ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/09/2020 02:37

Peter H. dhe të tjerët duke kalëruar nëpër Ballkan

Peter H. dhe të tjerët duke kalëruar nëpër Ballkan
Shkrimtari austriak Peter Handke e shihte Jugosllavinë si utopi të tij personale. Së pari i mallkoi sllovenët që kërkuan pavarësi (nëna e Handkes ishte sllovene), pastaj Handke iu vërsul gazetës «Frankfurter Allgemeine ...
GazetaTema | 08-Dec-2019 11:32
Shkrimtari austriak Peter Handke e shihte Jugosllavinë si utopi të tij personale. Së pari i mallkoi sllovenët që kërkuan pavarësi (nëna e Handkes ishte sllovene), pastaj Handke iu vërsul gazetës «Frankfurter Allgemeine ...

Peter H. dhe të tjerët duke kalëruar nëpër Ballkan
Shkrimtari austriak Peter Handke e shihte Jugosllavinë si utopi të tij personale. Së pari i mallkoi sllovenët që kërkuan pavarësi (nëna e Handkes ishte sllovene), pastaj Handke iu vërsul gazetës «Frankfurter Allgemeine ...
Lexo | 08-Dec-2019 11:48
Shkrimtari austriak Peter Handke e shihte Jugosllavinë si utopi të tij personale. Së pari i mallkoi sllovenët që kërkuan pavarësi (nëna e Handkes ishte sllovene), pastaj Handke iu vërsul gazetës «Frankfurter Allgemeine ...

Njësia austriake për mbrojtjen e poshtërsive të Peter Handkes
Nga Enver Robelli Kur u bë publik lajmi se Peter Handke do ta marrë “Nobelin” për Letërsi, ndër të parët që nxitoi të shprehë gëzimin e tij, ishte vetë presidenti austriak Alexander Van der Bellen. Një ditë e lumtur për ...
GazetaTema | 07-Dec-2019 20:10
Nga Enver Robelli Kur u bë publik lajmi se Peter Handke do ta marrë “Nobelin” për Letërsi, ndër të parët që nxitoi të shprehë gëzimin e tij, ishte vetë presidenti austriak Alexander Van der Bellen. Një ditë e lumtur për ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved