ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/08/2020 03:15

Vizita misterioze të Sihanukut në Tiranë. Si e regjistroi Enver Hoxha vizitën e parë dhe pritjen e princit: Sihanukut i pëlqeu jashtë mase këngët dhe vallet shqiptare. Çfarë interesash kishte Kamboxhia në Shqipëri dhe eksporti special kamboxhian i dr

Vizita misterioze të Sihanukut në Tiranë. Si e regjistroi Enver Hoxha vizitën e parë dhe pritjen e princit: Sihanukut i pëlqeu jashtë mase këngët dhe vallet shqiptare. Çfarë interesash kishte Kamboxhia në Shqipëri dhe eksporti special kamboxhian i dr
Dossier/ (1970-85) Ç’farë kërkonin Norodom dhe Monika Sihanuku, 5 herë në Tiranë – Enver Hoxha regjistroi vizitën e parë në ditarin e tij, për pritjen e princit: Sihanouk i pëlqeu këngët dhe vallet shqiptare – ...
Telegraf | 09-Oct-2019 09:46
Dossier/ (1970-85) Ç’farë kërkonin Norodom dhe Monika Sihanuku, 5 herë në Tiranë – Enver Hoxha regjistroi vizitën e parë në ditarin e tij, për pritjen e princit: Sihanouk i pëlqeu këngët dhe vallet shqiptare – ...

Dokumentet e CIA, zbardhen dëshmitë e të arratisurve nga regjimi, ja si Nexhmie Hoxha sulmonte Bashkimin Sovjetik
Postuar: 09/10/2019 - 07:27 Shërbimi informativ amerikan ka hedhur dritë mbi zhvillimet gjatë regjimit komunist. Gazeta po publikon të tjera dokumente të deklasifikuara nga CIA. Sot po tregojmë detaje nga sulmet që ...
Sot.Al | 09-Oct-2019 07:30
Postuar: 09/10/2019 - 07:27 Shërbimi informativ amerikan ka hedhur dritë mbi zhvillimet gjatë regjimit komunist. Gazeta po publikon të tjera dokumente të deklasifikuara nga CIA. Sot po tregojmë detaje nga sulmet që ...

CIA deklasifikon të tjera dokumente, zbardhen sulmet e Enver Hoxhës ndaj Hrushov më 1961, e akuzonte për shpifje, shantazh dhe komplote
Postuar: 08/10/2019 - 07:12 Gazeta po nis një tjetër cikël me dokumentet e deklasifikuara nga CIA sa i takon zhvillimeve gjatë regjimit komunist. Shërbimi inteligjent amerikan ka deklasifikuar së fundmi të tjera ...
Sot.Al | 08-Oct-2019 07:14
Postuar: 08/10/2019 - 07:12 Gazeta po nis një tjetër cikël me dokumentet e deklasifikuara nga CIA sa i takon zhvillimeve gjatë regjimit komunist. Shërbimi inteligjent amerikan ka deklasifikuar së fundmi të tjera ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved