ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/08/2020 03:05

“Meta nuk i dha alternativë tjetër”/ Plas debati mes Çipës dhe Vasili për Arta Vorpsin në transmetim ‘live’

“Meta nuk i dha alternativë tjetër”/ Plas debati mes Çipës dhe Vasili për Arta Vorpsin në transmetim ‘live’
Postuar: 19/11/2019 - 23:54 Analisti Aleksandër Çipa ka debatuar me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili për zgjedhjen e Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Çipa shprehu habi që si nga qeveria edhe nga ana e ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 23:57
Postuar: 19/11/2019 - 23:54 Analisti Aleksandër Çipa ka debatuar me nënkryetarin e LSI-së, Petrit Vasili për zgjedhjen e Arta Vorpsit si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Çipa shprehu habi që si nga qeveria edhe nga ana e ...

Cila është strategjia që do ndjekë PS për Kushtetuesen? Ministrja Gjonaj e zbulon hapur: Ne nuk do presim!
Postuar: 19/11/2019 - 23:42 Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha në ‘Real Story’ në “Neës24” se nuk është por ‘luftës’ apo kundërpërgjigjeve me të njëjtat ‘armë’ ndaj presidentit Ilir Meta. Mes të tjerash ajo tha se ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 23:44
Postuar: 19/11/2019 - 23:42 Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha në ‘Real Story’ në “Neës24” se nuk është por ‘luftës’ apo kundërpërgjigjeve me të njëjtat ‘armë’ ndaj presidentit Ilir Meta. Mes të tjerash ajo tha se ...

Zgjedhje të parakohshme? Ish-deputeti i LSI zbulon kushtin e BE-së: Pas përfundimit të Reformës...
Postuar: 19/11/2019 - 23:00 Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu ka deklaruar se sapo të përfundojë Reforma Zgjedhore, do shkohet në zgjedhje të parakohshme, duke e cilësuar këtë një kusht të BE-së. Spahiu tha se LSI do ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 23:03
Postuar: 19/11/2019 - 23:00 Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu ka deklaruar se sapo të përfundojë Reforma Zgjedhore, do shkohet në zgjedhje të parakohshme, duke e cilësuar këtë një kusht të BE-së. Spahiu tha se LSI do ...

Meta tha se do shpërndajë Parlamentin, Bamir Topi e nxjerr blof: Nuk mundet për këtë arsye!
Postuar: 19/11/2019 - 22:47 Ish-presidenti Bamir Topi ka hedhur poshtë pretendimin e Ilir Metës se mund të shpërndajë parlamentin. Sipas Topit kjo nuk mund të ndodhë pasi vendi nuk është një krizë ekstreme të ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 22:48
Postuar: 19/11/2019 - 22:47 Ish-presidenti Bamir Topi ka hedhur poshtë pretendimin e Ilir Metës se mund të shpërndajë parlamentin. Sipas Topit kjo nuk mund të ndodhë pasi vendi nuk është një krizë ekstreme të ...

“Presidenti do duhej të mos kishte njohur 2 dekretet e parlamentit”, ministrja Gjonaj tregon analizën si u zgjodh Arta Vorpsi për Kushtetuesen
Postuar: 19/11/2019 - 22:36 Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka analizuar zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe mosmarrëveshjen mes Presidentit dhe parlamentit për anëtarët. Gjonaj tha në “Real Story” se ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 22:40
Postuar: 19/11/2019 - 22:36 Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka analizuar zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese dhe mosmarrëveshjen mes Presidentit dhe parlamentit për anëtarët. Gjonaj tha në “Real Story” se ...

Ngërçi me Kushtetuesen/ Ish presidenti Nishani befason me deklaratën: Dy, tre zonjat e zgjedhura kanë marrë 4 në provimin e magjistraturës! ?
Postuar: 19/11/2019 - 22:36 Gjatë fjalës së tij në lidhje me emërimet e anëtarëve për Gjykatën Kushtetuese, ish-presidenti Bujar Nishani shprehet se, 2-3 anëtare të Gjykatës kanë ngelur në provimin për pranimin në ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 22:37
Postuar: 19/11/2019 - 22:36 Gjatë fjalës së tij në lidhje me emërimet e anëtarëve për Gjykatën Kushtetuese, ish-presidenti Bujar Nishani shprehet se, 2-3 anëtare të Gjykatës kanë ngelur në provimin për pranimin në ...

Topi: Kriza vjen nga përplasjet individuale, gati të takohem me Metën
Ish presidenti Bamir Topi mendon se kriza politike në vend nuk është institucionale, por individuale. Ai gjykon se janë aktorët politikë, ata që kanë ndezur situatën, ndërsa shton se vendi është në një krizë reale. ...
Politiko | 19-Nov-2019 22:28
Ish presidenti Bamir Topi mendon se kriza politike në vend nuk është institucionale, por individuale. Ai gjykon se janë aktorët politikë, ata që kanë ndezur situatën, ndërsa shton se vendi është në një krizë reale. ...

Kallëzimi penal ndaj kreut të KED, Çipa: Reagimi i Dvoranit është i matur, Meta e bën për protagonizëm!
Postuar: 19/11/2019 - 22:22 “Reagimi i Dvoranit që kishte bërë sot ishte i matur”, kështu e quajti analisti dhe gazetari Aleksandër Çipa deklaratën e kreut të KED, Ardian Dvoranit, pas kallëzimit të presidentit Meta. ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 22:25
Postuar: 19/11/2019 - 22:22 “Reagimi i Dvoranit që kishte bërë sot ishte i matur”, kështu e quajti analisti dhe gazetari Aleksandër Çipa deklaratën e kreut të KED, Ardian Dvoranit, pas kallëzimit të presidentit Meta. ...

“Ka dalë në shesh”, Bamir Topi reagon për përplasjet e presidentit Meta me mazhorancën për Kushtetuesen
Postuar: 19/11/2019 - 22:20 Krizën politike në vend, ish-presidenti Bamir Topi e ka quajtur individuale mes aktorëve politikë dhe jo mes institucioneve. Përplasjet mes qeverisë dhe presidentit, Topi i quajti beteja ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 22:22
Postuar: 19/11/2019 - 22:20 Krizën politike në vend, ish-presidenti Bamir Topi e ka quajtur individuale mes aktorëve politikë dhe jo mes institucioneve. Përplasjet mes qeverisë dhe presidentit, Topi i quajti beteja ...

Debatet për Kushtetuesen, Sokol Balla e thotë troç: Meta e nxori dekretin për Xhaferllarin në Rinas!
Postuar: 19/11/2019 - 22:13 Debatet politike në lidhje me zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese sa vinë edhe shtohen. Gazetari Sokol Basha në emisionin e tij Real Story është se presidenti Ilir Meta dekretin ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 22:15
Postuar: 19/11/2019 - 22:13 Debatet politike në lidhje me zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese sa vinë edhe shtohen. Gazetari Sokol Basha në emisionin e tij Real Story është se presidenti Ilir Meta dekretin ...

Ministrja Gjonaj e thotë troç arsyen për Arta Vorpsin: Ja pse askush s’do donte të ishte në vendin e saj
Postuar: 19/11/2019 - 22:10 Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e ftuar në studion e emisionit “Real Story” tha se e njeh Arta Vorpsin, e shtoi se ajo është ndër profesionistet e rralla në fushën e ligjeve që ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 22:13
Postuar: 19/11/2019 - 22:10 Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj e ftuar në studion e emisionit “Real Story” tha se e njeh Arta Vorpsin, e shtoi se ajo është ndër profesionistet e rralla në fushën e ligjeve që ...

Ministri kinez i mbrojtjes u thotë rusëve: Jemi këtu për t’ju mbështetur kundër SHBA
Postuar: 19/11/2019 - 21:30 Në një shfaqje të paprecedentë mbështetjeje ministri kinez i mbrojtjes tha dje në Moskë se vizita e tij ishte për t’i treguar botës lidhjet e forta mes dy vendeve. “Kemi ardhur për t’i ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 21:32
Postuar: 19/11/2019 - 21:30 Në një shfaqje të paprecedentë mbështetjeje ministri kinez i mbrojtjes tha dje në Moskë se vizita e tij ishte për t’i treguar botës lidhjet e forta mes dy vendeve. “Kemi ardhur për t’i ...

Përplasjet për Kushtetuesen dhe situata e trazuar në vend, Nishani ngre shqetësimin: Po jetojmë në një gjysmë anarki
Postuar: 19/11/2019 - 21:26 Ish-Presidenti Bujar Nishani tha në emisionin "Tepomra" se vendi nuk është në një situatë normale. “Për fatin e keq nuk jemi një situatë normale dhe nuk është fare e tepër të themi që po ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 21:28
Postuar: 19/11/2019 - 21:26 Ish-Presidenti Bujar Nishani tha në emisionin "Tepomra" se vendi nuk është në një situatë normale. “Për fatin e keq nuk jemi një situatë normale dhe nuk është fare e tepër të themi që po ...

Borchardt ‘non grata’, Kreshnik Spahiu publikon foton dhe bën reagimin e fortë: Dërgojani Berishës këtë se e ka zakon mosmirënjohjen
Postuar: 19/11/2019 - 20:56 Ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar sërish ndaj sulmeve që po i bën presidenti dhe opozita ambasadorit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Ai ka pulbikuar një foto të ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 20:58
Postuar: 19/11/2019 - 20:56 Ish kryetari i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar sërish ndaj sulmeve që po i bën presidenti dhe opozita ambasadorit të OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Ai ka pulbikuar një foto të ...

Ngërçi politik/ Aleati i Bashës bën deklaratën e fortë: Janë defektet dhe zigzaget politike të Metës
Postuar: 19/11/2019 - 20:48 Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka deklaruar në studion e lajmeve në RTV Ora se presidentit, Ilir Meta nuk i është lënë hapësirë. Sipas Dashamir Shehit, kjo ka bërë që kreu i shtetit ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 20:51
Postuar: 19/11/2019 - 20:48 Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka deklaruar në studion e lajmeve në RTV Ora se presidentit, Ilir Meta nuk i është lënë hapësirë. Sipas Dashamir Shehit, kjo ka bërë që kreu i shtetit ...

Meta e shpalli ‘non grata’, Rudina Hajdari shfaqet krah ambasadorit Borchardt dhe jep mesazhin e rëndësishëm (Foto)
Postuar: 19/11/2019 - 20:19 Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari në një postim në rrjetet sociale ka shprehur një falënderim të veçantë për ambasadorin e OSBE-së Borchardt.” Një falenderim i veçantë për ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 20:20
Postuar: 19/11/2019 - 20:19 Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari në një postim në rrjetet sociale ka shprehur një falënderim të veçantë për ambasadorin e OSBE-së Borchardt.” Një falenderim i veçantë për ...

Mos harroni të merrni çadrat me vete! Mësoni se si do jetë moti për ditën e nesërme
Postuar: 19/11/2019 - 20:07 Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe ditën e nesërme (20 nëntor) ku parashikohet të ketë shtrëngata, prandaj mos harroni ti merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 20:10
Postuar: 19/11/2019 - 20:07 Reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe ditën e nesërme (20 nëntor) ku parashikohet të ketë shtrëngata, prandaj mos harroni ti merrni çadrat me vete dhe të visheni trashë. Vetëm në qarqet Vlorë ...

“Evropa nuk ia kthen shpinën Ballkanit Perëndimor”
Ministrja e Jashtme e Finlandës, Tytti Tuppurainen theksoi se Evropa nuk do t’ia kthejë shpinën Ballkanit Perëndimor.
Kosova Press | 19-Nov-2019 19:15
Ministrja e Jashtme e Finlandës, Tytti Tuppurainen theksoi se Evropa nuk do t’ia kthejë shpinën Ballkanit Perëndimor.

Cila është lëvizja e radhës që po planifikon Meta? Pret në takim ish-presidentin Mejdani
Postuar: 19/11/2019 - 18:49 Presidenti Ilir Meta me anë të një postimi në “Facebook” ka njoftuar se ka pritur në Presidencë ish-kreun e shtetit shqiptar Rexhep Meidani. Meta zbuloi se ka zhvilluar një bisedë me ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 18:51
Postuar: 19/11/2019 - 18:49 Presidenti Ilir Meta me anë të një postimi në “Facebook” ka njoftuar se ka pritur në Presidencë ish-kreun e shtetit shqiptar Rexhep Meidani. Meta zbuloi se ka zhvilluar një bisedë me ...

Këtë fakt nuk e dinim! 6 vite pas vdekjes së Sokol Olldashit, dalin pamjet emocionuese (Video-ja e rrallë)
Postuar: 19/11/2019 - 18:39 Ish-deputeti i ndjerë i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi nesër bën 6 vite që është ndarë nga jeta pas një aksidenti tragjik. Ndërkohë, miku i tij Çim Rexha ka publikuar një video të rrallë ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 18:42
Postuar: 19/11/2019 - 18:39 Ish-deputeti i ndjerë i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi nesër bën 6 vite që është ndarë nga jeta pas një aksidenti tragjik. Ndërkohë, miku i tij Çim Rexha ka publikuar një video të rrallë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved