ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 04:03

Eneda Tarifa: Çuditërisht kënga u përshtat edhe me situatën aktuale

Eneda Tarifa: Çuditërisht kënga u përshtat edhe me situatën aktuale
Kënga “Ma zgjat dorën” e Eneda Tarifës u zgjodh si realizimi më i mirë në edicionin e sivjetmë të festivalit “Kënga Magjike”. Pas triumfit të saj, këngëtarja është shprehur e emocionuar duke thënë se kënga e saj ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 20:27
Kënga “Ma zgjat dorën” e Eneda Tarifës u zgjodh si realizimi më i mirë në edicionin e sivjetmë të festivalit “Kënga Magjike”. Pas triumfit të saj, këngëtarja është shprehur e emocionuar duke thënë se kënga e saj ...

“Kur askush s’më konsideronte, ti ma zgjate dorën”, Flori fjalë prekëse për Enedën pas fitores (Foto)
TIRANE Fituese e këtij edicioni të “Kënga Magjike” është Eneda Tarifa. Një tjetër trofe për Flori Mumajesin, që këtë herë u ngjit në skenë si kantautor nëpërmjet zërit të Enedës. Eneda pas votave të këngëtarëve, jurisë ...
BalkanWeb | 08-Dec-2019 11:45
TIRANE Fituese e këtij edicioni të “Kënga Magjike” është Eneda Tarifa. Një tjetër trofe për Flori Mumajesin, që këtë herë u ngjit në skenë si kantautor nëpërmjet zërit të Enedës. Eneda pas votave të këngëtarëve, jurisë ...

Capital T ka këtë mendim për këngën “Marova” të Fifit
Capital T ka disa fjalë për të “Marova”, balada e artistes së mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifit po pëlqehet tej mase jo vetëm nga publiku. Kënga e re e saj po vlerësohet shumë edhe nga kolegët e artistes ...
Zeri | 09-Dec-2019 09:49
Capital T ka disa fjalë për të “Marova”, balada e artistes së mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifit po pëlqehet tej mase jo vetëm nga publiku. Kënga e re e saj po vlerësohet shumë edhe nga kolegët e artistes ...

Plas ‘sherri’ për pikët në Kënga Magjike, Arditi e nxjerr zbuluar, tregon mesazhin që i çoi Eneda Tarifa: Nuk i duroj pafytyrësitë
Postuar: 09/12/2019 - 09:15 Këngëtarja Eneda Tarifa u shpall fituese me këngën ‘Ma zgjat dorën’, një kompozim i Flori Mumajesit Këngëtari i njohur Ardit Çuni i është drejtuar Eneda Tarifës me një postim në Instastory, ...
Sot.Al | 09-Dec-2019 09:16
Postuar: 09/12/2019 - 09:15 Këngëtarja Eneda Tarifa u shpall fituese me këngën ‘Ma zgjat dorën’, një kompozim i Flori Mumajesit Këngëtari i njohur Ardit Çuni i është drejtuar Eneda Tarifës me një postim në Instastory, ...

Ja çfarë thotë Capital T për këngën “Marova” të Fifit
Këngëtarja Filloreta Raçi e njohur si Fifi u rendit e dyta në “Kënga Magjike 2019”, shkruan . Ajo konkurroi me këngën “Marova” një baladë e cila u prit jashtëzakonisht mirë nga publiku. Fifi mbështetje ka marrë edhe nga ...
Lajminet | 09-Dec-2019 09:11
Këngëtarja Filloreta Raçi e njohur si Fifi u rendit e dyta në “Kënga Magjike 2019”, shkruan . Ajo konkurroi me këngën “Marova” një baladë e cila u prit jashtëzakonisht mirë nga publiku. Fifi mbështetje ka marrë edhe nga ...

Eneda Tarifa: Çuditërisht kënga u përshtat edhe me situatën aktuale
Kënga “Ma zgjat dorën” e Eneda Tarifës u zgjodh si realizimi më i mirë në edicionin e sivjetmë të festivalit “Kënga Magjike”. Pas triumfit të saj, këngëtarja është shprehur e emocionuar duke thënë se kënga e saj ...
Lajminet | 09-Dec-2019 08:53
Kënga “Ma zgjat dorën” e Eneda Tarifës u zgjodh si realizimi më i mirë në edicionin e sivjetmë të festivalit “Kënga Magjike”. Pas triumfit të saj, këngëtarja është shprehur e emocionuar duke thënë se kënga e saj ...

Capital T ka këtë mendim për këngën “Marova” të Fifit
Capital T ka disa fjalë për të “Marova”, balada e artistes së mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifit po pëlqehet tej mase jo vetëm nga publiku. Kënga e re e saj po vlerësohet shumë edhe nga kolegët e artistes së ...
Gazeta Express | 09-Dec-2019 07:49
Capital T ka disa fjalë për të “Marova”, balada e artistes së mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifit po pëlqehet tej mase jo vetëm nga publiku. Kënga e re e saj po vlerësohet shumë edhe nga kolegët e artistes së ...

“Flori Mumajesi vendosi për pikët e tua”?! Arditi tregon bisedën me Enedën pasi i mbeti hatri për 0 pikëshin
Pak më parë u bë i bujshëm mesazhi i këngëtarit Ardit Çuni për miken e tij Eneda Tarifa, për pikët e votimit në “Këngën Magjike”. Këngëtai i cili është mik prej kohësh i Enedës shprehu hatërmbetje pasi ajo nuk i kishte ...
Lexo | 09-Dec-2019 07:40
Pak më parë u bë i bujshëm mesazhi i këngëtarit Ardit Çuni për miken e tij Eneda Tarifa, për pikët e votimit në “Këngën Magjike”. Këngëtai i cili është mik prej kohësh i Enedës shprehu hatërmbetje pasi ajo nuk i kishte ...

Atmosferë festive brenda shtëpisë së Korab Shaqirit
Këngëtari Korab Shaqiri e ka ndarë me ndjekësit një postim në Instastory me të cilin tregon se ka rregulluar shtëpinë e tij në prag të festave të fundvitit, shkruan . “Fundviti”, ka shkruar ai pranë postimit të bërë. ...
Lajminet | 08-Dec-2019 23:29
Këngëtari Korab Shaqiri e ka ndarë me ndjekësit një postim në Instastory me të cilin tregon se ka rregulluar shtëpinë e tij në prag të festave të fundvitit, shkruan . “Fundviti”, ka shkruar ai pranë postimit të bërë. ...

Flori Mumajesi uron Eneda Tarifën për fitoren: ”Kur askush nuk më konsideronte, ma ke zgjatur dorën”
Mbrëmjen e djeshme Eneda Tarifa u shpall fituese e “Kenga Magjike”, me këngën “Ma zgjat dorën”, fitore që sigurisht u shoqëruar me jo pak zhurmë, siç shoqërohet gjithmonë shpallja e rezultatit në këtë festival. Por ...
Arbresh | 08-Dec-2019 23:24
Mbrëmjen e djeshme Eneda Tarifa u shpall fituese e “Kenga Magjike”, me këngën “Ma zgjat dorën”, fitore që sigurisht u shoqëruar me jo pak zhurmë, siç shoqërohet gjithmonë shpallja e rezultatit në këtë festival. Por ...

Ardit Çuni mendon se pikët e Enedës për kolegët i ka vendosur Flori Mumajesi!
Një festival i madh si Kënga Magjike, patjetër do të lërë vend edhe për pakënaqësi. Por e diela pas finales, në çdo vit ka qenë një ditë debati, që kur producenti Ardit Gjebrea, vendosi që votimi mes kolegëve të jetë i ...
Dritare | 08-Dec-2019 22:12
Një festival i madh si Kënga Magjike, patjetër do të lërë vend edhe për pakënaqësi. Por e diela pas finales, në çdo vit ka qenë një ditë debati, që kur producenti Ardit Gjebrea, vendosi që votimi mes kolegëve të jetë i ...

Moderatorja e njohur shqiptare në zi, humb personin e dashur për të
Mbrëmjen që lamë pas Eneda Tarifa triumfoi në festivalin ‘Kënga Magjike’ duke zënë vendin e parë me këngën ‘Ma zgjat dorën’. E siç ka ndodhur paraprakisht, hatërmbetjet me theks të veçantë në pikët e këngëtarëve kanë ...
GazetaBlic | 08-Dec-2019 21:54
Mbrëmjen që lamë pas Eneda Tarifa triumfoi në festivalin ‘Kënga Magjike’ duke zënë vendin e parë me këngën ‘Ma zgjat dorën’. E siç ka ndodhur paraprakisht, hatërmbetjet me theks të veçantë në pikët e këngëtarëve kanë ...

Fifi flet për personin që ia dedikoi këngën “Marova”
Fifi ka folur për personin të cilit ia ka dedikuar këngën “Marova”. Këngëtarja Fifi ka treguar një ditë pas finales së “Kënga Magjike” se kënga “Marova” ka qenë dedikim. Ajo ka lënë të kuptohet se ka ekzistuar dikush i ...
TetovaSot | 08-Dec-2019 20:54
Fifi ka folur për personin të cilit ia ka dedikuar këngën “Marova”. Këngëtarja Fifi ka treguar një ditë pas finales së “Kënga Magjike” se kënga “Marova” ka qenë dedikim. Ajo ka lënë të kuptohet se ka ekzistuar dikush i ...

Fifi flet për personin që ia dedikoi këngën “Marova”
Fifi ka folur për personin të cilit ia ka dedikuar këngën “Marova”. Këngëtarja Fifi ka treguar një ditë pas finales së “Kënga Magjike” se kënga “Marova” ka qenë dedikim. Ajo ka lënë të kuptohet se ka ekzistuar dikush i ...
Gazeta Observer | 08-Dec-2019 20:45
Fifi ka folur për personin të cilit ia ka dedikuar këngën “Marova”. Këngëtarja Fifi ka treguar një ditë pas finales së “Kënga Magjike” se kënga “Marova” ka qenë dedikim. Ajo ka lënë të kuptohet se ka ekzistuar dikush i ...

‘Më zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte’, fjalët prekëse të Florit për Eneda Tarifën (FOTO)
Mbrëmjen e djeshme u mbajt në Pallatin e Koncerteve festivali “Kënga Magjike”, ku fituese u shpall Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”, si më e votuara nga votat e artistëve. Kënga e Enedës është kompozuar nga Flori ...
TetovaSot | 08-Dec-2019 20:39
Mbrëmjen e djeshme u mbajt në Pallatin e Koncerteve festivali “Kënga Magjike”, ku fituese u shpall Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”, si më e votuara nga votat e artistëve. Kënga e Enedës është kompozuar nga Flori ...

Shtatë paraqitjet ekstravagante të Adrola Dushit në festivalin Kënga Magjike
E kemi parë duke pushtuar pasarelat e modës ndër vite, por thuajse për herë të parë në rolin e prezantueses në një skenë kaq gjigante siç është festivali “Kënga Magjike”. Dhe Adrola Dushi tashmë e ka dëshmuar se ...
Telegrafi | 08-Dec-2019 12:38
E kemi parë duke pushtuar pasarelat e modës ndër vite, por thuajse për herë të parë në rolin e prezantueses në një skenë kaq gjigante siç është festivali “Kënga Magjike”. Dhe Adrola Dushi tashmë e ka dëshmuar se ...

Ardit Çuni thumbon publikisht Eneda Tarifën pas ‘Kënga Magjike’: Kur miqtë të lajnë e të përlyejnë…
Pas finales së ‘Kënga Magjike’ ka pasur gjithmonë debate mes artistëve për shkak të votimit që ata bëjnë për njëri-tjetrin. Në jo pak raste ka pasur hatërmbetje për pikët e dhëna, ose jo, dhe duket se as këtë vit nuk do ...
Lexo | 08-Dec-2019 20:03
Pas finales së ‘Kënga Magjike’ ka pasur gjithmonë debate mes artistëve për shkak të votimit që ata bëjnë për njëri-tjetrin. Në jo pak raste ka pasur hatërmbetje për pikët e dhëna, ose jo, dhe duket se as këtë vit nuk do ...

Fifi flet për personin që ia dedikoi këngën “Marova”
Kengetarja e njohur “Fifi” ka folur për personin të cilit ia ka dedikuar këngën “Marova”. Fifi ka treguar një ditë pas finales së “Kënga Magjike” se kënga “Marova” ka qenë dedikim. Ajo ka lënë të kuptohet se ka ...
Lajmi i Fundit | 08-Dec-2019 19:47
Kengetarja e njohur “Fifi” ka folur për personin të cilit ia ka dedikuar këngën “Marova”. Fifi ka treguar një ditë pas finales së “Kënga Magjike” se kënga “Marova” ka qenë dedikim. Ajo ka lënë të kuptohet se ka ...

Eneda Tarifa fitoi ‘Këngën Magjike’ ndërsa publiku bërtiste emrin e Fifit
Eneda Tarifa ishte triumfuesja në festivalin Kënga Magjike në Shqipëri duke u shpallur kështu më e votuara nga artistët pjesëmarrës, dhe e dyta nga votimi i jurisë dhe i publikut, por të gjitha pikët e grumbulluara ...
Alsat-M | 08-Dec-2019 19:38
Eneda Tarifa ishte triumfuesja në festivalin Kënga Magjike në Shqipëri duke u shpallur kështu më e votuara nga artistët pjesëmarrës, dhe e dyta nga votimi i jurisë dhe i publikut, por të gjitha pikët e grumbulluara ...

Fifi flet për personin që ia dedikoi këngën “Marova”
Fifi ka folur për personin të cilit ia ka dedikuar këngën “Marova”. Këngëtarja Fifi ka treguar një ditë pas finales së “Kënga Magjike” se kënga “Marova” ka qenë dedikim. Ajo ka lënë të kuptohet se ka ekzistuar dikush i ...
Gazeta Express | 08-Dec-2019 19:26
Fifi ka folur për personin të cilit ia ka dedikuar këngën “Marova”. Këngëtarja Fifi ka treguar një ditë pas finales së “Kënga Magjike” se kënga “Marova” ka qenë dedikim. Ajo ka lënë të kuptohet se ka ekzistuar dikush i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved