ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2020 03:56

Gjermani Peter Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës

Gjermani Peter Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës
Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer është përzgjedhur raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës.
Top Channel | 14-Nov-2019 19:36
Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer është përzgjedhur raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës.

FOTO/ Balla uron raportuesin e sapozgjedhur të BE për Kosovën: Mbështetës i integrimit europian të Ballkanit Perëndimor
Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla me anë të një statusi në “Twitter” ka uruar raportuesin e BE për Kosovën Peter Beyer. Balla vlerëson se Beyer është një mbështetës i integrimit europian të Ballkanit ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 17:00
Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla me anë të një statusi në “Twitter” ka uruar raportuesin e BE për Kosovën Peter Beyer. Balla vlerëson se Beyer është një mbështetës i integrimit europian të Ballkanit ...

Ambasadori gjerman uron Beyer: Zgjedhja e tij lajm i shkëlqyeshëm
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar deputetin e Bundestagut gjerman, Peter Beyer, i cili është përzgjedhur sot raportues i Kosovës në Këshillin e Evropës. Heldt përmes profilit të tij në Twitter ka ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 19:00
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar deputetin e Bundestagut gjerman, Peter Beyer, i cili është përzgjedhur sot raportues i Kosovës në Këshillin e Evropës. Heldt përmes profilit të tij në Twitter ka ...

Peter Beyer emërohet mes debatesh raportues i Këshillit të Evropës për Kosovën
Të enjten Komiteti për Çështje Politike i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, emëroi zotin Peter Beyer, si raportues për Kosovën. Emërimi i tij u bë mes debatesh që kishte nxitur në Kosovë kandidatura e të ...
ABCNews | 14-Nov-2019 18:28
Të enjten Komiteti për Çështje Politike i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, emëroi zotin Peter Beyer, si raportues për Kosovën. Emërimi i tij u bë mes debatesh që kishte nxitur në Kosovë kandidatura e të ...

Zgjidhet raportues i KE për Kosovën
Në garën për raportues të Këshilit të Evropës për Kosovën ishte edhe diplomati rus Aleksey Kondratyev, i cili humbi bindshëm këtë garë. Diplomati gjerman Peter Beyer, që konsiderohet një prej njohësve më të mirë ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 16:14
Në garën për raportues të Këshilit të Evropës për Kosovën ishte edhe diplomati rus Aleksey Kondratyev, i cili humbi bindshëm këtë garë. Diplomati gjerman Peter Beyer, që konsiderohet një prej njohësve më të mirë ...

MPJ: Fitorja e Bayer është fitore për institucionet, diplomacinë dhe miqtë e Republikës së Kosovës
Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës përshëndet fitoren e diplomatit gjerman, Peter Bayer, për pozitën e raportuesit për Kosovën në Këshillin e Evropës, përballë ish-spiunit rus, Aleksey Kondratyev. “Deputeti Bayer, ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 17:24
Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës përshëndet fitoren e diplomatit gjerman, Peter Bayer, për pozitën e raportuesit për Kosovën në Këshillin e Evropës, përballë ish-spiunit rus, Aleksey Kondratyev. “Deputeti Bayer, ...

Kosova mirëpret dështimin e spiunit rus e zgjedhjen e Beyerit raportues për Kosovën në KE
Peter Beyer, deputet gjerman, i njeh mjaft mirë zhvillimet politike në Ballkan dhe ka vizituar Kosovën disa herë. Ngjashëm, në Kosovë ka qëndruar edhe Aleksei Kondratiev, por shtetasi rus ishte një spiun që 2 vitet e ...
Koha.net | 14-Nov-2019 22:30
Peter Beyer, deputet gjerman, i njeh mjaft mirë zhvillimet politike në Ballkan dhe ka vizituar Kosovën disa herë. Ngjashëm, në Kosovë ka qëndruar edhe Aleksei Kondratiev, por shtetasi rus ishte një spiun që 2 vitet e ...

Ambasadori gjerman: Lajm i shkëlqyeshëm zgjedhja e Beyer si raportues për Kosovën
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka përshëndetur zgjedhjen e Peter Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Ministrave. Heldt përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Twitter ka shkruar se zgjedhje ...
Aktuale.MK | 14-Nov-2019 21:20
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka përshëndetur zgjedhjen e Peter Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Ministrave. Heldt përmes profilit të tij zyrtar në rrjetin social Twitter ka shkruar se zgjedhje ...

Kush është gjermani Peter Beyer?
Kush është Peter Beyer – raportuesi i ri për Kosovën në Këshillin e Europës. Kjo është kronika që tregon për karrierën diplomatike të gjermanit dhe vizitat e tij në Kosovë.
AlbInfo | 14-Nov-2019 21:00
Kush është Peter Beyer – raportuesi i ri për Kosovën në Këshillin e Europës. Kjo është kronika që tregon për karrierën diplomatike të gjermanit dhe vizitat e tij në Kosovë.

Gjermania mund Rusinë, Peter Beyer fiton votat për raportues të Kosovës
Diplomati gjerman Peter Beyer ka fituar garën për raportues të Këshillit të Evropës për Kosovën. Beyer ka mundur me një rezultat të bindshëm, kundërkandidatin e tij rus, Aleksey Kondratyey. Gjatë votimit në Komitetin ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 20:55
Diplomati gjerman Peter Beyer ka fituar garën për raportues të Këshillit të Evropës për Kosovën. Beyer ka mundur me një rezultat të bindshëm, kundërkandidatin e tij rus, Aleksey Kondratyey. Gjatë votimit në Komitetin ...

Gjermania mund Rusinë, Peter Beyer fiton votat për raportues të Kosovës
Diplomati gjerman Peter Beyer ka fituar garën për raportues të Këshillit të Evropës për Kosovën. Beyer ka mundur me një rezultat të bindshëm, kundërkandidatin e tij rus, Aleksey Kondratyey. Gjatë votimit në Komitetin ...
InFokusi | 14-Nov-2019 20:55
Diplomati gjerman Peter Beyer ka fituar garën për raportues të Këshillit të Evropës për Kosovën. Beyer ka mundur me një rezultat të bindshëm, kundërkandidatin e tij rus, Aleksey Kondratyey. Gjatë votimit në Komitetin ...

Gjermania mund Rusinë, Peter Beyer fiton votat për raportues të Kosovës
Diplomati gjerman Peter Beyer ka fituar garën për raportues të Këshillit të Evropës për Kosovën. Beyer ka mundur me një rezultat të bindshëm, kundërkandidatin e tij rus, Aleksey Kondratyey. Gjatë votimit në Komitetin ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 20:50
Diplomati gjerman Peter Beyer ka fituar garën për raportues të Këshillit të Evropës për Kosovën. Beyer ka mundur me një rezultat të bindshëm, kundërkandidatin e tij rus, Aleksey Kondratyey. Gjatë votimit në Komitetin ...

Kush është Peter Beyer? (VIDEO)
Kush është Peter Beyer – raportuesi i ri për Kosovën në Këshillin e Europës. Në vazhdim do të ndjekim një kronikë që tregon për karrierën diplomatike të gjermanit dhe vizitat e tij në Kosovë. Kronikë e përgatitur nga ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 20:36
Kush është Peter Beyer – raportuesi i ri për Kosovën në Këshillin e Europës. Në vazhdim do të ndjekim një kronikë që tregon për karrierën diplomatike të gjermanit dhe vizitat e tij në Kosovë. Kronikë e përgatitur nga ...

Këshilli i Europës, Beyer mposht Kondratyevin (VIDEO)
Kosova sot e ka shënuar një fitore ndaj Serbisë dhe Rusisë në diplomaci. Kjo meqë përfaqësuesi i kësaj të fundit, humbi në garë për tu bërë raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kronikë e përgatitur nga gazetari ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 20:36
Kosova sot e ka shënuar një fitore ndaj Serbisë dhe Rusisë në diplomaci. Kjo meqë përfaqësuesi i kësaj të fundit, humbi në garë për tu bërë raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës. Kronikë e përgatitur nga gazetari ...

Ambasadori gjerman: Lajm fantastik zgjedhja e Beyer si raportues për Kosovën
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka përshëndetur zgjedhjen e Peter Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Ministrave. Heldt përmes profilit të tij në Twitter ka shkruar se zgjedhje e Beyer është lajm i ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 19:31
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka përshëndetur zgjedhjen e Peter Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Ministrave. Heldt përmes profilit të tij në Twitter ka shkruar se zgjedhje e Beyer është lajm i ...

Pacolli: Jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se është jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në kuadër të Këshillit të Evropës. Pacolli ka shkruar në ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 16:55
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka thënë se është jashtëzakonisht i lumtur me zgjedhjen e Peter Beyer si raportues për Kosovën në kuadër të Këshillit të Evropës. Pacolli ka shkruar në ...

Gjermania mund Rusinë, eurodeputeti gjerman Beyer raportues për Kosovën në Këshillin e Evropës
Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin, Aleksey Kondratyev. Gjatë votimit të sotëm në Komitetin për Politikë të Jashtme dhe Demokraci të ...
Ina-Online | 14-Nov-2019 19:31
Deputeti i Bundestagut gjerman, Peter Beyer në garën për raportues të Kosovës në Këshillin e Evropës ka mundur rusin, Aleksey Kondratyev. Gjatë votimit të sotëm në Komitetin për Politikë të Jashtme dhe Demokraci të ...

Ambasadori gjerman: Zgjedhja e Beyer, lajm i shkëlqyeshëm
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar deputetin e Bundestagut gjerman, Peter Beyer, i cili është përzgjedhur sot raportues i Kosovës në Këshillin e Evropës. Heldt përmes profilit të tij në Twitter ka ...
Medial | 14-Nov-2019 19:12
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar deputetin e Bundestagut gjerman, Peter Beyer, i cili është përzgjedhur sot raportues i Kosovës në Këshillin e Evropës. Heldt përmes profilit të tij në Twitter ka ...

Ambasadori gjerman uron Beyer: Zgjedhja e tij lajm i shkëlqyeshëm
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar deputetin e Bundestagut gjerman, Peter Beyer, i cili është përzgjedhur sot raportues i Kosovës në Këshillin e Evropës. Heldt përmes profilit të tij në Twitter ka ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2019 19:11
Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka uruar deputetin e Bundestagut gjerman, Peter Beyer, i cili është përzgjedhur sot raportues i Kosovës në Këshillin e Evropës. Heldt përmes profilit të tij në Twitter ka ...

Kosova mirëpret dështimin e spiunit rus e zgjedhjen e Beyerit raportues për Kosovën në KE
Peter Beyer, deputet gjerman, i njeh mjaft mirë zhvillimet politike në Ballkan dhe ka vizituar Kosovën disa herë. Ngjashëm, në Kosovë ka qëndruar edhe Aleksei Kondratiev, por shtetasi rus ishte një spiun që 2 vitet e ...
Koha.net | 14-Nov-2019 19:11
Peter Beyer, deputet gjerman, i njeh mjaft mirë zhvillimet politike në Ballkan dhe ka vizituar Kosovën disa herë. Ngjashëm, në Kosovë ka qëndruar edhe Aleksei Kondratiev, por shtetasi rus ishte një spiun që 2 vitet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved