ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 06:27

Tërmeti 5.8 ballë/ Flet ministrja Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve

Tërmeti 5.8 ballë/ Flet ministrja Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 21:15
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...

Xhaçka: Janë 915 banesa dhe pallate të dëmtuara
mapo.al Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në mbrëmje para mediave, duke bërë një bilanc paraprak të dëmeve nga tërmeti i së shtunës. “Edhe pse parashikimi i tërmeteve është i pamundur, sizmologët janë unanimë ...
Mapo | 22-Sep-2019 21:33
mapo.al Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në mbrëmje para mediave, duke bërë një bilanc paraprak të dëmeve nga tërmeti i së shtunës. “Edhe pse parashikimi i tërmeteve është i pamundur, sizmologët janë unanimë ...

Tërmeti 5.8 ballë, Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 21:22
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...

Tërmetet/ Lleshaj: Shtëpitë e pushimit në Ministrinë e Brendshme vihen në shërbim të qytetarëve
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, tha gjatë mbledhjes me Prefektët e qarqeve se janë vënë në shërbim të qytetarëve të prekur nga tërmetet edhe shtëpitë e pushimit në ministrinë që ai drejton. Ndër të tjera, ministri ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 11:01
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, tha gjatë mbledhjes me Prefektët e qarqeve se janë vënë në shërbim të qytetarëve të prekur nga tërmetet edhe shtëpitë e pushimit në ministrinë që ai drejton. Ndër të tjera, ministri ...

Dëmet nga tërmetet, ja si paraqitet situata në Tiranë e Durrës
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto deklaroi se nga tërmeti i të shtunës në qytetin bregdetar janë dëmtuar 188 banesa, mes të cilave 9 pallate dhe dy shkolla. Në mbeldhjen e zhvilluar me kryeministrin Rama në Ministrinë e ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 11:29
Prefekti i Durrësit, Roland Nasto deklaroi se nga tërmeti i të shtunës në qytetin bregdetar janë dëmtuar 188 banesa, mes të cilave 9 pallate dhe dy shkolla. Në mbeldhjen e zhvilluar me kryeministrin Rama në Ministrinë e ...

Rama dhe Veliaj thyejnë rekord/ 270 minuta LIVE në TV brenda një dite
21 shtatori ishte një nga ditët më të vështira për banorët e Durrësit dhe Tiranës që përjetuan një tërmetet më të fuqishëm të 3 dekadave të fundit. Kur numërohen mbi 500 banesa të goditura dhe mbi 50 pallate të dëmtuar ...
Lapsi | 22-Sep-2019 20:02
21 shtatori ishte një nga ditët më të vështira për banorët e Durrësit dhe Tiranës që përjetuan një tërmetet më të fuqishëm të 3 dekadave të fundit. Kur numërohen mbi 500 banesa të goditura dhe mbi 50 pallate të dëmtuar ...

Bilanci i tërmetit/ 569 shtëpi të dëmtuara, 52 pallate, 5 shkolla, 132 të lënduar…
Tërmeti i së shtunës 7.5 ballë që goditi vendin tonë shkaktoi dëme të shumta materiale si dhe persona të lënduar. Sipas informacioneve paraprake zyrtare nga shtabi i emergjencave dhe Ministria e Shëndetësisë 132 persona ...
Lapsi | 22-Sep-2019 18:20
Tërmeti i së shtunës 7.5 ballë që goditi vendin tonë shkaktoi dëme të shumta materiale si dhe persona të lënduar. Sipas informacioneve paraprake zyrtare nga shtabi i emergjencave dhe Ministria e Shëndetësisë 132 persona ...

Tërmeti godet sërish Shqipërinë
Një tjetër tërmet është ndjerë në Shqipëri. Lëkundja me magnitudë 3.5 ballë kishte epiqendër Lushnjen, 6 kilomtra nga ky qytet. Ndërkohë lëkundje të lehta u ndjenë edhe në Tiranë, por edhe në qytetin e Beratit. Kohët e ...
Zeri | 21-Jul-2018 16:16
Një tjetër tërmet është ndjerë në Shqipëri. Lëkundja me magnitudë 3.5 ballë kishte epiqendër Lushnjen, 6 kilomtra nga ky qytet. Ndërkohë lëkundje të lehta u ndjenë edhe në Tiranë, por edhe në qytetin e Beratit. Kohët e ...

Xhaçka: Shteti është në këmbë, të gjithë qytetarët do të ndihmohen
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një deklaratë për mediat mbrëmjen e së dielës, ka folur për situatën deri më tani në vendin tonë të tërmeteve të rëna ditët e fundit. Xhaçka ka thënë, se çdo strukturë e shtetit ...
Dritare | 22-Sep-2019 22:07
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një deklaratë për mediat mbrëmjen e së dielës, ka folur për situatën deri më tani në vendin tonë të tërmeteve të rëna ditët e fundit. Xhaçka ka thënë, se çdo strukturë e shtetit ...

Bilanci i fundit i tërmetit: 915 banesa dhe pallate të dëmtuara
Bilanci më i fundit nga tërmeti i 21 shtatorit janë 915 banesa dhe pallate të dëmtuara. Duke komunikuar këto shifra mbrëmjen e së dielës Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka tha se 30 persona paraqitur për tu akomoduar në ...
Medial | 22-Sep-2019 21:53
Bilanci më i fundit nga tërmeti i 21 shtatorit janë 915 banesa dhe pallate të dëmtuara. Duke komunikuar këto shifra mbrëmjen e së dielës Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka tha se 30 persona paraqitur për tu akomoduar në ...

Bilanci i fundit i tërmetit: 915 banesa dhe pallate të dëmtuara
Bilanci më i fundit nga tërmeti i 21 shtatorit janë 915 banesa dhe pallate të dëmtuara. Duke komunikuar këto shifra mbrëmjen e së dielës Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka tha se 30 persona paraqitur për tu akomoduar në ...
RTSH | 22-Sep-2019 21:46
Bilanci më i fundit nga tërmeti i 21 shtatorit janë 915 banesa dhe pallate të dëmtuara. Duke komunikuar këto shifra mbrëmjen e së dielës Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka tha se 30 persona paraqitur për tu akomoduar në ...

Lëkundjet e tërmetit/ Bilanci i situatës në Tiranë dhe Durrës
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka mbledhur krerët e bashkive, deputetët e grupit parlamentar socialist si dhe përfaqësuesit e Forcave të Armatosura, pas tërmetit 5.8 ballë që goditi vendin tonë një ditë më parë. Në ...
Mapo | 22-Sep-2019 10:48
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka mbledhur krerët e bashkive, deputetët e grupit parlamentar socialist si dhe përfaqësuesit e Forcave të Armatosura, pas tërmetit 5.8 ballë që goditi vendin tonë një ditë më parë. Në ...

Tërmetet/ Ministria e Mbrojtjes bën bilancin: 915 banesa të dëmtuara, 295 raste asistence mjekësore
Postuar: 22/09/2019 - 21:31 Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ...
Sot.Al | 22-Sep-2019 21:33
Postuar: 22/09/2019 - 21:31 Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ...

Tërmeti 5.8 ballë/ Flet ministrja Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...
Medial | 22-Sep-2019 21:33
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...

Ministrja e Mbrojtes thirrje qytetarëve: Autoritetet do të vijnë për këdo që është prekur nga tërmeti
Ministrja e Mbrotjes Olta Xhaçka ka dalë në një konferencë për shtyp këtë mbrëmje nga ku ka bërë një rezyme të të gjithë situatës në këto 24 orë pas tërmetit 5.8 ballë. Xhaçka ka njoftuar se autoritetet do të jenë 24 ...
Gazeta Express | 22-Sep-2019 21:31
Ministrja e Mbrotjes Olta Xhaçka ka dalë në një konferencë për shtyp këtë mbrëmje nga ku ka bërë një rezyme të të gjithë situatës në këto 24 orë pas tërmetit 5.8 ballë. Xhaçka ka njoftuar se autoritetet do të jenë 24 ...

Tërmeti 5.8 ballë/ Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve. Ja të gjitha masat e marra
inistrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të prekur. ...
Lexo | 22-Sep-2019 21:27
inistrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të prekur. ...

Tërmeti 5.8 ballë/ Xhaçka: Autoritetet e shtetit në këmbë, jemi pranë qytetarëve
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...
Medial | 22-Sep-2019 21:18
TIRANË Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një dalje publike për mediat tha se tërmeti 5.8 ballë ka qenë i papritur, por institucionet e shtetit kanë qenë në gatishmëri të plotë për t’i ardhur në ndihmë çdo qytetari të ...

Tërmetet, Rama ultimatum ministrave dhe perfektëve: Të gjithë në Durrës, të kontaktohen të gjitha familjet që janë dëmtuar
Kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gjatë mbledhjes Rama ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 10:36
Kryeministri Edi Rama zhvilloi mëngjesin e sotëm një takim me drejtues të Ministrisë së Mbrojtjes, Ministrisë së Brendshme, Emergjencës Civile, Rezervës së Shtetit dhe të gjithë prefektët e vendit. Gjatë mbledhjes Rama ...

Më i prekuri nga tërmeti në Durrës, i shemben dy shtëpitë, e treta në ajër
Qyteti i Durresit, epiqendra e termetit te djeshem ka numrin me te madh te shtepive te demtuara nga pasojat e lekundjeve. Mes banoreve me te prekur eshte edhe Zef Bala, qe jeton ne zonen e Porto-Palermos. Te dy shtepite ...
Politiko | 22-Sep-2019 18:59
Qyteti i Durresit, epiqendra e termetit te djeshem ka numrin me te madh te shtepive te demtuara nga pasojat e lekundjeve. Mes banoreve me te prekur eshte edhe Zef Bala, qe jeton ne zonen e Porto-Palermos. Te dy shtepite ...

Ministri Lleshaj në Porto Romano pranë familjeve të prekura nga tërmeti
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, që prej paradites së sotme po monitoron nga afër situatën e krijuar në Qarkun e Durrësit, më i prekuri nga tërmeti i 21 shtatorit. Ai ishte mesditën e sotme në Porto Romano, në ...
Lexo | 22-Sep-2019 18:24
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, që prej paradites së sotme po monitoron nga afër situatën e krijuar në Qarkun e Durrësit, më i prekuri nga tërmeti i 21 shtatorit. Ai ishte mesditën e sotme në Porto Romano, në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved