ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 03:04

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Europian vazhdojnë të rëndojnë ...
GazetaTema | 09-Oct-2019 16:28
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Europian vazhdojnë të rëndojnë ...

Parlamenti britanik, javën tjetër seancën vendimtare për Brexit
Deputetët britanikë të shtunën do të jenë pjesë e një séance special e cila pritet të jetë vendimtare për procesin e Brexit-it, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë me 19 tetor do të ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 16:18
Deputetët britanikë të shtunën do të jenë pjesë e një séance special e cila pritet të jetë vendimtare për procesin e Brexit-it, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Ndërkohë me 19 tetor do të ...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 14:18
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...

Brexit/ Afrojnë orët vendimtare për Britaninë
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...
Lapsi | 09-Oct-2019 15:41
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...

Kryenegociatori i BE-se: Marrëveshja për Brexit është e mundur
Negociatori i Bashkimit Evropian (BE) për Brexit-in, Michel Barnier, vazhdon të besojë se marrëveshje për Brexit me Mbretërinë e Bashkuar është e mundur, pavarësisht hendekut masiv në pozicionet e tyre negociuese ...
Arbresh | 09-Oct-2019 19:33
Negociatori i Bashkimit Evropian (BE) për Brexit-in, Michel Barnier, vazhdon të besojë se marrëveshje për Brexit me Mbretërinë e Bashkuar është e mundur, pavarësisht hendekut masiv në pozicionet e tyre negociuese ...

?Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje
Komiteti i Politikave Financiare të Bankës së Britanisë, i cili vlerëson rreziqet financiare, tha se është bërë legjislacioni, lejet e përkohshme dhe përgatitjet e tjera nga autoritetet britanike për të “siguruar që ...
Lajminet | 09-Oct-2019 19:26
Komiteti i Politikave Financiare të Bankës së Britanisë, i cili vlerëson rreziqet financiare, tha se është bërë legjislacioni, lejet e përkohshme dhe përgatitjet e tjera nga autoritetet britanike për të “siguruar që ...

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgaditur për një Brexit pa marrëveshje, ani pse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian vazhdojnë të rëndojnë ...
InFokusi | 09-Oct-2019 18:35
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgaditur për një Brexit pa marrëveshje, ani pse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian vazhdojnë të rëndojnë ...

BM, Merkel: Marrëveshja për Brexit, praktikisht e pamundur
Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e Londrës për Irlandën, ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 01:21
Kancelarja gjermane, Angela Merkel paralajmëroi kryeministrin britanik, Boris Johnson se një marrëveshje për Brexit-in do të qe jashtëzakonisht e pagjasë, për shkak të propozimeve të reja nga ana e Londrës për Irlandën, ...

?Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian vazhdojnë të rëndojnë ...
Indeks Online | 09-Oct-2019 18:27
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian vazhdojnë të rëndojnë ...

“Brexit pa marrëveshje”, pesë ministra britanikë kërcënojnë të japin dorëheqjen
Të paktën pesë ministra të kabinetit qeveritar britanik kanë kërcënuar se do të japin dorëheqjen, nëse vendi shkon drejt të ashtuquajturës Brexit pa marrëveshje.” Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se kryeministri Boris ...
VizionPlus | 09-Oct-2019 10:58
Të paktën pesë ministra të kabinetit qeveritar britanik kanë kërcënuar se do të japin dorëheqjen, nëse vendi shkon drejt të ashtuquajturës Brexit pa marrëveshje.” Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se kryeministri Boris ...

Banka e Anglisë: Sistemi financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian vazhdojnë të rëndojnë ...
Kosova Press | 09-Oct-2019 18:11
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Britanisë së Madhe është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian vazhdojnë të rëndojnë ...

Londër, Brexit, negociatat me Brukselin në prag të ndërprerjes
Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin britanik, Boris Johnson, ...
BalkanWeb | 09-Oct-2019 00:20
Negociatat për Brexit-in mes Londrës dhe Brukselit duket se kanë arritur në prag të ndërprerjes, pak më shumë se tri javë para datës së parashikuar të tij, pasi Brukseli e akuzon kryeministrin britanik, Boris Johnson, ...

Banka e Anglisë: Sektori financiar i gatshëm për një Brexit pa marrëveshje
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Mbretërisë së Bashkuar është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian (BE) vazhdojnë të ...
Shenja | 09-Oct-2019 18:09
Banka e Anglisë ka theksuar se sistemi financiar i Mbretërisë së Bashkuar është i përgatitur për një Brexit pa marrëveshje, megjithëse paqartësitë lidhur me tërheqjen e vendit nga Bashkimi Evropian (BE) vazhdojnë të ...

Kryenegociatori i BE-se: Marrëveshja për Brexit është e mundur
Negociatori i Bashkimit Evropian (BE) për Brexit-in, Michel Barnier, vazhdon të besojë se marrëveshje për Brexit me Mbretërinë e Bashkuar është e mundur, pavarësisht hendekut masiv në pozicionet e tyre negociuese ...
Shenja | 09-Oct-2019 17:56
Negociatori i Bashkimit Evropian (BE) për Brexit-in, Michel Barnier, vazhdon të besojë se marrëveshje për Brexit me Mbretërinë e Bashkuar është e mundur, pavarësisht hendekut masiv në pozicionet e tyre negociuese ...

Deputetët britanikë do të zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, njofton REL. ...
Portalb | 09-Oct-2019 14:58
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian, njofton REL. ...

Deputetët britanikë në një seancë të veçantë për të ardhmen e Brexit
Deputetët britanikë do të mblidhen këtë të shtunë në një seancë të veçantë e cila konsiderohet vendimtare për të ardhmen e Brexit. Parlamenti do të mblidhet në 19 tetor, pas samitit të liderëve evropianë, që shihet si ...
RTSH | 09-Oct-2019 14:58
Deputetët britanikë do të mblidhen këtë të shtunë në një seancë të veçantë e cila konsiderohet vendimtare për të ardhmen e Brexit. Parlamenti do të mblidhet në 19 tetor, pas samitit të liderëve evropianë, që shihet si ...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...
Arbresh | 09-Oct-2019 14:57
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit
Parlamenti do të takohet më 19 tetor pas samitit të Bashkimit Evropian, në të cilin ekziston mundësia e fundit që Britania dhe blloku evropian të arrijnë një marrëveshje para 31 tetorit. Nëse arrihet ndonjë marrëveshje, ...
Lajminet | 09-Oct-2019 14:47
Parlamenti do të takohet më 19 tetor pas samitit të Bashkimit Evropian, në të cilin ekziston mundësia e fundit që Britania dhe blloku evropian të arrijnë një marrëveshje para 31 tetorit. Nëse arrihet ndonjë marrëveshje, ...

Javën tjetër deputetët britanikë zhvillojnë seancën vendimtare për Brexit
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...
EkonomiaOnline | 09-Oct-2019 14:47
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...

Deputetët britanikë zhvillojnë javën tjetër seancën vendimtare për Brexit
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...
TetovaSot | 09-Oct-2019 14:45
Deputetët britanikë janë thirrur që të jenë pjesë e një seance speciale të shtunën, meqë kjo ditë konsiderohet vendimtare për procesin e Brexitit, apo largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian. Parlamenti do ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved