ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/10/2020 02:57

Rama: Basha të vijë në tryezë dhe jo të bëjë propozime që thonë hap krahun

Rama: Basha të vijë në tryezë dhe jo të bëjë propozime që thonë hap krahun
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryetarit të Partisë Demokratike Lulëzim Basha, duke e ftuar sërish në tryezë.
Top Channel | 02-Dec-2019 19:37
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kryetarit të Partisë Demokratike Lulëzim Basha, duke e ftuar sërish në tryezë.

Basha: Të anulohen koncesionet
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa publikuar tre pikat për planin e emergjencës.
Top Channel | 02-Dec-2019 19:37
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa publikuar tre pikat për planin e emergjencës.

Basha i përgjigjet Ramës: Për këdo që do të dëgjojë, ky është propozimi ynë!
Lulzim i është përgjigjur kryeministrit Rama, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri. Përmes një postimi në rrjetin ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 19:40
Lulzim i është përgjigjur kryeministrit Rama, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri. Përmes një postimi në rrjetin ...

Basha i përgjigjet Ramës: Ky është propozimi ynë me 3 pika për emergjencën
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se i bën thirrje indirekt kryeministrit Edi Rama që të fokusojë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë! Përmes njëpostimi ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 20:01
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se i bën thirrje indirekt kryeministrit Edi Rama që të fokusojë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë! Përmes njëpostimi ...

Plani 3-pikësh i PD, Basha nga Durrësi: Këtu mbizotëron një kaos, koha për të koordinuar punën
Në një takim me banorët e Durrësit në lagjen numër 7, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se aty mbizotëron një kaos dhe se prioritet mbetet vetëm ndihma ndaj banorëve të prekur.
Top Channel | 02-Dec-2019 14:10
Në një takim me banorët e Durrësit në lagjen numër 7, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se aty mbizotëron një kaos dhe se prioritet mbetet vetëm ndihma ndaj banorëve të prekur.

Rama flet për propozimet e Bashës: Ne nuk jemi duke bërë garë, të vijë në tavolinë
Kryeministri Edi Rama ka komentuar propozimet e opozitës për përballimin e situatës pas tërmetit të 26 nëntorit. Ai tha se ato duhet të vijnë pasi palët të jenë ulur në tavolinë. “Do të ishte mirë që Lulzim Basha dhe ...
GazetaTema | 02-Dec-2019 17:51
Kryeministri Edi Rama ka komentuar propozimet e opozitës për përballimin e situatës pas tërmetit të 26 nëntorit. Ai tha se ato duhet të vijnë pasi palët të jenë ulur në tavolinë. “Do të ishte mirë që Lulzim Basha dhe ...

Rama sërish apel Bashës: Të vijë me propozimet në tavolinë, jo deklarata në media
Kryeministri Edi Rama e ka ftuar sërish në tryezë kreun e PD-së Lulzim Basha, teksa shtoi se propozimi i tij me 3 pika për situatën e gjendjes së jashtëzakonshme, mos mbetet vetë, deklarata. Gjithahstu shefi i qeverisë ...
VizionPlus | 02-Dec-2019 18:14
Kryeministri Edi Rama e ka ftuar sërish në tryezë kreun e PD-së Lulzim Basha, teksa shtoi se propozimi i tij me 3 pika për situatën e gjendjes së jashtëzakonshme, mos mbetet vetë, deklarata. Gjithahstu shefi i qeverisë ...

Basha – Ramës: Kemi vullnetin të ndajmë idetë me këdo që do të dëgjojë
Kryeministri Rama tha se kreu i opozitës duhet t’i bëjë propozimet në një tryezë, por Basha i është përgjigjur këtyre deklaratave duke deklaruar se kjo kohë nuk duhet përdorur për axhenda politike. Në një postim në ...
Telegrafi | 02-Dec-2019 19:33
Kryeministri Rama tha se kreu i opozitës duhet t’i bëjë propozimet në një tryezë, por Basha i është përgjigjur këtyre deklaratave duke deklaruar se kjo kohë nuk duhet përdorur për axhenda politike. Në një postim në ...

Deputeti i opozitës së re mesazh Ramës dhe Bashës: Tani bashkë pa hipokrizi, në fund hesapet
Deputeti i opozitës parlamentare Alban Zeneli ka komentuar situatën pas tërmetit, dhe përballimin e situatave deri më tani. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Zeneli shprehet se situatës së rënduar të qytetarëve ...
GazetaTema | 01-Dec-2019 17:03
Deputeti i opozitës parlamentare Alban Zeneli ka komentuar situatën pas tërmetit, dhe përballimin e situatave deri më tani. Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, Zeneli shprehet se situatës së rënduar të qytetarëve ...

Basha i përgjigjet Ramës: Për këdo që do të dëgjojë, ky është propozimi ynë!
Lideri i demokratëve i është përgjigjur kryeministrit Rama këtë të hënë, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri. Përmes ...
Lapsi | 02-Dec-2019 19:21
Lideri i demokratëve i është përgjigjur kryeministrit Rama këtë të hënë, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri. Përmes ...

“S’është koha për propagandë” Rama sërish ftesë Bashës për dialog
“Ajo çka me shqeteson ne kete faze eshte ngurrimi i opozites per t’u perfshire ne kete proces. S'e kuptoj qasjen refuzuese te nevojes qe edhe partite politike te ulen ne nje tryeze dhe te bejne perpjekje qe te punojne ...
ikub.al | 01-Dec-2019 09:25
“Ajo çka me shqeteson ne kete faze eshte ngurrimi i opozites per t’u perfshire ne kete proces. S'e kuptoj qasjen refuzuese te nevojes qe edhe partite politike te ulen ne nje tryeze dhe te bejne perpjekje qe te punojne ...

Basha i propozon Ramës: Fondet e oligarkëve jepua familjeve në nevojë!
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet social një plan pre tre pikash, për sikurse shprehet këtë fazë emergjente që po kalon vendi. Pika tre e këtij plani i kërkon qeverisë që “në kuadër të gjendjes së ...
RTSH | 02-Dec-2019 20:38
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet social një plan pre tre pikash, për sikurse shprehet këtë fazë emergjente që po kalon vendi. Pika tre e këtij plani i kërkon qeverisë që “në kuadër të gjendjes së ...

Basha i përgjigjet Ramës: Për këdo që do të dëgjojë, ky është propozimi ynë!
Lideri i demokratëve i është përgjigjur kryeministrit Rama këtë të hënë, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri. Përmes ...
TetovaSot | 02-Dec-2019 20:35
Lideri i demokratëve i është përgjigjur kryeministrit Rama këtë të hënë, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri. Përmes ...

Rama apel Bashës për tu ulur në tryezë: Mos ja kurse popullit shqiptar këtë nevojë
Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e kësaj të diele me qeverinë ka bërë apel opozitës të ulen në një tryezë për të dhënë idetë dhe mbështetjen e tyre për tragjedinë nga tërmeti që përfshiu Durrësin dhe Thumanën. Shefi ...
VizionPlus | 01-Dec-2019 10:38
Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e kësaj të diele me qeverinë ka bërë apel opozitës të ulen në një tryezë për të dhënë idetë dhe mbështetjen e tyre për tragjedinë nga tërmeti që përfshiu Durrësin dhe Thumanën. Shefi ...

Basha: Për këdo që ka vullnetin të dëgjojë, ky është propozimi ynë
Lideri demokrat Lulzim Basha përmes një shënimi në rrjetet sociale propozon tre pika të planit të emergjencës për situatën që po kalon vendi pas tërmeteve. “ I bëj thirrje atyre që po e përdorin këtë kohë dhimbjesh dhe ...
Politiko | 02-Dec-2019 19:42
Lideri demokrat Lulzim Basha përmes një shënimi në rrjetet sociale propozon tre pika të planit të emergjencës për situatën që po kalon vendi pas tërmeteve. “ I bëj thirrje atyre që po e përdorin këtë kohë dhimbjesh dhe ...

Basha i pergjigjet Rames: Anuloni 150 mln dollare per oligarket e jepuani njerezve ne nevoje
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Rama duke nxjerrë një plan konkret me tre pika për emergjencën që po kalon vendi. Në emër të opozitës, Basha thotë se mbështesim çdo ...
Lajmi i Fundit | 02-Dec-2019 19:12
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Rama duke nxjerrë një plan konkret me tre pika për emergjencën që po kalon vendi. Në emër të opozitës, Basha thotë se mbështesim çdo ...

Tërmeti/ “Nuk e kuptoj refuzimin e tyre”, Rama thirrje Bashës dhe opozitës të ulen në një tryezë: Mos ia kurseni popullit shqiptar këtë nevojë
Kryeministri Edi Rama i ka bërë sërish apel partive të opozitës të ulen në një tryezë për të dhënë idetë dhe mbështetjen e tyre për tragjedinë nga tërmeti që përfshiu Durrësin dhe Thumanën. Në mbledhjen e mëngjesit të ...
GazetaTema | 01-Dec-2019 09:10
Kryeministri Edi Rama i ka bërë sërish apel partive të opozitës të ulen në një tryezë për të dhënë idetë dhe mbështetjen e tyre për tragjedinë nga tërmeti që përfshiu Durrësin dhe Thumanën. Në mbledhjen e mëngjesit të ...

Cili është roli i Bashës për stabilizimin e situatës pas tërmetit? Ja çfarë thotë Rama!
Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët se cili është roli i kreut të opozitës, Lulzim Bashës, në stabilizimin e situatës pas tërmetit. Rama u përgjigj duke thënë se opozita nuk duhet të bëjë propozime si ...
Dritare | 02-Dec-2019 19:12
Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët se cili është roli i kreut të opozitës, Lulzim Bashës, në stabilizimin e situatës pas tërmetit. Rama u përgjigj duke thënë se opozita nuk duhet të bëjë propozime si ...

Basha në Pezë të vogël, banorët ankohen se askush nuk ka vlerësuar dëmet
Dëmtime të mëdha ka pasur edhe në Tiranë. Kryetari i Partisë Demokratike ishte pranë disa banorëve të Kombinatit të prekur nga tërmeti, ku u njoh nga afaër me gjendjen e banesave të tyre. Banorët i thanë Bashës se asnjë ...
ABCNews | 01-Dec-2019 22:49
Dëmtime të mëdha ka pasur edhe në Tiranë. Kryetari i Partisë Demokratike ishte pranë disa banorëve të Kombinatit të prekur nga tërmeti, ku u njoh nga afaër me gjendjen e banesave të tyre. Banorët i thanë Bashës se asnjë ...

Basha i përgjigjet Ramës: Për këdo që do të dëgjojë, ky është propozimi ynë!
Lideri i demokratëve i është përgjigjur kryeministrit Rama këtë të hënë, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri. Përmes ...
Gazeta Express | 02-Dec-2019 19:05
Lideri i demokratëve i është përgjigjur kryeministrit Rama këtë të hënë, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri. Përmes ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved