Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha kompeticionet sportive, konkretisht nga Lojërat Olimpike Tokio ...

Rusia pezullohet për 4 vjet nga të gjitha sportet e mëdha botërore
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...
Lajminet | 09-Dec-2019 13:10
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...

Rusia përjashtohet nga lojërat ndërkombëtare për katër vjet
Agjencia Botërore Anti-Doping (WADA), tha se Rusisë i është ndaluar pjesëmarrja në Lojërat Olimpike dhe kampionatet botërore në një gamë sportesh për katër vjet, si ndëshkim për manipulimin e të dhënave laboratorike. ...
Zeri Amerikes | 09-Dec-2019 13:03
Agjencia Botërore Anti-Doping (WADA), tha se Rusisë i është ndaluar pjesëmarrja në Lojërat Olimpike dhe kampionatet botërore në një gamë sportesh për katër vjet, si ndëshkim për manipulimin e të dhënave laboratorike. ...

“Dopingu shtetëror” trondit Rusinë, përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori 2022
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...
E Dua Sportin | 09-Dec-2019 13:03
Agjensia Botërore Anti-Doping (WADA) godet fort Rusinë, duke e përjashtuar atë nga kompeticionet më të rëndësishme sportive për katër vitet e ardhshëm, përfshirë edhe Botërorin 2022. Vendimi është zyrtarizuar mesditën e ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
Portalb | 09-Dec-2019 12:55
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

FFK reagon fuqishëm: Kjo është e vërteta
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 12:45
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...

Sanksione të rënda për Rusinë, përjashtohet nga çdo kampionat botëror për 4 vite
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020 dhe Lojrat Dimërore të Pekinit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të falsifikimit të të dhënave të ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 12:15
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020 dhe Lojrat Dimërore të Pekinit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të falsifikimit të të dhënave të ...

WADA përjashton Rusinë 4 vite, jashtë edhe nga aktivitetet ndërkombëtare dhe Kupa e Botës
Agjensia Botërore Antidoping ka përjashtuar Rusinë, për 4 vite, nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe Kupën e Botës, për manipulimin e të dhënave pozitive të dopingut, në laboratorin e saj në ...
RTSH | 09-Dec-2019 12:43
Agjensia Botërore Antidoping ka përjashtuar Rusinë, për 4 vite, nga të gjitha aktivitetet ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe Kupën e Botës, për manipulimin e të dhënave pozitive të dopingut, në laboratorin e saj në ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
Radio Evropa e Lire | 09-Dec-2019 12:33
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

E PAPRITUR/ Rusia përjashtohet nga Olimpiada dhe Botërori, shkak u bë ky skandal
Postuar: 09/12/2019 - 12:27 Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Ky vendimi prek më shumë përfaqësuesen e futbollit, e cila në Botërorin e ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 12:30
Postuar: 09/12/2019 - 12:27 Rusia është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Ky vendimi prek më shumë përfaqësuesen e futbollit, e cila në Botërorin e ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
AlbInfo | 09-Dec-2019 12:30
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

Ja çfarë mund të ndodhë tani me sportistët rusë
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 12:30
Rusia është suspenduar nga të gjitha ngjarjet kryesore sportive për katër vitet e ardhshme, ka konfirmuar Agjensia Botërore e Anti-Doping. Flamuri i Rusisë dhe himni kombëtar nuk do të lejohen në ngjarje të tilla si ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në kampionate sportive për katër vjet
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 12:27
Komiteti ekzekutiv i Agjencisë Botërore Kundër Dopingut i ka ndaluar pjesëmarrjen Rusisë nga kampionatet botërore përfshirë Lojërat Olimpike për katër vjetët e ardhshme, duke përmendur manipulimet e rezultateve ...

Ky është orari i saktë i derbit Partizani – Tirana
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 12:24
Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo nënkupton se flamuri dhe himni rus nuk do të lejohen në ngjarjet e mëdha si Lojërat Olimpike Verore ...

Rusisë i ndalohet pjesëmarrja në çdo garë shkaku i skandalit të dopingut
Rusia ka pësuar dënim të rëndë nga Agjencia Botërore Anti-Doping [WADA] duke iu ndaluar pjesëmarrja në çdo ngjarje sportive për katër vjet, e që nënkupton se ata nuk do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020 dhe në ...
EkonomiaOnline | 09-Dec-2019 12:15
Rusia ka pësuar dënim të rëndë nga Agjencia Botërore Anti-Doping [WADA] duke iu ndaluar pjesëmarrja në çdo ngjarje sportive për katër vjet, e që nënkupton se ata nuk do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020 dhe në ...

Rusia përjashtohet nga ‘LO 2020’ dhe ‘KB 2022’ e nga çdo sport tjetër
Agjencia Botërore Kundër Dopingut ka vendosur një përjashtim katërvjeçar ndaj Rusisë për të gjitha kampionatet botërore të sportit. Ky vendim do të nisë që nga Lojërat Olimpike të vitit 2020 e deri te Kampionati Botëror ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 12:09
Agjencia Botërore Kundër Dopingut ka vendosur një përjashtim katërvjeçar ndaj Rusisë për të gjitha kampionatet botërore të sportit. Ky vendim do të nisë që nga Lojërat Olimpike të vitit 2020 e deri te Kampionati Botëror ...

Përcaktohet axhenda, mësoni kur luhet derbi i kryeqytetit!
Pavarësisht kushteve dhe rrethanave, derbi i kryeqytetit mbetet evenimenti më i rëndësishëm futbollistik në Shqipëri. Këtë herë, derbi i dytë sezonal pritet të vijë ndryshe, me një atmosferë akoma më elektrizuese, pasi ...
BalkanWeb | 09-Dec-2019 11:55
Pavarësisht kushteve dhe rrethanave, derbi i kryeqytetit mbetet evenimenti më i rëndësishëm futbollistik në Shqipëri. Këtë herë, derbi i dytë sezonal pritet të vijë ndryshe, me një atmosferë akoma më elektrizuese, pasi ...

S’ka më Rusi në sport: I ndalohet pjesëmarrja në çdo garë shkaku i skandalit të dopingut
Rusia ka pësuar dënim të rëndë nga Agjencia Botërore Anti-Doping [WADA] duke iu ndaluar pjesëmarrja në çdo ngjarje sportive për katër vjet, e që nënkupton se ata nuk do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020 dhe në ...
Koha.mk | 09-Dec-2019 12:15
Rusia ka pësuar dënim të rëndë nga Agjencia Botërore Anti-Doping [WADA] duke iu ndaluar pjesëmarrja në çdo ngjarje sportive për katër vjet, e që nënkupton se ata nuk do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020 dhe në ...

Rusia përjashtohet nga Lojrat Olimpike dhe Botërori 2022!
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020, Lojrat Dimërore të Pekinit 2022 dhe Botërori i Futbollit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të ...
Alsat-M | 09-Dec-2019 12:12
Rusia përjashtohet nga Lojërat Olimpike Verore të Tokios 2020, Lojrat Dimërore të Pekinit 2022 dhe Botërori i Futbollit 2022. Moska do të vuajë kësisoji sanksionet më të rënda në historinë e olimpizmit, për shkak të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved