ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/08/2020 04:55

Propozimet e PD, si të ndalen paratë e pista në financimin e zgjedhjeve

Propozimet e PD, si të ndalen paratë e pista në financimin e zgjedhjeve
Partia Demokratike paraqiti në tryezën e organizuar nga OSBE për reformën zgjedhore, një seri propozimesh që synojnë mbajtjen larg të parave të pista nga fushatat zgjedhore. Opozita i quan propozimet e saj radikale.
Top Channel | 19-Nov-2019 18:39
Partia Demokratike paraqiti në tryezën e organizuar nga OSBE për reformën zgjedhore, një seri propozimesh që synojnë mbajtjen larg të parave të pista nga fushatat zgjedhore. Opozita i quan propozimet e saj radikale.

OSBE pas takimit me partitë për reformën zgjedhore: Pati dialog mes partive
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, së bashku me Këshillin e Evropës/Bashkimin Evropian dhe Institutin Demokratik Amerikan (NDI), organizoi sot një tryezë teknike të rëndësishme për reformën zgjedhore, përqendruar te ...
Top Channel | 19-Nov-2019 17:30
Prezenca e OSBE-së në Shqipëri, së bashku me Këshillin e Evropës/Bashkimin Evropian dhe Institutin Demokratik Amerikan (NDI), organizoi sot një tryezë teknike të rëndësishme për reformën zgjedhore, përqendruar te ...

Financimi i partive, Hajdari kundër propozimit të PD: S’është e drejtë t’u kërkohet shqiptarëve të paguajnë për partitë
TIRANE Në një prononcim per mediat, bashkëkryetarja e komisionit për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari tha se synimi kryesor i opozitës është ndryshimi i sistemit zgjedhor. Ndër të tjera Hajdari u shpreh kundër ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 15:18
TIRANE Në një prononcim per mediat, bashkëkryetarja e komisionit për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari tha se synimi kryesor i opozitës është ndryshimi i sistemit zgjedhor. Ndër të tjera Hajdari u shpreh kundër ...

Nis reforma me dyer të mbyllura/ PS ulet përballe më PD e LSI me praninë e OSBE
OSBE, organizoi një tryezë të dytë me partitë politike me fokus financimet e fushatave elektorale nga ku ekspertët e huaj sollën praktikat më të mira ndërkombëtare. Ivi Kaso përfaqësuesi opozitës së bashkuar renditi ...
Top Channel | 19-Nov-2019 15:03
OSBE, organizoi një tryezë të dytë me partitë politike me fokus financimet e fushatave elektorale nga ku ekspertët e huaj sollën praktikat më të mira ndërkombëtare. Ivi Kaso përfaqësuesi opozitës së bashkuar renditi ...

Hajdari: Reforma Zgjedhore duhet, nëse është e nevojshme e bëjmë dhe me referendum
Pas përfaqësueit të PD, Ivi Kaso, ka folur deputetja Rudina Hajdari për tryezën e OSBE për reformën zgjedhore.
Top Channel | 19-Nov-2019 14:50
Pas përfaqësueit të PD, Ivi Kaso, ka folur deputetja Rudina Hajdari për tryezën e OSBE për reformën zgjedhore.

Reforma zgjedhore/ Kaso: Nuk pati reagim negativ nga mazhoranca për propozimet tona
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ivi Kaso në tryezën e OSBE për reformën zgjedhore në një reagim për mediat tha se nuk pati reagime negative nga mazhoranca për propozimet e PD.
Top Channel | 19-Nov-2019 14:50
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ivi Kaso në tryezën e OSBE për reformën zgjedhore në një reagim për mediat tha se nuk pati reagime negative nga mazhoranca për propozimet e PD.

Rudina Hajdari del kundër propozimit të Bashës për 100 % financim të partive nga taksapaguesit shqiptarë: Nuk është e drejtë
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, shprehet kundër propozimit të opozitës jashtë parlamentit për të financuar 100% nga paratë e taksapaguesve partitë politike dhe fushatat zgjedhore. ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 14:37
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, shprehet kundër propozimit të opozitës jashtë parlamentit për të financuar 100% nga paratë e taksapaguesve partitë politike dhe fushatat zgjedhore. ...

Rudina Hajdari kundër PD: Të ndryshojë sistemi zgjedhor
Bashkëkryetarja e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari u shpreh kundër propozimit të PD-së për financim 100% të partive politike nga buxheti i shtetit. Hajdari tha para mediave se synimi kryesor ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:59
Bashkëkryetarja e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari u shpreh kundër propozimit të PD-së për financim 100% të partive politike nga buxheti i shtetit. Hajdari tha para mediave se synimi kryesor ...

Financim 100% të partive/ Ivi Kaso: Socialistët nuk na kundërshtuan
OSBE organizoi këtë të martë tryezën e dytë në nivel teknik për reformën zgjedhore ku u diskutua mbi financimin e partive politike gjatë fushatave. Në këtë tryezë morën pjesë dhe përfaqësuesit e opozitës jo parlamentare ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:59
OSBE organizoi këtë të martë tryezën e dytë në nivel teknik për reformën zgjedhore ku u diskutua mbi financimin e partive politike gjatë fushatave. Në këtë tryezë morën pjesë dhe përfaqësuesit e opozitës jo parlamentare ...

Tryeza për reformën zgjedhore, PD në takimin me OSBE
OSBE është duke organizuar një tryezë të dytë me partitë politike për reformën zgjdhore.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:49
OSBE është duke organizuar një tryezë të dytë me partitë politike për reformën zgjdhore.

Financimi i partive/ Ja propozimet e PD në tryezën e OSBE
Sot po zhvillohet tryeza e dytë e OSBE për reformën zgjedhore në nivel teknik. PD-ja, ashtu si në 25 shtator ka vendosur të marrë pjesë edhe në këtë tryezë duke u përfaqësuar sërish Ivi Kason.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:39
Sot po zhvillohet tryeza e dytë e OSBE për reformën zgjedhore në nivel teknik. PD-ja, ashtu si në 25 shtator ka vendosur të marrë pjesë edhe në këtë tryezë duke u përfaqësuar sërish Ivi Kason.

Tiranë: OSBE organizoi një tryezë për reformën zgjedhore dhe financimin e partive
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Europian organizoi sot në Tiranë një tjetër treyzë teknike për reformën zgjedhore, ku tema kryesore ishte financimi i partive politike. Bashkëkryetarja opozitare e komisionit ...
Zeri Amerikes | 19-Nov-2019 18:18
Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Europian organizoi sot në Tiranë një tjetër treyzë teknike për reformën zgjedhore, ku tema kryesore ishte financimi i partive politike. Bashkëkryetarja opozitare e komisionit ...

PD: Ekspertët nuk kundërshtuan propozimin tonë për financim 100% nga shteti
Ekspertët ndërkombëtarë nuk i kanë mbyllur dyert propozimit të opozitës së bashkuar për financim 100% nga fondet publike të partive politike dhe fushatave zgjedhore. Deklarata u bë nga Sekretari për Çështjet Zgjedhore ...
Illyriapress | 19-Nov-2019 15:36
Ekspertët ndërkombëtarë nuk i kanë mbyllur dyert propozimit të opozitës së bashkuar për financim 100% nga fondet publike të partive politike dhe fushatave zgjedhore. Deklarata u bë nga Sekretari për Çështjet Zgjedhore ...

Rudina Hajdari del kundër propozimit të Bashës për 100 % financim të partive nga taksapaguesit shqiptarë: Nuk është e drejtë
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, shprehet kundër propozimit të opozitës jashtë parlamentit për të financuar 100% nga paratë e taksapaguesve partitë politike dhe fushatat zgjedhore. ...
Lexo | 19-Nov-2019 15:04
Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, shprehet kundër propozimit të opozitës jashtë parlamentit për të financuar 100% nga paratë e taksapaguesve partitë politike dhe fushatat zgjedhore. ...

Rudina Hajdari kundër PD: Të ndryshojë sistemi zgjedhor
Bashkëkryetarja e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari u shpreh kundër propozimit të PD-së për financim 100% të partive politike nga buxheti i shtetit. Hajdari tha para mediave se synimi kryesor ...
Medial | 19-Nov-2019 15:03
Bashkëkryetarja e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari u shpreh kundër propozimit të PD-së për financim 100% të partive politike nga buxheti i shtetit. Hajdari tha para mediave se synimi kryesor ...

Hajdari ul tonet me opozitën joparlamentare: Ç’thotë për propozimin e PD
Bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore Rudina Hajdari ka përshëndetur pjesëmarrjen e opozitës jashtëparalmentare të tryezën e sotme të thirrur nga OSBE. Gjatë një prononcimi për mediat, Hajdari theksoi se do ...
ABCNews | 19-Nov-2019 14:20
Bashkëkryetarja e Komisionit të Reformës Zgjedhore Rudina Hajdari ka përshëndetur pjesëmarrjen e opozitës jashtëparalmentare të tryezën e sotme të thirrur nga OSBE. Gjatë një prononcimi për mediat, Hajdari theksoi se do ...

Kaso: Ekspertët nuk kanë kundërshtuar propozimin tonë për 100 % financim nga shteti
“Ekspertët ndërkombëtarë nuk i kanë mbyllur dyert propozimit të opozitës së bashkuar për financim 100% nga fondet publike të partive politike dhe fushatave zgjedhore”. Deklarata u bë nga Sekretari për Çështjet Zgjedhore ...
ABCNews | 19-Nov-2019 14:14
“Ekspertët ndërkombëtarë nuk i kanë mbyllur dyert propozimit të opozitës së bashkuar për financim 100% nga fondet publike të partive politike dhe fushatave zgjedhore”. Deklarata u bë nga Sekretari për Çështjet Zgjedhore ...

Reforma Zgjedhore, Rudina Hajdari del kundër propozimit të PD-së dhe kërkon ndihmën e Metës: Do ta çojmë çështjen në Referendum!
Postuar: 19/11/2019 - 14:36 Kryetarja e grupit parlamentar, Rudina Hajdari dha një deklaratë për mediat pas tryezës së OSBE-së për Reformën Zgjedhore. Sipas Hajdarit, financimi i partive 100% nga buxheti i shtetit nuk ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 14:41
Postuar: 19/11/2019 - 14:36 Kryetarja e grupit parlamentar, Rudina Hajdari dha një deklaratë për mediat pas tryezës së OSBE-së për Reformën Zgjedhore. Sipas Hajdarit, financimi i partive 100% nga buxheti i shtetit nuk ...

ABC News zbardh platformën e opozitës
OSBE ka mbledhur sot tryezën e dytë për reformën zgjedhore në nivel teknik. PD-ja, ashtu si në 25 shtator ka vendosur të marrë pjesë edhe në këtë tryezë duke u përfaqësuar sërish me Ivi Kason. Takimi po zhvillohet me ...
ABCNews | 19-Nov-2019 13:16
OSBE ka mbledhur sot tryezën e dytë për reformën zgjedhore në nivel teknik. PD-ja, ashtu si në 25 shtator ka vendosur të marrë pjesë edhe në këtë tryezë duke u përfaqësuar sërish me Ivi Kason. Takimi po zhvillohet me ...

Tryeza e Reformës Zgjedhore/ Kristaq Kume tregon detaje për”News24?: Ja çfarë u diskutua për financimet e partive
I pranishëm në tryezën e Reformës Zgjedhore, e cila ka diskutuar sot mbi financimet e fushatave zgjedhore të partive politike, ish-kreu i KQZ-së, Kristaq Kume ka treguar detaje mbi atë se çfarë është diskutuar. Sipas ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:32
I pranishëm në tryezën e Reformës Zgjedhore, e cila ka diskutuar sot mbi financimet e fushatave zgjedhore të partive politike, ish-kreu i KQZ-së, Kristaq Kume ka treguar detaje mbi atë se çfarë është diskutuar. Sipas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved