ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 05:31

Analiza/ Loja e të dërguarve specialë: A po e marrin më seriozisht Ballkanin, Amerika dhe BE

Analiza/ Loja e të dërguarve specialë: A po e marrin më seriozisht Ballkanin, Amerika dhe BE
Nikola Burazer / European Western Balkans Duket se ka një inflacion të të dërguarve specialë ose të përfaqësuesve specialë për Ballkanin Perëndimor, pasi aktorët perëndimorë caktuan ose njoftuan caktimin e disa ...
Politiko | 08-Nov-2019 15:04
Nikola Burazer / European Western Balkans Duket se ka një inflacion të të dërguarve specialë ose të përfaqësuesve specialë për Ballkanin Perëndimor, pasi aktorët perëndimorë caktuan ose njoftuan caktimin e disa ...

Osmani: Paralajmërimet që vijnë nga Brukseli i marr me rezervë
Në një intervistë për Anadolu Agency (AA), zv/kryeministri Osmani shprehet se nuk e di më nëse mund t’u besojë paralajmërimeve që vijnë nga Brukseli, duke theksuar se të gjitha paralajmërimet i merr me rezervë. Ai thotë ...
Koha.mk | 08-Nov-2019 13:00
Në një intervistë për Anadolu Agency (AA), zv/kryeministri Osmani shprehet se nuk e di më nëse mund t’u besojë paralajmërimeve që vijnë nga Brukseli, duke theksuar se të gjitha paralajmërimet i merr me rezervë. Ai thotë ...

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit
Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka komentuar idenë për krijimin e një minishengeni ballkanik. Në një intervistë për AA, ai ka folur për takimin e krerëve të rajonit, i cili do të mbahet të ...
Ina-Online | 08-Nov-2019 12:25
Zëvendës kryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani ka komentuar idenë për krijimin e një minishengeni ballkanik. Në një intervistë për AA, ai ka folur për takimin e krerëve të rajonit, i cili do të mbahet të ...

Osmani për AA: Paralajmërimet që vijnë nga Brukseli i marr me rezervë
Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e konsideron vendimin e muajit të kaluar të Këshillit të Bashkimit Evropian (BE) për të mos filluar bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e ...
Shenja | 08-Nov-2019 11:21
Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e konsideron vendimin e muajit të kaluar të Këshillit të Bashkimit Evropian (BE) për të mos filluar bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e ...

“Mini-Shengeni”, Osmani: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit
Zv/kryeministri Bujar Osmani në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim janë ftuar presidenti i ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 10:27
Zv/kryeministri Bujar Osmani në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim janë ftuar presidenti i ...

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim ...
Koha.mk | 08-Nov-2019 10:20
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim ...

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim ...
Albportali | 08-Nov-2019 10:15
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim ...

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim ...
Republika | 08-Nov-2019 10:15
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim ...

Osmani për “mini-schengenin”: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 10:09
Zv.kryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani, në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim ...

“Mini-Shengeni”, Osmani: Nuk bëjmë projekte pa aprovimin e Washingtonit dhe Brukselit
Zv/kryeministri Bujar Osmani në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim janë ftuar presidenti i ...
Alsat-M | 08-Nov-2019 10:15
Zv/kryeministri Bujar Osmani në një intervistë për AA ka folur në lidhje me takimin e krerëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili do të mbahet të dielën në Ohër. Osmani pohoi se në takim janë ftuar presidenti i ...

Osmani për AA: Paralajmërimet që vijnë nga Brukseli i marr me rezervë
Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e konsideron vendimin e muajit të kaluar të Këshillit të Bashkimit Evropian (BE) për të mos filluar bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e ...
TetovaSot | 08-Nov-2019 09:50
Zv/kryeministri për çështje evropiane i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, e konsideron vendimin e muajit të kaluar të Këshillit të Bashkimit Evropian (BE) për të mos filluar bisedimet për anëtarësim me Maqedoninë e ...

Ohri mbledh liderët e Ballkanit, Rama, Zaev dhe Vuçiç
Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Ohër këtë fundjavë. Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit ...
Medial | 07-Nov-2019 15:28
Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Ohër këtë fundjavë. Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit ...

Ohri mbledh liderët e Ballkanit, Rama, Zaev dhe Vuçiç
Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Ohër këtë fundjavë. Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit ...
VizionPlus | 07-Nov-2019 15:13
Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Ohër këtë fundjavë. Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Maqedonisë së Veriut, për të marrë pjesë në samitin për Zbatimin e katër lirive të Bashkimit ...

Agim Nesho: Kryeministri Rama është asimetrik dhe i pa parashikueshëm në qëndrimet e tij
Agim Nesho, ish-ambasador në SHBA dhe OKB Realizimi i “Mini Schengenit Ballkanik” në këto momente ishte më shumë një kundërpërgjigje ndaj refuzimit për hapjen e negociatave nga Këshilli i Evropës, se sa një plan i ...
Telegraf | 06-Nov-2019 22:43
Agim Nesho, ish-ambasador në SHBA dhe OKB Realizimi i “Mini Schengenit Ballkanik” në këto momente ishte më shumë një kundërpërgjigje ndaj refuzimit për hapjen e negociatave nga Këshilli i Evropës, se sa një plan i ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved