ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/07/2020 06:44

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.
Top Channel | 19-Oct-2019 16:29
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.

Prishtinë, protesta për dhe kundër kurdëve (VIDEO)
Veprimet e qeverisë turke ndaj kurdëve në kufi me Sirinë, i prekën edhe kosovarët. Andaj këtë të shtunë Rrjeti i Grave të Kosovës thirri protestë që ka për qëllim solidarizimin me civilët kurd. Organizatorët thanë se me ...
Klan Kosova | 19-Oct-2019 20:13
Veprimet e qeverisë turke ndaj kurdëve në kufi me Sirinë, i prekën edhe kosovarët. Andaj këtë të shtunë Rrjeti i Grave të Kosovës thirri protestë që ka për qëllim solidarizimin me civilët kurd. Organizatorët thanë se me ...

Prishtinë: Solidariteti me kurdët, keqinterpretohet nga një grup i vogël pro-Erdogan
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
PortaliOnline | 19-Oct-2019 20:06
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
Medial | 19-Oct-2019 17:35
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
Telegrafi | 19-Oct-2019 16:36
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
Arbresh | 19-Oct-2019 17:21
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është......
Zeri | 19-Oct-2019 17:14
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është......

?Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
AlbInfo | 19-Oct-2019 17:01
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Gjithçka që ndodhi në protestën për mbrojtjen e kurdëve
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
Gazeta Observer | 19-Oct-2019 16:50
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Protestë pro kurdëve në Prishtinë – VIDEO
Një grup i vogël aktivistësh janë mbledhur në qendër të Prishtinës me pankarta në duar duke protestuar në përkrahje të kurdëve në Rojava, rajonin e Sirisë ku ata jetojnë.
Top Channel | 19-Oct-2019 15:01
Një grup i vogël aktivistësh janë mbledhur në qendër të Prishtinës me pankarta në duar duke protestuar në përkrahje të kurdëve në Rojava, rajonin e Sirisë ku ata jetojnë.

Gjithçka që ndodhi në protestën për mbrojtjen e kurdëve
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 16:47
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Eskalon protesta për mbrojtjen e kurdëve në Prishtinë, shfaqen kosovarët që e duan Erdoganin
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin dalur ...
Aktuale.MK | 19-Oct-2019 16:32
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin dalur ...

Gjithçka që ndodhi në protestën kundër ofensivës turke që gati sa nuk eskaloi në Prishtinë
Kjo protestë që është organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK), është kundërshtuar nga një grup i njerëzve që e kanë quajtur të pakuptimtë. Igballe Rugova nga RrGK, tha se kjo protestë është organizuar për të ...
Lajminet | 19-Oct-2019 16:17
Kjo protestë që është organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK), është kundërshtuar nga një grup i njerëzve që e kanë quajtur të pakuptimtë. Igballe Rugova nga RrGK, tha se kjo protestë është organizuar për të ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.
Kosova Press | 19-Oct-2019 16:09
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.

Sulmet e Turqisë mbi kurdët, përplasen në Prishtinë pro dhe kundër erdoganistët
Këtë të shtunë në Prishtinë, Rrjeti i Grave të Kosovës, ka protestuar kundër sulmeve të Turqisë mbi kurdët. Gjatë protestës simbolike të grave kosovare, në mbështetje të grave Kurde, ka pasur edhe përplasje, pasi grupet ...
Dritare | 19-Oct-2019 16:02
Këtë të shtunë në Prishtinë, Rrjeti i Grave të Kosovës, ka protestuar kundër sulmeve të Turqisë mbi kurdët. Gjatë protestës simbolike të grave kosovare, në mbështetje të grave Kurde, ka pasur edhe përplasje, pasi grupet ...

Eskalon protesta për mbrojtjen e kurdëve në Prishtinë, shfaqen kosovarët që e duan Erdoganin
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin dalur ...
InFokusi | 19-Oct-2019 15:31
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin dalur ...

Eskalon protesta për mbrojtjen e kurdëve në Prishtinë, shfaqen kosovarët që e duan Erdoganin
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin dalur ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 15:16
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin dalur ...

Eskaloi protesta për mbrojtjen e kurdëve në Prishtinë, shfaqen kosovarët që e duan Erdoganin!
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin ...
Zeri | 19-Oct-2019 14:39
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin ...

Eskaloi protesta për mbrojtjen e kurdëve në Prishtinë, shfaqen kosovarët që e duan Erdoganin!
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin dalur ...
Indeks Online | 19-Oct-2019 14:27
Protesta e thirrur nga Rrjeti i Grave të Kosovës, në solidaritet me Kurdët, nuk ka kaluar pa incidente dhe konfrontime fjalësh. Një numër i vogël përkrahësish që janë kundër ndërhyrjes së Turqisë në Siri, kishin dalur ...

Rrjeti i Grave të Kosovës protestojnë për popullin kurd
Në sheshin Skënderbeu në kryeqytet, konkretisht para Teatrit Kombëtar është duke u mbajtur protesta me moton #RiseUp4Rojava, që ka për qëllim solidarizimin me popullin kurd. Me këtë protestë të organizuar nga Rrjeti i ...
Medial | 19-Oct-2019 13:47
Në sheshin Skënderbeu në kryeqytet, konkretisht para Teatrit Kombëtar është duke u mbajtur protesta me moton #RiseUp4Rojava, që ka për qëllim solidarizimin me popullin kurd. Me këtë protestë të organizuar nga Rrjeti i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved