ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 05:41

Izrael, Netanyahu: Të rritet presioni ndaj Iranit

Izrael, Netanyahu: Të rritet presioni ndaj Iranit
Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i kërkoi sot Europës të rrisë presionin ndaj Iranit, për çështjen e rifillimit të aktiviteteve të pasurimit të uraniumit. Irani rifilloi të enjten aktivitetet për pasurimin e ...
BalkanWeb | 08-Nov-2019 06:22
Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu i kërkoi sot Europës të rrisë presionin ndaj Iranit, për çështjen e rifillimit të aktiviteteve të pasurimit të uraniumit. Irani rifilloi të enjten aktivitetet për pasurimin e ...

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 18:52
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...

Ministri Lavrov: Shpresoj që marrëveshja bërthamore me Uashingtonin të ruhet
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 21:00
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...

Lavrov ka shpresa se marrëveshja bërthamore mes Iranit dhe fuqive nuk do të prishet
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka shpresë se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të vazhdojë që të mbetet. Shteti iranian mund të ndryshojë qëndrim, pas tërheqjes së Uashingtonit nga ...
Politiko | 08-Nov-2019 20:35
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka shpresë se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të vazhdojë që të mbetet. Shteti iranian mund të ndryshojë qëndrim, pas tërheqjes së Uashingtonit nga ...

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...
Flaka | 08-Nov-2019 20:20
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...

Ministri Lavrov: Shpresoj që marrëveshja bërthamore me Uashingtonin të ruhet
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 18:54
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...

Pompeo: Të rritet presioni ndaj Iranit, të merren hapa seriozë
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë “shantazhin bërthamor” dhe të ndërmarrin “hapa seriozë për të rritur presionin”. Pompeo i bëri ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 19:36
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë “shantazhin bërthamor” dhe të ndërmarrin “hapa seriozë për të rritur presionin”. Pompeo i bëri ...

Lavrov shpreson se marrëveshja bërthamore do të ruhet
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...
Radio Evropa e Lire | 08-Nov-2019 18:50
Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, shfaqi shpresën se marrëveshja bërthamore midis Iranit dhe fuqive botërore do të ruhet, pavarësisht tërheqjes së Uashingtonit nga marrëveshja. Shtetet e Bashkuara janë ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa të rrepta ndaj shantazhit bërthamor
SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të ndërmarra në ...
Portalb | 07-Nov-2019 22:22
SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të ndërmarra në ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor
SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të ndërmarra në ...
Flaka | 07-Nov-2019 20:09
SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të ndërmarra në ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor
“Ka ardhur koha që të gjitha kombet të kundërshtojnë shantazhin bërthamor të këtij regjimi dhe të marrin masa të rrepta për të shtuar presionin”, u shpreh sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në një deklaratë. ...
Lajminet | 07-Nov-2019 18:45
“Ka ardhur koha që të gjitha kombet të kundërshtojnë shantazhin bërthamor të këtij regjimi dhe të marrin masa të rrepta për të shtuar presionin”, u shpreh sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në një deklaratë. ...

Pompeo: Kombet duhet të marrin masa ndaj shantazhit bërthamor
SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të ndërmarra në ...
Kosova Press | 07-Nov-2019 18:34
SHBA bëri thirrje sot për masa të rrepta mbi Iranin, që rifilloi aktivitetet e pasurimit të uraniumit në një uzinë nëntokësore, në përputhje me vendimin e tij për të pakësuar më tej angazhimet e tij të ndërmarra në ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë “provokimet bërthamore” të Iranit
Pompeo i bëri këto deklarata të enjten, në ditën kur Irani nisi të pasurojë uranium në centralin bërthamor Fordov. Uraniumi i pasuruar mund të përdoret për të prodhuar lëndë djegëse për reaktorë, por edhe për armë ...
Lajminet | 07-Nov-2019 18:14
Pompeo i bëri këto deklarata të enjten, në ditën kur Irani nisi të pasurojë uranium në centralin bërthamor Fordov. Uraniumi i pasuruar mund të përdoret për të prodhuar lëndë djegëse për reaktorë, por edhe për armë ...

Pompeo i kërkon botës të adresojë "provokimet bërthamore" të Iranit
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë "shantazhin bërthamor" dhe të ndërmarrin "hapa seriozë për të rritur presionin". Pompeo i bëri ...
Radio Evropa e Lire | 07-Nov-2019 17:19
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se veprimet e Iranit bëjnë thirrje për të gjitha vendet që të kundërshtojnë "shantazhin bërthamor" dhe të ndërmarrin "hapa seriozë për të rritur presionin". Pompeo i bëri ...

Irani ia anulon akreditimin inspektores bërthamore
Irani ka anuluar akreditimin për inspektoren e Agjencisë së Energjisë Bërthamore (IAEA) që nuk është lejuar të hyjë në ndërtesën bërthamore javën e shkuar. Thuhet që inspektorja shkaktoi një alarm në portë në fabrikën e ...
Arbresh | 07-Nov-2019 16:29
Irani ka anuluar akreditimin për inspektoren e Agjencisë së Energjisë Bërthamore (IAEA) që nuk është lejuar të hyjë në ndërtesën bërthamore javën e shkuar. Thuhet që inspektorja shkaktoi një alarm në portë në fabrikën e ...

Irani rinis pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore në Fordo, në jug të Teheranit
Lexime: 4 Ashtu si dhe u paralajmërua dy ditë më parë nga presidenti Hasan Rohani, Irani ka rinisur pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore të Fordo, në jug të Teheranit. Agjencia iraniane e lajmeve Irna, konfirmoi ...
Medial | 07-Nov-2019 16:04
Lexime: 4 Ashtu si dhe u paralajmërua dy ditë më parë nga presidenti Hasan Rohani, Irani ka rinisur pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore të Fordo, në jug të Teheranit. Agjencia iraniane e lajmeve Irna, konfirmoi ...

Irani rinis pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore në Fordo, në jug të Teheranit
Ashtu si dhe u paralajmërua dy ditë më parë nga presidenti Hasan Rohani, Irani ka rinisur pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore të Fordo, në jug të Teheranit. Agjencia iraniane e lajmeve Irna, konfirmoi se në orët ...
ABCNews | 07-Nov-2019 15:52
Ashtu si dhe u paralajmërua dy ditë më parë nga presidenti Hasan Rohani, Irani ka rinisur pasurimin e uraniumit në qendrën bërthamore të Fordo, në jug të Teheranit. Agjencia iraniane e lajmeve Irna, konfirmoi se në orët ...

Irani nis pasurimin e uraniumit në centralin Fordov
Irani nisi të enjten të transferojë gaz uraniumi në centrifugat e tij në centralin bërthamor Fordov. Agjencia për Energji Bërthamore e Iranit tha përmes një deklarate të postuar në ueb-faqen saj se "prodhimi dhe ...
Radio Evropa e Lire | 07-Nov-2019 13:35
Irani nisi të enjten të transferojë gaz uraniumi në centrifugat e tij në centralin bërthamor Fordov. Agjencia për Energji Bërthamore e Iranit tha përmes një deklarate të postuar në ueb-faqen saj se "prodhimi dhe ...

Iran vs Arabia Saudite, kush po dominon Lindjen e Mesme!
Irani po fiton luftën strategjike për ndikim në Lindjen e Mesme kundër rivalit të saj, Arabisë Saudite, sipas një studimi të Institutit Ndërkombëtar për Studime Strategjike (IISS) me qendër në Londër. Rivalët rajonalë ...
Dritare | 07-Nov-2019 09:51
Irani po fiton luftën strategjike për ndikim në Lindjen e Mesme kundër rivalit të saj, Arabisë Saudite, sipas një studimi të Institutit Ndërkombëtar për Studime Strategjike (IISS) me qendër në Londër. Rivalët rajonalë ...

Rrjeti i ndikimit të Iranit në Lindje të Mesme "po rritet"
Irani është duke fituar luftën strategjike për ndikim në Lindje të Mesme kundër shtetit rival, Arabisë Saudite, është thënë në një studim të realizuar nga Instituti Ndërkombëtar për Studime Stategjike me seli në Londër. ...
Radio Evropa e Lire | 07-Nov-2019 09:37
Irani është duke fituar luftën strategjike për ndikim në Lindje të Mesme kundër shtetit rival, Arabisë Saudite, është thënë në një studim të realizuar nga Instituti Ndërkombëtar për Studime Stategjike me seli në Londër. ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved