ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/08/2020 04:26

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka quajtur lirinë fetare me rëndësi thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Në këtë kuadër Shqipëria është shprehur pro nismës amerikane për Aleancën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare.
Top Channel | 19-Nov-2019 17:30
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka quajtur lirinë fetare me rëndësi thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Në këtë kuadër Shqipëria është shprehur pro nismës amerikane për Aleancën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare.

Shkodër/ Lutje e përbashkët dhe rrëfime, liderët fetarë takohen me delegacionin amerikan
Konferenca "Feja si instrument paqeje" e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare.
Top Channel | 19-Nov-2019 13:48
Konferenca "Feja si instrument paqeje" e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare.

Shkodër, klerikët bashkohen për paqen
Pa dallim feje krerët e besimeve fetare, të kapur dore për dore, shfaqen duke u lutur për njerëzit dhe paqen në botë. Kardinal Ernes Troshani, Myftiu Muhamed Sytari dhe Monsinjor Angelo Massafra u bënë bashkë në Shkodër ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 17:28
Pa dallim feje krerët e besimeve fetare, të kapur dore për dore, shfaqen duke u lutur për njerëzit dhe paqen në botë. Kardinal Ernes Troshani, Myftiu Muhamed Sytari dhe Monsinjor Angelo Massafra u bënë bashkë në Shkodër ...

(VIDEO) Presidenti Meta: Krenarë për harmoninë tonë unike fetare
Me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video nga Konferenca “Feja si Instrument për Paqen” të organizuar në qytetin e Shkodrës. Presidenti Meta shkruan se: Ndihet krenarë ...
Telegraf | 19-Nov-2019 16:59
Me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video nga Konferenca “Feja si Instrument për Paqen” të organizuar në qytetin e Shkodrës. Presidenti Meta shkruan se: Ndihet krenarë ...

Thaçi takohet me Ramën në Tiranë, ja për çfarë biseduan
Kryeministri, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shprehet se në takimin me Ramën u diskutua për avancimin e bashkëpunimit ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 16:05
Kryeministri, Edi Rama është takuar ditën e sotme me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi i cili shprehet se në takimin me Ramën u diskutua për avancimin e bashkëpunimit ...

Thaçi takon Ramën në Tiranë
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar Edi Rama.
Top Channel | 18-Nov-2019 15:28
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Meta për gratë dhe fëmijët në Siri: Urgjent qendra rehabilitimi për të kthyerit
Në Tiranë, Presidenca në bashkëpunim me Departamentin Amerikan të Shtetit po zhvillojnë një konference me teme "Feja si një instrument për paqen". Në fjalën e tij presidenti Ilir Meta është ndalur edhe në çështjen e ...
Top Channel | 18-Nov-2019 13:17
Në Tiranë, Presidenca në bashkëpunim me Departamentin Amerikan të Shtetit po zhvillojnë një konference me teme "Feja si një instrument për paqen". Në fjalën e tij presidenti Ilir Meta është ndalur edhe në çështjen e ...

Udhëheqësit fetarë dhe delegacioni amerikan luten bashkarisht në Shkodër
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare Ne diten e dyte te Simpoziumit ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 17:38
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër, drejtuesit e komuniteteve fetare Ne diten e dyte te Simpoziumit ...

Shkodër, klerikët bashkohen për paqen
Pa dallim feje krerët e besimeve fetare, të kapur dore për dore, shfaqen duke u lutur për njerëzit dhe paqen në botë. Kardinal Ernes Troshani, Myftiu Muhamed Sytari dhe Monsinjor Angelo Massafra u bënë bashkë në Shkodër ...
Medial | 19-Nov-2019 17:30
Pa dallim feje krerët e besimeve fetare, të kapur dore për dore, shfaqen duke u lutur për njerëzit dhe paqen në botë. Kardinal Ernes Troshani, Myftiu Muhamed Sytari dhe Monsinjor Angelo Massafra u bënë bashkë në Shkodër ...

Thaçi takon Ramën, flasin për bashkëpunimin dhe koordinimin e hapave në zhvillimet e reja ndërkombëtare
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin Edi Rama, sot gjatë qëndrimit në Tiranë. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se me Ramën kanë biseduar për avancimin e ...
Telegrafi | 18-Nov-2019 15:49
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin Edi Rama, sot gjatë qëndrimit në Tiranë. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se me Ramën kanë biseduar për avancimin e ...

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë
Në Tiranë po zhvillohet konferenca ndërkombëtare dyditore “Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë. Zhvillimi i saj në Tiranë nuk është rastësi: ...
Lajminet | 19-Nov-2019 17:12
Në Tiranë po zhvillohet konferenca ndërkombëtare dyditore “Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë. Zhvillimi i saj në Tiranë nuk është rastësi: ...

Politikës shqiptare i dërgohen mesazhe në shqip dhe gjuhë të huaj: Dialogoni!
Stabiliteti politik është i rëndësishëm që të mos depërtojë terrorizmi dhe ekstremizmi fetar. Ky mesazh u dha në Konferencën me temë “Feja si instrument për paqen”, ku morën pjesë përfaqësues të lartë vendeve të rajonit ...
ABCNews | 18-Nov-2019 16:17
Stabiliteti politik është i rëndësishëm që të mos depërtojë terrorizmi dhe ekstremizmi fetar. Ky mesazh u dha në Konferencën me temë “Feja si instrument për paqen”, ku morën pjesë përfaqësues të lartë vendeve të rajonit ...

Drejtuesit e komuniteteve fetare në Shkodër, bëjnë lutje të përbashkët
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër. Në xhaminë “Ebu Beker”, në katedralen e “Shen Shtjefnit” dhe në ...
Indeks Online | 19-Nov-2019 16:31
Konferenca “Feja si instrument paqeje” e zhvilluar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në bashkëpunim me Presidentin e Republikes, ka bashkuar në Shkodër. Në xhaminë “Ebu Beker”, në katedralen e “Shen Shtjefnit” dhe në ...

Meta dhe Thaçi: Ndëshkim terroristëve, ndihmë të penduarve, kthim të fëmijve dhe grave
Presidentët e Kosovës dhe të Shqipërisë, Hashim Thaçi dhe Ilir Meta bënë thirrje për qetësi dhe respekt njerëzor dhe fetar Denion Ndrenika Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi theksoi punën e lëvdueshme të Kosovës në ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 15:17
Presidentët e Kosovës dhe të Shqipërisë, Hashim Thaçi dhe Ilir Meta bënë thirrje për qetësi dhe respekt njerëzor dhe fetar Denion Ndrenika Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi theksoi punën e lëvdueshme të Kosovës në ...

SHBA kërkon bashkëpunim në mes të politikës dhe fesë në Ballkan
Në Tiranë është duke u zhvilluar konferenca ndërkombëtare dyditore “Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë, raporton Deutsche Welle në gjuhën ...
AlbInfo | 19-Nov-2019 14:25
Në Tiranë është duke u zhvilluar konferenca ndërkombëtare dyditore “Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë, raporton Deutsche Welle në gjuhën ...

Thaçi: Ndeshja me anglezët nuk solli rezultatin e duhur por solli vëmendjen e tërë botës
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një status në llogarinë e tij në facebook ka komentuar ndeshjen Kosovë-Angli. Thaçi tha se tani pas kanë kaluar emocionet për ndeshjen kur e shikojmë tërë udhëtimin e ekipit duhet ...
InFokusi | 19-Nov-2019 13:53
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në një status në llogarinë e tij në facebook ka komentuar ndeshjen Kosovë-Angli. Thaçi tha se tani pas kanë kaluar emocionet për ndeshjen kur e shikojmë tërë udhëtimin e ekipit duhet ...

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka quajtur lirinë fetare me rëndësi thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Në këtë kuadër Shqipëria është shprehur pro nismës amerikane për Aleancën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare. ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 13:06
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka quajtur lirinë fetare me rëndësi thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Në këtë kuadër Shqipëria është shprehur pro nismës amerikane për Aleancën Ndërkombëtare të Lirisë Fetare. ...

Rama nervoz me Thaçin, nuk bën asnjë njoftim rreth takimit me të
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama si duket ende është duke i mbajtur inat presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit për Samitin e Ohrit. Derisa, gjatë vizitës në Tiranë, Thaçi u kujdes që të shpërndajë lajmin për takimin ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 11:22
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama si duket ende është duke i mbajtur inat presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit për Samitin e Ohrit. Derisa, gjatë vizitës në Tiranë, Thaçi u kujdes që të shpërndajë lajmin për takimin ...

Thaçi në Tiranë, Kosova shembull i tolerancës fetare (VIDEO)
Nuk dihet nëse dialogu Kosovë-Serbi u bë temë, por Presidenti kosovar, Hashim Thaçi u takua sot në Tiranë, me Kryeministrin, Edi Rama. E në njoftimin zyrtar thuhet se u diskutua për avancimin e bashkëpunimit dhe ...
Klan Kosova | 18-Nov-2019 20:19
Nuk dihet nëse dialogu Kosovë-Serbi u bë temë, por Presidenti kosovar, Hashim Thaçi u takua sot në Tiranë, me Kryeministrin, Edi Rama. E në njoftimin zyrtar thuhet se u diskutua për avancimin e bashkëpunimit dhe ...

Presidenti Meta në konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”: Liria fetare është thelbësore për paqen dhe stabilitetin brenda dhe midis kombeve.
Në bashkërendim me Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”. Në këtë konferencë morën pjesë i ...
Telegraf | 18-Nov-2019 13:50
Në bashkërendim me Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”. Në këtë konferencë morën pjesë i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved