ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/07/2020 05:56

Vdiq në Manhattan, autori i shquar me origjinë arbëreshe, Nick Tosches

Vdiq në Manhattan, autori i shquar me origjinë arbëreshe, Nick Tosches
Nga Ruben Avxhiu Nick Tosches, autor i shquar biografish, gazetar, romancier dhe poet, me origjinë arbëreshe vdiq në 20 tetor, në Manhattan, tre ditë përpara se të mbushte 70-vjeç. I lindur në Newark, New Jersey, në 23 ...
Illyriapress | 21-Oct-2019 18:43
Nga Ruben Avxhiu Nick Tosches, autor i shquar biografish, gazetar, romancier dhe poet, me origjinë arbëreshe vdiq në 20 tetor, në Manhattan, tre ditë përpara se të mbushte 70-vjeç. I lindur në Newark, New Jersey, në 23 ...

Ndahet nga jeta shkrimtari arbëresh me famë në Itali
Nick Tosches ndërroi jetë në moshën 69 vjeç. Familja e tij ishte me origjinë nga Puglia. Ai shkroi biografitë e muzikantëve si Jerry Lee Lewis dhe aktorëve të tillë si Dean Martin, por edhe të financierit Michele ...
Telegraf | 21-Oct-2019 16:47
Nick Tosches ndërroi jetë në moshën 69 vjeç. Familja e tij ishte me origjinë nga Puglia. Ai shkroi biografitë e muzikantëve si Jerry Lee Lewis dhe aktorëve të tillë si Dean Martin, por edhe të financierit Michele ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved