ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/07/2020 04:35

(VIDEO) Pasojat e tërmeteve, banesa në Ndroq dëmtohet nga lëkundjet

(VIDEO) Pasojat e tërmeteve, banesa në Ndroq dëmtohet nga lëkundjet
Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.
Top Channel | 22-Sep-2019 16:28
Tërmetet e djeshme në vend sollën dëme të shumta materiale.

VIDEO/ Ja si tërmeti ka shkatërruar shtëpitë në Zhurje të Ndroqit
TIRANË Një tërmet 5.8 ballë Righter ka goditur Shqipërinë, duke shkaktuar pasoja të mëdha në ndërtesa. Pamjet që shihni vijnë nga fshati Zhurje e Ndroqit në kryeqytet. Siç mund të shihet, tërmeti ka shkaktuar dëme të ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 16:23
TIRANË Një tërmet 5.8 ballë Righter ka goditur Shqipërinë, duke shkaktuar pasoja të mëdha në ndërtesa. Pamjet që shihni vijnë nga fshati Zhurje e Ndroqit në kryeqytet. Siç mund të shihet, tërmeti ka shkaktuar dëme të ...

Si të mbrohemi nga tërmetet/ Çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni kur lëkundet toka
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet.
Top Channel | 22-Sep-2019 15:19
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet.

DOSSIER/ Tërmetet e tmerrshme që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)
Nga Aurenc Bebja Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje me tërmetet e rënda që kanë tronditur Shqipërinë në vitet 1921, 1930 dhe 1931, të cilat, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 17:34
Nga Aurenc Bebja Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje me tërmetet e rënda që kanë tronditur Shqipërinë në vitet 1921, 1930 dhe 1931, të cilat, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars ...

Urdhri i Ramës, nis puna masive në Durrës, ja ç’po ndodh te stadiumi “Niko Dovana” (Foto-Video)
Menjëherë pas urdhrit të kryeministrit Edi Rama, ka nisur puna në qytetin e Durrësit për të mbushur me shtretër dhe çadra stadiumin “Niko Dovana”, ku të mund të qëndrojnë të gjithë qytetarët e prekur nga tërmeti 5.8 ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 13:25
Menjëherë pas urdhrit të kryeministrit Edi Rama, ka nisur puna në qytetin e Durrësit për të mbushur me shtretër dhe çadra stadiumin “Niko Dovana”, ku të mund të qëndrojnë të gjithë qytetarët e prekur nga tërmeti 5.8 ...

Drejtori i spitalit të Traumës për Top Channel: Njerëzit janë aksidentuar nga paniku, të ruhet gjakftohtësia
Lëkundjet e tërmetit vijuan gjatë gjithë natës dhe gjatë ditës së sotme, pas atij të ditës së djeshme, që ishte edhe tërmeti më i fortë i 30 viteve të fundit.
Top Channel | 22-Sep-2019 13:09
Lëkundjet e tërmetit vijuan gjatë gjithë natës dhe gjatë ditës së sotme, pas atij të ditës së djeshme, që ishte edhe tërmeti më i fortë i 30 viteve të fundit.

Ekspertët: Ja si të mbroheni nga tërmetet
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet. I rëndësishëm është reagimi njerëzor gjatë dhe pas ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 16:01
Ekspertët thonë se në rastet e tërmeteve me magnitudë mbi 5 ballë, mundësia e pasgoditjeve është 99%. Lëkundjet janë me intensitet më të ulët, por rrezikshmëria mbetet. I rëndësishëm është reagimi njerëzor gjatë dhe pas ...

10 tërmetet më të fuqishme në historinë e Shqipërisë
Profesor doktor Eduard Sulstarova është një prej hartuesve të hartës më të fundit sizmike të Shqipërisë, e cila në vitin 2013 u bë për herë të parë pas 34 vjetësh me vulë të Akademisë së Shkencave. Kjo hartë është ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 15:24
Profesor doktor Eduard Sulstarova është një prej hartuesve të hartës më të fundit sizmike të Shqipërisë, e cila në vitin 2013 u bë për herë të parë pas 34 vjetësh me vulë të Akademisë së Shkencave. Kjo hartë është ...

Fotot/ Shikoni çfarë pësoi godina e Kryesisë së Kuvendit pas tërmetit 5.8 ballësh
Tërmeti 5.8 ballë i shkallës Rihter, që goditi pasditen e djeshme Shqipërinë, ka shkaktuar dëme të mëdha në Tiranë dhe Durrës. Ky tërmet i tmerrshëm, i cili goditi vendin pas tri dekadash, lëndoi mbi 100 njerëz, ndërsa ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 12:23
Tërmeti 5.8 ballë i shkallës Rihter, që goditi pasditen e djeshme Shqipërinë, ka shkaktuar dëme të mëdha në Tiranë dhe Durrës. Ky tërmet i tmerrshëm, i cili goditi vendin pas tri dekadash, lëndoi mbi 100 njerëz, ndërsa ...

Rreziku kaloi, shkenca siguron: Shanset për një tërmet të dytë janë fare të pakëta
Tërmeti i fortë që goditi Shqipërinë ditën e shtunë, u shoqërua nga disa pasgoditje që siç deklaruan sizmiologët në vend kanë ardhur duke u shuar. Sizmiologët theksuan gjithashtu se rreziku kryesor ka kaluar dhe se nuk ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 14:22
Tërmeti i fortë që goditi Shqipërinë ditën e shtunë, u shoqërua nga disa pasgoditje që siç deklaruan sizmiologët në vend kanë ardhur duke u shuar. Sizmiologët theksuan gjithashtu se rreziku kryesor ka kaluar dhe se nuk ...

Pamjet shokuese nga Durrësi, depozitat ranë nga pallati, banorja: Ishte tmerr i paparë, sa nuk thyem qafën
“News24” ka shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari Osman Stafa raportoi live për “ News24” dhe “BalkanWeb” nga një ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 11:11
“News24” ka shkuar këtë paradite në një tjetër pallat të shkatërruar nga tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë i shkallës Rihter, pasditen e djeshme. Gazetari Osman Stafa raportoi live për “ News24” dhe “BalkanWeb” nga një ...

Video/ Shikoni pasojat e tmerrshme të tërmetit në Durrës, si u ndanë tërësisht pallati i ri me të vjetrin
Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë ka tronditur mbarë shqiptarët, duke shkaktuar dëme të mëdha, kryesisht në Tiranë dhe Durrës. Gazetari i “BalkanWeb” , Osman Stafa, ishte këtë mëngjes në një pallat të dëmtuar në Durrës, prej ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:20
Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë ka tronditur mbarë shqiptarët, duke shkaktuar dëme të mëdha, kryesisht në Tiranë dhe Durrës. Gazetari i “BalkanWeb” , Osman Stafa, ishte këtë mëngjes në një pallat të dëmtuar në Durrës, prej ...

Vijon paniku e tmerri në Tiranë e Durrës, dy lëkundje të reja brenda pak minutave trondisin vendin
Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, duke mbajtur në ankth qytetarët e Tiranës dhe Durrësit, dy qytetet që kanë ndjerë më shumë goditjet. Vetëm në orët e mëngjesit janë regjistruar disa lëkundje të forta, të cilat kanë ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 10:10
Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend, duke mbajtur në ankth qytetarët e Tiranës dhe Durrësit, dy qytetet që kanë ndjerë më shumë goditjet. Vetëm në orët e mëngjesit janë regjistruar disa lëkundje të forta, të cilat kanë ...

Sizmiologu: Janë shënuar 297 tërmete prej pasdites së djeshme, lëkundjet do vijojnë
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24”, lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 11:45
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24”, lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...

VIDEO/ Tërmet edhe gjatë mbledhjes së qeverisë, ministrisi: Po përpiqem të mos më lëkundet zëri
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 gradë të shkallës Richter. Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë, ku në ...
GazetaTema | 22-Sep-2019 10:13
Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë, Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 gradë të shkallës Richter. Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë, ku në ...

VIDEO/ Ballkoni i pallatit tek Drejtoria e Policisë rrezikon shembjen
Një pallat përballë Drejtorisë së Policisë në Tiranë ka paraqitur rrezikshmëri për kalimtarët. Në katin e fundit të këtij pallati është shkëputur fasada anësore e një ballkoni. Nga rënia e ballkonit, rrezikohen edhe ...
Telegraf | 22-Sep-2019 14:48
Një pallat përballë Drejtorisë së Policisë në Tiranë ka paraqitur rrezikshmëri për kalimtarët. Në katin e fundit të këtij pallati është shkëputur fasada anësore e një ballkoni. Nga rënia e ballkonit, rrezikohen edhe ...

Sizmiologu Ormeni për “News24”: Janë shënuar 297 goditje tërmeti prej pasdites së djeshme, lëkundjet do vijojnë
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24” , lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...
BalkanWeb | 22-Sep-2019 09:10
Sizmiologu Rrapo Ormeni ka folur në një lidhje telefonike për “News 24” , lidhur me situatën e rëndë nga tërmetet e njëpasnjëshme në vend. Sizmiologu tha se rreziku i tërmeteve ka kaluar, pas lëkundjes së fuqishme 5.8 ...

Tiranë, rrezikon të shembet ballkoni i një pallati
Ballkoni I një pallati në zonën e Myslym Shyrit rrezikon të shembet. Vizion Plus raporton se pallati ndodhet pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës ndërsa ka qenë vetë pronari I banesës ai që ka njoftuar policinë. ...
VizionPlus | 22-Sep-2019 13:54
Ballkoni I një pallati në zonën e Myslym Shyrit rrezikon të shembet. Vizion Plus raporton se pallati ndodhet pranë Drejtorisë së Policisë së Tiranës ndërsa ka qenë vetë pronari I banesës ai që ka njoftuar policinë. ...

Tërmetet në Shqipëri në sytë e mediave ndërkombëtare
Tërmeti nuk ka pushtuar vetëm mediat vendase por është raportuar edhe nga mediat e huaja. Mediat greke kanë shkruar për tërmetin duke përmendur se lëkundjet janë ndjerë deri në Greqi. Gjithashtu një numër i madh mediash ...
Telegraf | 22-Sep-2019 13:32
Tërmeti nuk ka pushtuar vetëm mediat vendase por është raportuar edhe nga mediat e huaja. Mediat greke kanë shkruar për tërmetin duke përmendur se lëkundjet janë ndjerë deri në Greqi. Gjithashtu një numër i madh mediash ...

Tirana pas tërmetit, Rama publikon fotot
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit në kryeqytet pas tërmetit 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi vendin pasditen e djeshme, ndërkohë që lëkundje të tjera vijuan edhe gjatë natës dhe orëve të ...
Top Channel | 22-Sep-2019 08:45
Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e shkatërrimit në kryeqytet pas tërmetit 5.8 ballë i shkallës Rihter, i cili goditi vendin pasditen e djeshme, ndërkohë që lëkundje të tjera vijuan edhe gjatë natës dhe orëve të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved