ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2020 03:06

Avdyli i LDK-së: LVV ka të drejtë vetëm krijimin e koalicionit qeverisës

Avdyli i LDK-së: LVV ka të drejtë vetëm krijimin e koalicionit qeverisës
Vazhdojnë deklaratat mes LDK-së dhe VV-së, për çështjen e koalicionit qeverisës. Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, po vazhdon të insistojë që në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ka dalë asnjë parti fituese. Përmes një shkrimi ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 11:45
Vazhdojnë deklaratat mes LDK-së dhe VV-së, për çështjen e koalicionit qeverisës. Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, po vazhdon të insistojë që në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ka dalë asnjë parti fituese. Përmes një shkrimi ...

Osmani: Vetëvendosje u fokusua në dallime, kjo s’ndodh askund në botë
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka komentuar akuzat e Glauk Konjufcës, homologut të saj nga Lëvizja Vetëvendosje. Osmani është shprehur se kushdo që din pak në punën e negociatave, duhet ta ...
Telegrafi | 07-Dec-2019 00:01
Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka komentuar akuzat e Glauk Konjufcës, homologut të saj nga Lëvizja Vetëvendosje. Osmani është shprehur se kushdo që din pak në punën e negociatave, duhet ta ...

Vjosa Osmani tregon ofertën që LDK i ka bërë Vetëvendosjes
LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes, ndërsa një gjë të tillë e ka konfirmuar nënkryetarja e kësaj partie, Vjosa Osmani. Osmani, ka thënë se LDK nuk është duke bërë kushtëzime në negociatat me partinë e Albin ...
ABCNews | 07-Dec-2019 07:20
LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes, ndërsa një gjë të tillë e ka konfirmuar nënkryetarja e kësaj partie, Vjosa Osmani. Osmani, ka thënë se LDK nuk është duke bërë kushtëzime në negociatat me partinë e Albin ...

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së
Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së, Agim Veliun. ...
Zeri | 07-Dec-2019 12:39
Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së, Agim Veliun. ...

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së
Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së, Agim Veliun. ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 12:27
Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së, Agim Veliun. ...

Avdyli: VV-ja ka të drejtë vetëm krijimin e koalicionit qeverisës
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, po vazhdon të insistojë që në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ka dalë asnjë parti fituese. Përmes një shkrimi në Facebook, Haxhiu thotë se Vetëvendosje si e para ka të drejtë vetëm për ...
EkonomiaOnline | 07-Dec-2019 11:45
Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli, po vazhdon të insistojë që në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ka dalë asnjë parti fituese. Përmes një shkrimi në Facebook, Haxhiu thotë se Vetëvendosje si e para ka të drejtë vetëm për ...

LDK vazhdon ta mohojë humbjen, Avdyli: VV ka fituar vetëm të drejtën e formimit të qeverisë
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti nga radhët e ...
TetovaSot | 07-Dec-2019 10:22
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti nga radhët e ...

Urgjenca e formimit të Qeverisë, dhe skenarët që mund të paralizojnë proceset
Ndarja e “hises” së pushtetit, është bërë problematike me maksimizimin e ofertës dhe kërkesës ndërmjet dy subjekteve politike që aktualisht po negociojnë mundësinë e marrëveshjes për koalicion. Kjo ka bërë që të lindin ...
Medial | 07-Dec-2019 10:12
Ndarja e “hises” së pushtetit, është bërë problematike me maksimizimin e ofertës dhe kërkesës ndërmjet dy subjekteve politike që aktualisht po negociojnë mundësinë e marrëveshjes për koalicion. Kjo ka bërë që të lindin ...

VV si ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para, thotë deputeti i LDK-së
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti i LDK-së, ...
Indeks Online | 07-Dec-2019 10:12
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti i LDK-së, ...

Matoshi: Koalicioni Nisma-AKR mund të kontribuojë në zhbllokimin e situatës pas zgjedhore
Ministri i Mjedisit në detyrë dhe anëtari i Kryesisë së AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka thënë se AKR me ...
Telegrafi | 06-Dec-2019 20:33
Ministri i Mjedisit në detyrë dhe anëtari i Kryesisë së AKR-së, Fatmir Matoshi ka thënë se Vetëvendosje dhe LDK vështirë se do të qeverisin gjatë së bashku. Matoshi në “Dossier D” në RTV Dukagjini, ka thënë se AKR me ...

Deputeti i LDK’së: VV si ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti i LDK’së, ...
Arbresh | 07-Dec-2019 10:06
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti i LDK’së, ...

Përfaqësuesi i PDK-së: Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në Vetëvendosje pas ...
PortaliOnline | 07-Dec-2019 10:00
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Gashit, Osmani do të kalojë në Vetëvendosje pas ...

LDK vazhdon ta mohojë humbjen, Avdyli: VV ka fituar vetëm të drejtën e formimit të qeverisë
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti nga radhët e ...
Gazeta Observer | 07-Dec-2019 09:51
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti nga radhët e ...

“Ku është Vjosa Osmani?” — Përgjigjet vetë ajo, flet për koalicionin VV-LDK
Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë për T7 se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim të koalicionit qeverisës Një fotografi u përhap shumë nëpër rrjete sociale, ...
TetovaSot | 07-Dec-2019 09:51
Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre ka thënë për T7 se është aktive në negociatat me Lëvizjen Vetëvendosje për formim të koalicionit qeverisës Një fotografi u përhap shumë nëpër rrjete sociale, ...

LDK vazhdon ta mohojë humbjen, Avdyli: VV ka fituar vetëm të drejtën e formimit të qeverisë
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës po vazhdon të insistojë që në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ka pasur fitues dhe se Vetëvendosje ka dalë e para, por nuk është fituese, shkruan . “Nuk ka parti fituese, ka ...
Lajminet | 07-Dec-2019 09:37
Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës po vazhdon të insistojë që në zgjedhjet e 6 tetorit nuk ka pasur fitues dhe se Vetëvendosje ka dalë e para, por nuk është fituese, shkruan . “Nuk ka parti fituese, ka ...

Deputeti i LDK’së: VV si ka fituar zgjedhjet
Pavarësisht takimeve të shumta të cilat janë duke u zhvilluar nga krerët e LVV’së dhe LDK’së për të arritur një marrëveshje, një gjë e tillë ende nuk është arritur. E këtë krijimin e një marrëveshje të për bashke po e ...
InFokusi | 07-Dec-2019 09:36
Pavarësisht takimeve të shumta të cilat janë duke u zhvilluar nga krerët e LVV’së dhe LDK’së për të arritur një marrëveshje, një gjë e tillë ende nuk është arritur. E këtë krijimin e një marrëveshje të për bashke po e ...

Zyrtari i PDK’së: Vjosa Osmani në të ardhmen e afërt do të kalojë në VV
Nënkryetarja e Lidhës Demokratike të Kosovës , Vjosa Osmani shumë shpejtë mund të kalojë në Vetëvendosje. Kështu ka deklaruar përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, në një postim në llogarinë ...
InFokusi | 07-Dec-2019 09:20
Nënkryetarja e Lidhës Demokratike të Kosovës , Vjosa Osmani shumë shpejtë mund të kalojë në Vetëvendosje. Kështu ka deklaruar përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, në një postim në llogarinë ...

Vjosa Osmani tregon se LDK i ka bërë ofertë të re Vetëvendosjes
Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t’i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes, e ka ...
Shenja | 07-Dec-2019 09:15
Deri në arritjen e një koalicioni dhe eliminimit të mospajtimeve, duket se dy partitë, LDK dhe Vetëvendosje do të vazhdojnë t’i bëjnë oferta njëra tjetrës. Se LDK i ka bërë një ofertë të re Vetëvendosjes, e ka ...

Deputeti i LDK’së: VV-ja nuk i ka fituar zgjedhjet, vetëm ka dalë e para
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti i LDK’së, ...
Gazeta Express | 07-Dec-2019 09:14
Gjatë kohës sa Isa Mustafa dhe Albin Kurti po negociojnë për arritjen e një koalicioni për bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 6 tetorit, nga taborët e dy partive nuk po mungojnë deklarata ngacmuese. Deputeti i LDK’së, ...

Gashi: Vjosa Osmani do të kalojë në Vetëvendosje
Së fundi, përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, në një postim ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas tij, Osmani do të kalojë ...
AlbInfo | 07-Dec-2019 09:08
Së fundi, përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës në KQZ, Ilir Gashi, në një postim ka parashikuar kalimin e Vjosa Osmanit nga Lidhja Demokratike e Kosovës në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas tij, Osmani do të kalojë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved