ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/08/2020 06:57

Lirimi nga detyra i Gent Gazhelit, Meta dekreton ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi (emri)

Lirimi nga detyra i Gent Gazhelit, Meta dekreton ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi (emri)
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit.
Top Channel | 19-Nov-2019 13:38
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit.

Ikën Gazheli, njihuni me ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi
Gent Gazheli nuk do të jetë më ambasador i Shqipërisë në Turqi. Pasardhësi i tij është diplomati i lartë Kastriot Robo. Në dekretin e Presidentit Ilir Meta, thuhet se lirimi nga detyra i Gazhelit dhe emërimi i Robos ka ...
Lapsi | 19-Nov-2019 16:01
Gent Gazheli nuk do të jetë më ambasador i Shqipërisë në Turqi. Pasardhësi i tij është diplomati i lartë Kastriot Robo. Në dekretin e Presidentit Ilir Meta, thuhet se lirimi nga detyra i Gazhelit dhe emërimi i Robos ka ...

Kastriot Robo emërohet ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Shqipërisë në Turqi
Kastriot Robo do të jetë ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. Dekreti përkatës i formosur nga presidenti Ilir Meta është bërë i ditur sot. Zoti Kastriot Robo ...
RTSH | 19-Nov-2019 14:57
Kastriot Robo do të jetë ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. Dekreti përkatës i formosur nga presidenti Ilir Meta është bërë i ditur sot. Zoti Kastriot Robo ...

Kastriot Robo emërohet ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Shqipërisë në Turqi
Kastriot Robo do të jetë ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. Dekreti përkatës i formosur nga presidenti Ilir Meta është bërë i ditur sot. Zoti Kastriot Robo ...
Medial | 19-Nov-2019 14:46
Kastriot Robo do të jetë ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. Dekreti përkatës i formosur nga presidenti Ilir Meta është bërë i ditur sot. Zoti Kastriot Robo ...

Meta dekreton Kastriot Robon ambasador të ri në Turqi
Tiranë, 19 nëntor – Presidenti Ilir Meta dekretoi sot lirimin nga detyra të Genti Gazhelit, si ambasador në Republikën e Turqisë, rezident, dhe dekretoi Kastriot Robon në këtë detyrë. Në dekretin e presidentit Meta ...
Koha.net | 19-Nov-2019 14:31
Tiranë, 19 nëntor – Presidenti Ilir Meta dekretoi sot lirimin nga detyra të Genti Gazhelit, si ambasador në Republikën e Turqisë, rezident, dhe dekretoi Kastriot Robon në këtë detyrë. Në dekretin e presidentit Meta ...

Presidenti Meta emëron ambasadorin e ri në detyrë
PËR EMËRIM AMBASADORI NË DETYRË Në mbështetje të nenit 92, shkronja “dh” dhe nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 26, të ligjit nr. 23/2015 “Për shërbimin e jashtëm të Republikës së Shqipërisë”, me propozim të ...
Telegraf | 19-Nov-2019 13:27
PËR EMËRIM AMBASADORI NË DETYRË Në mbështetje të nenit 92, shkronja “dh” dhe nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 26, të ligjit nr. 23/2015 “Për shërbimin e jashtëm të Republikës së Shqipërisë”, me propozim të ...

Meta dekreton ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi
Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 14:25
Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe ...

Lirimi nga detyra i Gent Gazhelit, Meta dekreton ambasadorin e ri në Turqi
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robon, si ambasador të Shqipërisë në Turqi, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit. Kastriot Robo është një diplomat karriere prej më shumë se 30 vitesh. Ai ...
Klan Kosova | 19-Nov-2019 14:14
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robon, si ambasador të Shqipërisë në Turqi, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit. Kastriot Robo është një diplomat karriere prej më shumë se 30 vitesh. Ai ...

Meta dekreton ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit. Kastriot Robo është një ...
Lajminet | 19-Nov-2019 14:10
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit. Kastriot Robo është një ...

Meta liron nga detyra ambasadorin e Shqipërisë në Turqi
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Gent Gazhelit, ambasador i Shqipërisë në Turqi. “Zoti Genti Gazheli, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në ...
AlbInfo | 19-Nov-2019 14:06
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Gent Gazhelit, ambasador i Shqipërisë në Turqi. “Zoti Genti Gazheli, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në ...

Meta dekreton ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit. Kastriot Robo ...
Alsat-M | 19-Nov-2019 14:06
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit. Kastriot Robo ...

Meta dekreton ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit.
Kosova Press | 19-Nov-2019 14:01
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Kastriot Robo, si ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, pas lirimit nga kjo detyrë të Gent Gazhelit.

Meta liron nga detyra ambasadorin e Shqipërisë në Turqi
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Gent Gazhelit, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. “Zoti Genti Gazheli, ambasador i ...
Albportali | 19-Nov-2019 13:58
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Gent Gazhelit, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë. “Zoti Genti Gazheli, ambasador i ...

“Le Iene” i ‘hëngri’ kokën Gazhelit për Alvin Berishën, kush është ambasadori i ri shqiptar në Turqi
Kur emisioni investigativ Italian “Le Iene” publikoi rastin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha që kishte mbetur në kampin e Al- Holit në Siri, gazetarët kërkuan ndihmën e ambasadorit tonë në Turqi, Gent Gazheli. ...
Gazeta Express | 19-Nov-2019 13:43
Kur emisioni investigativ Italian “Le Iene” publikoi rastin e vogëlushit shqiptar Alvin Berisha që kishte mbetur në kampin e Al- Holit në Siri, gazetarët kërkuan ndihmën e ambasadorit tonë në Turqi, Gent Gazheli. ...

Meta firmos dekretin, kush është ambasadori i ri i Turqisë, që zëvendëson Gazhelin
Menjëherë pas lirimit nga detyra të Gent Gazhelit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo. Emërimi i Rodos në këtë post është bërë me propozim të ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 13:17
Menjëherë pas lirimit nga detyra të Gent Gazhelit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo. Emërimi i Rodos në këtë post është bërë me propozim të ...

Presidenti Meta liron nga detyra Genti Gazhelin
PËR LIRIM AMBASADORI NGA DETYRA Në mbështetje të nenit 92, shkronja “dh”, nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 26, të ligjit nr. 23/2015 “Për shërbimin e jashtëm të Republikës së Shqipërisë”, me propozim të ...
Telegraf | 19-Nov-2019 13:19
PËR LIRIM AMBASADORI NGA DETYRA Në mbështetje të nenit 92, shkronja “dh”, nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të nenit 26, të ligjit nr. 23/2015 “Për shërbimin e jashtëm të Republikës së Shqipërisë”, me propozim të ...

Kush eshte ambasadori i ri i Turqise, qe zevendeson Gazhelin
Menjëherë pas lirimit nga detyra të Gent Gazhelit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo. Emërimi i Rodos në këtë post është bërë me propozim të ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 13:30
Menjëherë pas lirimit nga detyra të Gent Gazhelit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ambasadorin e ri të Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo. Emërimi i Rodos në këtë post është bërë me propozim të ...

Meta liron nga detyra ambasadorin e Shqipërisë në Turqi
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Gent Gazhelit, ambasador i Shqipërisë në Turqi. “Zoti Genti Gazheli, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 13:30
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Gent Gazhelit, ambasador i Shqipërisë në Turqi. “Zoti Genti Gazheli, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në ...

Meta liron nga detyra ambasadorin e Shqipërisë në Turqi
“Zoti Genti Gazheli, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, rezident, si dhe ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e ...
Lajminet | 19-Nov-2019 13:28
“Zoti Genti Gazheli, ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, rezident, si dhe ambasador i Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e ...

Lirohet nga detyra ambasadori shqiptar në Turqi, ja kush e zëvendëson
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, Genti Gazheli. Lirimi nga detyra i ambasadorit është bërë me ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 13:19
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të ambasadorit të Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, Genti Gazheli. Lirimi nga detyra i ambasadorit është bërë me ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved