ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 07:38

Një tjetër tërmet godet vendin tonë, ja epiqendra

Një tjetër tërmet godet vendin tonë, ja epiqendra
Një tjetër tërmet ka goditur vendin tonë në mesnatë. Tërmeti ka qenë i magnitudës 3.8 i shkallës rihter dhe është regjistruar rreth orës 00:03 në Fushë-Krujë. Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 3 kilometra nga ...
BalkanWeb | 23-Sep-2019 00:58
Një tjetër tërmet ka goditur vendin tonë në mesnatë. Tërmeti ka qenë i magnitudës 3.8 i shkallës rihter dhe është regjistruar rreth orës 00:03 në Fushë-Krujë. Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 3 kilometra nga ...

Tirana në panik! Banorët dalin në rrugë, braktisin shtëpitë
Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë ka alarmuar banorët e kryeqytetit, të cilët "kanë gjetur shpëtim" në rrugë.
Top Channel | 22-Sep-2019 22:55
Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë ka alarmuar banorët e kryeqytetit, të cilët "kanë gjetur shpëtim" në rrugë.

Tërmet me magnitudë 4,4/ Ku ishte epiqendra?
Një tjetër tërmet me magnitudë 4,4 goditi vendin rreth orës 22.08 minuta. Epiqendra ishte 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të Durrësit dhe 25 kilometra nga Tirana.
Top Channel | 22-Sep-2019 22:47
Një tjetër tërmet me magnitudë 4,4 goditi vendin rreth orës 22.08 minuta. Epiqendra ishte 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të Durrësit dhe 25 kilometra nga Tirana.

FOTO/ Tjetër tërmet trondit Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra
Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti i shënuar sonte ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra larg qytetit të Vorës e ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 22:17
Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti i shënuar sonte ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 5 kilometra larg qytetit të Vorës e ...

Toka vazhdon të dridhet/ Tërmete deri në 3 të shkallës Rihter
Në një kohë kur të gjithë jemi sy e veshë ndaj çdo zhvillimi të fundit të aktivitetit sizmik në vend, duket se toka vazhdon ende të dridhet.
Top Channel | 22-Sep-2019 22:00
Në një kohë kur të gjithë jemi sy e veshë ndaj çdo zhvillimi të fundit të aktivitetit sizmik në vend, duket se toka vazhdon ende të dridhet.

Pallati i çarë te Komuna e Parisit, banorët e kaluan natën në çadrat pranë stadiumit “Dinamo”
Në çadrat e vendosura në zonën afër stadiumit “Selman Stërmasi” kaluan natën 65 qytetarë.
Top Channel | 22-Sep-2019 19:48
Në çadrat e vendosura në zonën afër stadiumit “Selman Stërmasi” kaluan natën 65 qytetarë.

Tërmetet/ Dëme edhe në fshatrat e Lushnjes, rrezikohet shembja
Lëkundjet e tërmetit pasditen e së shtunës shkaktuan dëme dhe panik te qytetaret në rrethin e Lushnjes.
Top Channel | 22-Sep-2019 19:43
Lëkundjet e tërmetit pasditen e së shtunës shkaktuan dëme dhe panik te qytetaret në rrethin e Lushnjes.

(VIDEO) Pasojat e tërmeteve, banesa në Ndroq dëmtohet nga lëkundjet
Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.
Top Channel | 22-Sep-2019 16:28
Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.

VIDEO/ Ja si tërmeti ka shkatërruar shtëpitë në Zhurje të Ndroqit
TIRANË Një tërmet 5.8 ballë Righter ka goditur Shqipërinë, duke shkaktuar pasoja të mëdha në ndërtesa. Pamjet që shihni vijnë nga fshati Zhurje e Ndroqit në kryeqytet. Siç mund të shihet, tërmeti ka shkaktuar dëme të ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 16:23
TIRANË Një tërmet 5.8 ballë Righter ka goditur Shqipërinë, duke shkaktuar pasoja të mëdha në ndërtesa. Pamjet që shihni vijnë nga fshati Zhurje e Ndroqit në kryeqytet. Siç mund të shihet, tërmeti ka shkaktuar dëme të ...

Shqipëria nuk gjen paqe, një tjetër tërmet trondit vendin
Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti i shënuar ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Durrës. Pikërisht në qytetin e ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 22:30
Një tjetër tërmet ka tronditur Shqipërinë. Lëkundjet sizmike u regjistruan rreth orës 22.08 minuta. Tërmeti i shënuar ka një magnitudë prej 4 ballë. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Durrës. Pikërisht në qytetin e ...

Si të mbrohemi nga tërmetet/ Çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni kur lëkundet toka
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet.
Top Channel | 22-Sep-2019 15:19
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet.

Ekspertët: Ja si të mbroheni nga tërmetet
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet. I rëndësishëm është reagimi njerëzor gjatë dhe pas ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 16:01
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet. I rëndësishëm është reagimi njerëzor gjatë dhe pas ...

10 tërmetet më të fuqishme në historinë e Shqipërisë
Profesor doktor Eduard Sulstarova është një prej hartuesve të hartës më të fundit sizmike të Shqipërisë, e cila në vitin 2013 u bë për herë të parë pas 34 vjetësh me vulë të Akademisë së Shkencave. Kjo hartë është ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 15:24
Profesor doktor Eduard Sulstarova është një prej hartuesve të hartës më të fundit sizmike të Shqipërisë, e cila në vitin 2013 u bë për herë të parë pas 34 vjetësh me vulë të Akademisë së Shkencave. Kjo hartë është ...

Rreziku kaloi, shkenca siguron: Shanset për një tërmet të dytë janë fare të pakëta
Tërmeti i fortë që goditi Shqipërinë ditën e shtunë, u shoqërua nga disa pasgoditje që siç deklaruan sizmiologët në vend kanë ardhur duke u shuar. Sizmiologët theksuan gjithashtu se rreziku kryesor ka kaluar dhe se nuk ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 14:22
Tërmeti i fortë që goditi Shqipërinë ditën e shtunë, u shoqërua nga disa pasgoditje që siç deklaruan sizmiologët në vend kanë ardhur duke u shuar. Sizmiologët theksuan gjithashtu se rreziku kryesor ka kaluar dhe se nuk ...

Pamjet shokuese nga Durrësi, depozitat ranë nga pallati, banorja: Ishte tmerr i paparë, sa nuk thyem qafën
“News24” ka shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari Osman Stafa raportoi live për “ News24” dhe “BalkanWeb” nga një ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 11:11
“News24” ka shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari Osman Stafa raportoi live për “ News24” dhe “BalkanWeb” nga një ...

Video/ Shikoni pasojat e tmerrshme të tërmetit në Durrës, si u ndanë tërësisht pallati i ri me të vjetrin
Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë ka tronditur mbarë shqiptarët, duke shkaktuar dëme të mëdha, kryesisht në Tiranë dhe Durrës. Gazetari i “BalkanWeb” , Osman Stafa, ishte këtë mëngjes në një pallat të dëmtuar në Durrës, prej ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:20
Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë ka tronditur mbarë shqiptarët, duke shkaktuar dëme të mëdha, kryesisht në Tiranë dhe Durrës. Gazetari i “BalkanWeb” , Osman Stafa, ishte këtë mëngjes në një pallat të dëmtuar në Durrës, prej ...

Vijon paniku e tmerri në Tiranë e Durrës, dy lëkundje të reja brenda pak minutave trondisin vendin
Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, duke mbajtur në ankth qytetarët e Tiranës dhe Durrësit, dy qytetet që kanë ndjerë më shumë goditjet. Vetëm në orët e mëngjesit janë regjistruar disa lëkundje të forta, të cilat kanë ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:10
Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, duke mbajtur në ankth qytetarët e Tiranës dhe Durrësit, dy qytetet që kanë ndjerë më shumë goditjet. Vetëm në orët e mëngjesit janë regjistruar disa lëkundje të forta, të cilat kanë ...

“Paniku dhe frika mbajnë të mbërthyer shqiptarët”, VOA: Ç’ndodhi në mbledhjen e qeverisë
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:00
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, ndonëse me intensitet pak më të ulët se ai i pasdites të së shtunës. Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 ...

Sizmiologu: Janë shënuar 297 tërmete prej pasdites së djeshme, lëkundjet do vijojnë
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24”, lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 11:45
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24”, lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...

VIDEO/ Tërmet edhe gjatë mbledhjes së qeverisë, ministrisi: Po përpiqem të mos më lëkundet zëri
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 gradë të shkallës Richter. Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë, ku në ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 10:13
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 gradë të shkallës Richter. Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë, ku në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved