ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 05:31

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë, që mbrohen nga forcat e SHBA-së, do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...
Gazeta Observer | 08-Nov-2019 14:15
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë, që mbrohen nga forcat e SHBA-së, do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë, që mbrohen nga forcat e SHBA-së, do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...
Arbresh | 08-Nov-2019 12:48
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë, që mbrohen nga forcat e SHBA-së, do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...

SHBA: paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët
Komandanti i Forcave Demokratike Siriane (SDF), Mazlum Kobane, i mbështetur nga Pentagoni, nënshkroi në një plan për të ndihmuar administratën Donald Trump për të mbrojtur fushat e naftës në Siri, në këmbim të ...
Tesheshi | 08-Nov-2019 11:20
Komandanti i Forcave Demokratike Siriane (SDF), Mazlum Kobane, i mbështetur nga Pentagoni, nënshkroi në një plan për të ndihmuar administratën Donald Trump për të mbrojtur fushat e naftës në Siri, në këmbim të ...

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri, do t’i marrin kurdët
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në verilindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së, do të derdhen për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 11:20
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në verilindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së, do të derdhen për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...

SHBA-ja thotë se paratë e naftës, në Siri, do t’i marrin kurdët
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në verilindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së, do të derdhen për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...
Indeks Online | 08-Nov-2019 10:16
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në verilindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së, do të derdhen për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së – do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...
Alsat-M | 08-Nov-2019 09:37
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së – do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...

Pentagoni pranon se të ardhurat nga nafta, në Siri, derdhen për ushtarët kurdë
Departamenti amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka pranuar se të ardhurat nga fushat e naftës që SHBA i kontrollon në Siri derdhen për Forcat Demokratike Siriane (SDF), shtylla kryesore e së cilës përbëhet nga organizata ...
Indeks Online | 08-Nov-2019 09:33
Departamenti amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka pranuar se të ardhurat nga fushat e naftës që SHBA i kontrollon në Siri derdhen për Forcat Demokratike Siriane (SDF), shtylla kryesore e së cilës përbëhet nga organizata ...

SHBA: Paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët, jo Uashingtoni
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së – do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 08:42
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së – do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së – do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit, njofton REL. “Të ardhurat nuk do ...
Portalb | 08-Nov-2019 09:28
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së – do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit, njofton REL. “Të ardhurat nuk do ...

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët
“Të ardhurat nuk do të shkojnë në SHBA, ato do t’i shkojnë SDF-së”, tha zëdhënësi i Pentagonit, Jonathan Hoffman, duke iu referuar Forcave Demokratike Siriane të udhëhequra nga kurdët. Qëllimi është që të lejojmë SDF-në ...
Lajminet | 08-Nov-2019 08:50
“Të ardhurat nuk do të shkojnë në SHBA, ato do t’i shkojnë SDF-së”, tha zëdhënësi i Pentagonit, Jonathan Hoffman, duke iu referuar Forcave Demokratike Siriane të udhëhequra nga kurdët. Qëllimi është që të lejojmë SDF-në ...

ShBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t’i marrin kurdët
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së – do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 08:41
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë – që mbrohen nga forcat e SHBA-së – do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. “Të ardhurat nuk do të shkojnë në ...

Uashington, Pentagoni: SHBA-ja nuk ka përfituar naftë nga Siria
Pentagoni theksoi sot se SHBA-ja nuk ka grabitur naftën e Sirisë edhe pse janë dërguar përforcime ushtarake në lindje të vendit për të mbrojtur fushat e naftës. “SHBA-ja nuk ka përfituar asgjë nga e gjithë kjo. ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 06:26
Pentagoni theksoi sot se SHBA-ja nuk ka grabitur naftën e Sirisë edhe pse janë dërguar përforcime ushtarake në lindje të vendit për të mbrojtur fushat e naftës. “SHBA-ja nuk ka përfituar asgjë nga e gjithë kjo. ...

SHBA-ja thotë se paratë e naftës në Siri do t'i marrin kurdët
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë - që mbrohen nga forcat e SHBA-së - do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. "Të ardhurat nuk ...
Radio Evropa e Lire | 08-Nov-2019 08:33
Pentagoni thotë se të ardhurat nga fushat e naftës në veri-lindje të Sirisë - që mbrohen nga forcat e SHBA-së - do të shkojnë për luftëtarët aleatë kurdë dhe jo në arkat e Uashingtonit. "Të ardhurat nuk ...

Pentagoni pranon se të ardhurat nga nafta në Siri shkojnë për YPG/PKK-në
Departamenti amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka pranuar se të ardhurat nga fushat e naftës që SHBA i kontrollon në Siri shkojnë për Forcat Demokratike Siriane (SDF), shtylla kryesore e së cilës përbëhet nga organizata ...
Arbresh | 07-Nov-2019 21:25
Departamenti amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka pranuar se të ardhurat nga fushat e naftës që SHBA i kontrollon në Siri shkojnë për Forcat Demokratike Siriane (SDF), shtylla kryesore e së cilës përbëhet nga organizata ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved