ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/08/2020 02:53

Shenjat që tregojnë se një restorant nuk do t’ia dijë për klientët e tij

Shenjat që tregojnë se një restorant nuk do t’ia dijë për klientët e tij
Restoranti nuk do te kishte “jetuar” kaq gjate nese stafi i tyre nuk do te ishte vertet mikprites. Jo te gjithe pronaret e restoranteve jane te vemendshem ndaj klienteve te tyre. Ndonjehere, edhe nje dreke apo darke ...
ikub.al | 08-Nov-2019 14:30
Restoranti nuk do te kishte “jetuar” kaq gjate nese stafi i tyre nuk do te ishte vertet mikprites. Jo te gjithe pronaret e restoranteve jane te vemendshem ndaj klienteve te tyre. Ndonjehere, edhe nje dreke apo darke ...

Ish-presidenti i burgosur i Brazilit mund të lirohet nga paraburgimi
Gjykata e lartë e Brazilit ka votuar për ta rrëzuar një vendim, lidhur me burgimin e kriminelëve. E ky ndryshim mund të bëjë që ish-presidenti Luiz Inacio Lula da Silva, të lirohet nga paraburgimi. Vendimi përcakton që ...
Portalb | 08-Nov-2019 22:28
Gjykata e lartë e Brazilit ka votuar për ta rrëzuar një vendim, lidhur me burgimin e kriminelëve. E ky ndryshim mund të bëjë që ish-presidenti Luiz Inacio Lula da Silva, të lirohet nga paraburgimi. Vendimi përcakton që ...

Deklarata e Vuçiqit: E duam edhe Kosovën në Mini Shengenin Ballkanik
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka ftuar Kosovën, Malin e Zi dhe Bosnje-Hercegovinën në Mini Shengenin Ballkanik, njofton Ora News. Deklarata e Vuçiq u bë gjatë ditës së sotme (8 nëntor) Forumin e Davosit për ...
Portalb | 08-Nov-2019 20:55
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka ftuar Kosovën, Malin e Zi dhe Bosnje-Hercegovinën në Mini Shengenin Ballkanik, njofton Ora News. Deklarata e Vuçiq u bë gjatë ditës së sotme (8 nëntor) Forumin e Davosit për ...

Ky është kryetari “i çmendur” që shpenzoi 46 mijë dollarë për një gaforre (FOTO)
Një gaforre është shitur për 46 mijë dollarë në Japoni. Krijesa e detit kishte këtë vlerë të lartë pasi ishte 14.6 metra e gjatë dhe peshonte 1.2 kg, transmeton OraNews Gaforrja e borës u ble nga Tetsuji Hamashita, ...
Portalb | 08-Nov-2019 20:05
Një gaforre është shitur për 46 mijë dollarë në Japoni. Krijesa e detit kishte këtë vlerë të lartë pasi ishte 14.6 metra e gjatë dhe peshonte 1.2 kg, transmeton OraNews Gaforrja e borës u ble nga Tetsuji Hamashita, ...

Nëse i dashuri yt bën këto 5 gjëra, mos u mendo më, merre këtë veprim
Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe defektesh, disa nga të cilat edhe i anashkalojmë për hir të dashurisë. ...
Portalb | 08-Nov-2019 19:39
Njeriu perfekt nuk ekziston, por edhe sikur të ekzistonte ti ndoshta nuk do ta doje. Ne dashurohemi me njerëzit që janë një paketë virtytesh dhe defektesh, disa nga të cilat edhe i anashkalojmë për hir të dashurisë. ...

Vedat Muriqi shënoi përsëri (VIDEO)
Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol për Fenerbahçen. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun. Ishte ky goli i gjashtë sezonal për sulmuesin e ...
Portalb | 08-Nov-2019 19:28
Vedat Muriqi sapo ka shënuar gol për Fenerbahçen. Në ndeshjen ndaj Kasimpasha, Muriqi ka shënuar gol në minutën e 6-të. Goli erdhi pas penalltisë së fituar nga Tosun. Ishte ky goli i gjashtë sezonal për sulmuesin e ...

9 shenjat që tregojnë se një restorant nuk i intereson për klientët e tij
Restoranti më i vjetër në botë, i quajtur Sobrino de Botín, ndodhet në Madrid. Në vitin 2025, do të ketë 300-vjetorin e themelimit. Restoranti nuk do të kishte “jetuar” kaq gjatë nëse stafi i tyre nuk do të ishte ...
Portalb | 08-Nov-2019 19:19
Restoranti më i vjetër në botë, i quajtur Sobrino de Botín, ndodhet në Madrid. Në vitin 2025, do të ketë 300-vjetorin e themelimit. Restoranti nuk do të kishte “jetuar” kaq gjatë nëse stafi i tyre nuk do të ishte ...

Humb 79 kg vetëm për një arsye
Romar Lyle gjithmonë dëshironte të bëhej polic. Por gjithashtu e dinte se nuk mund ta realizonte ëndrrën e tij nëse nuk bënte disa ndryshime në jetë, transmeton Koha.net “Kam marrë diplomë në ekspertizën mjeko-ligjore ...
Portalb | 08-Nov-2019 19:05
Romar Lyle gjithmonë dëshironte të bëhej polic. Por gjithashtu e dinte se nuk mund ta realizonte ëndrrën e tij nëse nuk bënte disa ndryshime në jetë, transmeton Koha.net “Kam marrë diplomë në ekspertizën mjeko-ligjore ...

Disa këshilla si të lini një përshtypje të mirë tek vjehrra në takimin tuaj të parë
Jeni fejuar kohët e fundit? Urime! A ndiheni nervoz që do të takoni vjehrrën dhe vjehrrin? Mos u shqetësoni. Shumica e njerëzve shqetësohen për këtë takim të parë me familjen e partnerit. Ne do t’ju japim disa këshilla ...
Portalb | 08-Nov-2019 18:27
Jeni fejuar kohët e fundit? Urime! A ndiheni nervoz që do të takoni vjehrrën dhe vjehrrin? Mos u shqetësoni. Shumica e njerëzve shqetësohen për këtë takim të parë me familjen e partnerit. Ne do t’ju japim disa këshilla ...

Ndiheni të trishtuar në ditët me shi? Shkenca tregon shkakun pse ndodh kjo
Trupi juaj mund të reagojë ndaj motit në mënyra të ndryshme, në varësi të personit dhe personalitetit tuaj. Skenë: Keni takime të rëndësishme gjatë gjithë ditës dhe duhet të lëvizni sa në një vend në tjetrin. Jashtë bie ...
Lexo | 08-Nov-2019 18:16
Trupi juaj mund të reagojë ndaj motit në mënyra të ndryshme, në varësi të personit dhe personalitetit tuaj. Skenë: Keni takime të rëndësishme gjatë gjithë ditës dhe duhet të lëvizni sa në një vend në tjetrin. Jashtë bie ...

5 mënyra për të lënë punën dhe shqetësimet e saj pas
Të gjithë e dimë se të balancosh punën dhe jetën është gjë shumë e vështirë. Fakti që është e vështirë, nuk do të thotë se është e pamundur. E rëndësishme është të jeni të vendosur dhe të përkushtuar, transmeton Revista ...
Portalb | 08-Nov-2019 17:57
Të gjithë e dimë se të balancosh punën dhe jetën është gjë shumë e vështirë. Fakti që është e vështirë, nuk do të thotë se është e pamundur. E rëndësishme është të jeni të vendosur dhe të përkushtuar, transmeton Revista ...

Turqia thotë se do t’i kthejë xhihadistët e huaj në vendet e tyre
Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta bëjmë këtë nga e ...
Portalb | 08-Nov-2019 16:04
Turqia do të fillojë, nga java e ardhshme, t’i kthejë xhihadistët e huaj nëpër vendet e tyre, tha të premten ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu. “Ju njoftojmë se do t’i kthejmë. Do të fillojmë ta bëjmë këtë nga e ...

Jeta nuk është për…
Jeta nuk është për ta gjetur veten. Jeta është për ta krijuar veten. George Bernard Shaw Download Nulled WordPress Themes Download Premium WordPress Themes Free Premium WordPress Themes Download Free Download WordPress ...
Portalb | 08-Nov-2019 15:22
Jeta nuk është për ta gjetur veten. Jeta është për ta krijuar veten. George Bernard Shaw Download Nulled WordPress Themes Download Premium WordPress Themes Free Premium WordPress Themes Download Free Download WordPress ...

Biznesmeni Bullgar që bleu Telekom Albania shiti kompaninë e tij Vivacom
Një konsorcium i udhëhequr nga biznesmeni Bullgar Spas Roussev, aksionari më i madh i Telekom Albania pas shitjes për 50 milionë euro, bleu Vivacom nga banka rue VTB për 330 milionë euro së bashku me një borxh prej 450 ...
Portalb | 08-Nov-2019 14:26
Një konsorcium i udhëhequr nga biznesmeni Bullgar Spas Roussev, aksionari më i madh i Telekom Albania pas shitjes për 50 milionë euro, bleu Vivacom nga banka rue VTB për 330 milionë euro së bashku me një borxh prej 450 ...

Këto janë 5 kompanitë më të suksesshme në RMV, sipas OEMVP-së (VIDEO)
Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore sot shpalli TOP 100 kompanitë më të suksesshme gjatë vitit të kaluar në Maqedoninë e Veriut. Ky manifestim është shndërruar në traditë dhe për të nëntën herë bën përzgjedhjen ...
Portalb | 08-Nov-2019 14:16
Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore sot shpalli TOP 100 kompanitë më të suksesshme gjatë vitit të kaluar në Maqedoninë e Veriut. Ky manifestim është shndërruar në traditë dhe për të nëntën herë bën përzgjedhjen ...

Biznesmeni Bullgar që bleu Telekom Albania shet kompaninë e tij Vivacom
Kompania Ballkanike e telekomunikacionit dhe medias United Group, në pronësi të firmës private BCPartners, tha ditën e enjte se ka rënë dakord që të blejë operatorin Bullgar të telekomunikacionit Vivacom. Marrëveshja do ...
Medial | 08-Nov-2019 13:56
Kompania Ballkanike e telekomunikacionit dhe medias United Group, në pronësi të firmës private BCPartners, tha ditën e enjte se ka rënë dakord që të blejë operatorin Bullgar të telekomunikacionit Vivacom. Marrëveshja do ...

Shitet Vivacom, kompania e një prej aksionerëve të Telekom Albania, Spas Roussev
BC Partners që zotërohet nga United Group- një kompani telekomunikacioni me bazë holandeze dhe kompani mediatike që operon në Europën Juglindore ka rënë dakord për blerjen e operatorit më të madh bullgar të telefonisë, ...
Monitor | 08-Nov-2019 12:36
BC Partners që zotërohet nga United Group- një kompani telekomunikacioni me bazë holandeze dhe kompani mediatike që operon në Europën Juglindore ka rënë dakord për blerjen e operatorit më të madh bullgar të telefonisë, ...

Biznesmeni Bullgar që bleu Telekom Albania shet kompaninë e tij Vivacom
Kompania Ballkanike e telekomunikacionit dhe medias United Group, në pronësi të firmës private BCPartners, tha ditën e enjte se ka rënë dakord që të blejë operatorin Bullgar të telekomunikacionit Vivacom. Marrëveshja do ...
PC World | 08-Nov-2019 13:55
Kompania Ballkanike e telekomunikacionit dhe medias United Group, në pronësi të firmës private BCPartners, tha ditën e enjte se ka rënë dakord që të blejë operatorin Bullgar të telekomunikacionit Vivacom. Marrëveshja do ...

Tërmeti vdekjeprurës goditi Iranin
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit, shkruan REL. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën ...
Portalb | 08-Nov-2019 13:25
Së paku gjashtë njerëz u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën nga një tërmet në veriperëndim të Iranit, shkruan REL. Tërmeti, prej 5.9 shkallësh të Richterit, goditi në orët e hershme të së premtes në provincën ...

Pesë arsye PSE duhet të hash gjithmonë para se të flesh
Të gjithë ata që mendojnë se eliminimi i darkës është një zgjidhje e mirë për të rënë nga pesha, gabohen. Sa herë që ke provuar të flesh me stomakun bosh, ke vënë re që nuk ke bërë gjumë të qetë, shruan Class. Sipas ...
Portalb | 08-Nov-2019 13:13
Të gjithë ata që mendojnë se eliminimi i darkës është një zgjidhje e mirë për të rënë nga pesha, gabohen. Sa herë që ke provuar të flesh me stomakun bosh, ke vënë re që nuk ke bërë gjumë të qetë, shruan Class. Sipas ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved