ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 05:02

Dhimbje, lot dhe përleshje: Klubi i famshëm brazilian bie nga kategoria për herë të parë

Dhimbje, lot dhe përleshje: Klubi i famshëm brazilian bie nga kategoria për herë të parë
Rrëzimi nga kategoria përjetohet keq nga të gjithë dhe dhimbja e tifozëve nuk përshkruhet me fjalë. Aq më tepër kur diçka e tillë i ndodh për herë të parë klubit. Kështu ka ndodhur në Brazil, aty ku një nga ekipet më të ...
ABCNews | 09-Dec-2019 12:42
Rrëzimi nga kategoria përjetohet keq nga të gjithë dhe dhimbja e tifozëve nuk përshkruhet me fjalë. Aq më tepër kur diçka e tillë i ndodh për herë të parë klubit. Kështu ka ndodhur në Brazil, aty ku një nga ekipet më të ...

Lotët e shtatë milion tifozëve: Një nga legjendat e Brazilit ra nga Serie A
Tre klube nuk kanë larguar ndonjëherë nga Serie A e Brazilit. Këto janë Flamengo, Sao Paulo dhe Santos. Ishte dhe Cruzeiro, por që e priushi këtë traditë mbrëmë. Klubi, i cili mbështetet nga mbi shtatë milion ...
Tesheshi | 09-Dec-2019 11:20
Tre klube nuk kanë larguar ndonjëherë nga Serie A e Brazilit. Këto janë Flamengo, Sao Paulo dhe Santos. Ishte dhe Cruzeiro, por që e priushi këtë traditë mbrëmë. Klubi, i cili mbështetet nga mbi shtatë milion ...

Cruzeiro bie nga kategoria, tifozët shkatërrojnë stadiumin
Cruzeiro nuk do ta harrojë kurrë datën 8 dhjetor, pasi për herë të parë në historinë legjendare prej 98 vitesh të klubit provoi rënien nga elita e futbollit brazilian. Cruzeiro u mund 0-2 në ndeshjen ndaj Palmeiras, ...
Gazeta Observer | 09-Dec-2019 10:40
Cruzeiro nuk do ta harrojë kurrë datën 8 dhjetor, pasi për herë të parë në historinë legjendare prej 98 vitesh të klubit provoi rënien nga elita e futbollit brazilian. Cruzeiro u mund 0-2 në ndeshjen ndaj Palmeiras, ...

Drejtori sportiv i Milanit: Po e presim Ibrahimovicin
Cruzeiro është një nga klubet më të suksesshme në historinë e futbollit brazilian. Ata kanë qenë kampionë të Brazilit në katër edicione, kanë fituar kupën e Brazilit gjashtë herë, kanë fituar kampionatin e tyre ...
GazetaBlic | 09-Dec-2019 10:16
Cruzeiro është një nga klubet më të suksesshme në historinë e futbollit brazilian. Ata kanë qenë kampionë të Brazilit në katër edicione, kanë fituar kupën e Brazilit gjashtë herë, kanë fituar kampionatin e tyre ...

Cruzeiro bie nga kategoria për herë të parë në histori
Cruzeiro, një nga klubet më tradicional të Brazilit, dy herë fitues i Copa Libertadores, dhe katër herë kampion vendas, ka rënë për herë të parë nga kategoria. Me Flamengon të shpallur kampion 4 javë përpara mbylljes së ...
RTSH | 09-Dec-2019 09:26
Cruzeiro, një nga klubet më tradicional të Brazilit, dy herë fitues i Copa Libertadores, dhe katër herë kampion vendas, ka rënë për herë të parë nga kategoria. Me Flamengon të shpallur kampion 4 javë përpara mbylljes së ...

Cruzeiro bie nga kategoria për herë të parë në histori, tifozët shkatërrojnë stadiumin
Cruzeiro nuk do ta harrojë kurrë datën 8 dhjetor, pasi për herë të parë në historinë legjendare prej 98 vitesh të klubit provoi rënien nga elita e futbollit brazilian. Cruzeiro u mund 0-2 në ndeshjen ndaj Palmeiras, ...
GazetaTema | 09-Dec-2019 09:16
Cruzeiro nuk do ta harrojë kurrë datën 8 dhjetor, pasi për herë të parë në historinë legjendare prej 98 vitesh të klubit provoi rënien nga elita e futbollit brazilian. Cruzeiro u mund 0-2 në ndeshjen ndaj Palmeiras, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved