ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/08/2020 03:16

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo niset të martën në Bruksel për të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të NATO-s për t’u takuar me aleatët kryesorë të saj. Sipas Departamentit Amerikan të Shtetit, ...
ABCNews | 19-Nov-2019 23:36
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo niset të martën në Bruksel për të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të NATO-s për t’u takuar me aleatët kryesorë të saj. Sipas Departamentit Amerikan të Shtetit, ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 19:08
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Lexime: 3 Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo niset të martën në Bruksel për të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të NATO-s për t’u takuar me aleatët kryesorë të saj. Sipas Departamentit Amerikan ...
Medial | 19-Nov-2019 23:46
Lexime: 3 Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo niset të martën në Bruksel për të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të NATO-s për t’u takuar me aleatët kryesorë të saj. Sipas Departamentit Amerikan ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
Koha.mk | 19-Nov-2019 23:19
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

Nesër në Bruksel takohen kryediplomatët e vendeve anëtare të NATO-s
Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s nesër do të takohen në Bruksel për të diskutuar një sërë çështjesh, përfshirë përgatitjen e takimit të liderëve në muajin dhjetor, politikën mbi hapësirën, ...
Shenja | 19-Nov-2019 22:46
Ministrat e Punëve të Jashtme të vendeve anëtare të NATO-s nesër do të takohen në Bruksel për të diskutuar një sërë çështjesh, përfshirë përgatitjen e takimit të liderëve në muajin dhjetor, politikën mbi hapësirën, ...

Stoltenberg, thirrje për unitet mes vendeve anëtare të NATO-s
Stoltenberg tha se NATO “vetëm sa është bërë më e fuqishme në 70 vitet e fundit”, megjithë “dallimet” midis aleatëve për çështje të tilla si tregtia, ndryshimet klimatike, marrëveshja bërthamore me Iranin, dhe situata ...
Lajminet | 19-Nov-2019 22:38
Stoltenberg tha se NATO “vetëm sa është bërë më e fuqishme në 70 vitet e fundit”, megjithë “dallimet” midis aleatëve për çështje të tilla si tregtia, ndryshimet klimatike, marrëveshja bërthamore me Iranin, dhe situata ...

?NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 21:34
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
Portalb | 19-Nov-2019 21:12
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

NATO vendos që të shtrijë ndikimin edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake veri-atlantike (NATO) ka vendosur që të shtrijë ndikimin e vet edhe në hapësirë. Kjo do të jetë fusha e pestë që aleanca do të veprojë, pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. Vendimi u morr ...
Politiko | 19-Nov-2019 20:23
Aleanca ushtarake veri-atlantike (NATO) ka vendosur që të shtrijë ndikimin e vet edhe në hapësirë. Kjo do të jetë fusha e pestë që aleanca do të veprojë, pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. Vendimi u morr ...

?NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...
InFokusi | 19-Nov-2019 20:14
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...

?NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një takimi të ministrave të Jashtëm të NATO-s, në Bruksel. “NATO nuk ka qëllim të vendosë armë në hapësirë”, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg, duke shtuar se ...
Lajminet | 19-Nov-2019 20:13
29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një takimi të ministrave të Jashtëm të NATO-s, në Bruksel. “NATO nuk ka qëllim të vendosë armë në hapësirë”, deklaroi Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg, duke shtuar se ...

?NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 20:04
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet. 29 aleatët nënshkruan këtë sipërmarrje para një ...

NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet.
Kosova Press | 19-Nov-2019 20:00
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës, detit dhe hapësirës në internet.

NATO zgjerohet deri në hapësirë
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike. “Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 20:00
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike. “Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e ...

SHBA dhe NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 16:47
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

NATO zgjerohet deri në hapësirë
“Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e Aleancës dhe për pengimin, për paralajmërimin e hershëm dhe për navigimin,” tha sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në Bruksel para se masa të konfirmohej nga 29 ...
Lajminet | 19-Nov-2019 19:36
“Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e Aleancës dhe për pengimin, për paralajmërimin e hershëm dhe për navigimin,” tha sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg në Bruksel para se masa të konfirmohej nga 29 ...

SHBA e NATO premtojnë unitet në trajtimin e sfidave
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 17:06
Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja premtuan unitet në trajtimin e sfidave, përfshirë luftën kundër terrorizmit, kërcënimet në internet dhe forcimin e sigurisë së energjisë, shtatë dekada pas vendosjes së partneritetit ...

NATO zgjerohet deri në hapësirë
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike. “Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 19:34
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike. “Hapësira është thelbësore për mbrojtjen e ...

NATO zgjerohet deri në hapësirë
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike.
Kosova Press | 19-Nov-2019 19:29
NATO po zgjeron operacionet e saj në hapësirë, zona e pestë operative pas tokës, detit, ajrit dhe hapësirave të fundit në internet, thanë drejtues të Aleancës Veri-atlantike.

Dimirtrov në Bruksel për përgatitjet e Samitit të NATO-s
Me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov do të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të Aleancës nesër në Bruksel, që janë ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 18:05
Me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, Ministri i Jashtëm, Nikolla Dimitrov do të marrë pjesë në një takim të ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të Aleancës nesër në Bruksel, që janë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved