ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 03:15

Aksionarët e Monego-s: Administratori i caktuar nga BQK duhet të hapë menjëherë degët e kompanisë

Aksionarët e Monego-s: Administratori i caktuar nga BQK duhet të hapë menjëherë degët e kompanisë
Aksionarët e institucionit financiar jo bankar Monego, i bëjnë thirrje administratorit të përcaktuar që menjëherë të hap degët e kompanisë për të shërbyer kreditë e dhëna. Pezullimi i degëve nënkupton që klientët nuk ...
Telegrafi | 09-Dec-2019 10:58
Aksionarët e institucionit financiar jo bankar Monego, i bëjnë thirrje administratorit të përcaktuar që menjëherë të hap degët e kompanisë për të shërbyer kreditë e dhëna. Pezullimi i degëve nënkupton që klientët nuk ...

Aksionari i MONEGO-s: Heqja e licencës është një veprim i paligjshëm, do t’i drejtohemi gjykatës
Institucioni mikrofinanciar MONEGO heqjen e licencës e ka quajtur veprim të paligjshëm dhe të dhunshëm ndaj një investitori. MONEGO thekson se për këtë vendim janë njoftuar sot nga Banka Qendrore e Kosovës. Lexoni të ...
Arbresh | 09-Dec-2019 11:33
Institucioni mikrofinanciar MONEGO heqjen e licencës e ka quajtur veprim të paligjshëm dhe të dhunshëm ndaj një investitori. MONEGO thekson se për këtë vendim janë njoftuar sot nga Banka Qendrore e Kosovës. Lexoni të ...

Edhe IuteCredit ka reaguar për heqjen e licencës
IuteCredit, përmes një komunikate për media, ka thënë se revokimi i licencës së institucionit nga BQK-ja, paraqet njërin prej vendimeve më arbitrare “që një institucion si BQK do mund të ndërmerrte.” Ky institucion ...
Lajminet | 06-Dec-2019 20:43
IuteCredit, përmes një komunikate për media, ka thënë se revokimi i licencës së institucionit nga BQK-ja, paraqet njërin prej vendimeve më arbitrare “që një institucion si BQK do mund të ndërmerrte.” Ky institucion ...

Monego: Do t’i drejtohemi gjykatës për heqjen e licencës
MONEGO thekson se për këtë vendim janë njoftuar sot nga Banka Qendrore e Kosovës. Lexoni të plotë reagimin e aksionarit të MONEGO-s, Aigars Kesenfelds: “Sot ne jemi informuar në lidhje me vendimin e BQK-së për heqjen e ...
Lajminet | 06-Dec-2019 20:37
MONEGO thekson se për këtë vendim janë njoftuar sot nga Banka Qendrore e Kosovës. Lexoni të plotë reagimin e aksionarit të MONEGO-s, Aigars Kesenfelds: “Sot ne jemi informuar në lidhje me vendimin e BQK-së për heqjen e ...

Revokimi i licencës nga BQK, reagon IuteCredit Kosovo
IuteCredit Kosovo, ka reaguar pasi BQK ka vendosur për te revokuar licencën për të operuar si institucion mikro financiar në Republikën e Kosovës. “Përmes mjeteve të informimit jemi njoftuar se BQK ka vendosur për te ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 20:03
IuteCredit Kosovo, ka reaguar pasi BQK ka vendosur për te revokuar licencën për të operuar si institucion mikro financiar në Republikën e Kosovës. “Përmes mjeteve të informimit jemi njoftuar se BQK ka vendosur për te ...

Reagim nga IuteCredit Kosovo J.S.C.
Sot, me datë 06 dhjetor 2019, përmes mjeteve të informimit jemi njoftuar se BQK ka vendosur për te revokuar licencën e IuteCredit Kosovo për të operuar si institucion mikro financiar në Republikën e Kosovës. Lidhur me ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 20:00
Sot, me datë 06 dhjetor 2019, përmes mjeteve të informimit jemi njoftuar se BQK ka vendosur për te revokuar licencën e IuteCredit Kosovo për të operuar si institucion mikro financiar në Republikën e Kosovës. Lidhur me ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved