ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 02:16

Milot-Balldre, drejt anulimit/ Koncesionari nuk po siguron financime nga bankat

Milot-Balldre, drejt anulimit/ Koncesionari nuk po siguron financime nga bankat
Kontrata për ndërtimin me koncesion të rrugës Milot-Balldre u miratua në Kuvend pak javë më parë, por burime i thanë Top Channel se kjo kontratë do shkojë drejt anulimit të saj.
Top Channel | 08-Nov-2019 15:15
Kontrata për ndërtimin me koncesion të rrugës Milot-Balldre u miratua në Kuvend pak javë më parë, por burime i thanë Top Channel se kjo kontratë do shkojë drejt anulimit të saj.

Drejt anulimit Milot-Balldre/ Koncesionari nuk po siguron financime nga bankat
Kontrata për ndërtimin me koncesion të rrugës Milot-Balldre u miratua në Kuvend pak javë më parë, kjo kontratë do shkojë drejt anulimit të saj. Arsyeja është se kontraktori nuk ka arritur të gjejë financimet për ...
Lajmi i Fundit | 08-Nov-2019 15:37
Kontrata për ndërtimin me koncesion të rrugës Milot-Balldre u miratua në Kuvend pak javë më parë, kjo kontratë do shkojë drejt anulimit të saj. Arsyeja është se kontraktori nuk ka arritur të gjejë financimet për ...

PD kërkon votim elektronik, rezultati del nga qendra e votimit
Top Channel ka zbardhur draftin e demokratëve, i cili parashikon identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik të votave.
Top Channel | 07-Nov-2019 20:00
Top Channel ka zbardhur draftin e demokratëve, i cili parashikon identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik të votave.

S’gjeti para nga bankat për të nisur punimet, qeveria do anulojë kontratën me koncesionarin e Milot-Balldren
Kontrata për ndërtimin me koncesion të rrugës Milot-Balldren u miratua në Kuvend pak javë më parë, por burime i thanë Top Channel se kjo kontratë do shkojë drejt anulimit të saj. Arsyeja është se kontraktori nuk ka ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 15:13
Kontrata për ndërtimin me koncesion të rrugës Milot-Balldren u miratua në Kuvend pak javë më parë, por burime i thanë Top Channel se kjo kontratë do shkojë drejt anulimit të saj. Arsyeja është se kontraktori nuk ka ...

Si “firoi’ paketa “One Billion” nga 7 projekte të mëdha në tre rrugë me dy korsi; Kostot u shtuan me 420 milionë euro
Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në ...
Monitor | 07-Nov-2019 23:16
Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në ...

Si firoi paketa “1 mld” nga 7 projekte të mëdha në 3 rrugë me dy korsi
Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në ...
Gazeta Dita | 08-Nov-2019 13:12
Projekti i “1 miliardë euro“ (One Billion) i PPP-ve që u prezantua më bujë në fillim të vitit që shkoi parashikonte ndërtimin e së paku 7 projekteve të mëdha të infrastrukturës, por tani pas dy vitesh ka degjeneruar në ...

Ne merremi me ujkun, çakalli vazhdon punën…
Aktualiteti shqiptar prodhon me bollëk lajme sa është e pamundur që publiku të dëgjojë për të gjitha. Kryesisht vëmendja e tij bombardohet nga ato lajme që i interesojnë qeverisë, ato që e mbajnë veshin dhe syrin e tij ...
Gazeta Express | 07-Nov-2019 16:35
Aktualiteti shqiptar prodhon me bollëk lajme sa është e pamundur që publiku të dëgjojë për të gjitha. Kryesisht vëmendja e tij bombardohet nga ato lajme që i interesojnë qeverisë, ato që e mbajnë veshin dhe syrin e tij ...

Qeveria rrit me 45% financimin për PPP-në e rrugës së Arbrit, e çon në 460 mln euro
Qeveria në harkuan kohor të një viti e gjysmë, nga momenti kur firmosi kontratën për ndërtimin e rrugës së Arbrit ka rritur me 45% financimin, duke e çuar koston totale 58 miliardë lekë ( 460 mln euro) nga 40 mld lekë ...
Gazeta Express | 07-Nov-2019 11:19
Qeveria në harkuan kohor të një viti e gjysmë, nga momenti kur firmosi kontratën për ndërtimin e rrugës së Arbrit ka rritur me 45% financimin, duke e çuar koston totale 58 miliardë lekë ( 460 mln euro) nga 40 mld lekë ...

Dalin shifrat/ Qeveria rrit me 45% financimin për PPP-në e rrugës së Arbrit, e çon në 460 mln euro!!!
Qeveria në harkuan kohor të një viti e gjysmë, nga momenti kur firmosi kontratën për ndërtimin e rrugës së Arbrit ka rritur me 45% financimin, duke e çuar koston totale 58 miliardë lekë ( 460 mln euro) nga 40 mld lekë ...
Standard | 07-Nov-2019 09:27
Qeveria në harkuan kohor të një viti e gjysmë, nga momenti kur firmosi kontratën për ndërtimin e rrugës së Arbrit ka rritur me 45% financimin, duke e çuar koston totale 58 miliardë lekë ( 460 mln euro) nga 40 mld lekë ...

Qeveria rrit me 45% financimin për Rrugën e Arbrit, e çon 460 mln euro
Qeveria në harkuan kohor të një viti e gjysmë, nga momenti kur firmosi kontratën për ndërtimin e rrugës së Arbrit e ka rritur me 45% financimin, duke e çuar koston totale 58 miliardë lekë ( 460 mln euro) nga 40 mld lekë ...
Gazeta Dita | 07-Nov-2019 08:39
Qeveria në harkuan kohor të një viti e gjysmë, nga momenti kur firmosi kontratën për ndërtimin e rrugës së Arbrit e ka rritur me 45% financimin, duke e çuar koston totale 58 miliardë lekë ( 460 mln euro) nga 40 mld lekë ...

Qeveria rrit me 45% financimin për PPP-në e rrugës së Arbrit, e çon në 58 mld lekë
Qeveria në harkuan kohor të një viti e gjysmë, nga momenti kur firmosi kontratën për ndërtimin e rrugës së Arbrit ka rritur me 45% financimin, duke e çuar koston totale 58 miliardë lekë, nga 40 mld lekë (33,6 mld vlera ...
Monitor | 06-Nov-2019 23:05
Qeveria në harkuan kohor të një viti e gjysmë, nga momenti kur firmosi kontratën për ndërtimin e rrugës së Arbrit ka rritur me 45% financimin, duke e çuar koston totale 58 miliardë lekë, nga 40 mld lekë (33,6 mld vlera ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved