ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 03:25

Mbreti saudit i shpreh ngushëllime Trumpit për sulmin në bazën amerikane

Mbreti saudit i shpreh ngushëllime Trumpit për sulmin në bazën amerikane
Mbreti Selman i Arabisë Saudite e ka quajtur barbar sulmin e armatosur në një bazë detare amerikane nga një student saudit, ka thënë presidenti amerikan Donald Trump. Në rrjetin social Twitter, Trumpi shkroi se mbreti e ...
EkonomiaOnline | 07-Dec-2019 11:09
Mbreti Selman i Arabisë Saudite e ka quajtur barbar sulmin e armatosur në një bazë detare amerikane nga një student saudit, ka thënë presidenti amerikan Donald Trump. Në rrjetin social Twitter, Trumpi shkroi se mbreti e ...

Mbreti saudit i shpreh ngushëllime Trumpit për sulmin në bazën amerikane
Mbreti Selman i Arabisë Saudite e ka quajtur barbar sulmin e armatosur në një bazë detare amerikane nga një student saudit, ka thënë presidenti amerikan Donald Trump. Në rrjetin social Twitter, Trumpi shkroi se mbreti e ...
Koha.net | 07-Dec-2019 11:06
Mbreti Selman i Arabisë Saudite e ka quajtur barbar sulmin e armatosur në një bazë detare amerikane nga një student saudit, ka thënë presidenti amerikan Donald Trump. Në rrjetin social Twitter, Trumpi shkroi se mbreti e ...

Shtetasi saudit sulmon bazën detare amerikan, disa të vrarë
Një shtetas saudit që ishte në Shtetet e Bashkuara për trajnime ushtarake është i dyshuari në një sulm me armë në një bazë të marinës amerikane në Florida, i cili la të vdekur katër persona, përfshirë edhe personin e ...
Arbresh | 07-Dec-2019 10:57
Një shtetas saudit që ishte në Shtetet e Bashkuara për trajnime ushtarake është i dyshuari në një sulm me armë në një bazë të marinës amerikane në Florida, i cili la të vdekur katër persona, përfshirë edhe personin e ...

Sulmohet baza e ushtrisë në Amerikë, tre të vdekur
Një ngjarje e rëndë tronditi Amerikën pasditen e sotme. Mediat amerikane raportojnë se një person i armatosur hyri në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridas, ku prej aty vrau së paku tre persona dhe ...
Shenja | 07-Dec-2019 09:24
Një ngjarje e rëndë tronditi Amerikën pasditen e sotme. Mediat amerikane raportojnë se një person i armatosur hyri në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridas, ku prej aty vrau së paku tre persona dhe ...

Tre të vrarë në një bazë të ushtrisë amerikane
Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre persona në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensacola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet ushtarake. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se edhe ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 09:02
Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre persona në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensacola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet ushtarake. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se edhe ...

Historia si hyri ShBA në Luftën e Dytë Botërore
Sulmi çoi në hyrjen e Shteteve të Bashkuara në Luftën e Dytë Botërore që kishte filluar më 1939. Gjatë 2 viteve të para të konfliktit global, Shtetet e Bashkuara kishin mbajtur neutralitetin formal, ndërsa furnizonin ...
Lajminet | 07-Dec-2019 08:24
Sulmi çoi në hyrjen e Shteteve të Bashkuara në Luftën e Dytë Botërore që kishte filluar më 1939. Gjatë 2 viteve të para të konfliktit global, Shtetet e Bashkuara kishin mbajtur neutralitetin formal, ndërsa furnizonin ...

Tre të vrarë në një bazë të ushtrisë amerikane
Zyra e sherifit lokal konfirmoi se edhe shtatë persona të tjerë u plagosën. Marina amerikane nuk e ka bërë publik ende identitetin e viktimave, por mediat amerikane njoftojnë se sulmuesi ishte më prejardhje saudite. Një ...
Lajminet | 07-Dec-2019 08:12
Zyra e sherifit lokal konfirmoi se edhe shtatë persona të tjerë u plagosën. Marina amerikane nuk e ka bërë publik ende identitetin e viktimave, por mediat amerikane njoftojnë se sulmuesi ishte më prejardhje saudite. Një ...

Historia si hyri ShBA në Luftën e Dytë Botërore
Më 7 dhjetor të vitit 1941, ndodh një sulm i papritur ushtarak ajror nga marina perandorake japoneze marinës kundër bazës detare të Shteteve të Bashkuara në Pearl Harbor, Hawai.
Kosova Press | 07-Dec-2019 08:08
Më 7 dhjetor të vitit 1941, ndodh një sulm i papritur ushtarak ajror nga marina perandorake japoneze marinës kundër bazës detare të Shteteve të Bashkuara në Pearl Harbor, Hawai.

Tre të vrarë në një bazë të ushtrisë amerikane
Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre persona në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensacola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet ushtarake. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se edhe ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 07:17
Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre persona në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensacola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet ushtarake. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se edhe ...

Sulmohet baza e ushtrisë në Amerikë, tre të vdekur
Një ngjarje e rëndë tronditi Amerikën pasditen e sotme. Mediat amerikane raportojnë se një person i armatosur hyri në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridas, ku prej aty vrau së paku tre persona dhe ...
Klan Kosova | 06-Dec-2019 23:07
Një ngjarje e rëndë tronditi Amerikën pasditen e sotme. Mediat amerikane raportojnë se një person i armatosur hyri në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridas, ku prej aty vrau së paku tre persona dhe ...

Të shtëna fatale në një bazë të ushtrisë amerikane
Një person i armatosur vrau së paku tre vetë në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u ...
TetovaSot | 06-Dec-2019 23:05
Një person i armatosur vrau së paku tre vetë në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u ...

Sulmohet baza e ushtrisë në Amerikë, tre të vdekur dhe shtatë të plagosur
Një ngjarje e rëndë tronditi Amerikën pasditen e sotme. Mediat amerikane raportojnë se një person i armatosur hyri në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridas, ku prej aty vrau së paku tre persona dhe ...
Aktuale.MK | 06-Dec-2019 22:28
Një ngjarje e rëndë tronditi Amerikën pasditen e sotme. Mediat amerikane raportojnë se një person i armatosur hyri në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridas, ku prej aty vrau së paku tre persona dhe ...

Katër të varrë në një bazë të ushtrisë amerikane
Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre persona në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensacola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet ushtarake. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se edhe ...
Flaka | 06-Dec-2019 21:15
Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre persona në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensacola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet ushtarake. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se edhe ...

Të shtëna fatale në një bazë të ushtrisë amerikane
Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u plagosën. Marina amerikane nuk e ka bërë publik ende identitetin e viktimave. Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë tha se presidenti amerikan, Donald Trump, ...
Lajminet | 06-Dec-2019 21:10
Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u plagosën. Marina amerikane nuk e ka bërë publik ende identitetin e viktimave. Një zëdhënës i Shtëpisë së Bardhë tha se presidenti amerikan, Donald Trump, ...

Katër të varrë në një bazë të ushtrisë amerikane
Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre persona në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensacola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet ushtarake.
Kosova Press | 06-Dec-2019 20:42
Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre persona në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensacola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet ushtarake.

Sërish të shtëna fatale në një bazë të ushtrisë amerikane
Një person i armatosur vrau së paku tre vetë në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u ...
Alsat-M | 06-Dec-2019 20:18
Një person i armatosur vrau së paku tre vetë në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u ...

Disa të vdekur nga sulmi në bazën detare amerikane
Të paktën tre persona kanë humbur jetën, ndërsa tetë të tjerë janë plagosën si pasojë e një sulmi të armatosur ndaj një baze detare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësja e ...
Arbresh | 06-Dec-2019 20:18
Të paktën tre persona kanë humbur jetën, ndërsa tetë të tjerë janë plagosën si pasojë e një sulmi të armatosur ndaj një baze detare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësja e ...

Përsëri të shtëna fatale në një bazë të ushtrisë amerikane
Një person i armatosur vrau së paku tre vetë në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u ...
Gazeta Express | 06-Dec-2019 19:48
Një person i armatosur vrau së paku tre vetë në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u ...

Sërish të shtëna fatale në një bazë të ushtrisë amerikane
Një person i armatosur vrau së paku tre vetë në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u ...
Radio Evropa e Lire | 06-Dec-2019 19:45
Një person i armatosur vrau së paku tre vetë në një bazë të ushtrisë amerikane në Pensakola të Floridës, përpara se të qëllohej për vdekje nga autoritetet. Zyra e sherifit lokal konfirmoi se shtatë persona të tjerë u ...

Vret dy vetë dhe plagos disa të tjerë në bazën e marinës amerikane, qëllohet për vdekje autori
Dy persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur pasi një person hapi zjarr mbi njerëzit në një bazë të marinës amerikane në Pensakola, Florida. Vetë autori u qëllua për vdekje nga autoritetet. Në këtë bazë ...
Aktuale.MK | 06-Dec-2019 18:30
Dy persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur pasi një person hapi zjarr mbi njerëzit në një bazë të marinës amerikane në Pensakola, Florida. Vetë autori u qëllua për vdekje nga autoritetet. Në këtë bazë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved