ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/08/2020 06:24

“Në qeverisjen tonë do forcojmë marrëdhëniet me SHBA”, çfarë bisedoi Basha me ish-Komandantin e NATO-s

“Në qeverisjen tonë do forcojmë marrëdhëniet me SHBA”, çfarë bisedoi Basha me ish-Komandantin e NATO-s
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur sot në një takim Gjeneralin James Jones, ish-Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë. Përmes një postimi ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 20:05
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur sot në një takim Gjeneralin James Jones, ish-Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë. Përmes një postimi ...

Meta konsultohet me opozitën/ Basha pas takimit: Rama të pranojë zgjedhjet e parakohshme
Kërcënimi i Ilir Metës si president se Parlamenti mund të shpërndahet edhe me një dekret, u përforcua edhe më shumë këtë të martë, kur ai përshëndeti për herë të parë kërkesën e opozitës jashtëparlamentare për zgjedhje ...
Top Channel | 19-Nov-2019 16:20
Kërcënimi i Ilir Metës si president se Parlamenti mund të shpërndahet edhe me një dekret, u përforcua edhe më shumë këtë të martë, kur ai përshëndeti për herë të parë kërkesën e opozitës jashtëparlamentare për zgjedhje ...

“Nuk do marrim pushkët për revolucion”, Dashamir Shehi e thotë qartë: Qeveria do largohet me….
Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” duke skanuar zhvillimet e fundit politike në vend, tregoi detaje në takimin e sotëm të opozitës me presidentin e Republikës, Ilir Meta. Ai u ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 14:51
Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” duke skanuar zhvillimet e fundit politike në vend, tregoi detaje në takimin e sotëm të opozitës me presidentin e Republikës, Ilir Meta. Ai u ...

Takimi në Presidencë, si ceremonia mortore e “Republikës së Re”!
Nga Alfred Peza Takimi i shumëdiskutuar për gjithkënd dhe i shumëpritur për ndokënd, mes Ilir Metës dhe liderëve të opozitës sonë rrugore, përtej jehonës së vogël nga mungesa e rëndësisë, duhet pranuar se shënoi diçka ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 20:07
Nga Alfred Peza Takimi i shumëdiskutuar për gjithkënd dhe i shumëpritur për ndokënd, mes Ilir Metës dhe liderëve të opozitës sonë rrugore, përtej jehonës së vogël nga mungesa e rëndësisë, duhet pranuar se shënoi diçka ...

‘Ne duam dy gjëra’/ Dashamir Shehi zbulon diskutimin me Metën: Çfarë na u kërkua nga presidenti në takim
TIRANË Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” ka treguar detaje në takimin e sotëm për Presidenti të Republikës, Ilir Meta me opozitën e bashkuar. Ai tha se opozita kërkon dy gjëra, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 14:21
TIRANË Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” ka treguar detaje në takimin e sotëm për Presidenti të Republikës, Ilir Meta me opozitën e bashkuar. Ai tha se opozita kërkon dy gjëra, ...

Dashamir Shehi: Meta mendon se dy palë zgjedhje në një ditë s’bëhen, kërkoi që opozita të tërhiqet nga disa kushte
Kreu i LZHK Dashamir Shehi ka zbardhur detaje nga takimi me dyer të mbyllura që u zhvillua mëngjesin e sotëm në Presidencë me kreun e shtetit, mes krerëve të partive të vogla opozitare dhe kreut të PD Lulzim Basha e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 14:50
Kreu i LZHK Dashamir Shehi ka zbardhur detaje nga takimi me dyer të mbyllura që u zhvillua mëngjesin e sotëm në Presidencë me kreun e shtetit, mes krerëve të partive të vogla opozitare dhe kreut të PD Lulzim Basha e ...

FOTO/ Përfundon takimi Basha-Soreca, ambasadori i BE-së 60 minuta në PD
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në selinë e PD-së mbërriti për një tajkim pune ambasadori i Bashkimit Europian në ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 13:12
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në selinë e PD-së mbërriti për një tajkim pune ambasadori i Bashkimit Europian në ...

Meta takon Bashën dhe aleatët, 90 minuta në Presidencë për situatën politike
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me krerët e partive opozitare jashtë parlamentare për të diskutuar për situatën dramatike, sipas tij, me pasoja të paparashikueshme në të cilën ndodhet vendi.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:49
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me krerët e partive opozitare jashtë parlamentare për të diskutuar për situatën dramatike, sipas tij, me pasoja të paparashikueshme në të cilën ndodhet vendi.

Basha: Asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet e parakohshme
Në përfundim të takimit me ministren e Jashtme të Suedisë, kryeopozitari shqiptar, Lulzim Basha u përqëndrua në deklaratë në takimin e parë që zhvilloi ditën e sotme, atë me presidentin Ilir Meta.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:39
Në përfundim të takimit me ministren e Jashtme të Suedisë, kryeopozitari shqiptar, Lulzim Basha u përqëndrua në deklaratë në takimin e parë që zhvilloi ditën e sotme, atë me presidentin Ilir Meta.

Zbardhet takimi/ Meta: Përshëndes qëndrimin e opozitës për zgjedhje të parakohshme
Është zbardhur takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm në Presidencë midis Ilir Metës dhe opozitës jashtëparlamentare të udhëhequr nga Lulzim Basha.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:39
Është zbardhur takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm në Presidencë midis Ilir Metës dhe opozitës jashtëparlamentare të udhëhequr nga Lulzim Basha.

Takimi i opozitës me presidentin, Ndoka: Morëm mbështetje për zgjedhje të parakohshme
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, është shprehur se presidenti Ilir Meta ka paraqitur sot prova tronditëse për atë qe vete presidenti po e cilëson si komplot apo puç kushtetues i realizuar nga kreu i KED, ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 19:57
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, është shprehur se presidenti Ilir Meta ka paraqitur sot prova tronditëse për atë qe vete presidenti po e cilëson si komplot apo puç kushtetues i realizuar nga kreu i KED, ...

Përfundon takimi, Soreca 60 minuta në zyrën e Bashës
Kreu demokrat Lulzim Basha është takuar mesditën e kësaj të marte me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në selinë e PD dhe zgjati rreth 60 minuta ndërkohë që nuk dihet tematika e tij. Më herët ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:21
Kreu demokrat Lulzim Basha është takuar mesditën e kësaj të marte me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në selinë e PD dhe zgjati rreth 60 minuta ndërkohë që nuk dihet tematika e tij. Më herët ...

Basha pas takimit me Metën: E vetmja zgjidhje janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë
Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin Ilir Meta. Ai tha se e vetmja zgjidhje krizën është mbajtja e zgjedhje parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë. Ndërsa shtoi se do ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 12:15
Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin Ilir Meta. Ai tha se e vetmja zgjidhje krizën është mbajtja e zgjedhje parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë. Ndërsa shtoi se do ...

Nisin lëvizjet! Pas Metës, kreu i PD-së do takohet edhe me ambasadorin e Bashkimit Europian
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:59
TIRANË Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të tij me Presidentin e Republikës, Ilir Meta, pritet që në selinë e PD-së të shkojë pas pak minutash për një takim edhe ambasadori i ...

“Rama një sjellje prej autokrati”, Rakipllari: Ky vend ka vuajtur nga liderë të papërgjegjshëm
Sa i përket reformës zgjedhore Rakipllari u ndal te braktisja e parlamentit, një hap ky i ndërmarrë nga opozita dhe që nuk shihet si një lëvizje pozitive sipas tij, por refuzimi i zgjedhjeve ishte një vendim jo i gabuar ...
ABCNews | 19-Nov-2019 21:47
Sa i përket reformës zgjedhore Rakipllari u ndal te braktisja e parlamentit, një hap ky i ndërmarrë nga opozita dhe që nuk shihet si një lëvizje pozitive sipas tij, por refuzimi i zgjedhjeve ishte një vendim jo i gabuar ...

“Drejtësia e pavarur mbetet iluzion me këtë qeveri”, Basha: Opozita nuk ka asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet e parakohshme dhe ato vendore
TIRANE Për opozitën e bashkuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në një ditë me ato vendore, mbeten e vetmja zgjidhje për krizën politike. Deklarata vjen nga kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:55
TIRANE Për opozitën e bashkuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në një ditë me ato vendore, mbeten e vetmja zgjidhje për krizën politike. Deklarata vjen nga kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, ...

Ilir Meta në rolin e kryeopozitarit: I kërkon Bashës e gruas (Vasilit) të kërkojnë urgjentisht zgjedhje të parakohshme
Ilir Meta ka lëshuar një deklaratë për shtyp, pasi priti në zyrë krerët e opozitës. Ai ka përshëndetur kërkesën e opozitë jashtëparlamentare, për zgjedhje të menjëhershme të parakohshme. Deklarata e Presidencës ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 11:58
Ilir Meta ka lëshuar një deklaratë për shtyp, pasi priti në zyrë krerët e opozitës. Ai ka përshëndetur kërkesën e opozitë jashtëparlamentare, për zgjedhje të menjëhershme të parakohshme. Deklarata e Presidencës ...

Presidenca hap zyrën për opozitën
Lulzim Basha preferoi të përdorte hyrjen kryesore të Presidencës, ndërkohë që përfaqësuesit e tjerë të opozitës mbërritën njëri pas tjetrit nga porta anësore e kreut të Shtetit. Në takimin me dyer të mbyllura që zgjati ...
ABCNews | 19-Nov-2019 15:53
Lulzim Basha preferoi të përdorte hyrjen kryesore të Presidencës, ndërkohë që përfaqësuesit e tjerë të opozitës mbërritën njëri pas tjetrit nga porta anësore e kreut të Shtetit. Në takimin me dyer të mbyllura që zgjati ...

Zbardhet takimi me Bashën dhe Kryemadhin, Meta: I informova për manipulimin e procesit të Gjykatës Kushtetuese. I sigurova se unë nuk do lejoj këtë puç kushtetues
Presidenca ka zbardhur konkluzionet e takimit me krerët e partive politike, të cilët braktisën Parlamentin. Institucioni i kreut të shtetit bën me dije se i ka njohur krerët e partive të opozitës për situatën dramatike ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 11:55
Presidenca ka zbardhur konkluzionet e takimit me krerët e partive politike, të cilët braktisën Parlamentin. Institucioni i kreut të shtetit bën me dije se i ka njohur krerët e partive të opozitës për situatën dramatike ...

Meta mbështet opozitën: Puç Kushtetues! Duhen zgjedhje të parakohshme
mapo.al Presidenti Ilir Meta e përshëndet qëndrimin e partive opozitare për zhvillim të menjëhershëm të zgjedhjeve të parakohshme. Gjatë takimit të sotëm me kryetarët e partive opozitare, drejtuar nga Lulzim Basha, Meta ...
Mapo | 19-Nov-2019 11:55
mapo.al Presidenti Ilir Meta e përshëndet qëndrimin e partive opozitare për zhvillim të menjëhershëm të zgjedhjeve të parakohshme. Gjatë takimit të sotëm me kryetarët e partive opozitare, drejtuar nga Lulzim Basha, Meta ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved