ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/08/2020 02:35

OSHEE: 10-11 tetor, këto zona në Tiranë s’do kenë drita

OSHEE: 10-11 tetor, këto zona në Tiranë s’do kenë drita
mapo.al Oshee nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në dy ditët e ardhshme disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për disa orë pasi po bëhen punime në kabina. Njoftimi i OSHEE Stakim i datës 10-11 ...
Mapo | 09-Oct-2019 18:17
mapo.al Oshee nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se në dy ditët e ardhshme disa zona do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike për disa orë pasi po bëhen punime në kabina. Njoftimi i OSHEE Stakim i datës 10-11 ...

“Taulant Seferi kuqezi”, babai: Si më provokoi trajneri i Maqedonisë
mapo.al Një nga risitë e Shqipërisë në listën e publikuar vetëm pak më parë, ishte edhe përfshirja e Taulant Seferit. Ky i fundit është për herë të parë në listën kryesore, pasi në atë të pritjes kishte qenë edhe më ...
Mapo | 09-Oct-2019 18:05
mapo.al Një nga risitë e Shqipërisë në listën e publikuar vetëm pak më parë, ishte edhe përfshirja e Taulant Seferit. Ky i fundit është për herë të parë në listën kryesore, pasi në atë të pritjes kishte qenë edhe më ...

Shkencëtarët zbulojnë shkakun e rënies së flokëve tek meshkujt
mapo.alm Rritja e ndotjes së ajrit, sipas shkencëtarëve lidhet ngushtë me një fenomen i cili ka prekur një pjesë të mirë të popullsisë në mbarë botën. Rënia e flokëve, sidomos tek meshkujt, konsiderohet prej tyre si një ...
Mapo | 09-Oct-2019 17:55
mapo.alm Rritja e ndotjes së ajrit, sipas shkencëtarëve lidhet ngushtë me një fenomen i cili ka prekur një pjesë të mirë të popullsisë në mbarë botën. Rënia e flokëve, sidomos tek meshkujt, konsiderohet prej tyre si një ...

Messi: Marrëdhënia me Griezmann dhe dëshira për të rikthyer Neymar
mapo.alm Spekulimet që Lionel Messi ishte kundër transferimit të Antoine Griezmann te Barcelona kanë qenë të shumta. Madje, është thënë dhe se argjentinasi kërkonte me çdo kusht rikthimin e Neymar. Lidhur me këto zëra, ...
Mapo | 09-Oct-2019 17:49
mapo.alm Spekulimet që Lionel Messi ishte kundër transferimit të Antoine Griezmann te Barcelona kanë qenë të shumta. Madje, është thënë dhe se argjentinasi kërkonte me çdo kusht rikthimin e Neymar. Lidhur me këto zëra, ...

Policia greke aksion pranë kufirit me Shqipërinë, kap 116 kg drogë
mapo.al Policia greke gjatë aksionit të ndërmarrë ditën e sotme ka bllokuar 116 kg drogë, të llojit marijuanë në pikën kufitare Shqipëri-Greqi. Operacioni u zhvillua në Grevena, ku policia greke ka ndaluar edhe dy ...
Mapo | 09-Oct-2019 17:42
mapo.al Policia greke gjatë aksionit të ndërmarrë ditën e sotme ka bllokuar 116 kg drogë, të llojit marijuanë në pikën kufitare Shqipëri-Greqi. Operacioni u zhvillua në Grevena, ku policia greke ka ndaluar edhe dy ...

Gjermani/ Pamje nga masakra para sinagogës (VIDEO)
mapo.alm Dy persona gjetën vdekjen dhe disa të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Halle, në lindje të Gjermanisë. Personat që bënë masakrën e paradites, ishin të veshur me uniforma ...
Mapo | 09-Oct-2019 16:41
mapo.alm Dy persona gjetën vdekjen dhe disa të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në Halle, në lindje të Gjermanisë. Personat që bënë masakrën e paradites, ishin të veshur me uniforma ...

Protestat, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Ekuador
mapo.alm Shteti amerikanojugor i Ekuadorit ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e protestave antiqeveritare. Përleshjet mes policisë dhe demonstruesve vijojnë prej një jave. Shkak është bërë vendimi i ...
Mapo | 09-Oct-2019 16:32
mapo.alm Shteti amerikanojugor i Ekuadorit ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme si pasojë e protestave antiqeveritare. Përleshjet mes policisë dhe demonstruesve vijojnë prej një jave. Shkak është bërë vendimi i ...

Film dokumentar në nder të Luan Hajdaragës, mikut të të gjithëve
mapo.al U bë një vit pa Luan Hajdaragën. Sot, miq të afërm e jo vetëm, do të mblidhen tek “Milenium” aty ku do të shfaqet një film dokumentar mbi jetën dhe karrierën e politikanit dhe profesorit të njohur. Luan ...
Mapo | 09-Oct-2019 15:45
mapo.al U bë një vit pa Luan Hajdaragën. Sot, miq të afërm e jo vetëm, do të mblidhen tek “Milenium” aty ku do të shfaqet një film dokumentar mbi jetën dhe karrierën e politikanit dhe profesorit të njohur. Luan ...

Mbledhja për Reformën Zgjedhore, Gjiknuri ftesë PD-së, reagon Bardhi
mapo.al Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri i ka dërguar ftesë sekretarit për çështjet ligjore në PD, Ivi Kaso për të marrë pjesë në tryezën për Reformën Zgjedhore e cila zhvillohet në ...
Mapo | 09-Oct-2019 15:13
mapo.al Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri i ka dërguar ftesë sekretarit për çështjet ligjore në PD, Ivi Kaso për të marrë pjesë në tryezën për Reformën Zgjedhore e cila zhvillohet në ...

Tha se do të japë dorëheqjen, Balla: Meta të mbajë fjalën
mapo.al Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur për raportin e Komisionit të Venecias lidhur me kërkesën e socialistëve për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Balla tha se kur ky ...
Mapo | 09-Oct-2019 14:58
mapo.al Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur për raportin e Komisionit të Venecias lidhur me kërkesën e socialistëve për shkarkimin e Presidentit të Republikës. Balla tha se kur ky ...

VIDEO: Nuk mbajti premtimin, kreu i komunës lidhet në kamionçinë dhe tërhiqet zvarrë në rrugë
Të paktën 11 njerëz janë arrestuar në Meksikë pasi morën kryetarin e fshatit të tyre me dhunë nga zyra, e lidhën në kamionçinë dhe e tërhoqën zvarrë në rrugë. Policia ndërhyri për të liruar kryetarin Jorge Luis Escandon ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 14:45
Të paktën 11 njerëz janë arrestuar në Meksikë pasi morën kryetarin e fshatit të tyre me dhunë nga zyra, e lidhën në kamionçinë dhe e tërhoqën zvarrë në rrugë. Policia ndërhyri për të liruar kryetarin Jorge Luis Escandon ...

VIDEO/ S’mbajti premtimin, kreu i komunës lidhet dhe tërhiqet zvarrë
mapo.al Të paktën 11 njerëz janë arrestuar në Meksikë pasi morën kryetarin e komunës së tyre me dhunë nga zyra, e lidhën në kamionçinë dhe e tërhoqën zvarrë në rrugë. Policia ndërhyri për të liruar kryetarin Jorge Luis ...
Mapo | 09-Oct-2019 14:38
mapo.al Të paktën 11 njerëz janë arrestuar në Meksikë pasi morën kryetarin e komunës së tyre me dhunë nga zyra, e lidhën në kamionçinë dhe e tërhoqën zvarrë në rrugë. Policia ndërhyri për të liruar kryetarin Jorge Luis ...

60 nxënës përfunduan në spital, ISHP: Ushqimi me salmonelë
mapo.al Zbardhet shkaku i helmimit të nxënësve të një shkolle 9-vjeçare në Postribë të Shkodrës. Pasi iu nënshtruan analizave, rezultoi se nxënësit janë helmuar nga bakteri i salmonelës, i cila ka qenë prezentë tek ...
Mapo | 09-Oct-2019 14:18
mapo.al Zbardhet shkaku i helmimit të nxënësve të një shkolle 9-vjeçare në Postribë të Shkodrës. Pasi iu nënshtruan analizave, rezultoi se nxënësit janë helmuar nga bakteri i salmonelës, i cila ka qenë prezentë tek ...

Kakavijë/ Kapet shqiptari i dënuar për përdhunim dhe joshje fëmijësh
mapo.al Kapet në tentativë për të hyrë në Shqipëri, përmes Kakavijës, një shqiptar i kërkuar për përdhunim. Mediat greke raportojnë se shqiptari 49-vjeçar ishte cilësuar i rrezikshëm për shoqërinë, pasi ishte dënuar për ...
Mapo | 09-Oct-2019 14:02
mapo.al Kapet në tentativë për të hyrë në Shqipëri, përmes Kakavijës, një shqiptar i kërkuar për përdhunim. Mediat greke raportojnë se shqiptari 49-vjeçar ishte cilësuar i rrezikshëm për shoqërinë, pasi ishte dënuar për ...

Krisma para sinagogës, dy të vrarë në Gjermani
mapo.al Dy persona u vranë përpara një sinagoge në Gjermani. Ngjarja e rëndë u regjistrua në qytetin Halle. Sipas gazetës BILD, përveç kësaj, mbi varrezën hebrenje është hedhur edhe një granatë. Autorët kanë përdorur ...
Mapo | 09-Oct-2019 13:51
mapo.al Dy persona u vranë përpara një sinagoge në Gjermani. Ngjarja e rëndë u regjistrua në qytetin Halle. Sipas gazetës BILD, përveç kësaj, mbi varrezën hebrenje është hedhur edhe një granatë. Autorët kanë përdorur ...

Tre muaj në koma pas aksidentit, 14-vjeçari dërgohet në Ankara
mapo.al Renis Muca është transportuar drejt një klinike të specializuar në Ankara, pas tre muajve qendrim në koma në spitalin e Traumës në Tiranë. Shpenzimet e 14-vjeçarit që u dërgua në Turqi për kurim të mëtejshëm ...
Mapo | 09-Oct-2019 13:44
mapo.al Renis Muca është transportuar drejt një klinike të specializuar në Ankara, pas tre muajve qendrim në koma në spitalin e Traumës në Tiranë. Shpenzimet e 14-vjeçarit që u dërgua në Turqi për kurim të mëtejshëm ...

“O shërbëtorë të neveritshëm të burrështetasve tanë injorantë!”
Kim Mehmeti Nga Kim Mehmeti Jetojmë në kohë të vlerave të rrejshme, të heronjve e patriotëve të rrejshëm… Në kohë kur të gjithë nguten të shkruajnë biografitë e tyre të rrejshme. Por, mos u shqetësohuni: E rrejshmja ka ...
Mapo | 09-Oct-2019 12:44
Kim Mehmeti Nga Kim Mehmeti Jetojmë në kohë të vlerave të rrejshme, të heronjve e patriotëve të rrejshëm… Në kohë kur të gjithë nguten të shkruajnë biografitë e tyre të rrejshme. Por, mos u shqetësohuni: E rrejshmja ka ...

Kopshti Botanik/ Veliaj shpërthen ndaj Konit: Avdall, i korruptuar
mapo.al Kopshti Bonatik, me anë të një VKM-je i ka kaluar në pronësi Bashkisë së Tiranës. Universiteti i Tiranës dhe Fakulteti i Shkencave të Natyrës, kanë kundërshtuar publikisht vendimin e qeverisë si dhe e kanë çuar ...
Mapo | 09-Oct-2019 12:30
mapo.al Kopshti Bonatik, me anë të një VKM-je i ka kaluar në pronësi Bashkisë së Tiranës. Universiteti i Tiranës dhe Fakulteti i Shkencave të Natyrës, kanë kundërshtuar publikisht vendimin e qeverisë si dhe e kanë çuar ...

Shkatërrohet banda italo-shqiptare e grabitësve (VIDEO)
mapo.al Policia italiane ka shkatërruar një bandë grabitësish italo-shqiptare. Mëngjesin e sotëm ranë në prangat e policisë 10 persona, mes tyre shqiptarë e italianë. Ata hynin natën nëpër vila, të armatosur me thika e ...
Mapo | 09-Oct-2019 11:47
mapo.al Policia italiane ka shkatërruar një bandë grabitësish italo-shqiptare. Mëngjesin e sotëm ranë në prangat e policisë 10 persona, mes tyre shqiptarë e italianë. Ata hynin natën nëpër vila, të armatosur me thika e ...

Lopët pikturohen si zebra, zbuloni arsyen (FOTO)
mapo.al Disa studiues japonezë vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha si zebra, për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u konstatua se lopët me vija të bardha kishin prani më të ulët të mizave ...
Mapo | 09-Oct-2019 11:39
mapo.al Disa studiues japonezë vendosën që të lyenin lopët e zeza me vija të bardha si zebra, për të parë sesi ndikon kjo te mizat. Nga studimi u konstatua se lopët me vija të bardha kishin prani më të ulët të mizave ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved