ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 02:56

Alarmi i miliarderëve: Pasuria në rënie, ja sa u humbën këtë vit

Alarmi i miliarderëve: Pasuria në rënie, ja sa u humbën këtë vit
Pasuria e miliarderëve është në rënie, një trend shqetësues për ata, por jo për shtresat e tjera. Revista “Billionaires Reporter” zbulon statistikat se deri në këtë periudhë të vitit, pasuria e tyre ka rënë për 388 ...
Shenja | 08-Nov-2019 22:20
Pasuria e miliarderëve është në rënie, një trend shqetësues për ata, por jo për shtresat e tjera. Revista “Billionaires Reporter” zbulon statistikat se deri në këtë periudhë të vitit, pasuria e tyre ka rënë për 388 ...

Alarmi i miliarderëve: Pasuria në rënie, ja sa u humbën këtë vit
Pasuria e miliarderëve është në rënie, një trend shqetësues për ata, por jo për shtresat e tjera. Revista “Billionaires Reporter” zbulon statistikat se deri në këtë periudhë të vitit, pasuria e tyre ka rënë për 388 ...
Tesheshi | 08-Nov-2019 15:21
Pasuria e miliarderëve është në rënie, një trend shqetësues për ata, por jo për shtresat e tjera. Revista “Billionaires Reporter” zbulon statistikat se deri në këtë periudhë të vitit, pasuria e tyre ka rënë për 388 ...

Pasuria e miliarderëve bie për herë të parë në një dekadë, por Kina po prodhon një miliarder të ri çdo dy ditë
Njerëzit më të pasur në botë u bënë pak “më të varfër” vitin e kaluar, sipas një raporti të UBS (UBSG.S) dhe PwC, pasi trazirat gjeopolitike dhe tregjet e paqëndrueshme të kapitalit zvogëluan pasurinë e miliarderëve për ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 13:40
Njerëzit më të pasur në botë u bënë pak “më të varfër” vitin e kaluar, sipas një raporti të UBS (UBSG.S) dhe PwC, pasi trazirat gjeopolitike dhe tregjet e paqëndrueshme të kapitalit zvogëluan pasurinë e miliarderëve për ...

Pasuria e miliarderëve Kinezë arrin në 1.29 trilionë dollarë
“Rritja ekonomike në Kinë mund të jetë duke u ngadalësuar, por sipërmarrësit kinezë po vazhdojnë të krijojnë biznese dhe pasuri. Aksesi në tregjet e kapitalit ka ndihmuar”, tha Forbes, shkruan PcWorld. Jack Ma, ...
Portalb | 08-Nov-2019 14:36
“Rritja ekonomike në Kinë mund të jetë duke u ngadalësuar, por sipërmarrësit kinezë po vazhdojnë të krijojnë biznese dhe pasuri. Aksesi në tregjet e kapitalit ka ndihmuar”, tha Forbes, shkruan PcWorld. Jack Ma, ...

Pasuria e miliarderëve kinezë arrin në 1.29 trilionë dollarë
Jack Ma, themelues i grupit Alibaba, kryesoi listën e “Forbes”-it për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin ...
Indeks Online | 08-Nov-2019 12:43
Jack Ma, themelues i grupit Alibaba, kryesoi listën e “Forbes”-it për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin ...

Pasuria e miliarderëve Kinezë arrin në 1.29 trilionë dollarë
Jack Ma, themeluesi i grupit Alibaba, kryesoi listën e Forbes për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin Shtator, ...
Medial | 08-Nov-2019 10:10
Jack Ma, themeluesi i grupit Alibaba, kryesoi listën e Forbes për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin Shtator, ...

Më të pasurit e Kinës, Forbes: Pasuria e tyre rritet në $1.29 trilion, ja tre miliarderët më të mëdhenj
Jack Ma, themeluesi i grupit Alibaba, kryesoi listën e Forbes për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin Shtator, ...
GazetaTema | 07-Nov-2019 14:21
Jack Ma, themeluesi i grupit Alibaba, kryesoi listën e Forbes për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin Shtator, ...

Pasuria e miliarderëve Kinezë arrin në 1.29 trilionë dollarë
Jack Ma, themeluesi i grupit Alibaba, kryesoi listën e Forbes për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin Shtator, ...
PC World | 08-Nov-2019 09:59
Jack Ma, themeluesi i grupit Alibaba, kryesoi listën e Forbes për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin Shtator, ...

Më të pasurit e Kinës, Forbes: Pasuria e tyre rritet në $1.29 trilion. Jack Ma qëndron i  pari
Jack Ma, themeluesi i grupit Alibaba, kryesoi listën e Forbes për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin Shtator, ...
ScanTv | 07-Nov-2019 14:02
Jack Ma, themeluesi i grupit Alibaba, kryesoi listën e Forbes për personat më të pasur në Kinë për të dytin vit radhazi. Jack Ma, që dha dorëheqjen si kryetar bordi i gjigantit kinez të teknologjisë në muajin Shtator, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved