ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 04:21

Scott: Vazhdimi i dialogut sjell stabilitet në Ballkanin Perëndimor

Scott: Vazhdimi i dialogut sjell stabilitet në Ballkanin Perëndimor
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...
BalkanWeb | 19-Sep-2019 18:42
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...

Frika e shndërrimit të dialogut në format të rrezikshëm
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...
Telegrafi | 20-Sep-2019 08:15
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...

Edhe BE me të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, shkak SHBA e Spanja
Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i dërguar i posaçëm që do të merret me normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës. Sipas ...
Arbresh | 20-Sep-2019 09:21
Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i dërguar i posaçëm që do të merret me normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës. Sipas ...

Frika e shndërrimit të dialogut në format të rrezikshëm
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...
Gazeta Express | 20-Sep-2019 08:35
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...

“Vazhdimi i dialogut sjell stabilitet në Ballkanin Perëndimor”
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...
GazetaTema | 19-Sep-2019 17:07
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...

Droja e shndërrimit të dialogut në format të rrezikshëm
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...
Medial | 20-Sep-2019 08:19
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...

Droja e shndërrimit të dialogut në format të rrezikshëm
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...
InFokusi | 20-Sep-2019 08:17
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...

Shkaku i SHBA-së dhe Spanjës, BE me të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi
Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i dërguar i posaçëm që do të merret me normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës.
Top Channel | 19-Sep-2019 16:56
Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i dërguar i posaçëm që do të merret me normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës.

Ish-diplomati amerikan: Marrëveshjen me Kosovën, Vuçiç do ta përdorte për zgjedhjet në Serbi
Ish-diplomati amerikan dhe eksperti i çështjeve që ndërlidhen me Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer, teksa ka folur për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në një intervistë për Gazetën Express, ka paralajmëruar se ...
Lapsi | 19-Sep-2019 19:49
Ish-diplomati amerikan dhe eksperti i çështjeve që ndërlidhen me Ballkanin Perëndimor, Daniel Serwer, teksa ka folur për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në një intervistë për Gazetën Express, ka paralajmëruar se ...

Droja e shndërrimit të dialogut në format të rrezikshëm
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...
Arbresh | 20-Sep-2019 08:17
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...

Droja e shndërrimit të dialogut në format të rrezikshëm
Faza finale e dialogut Kosovë – Serbi, e udhëhequr deri më tani nga Bashkimi Evropian, ka gati një vit prejse ka ngecur. Ndërmjetësimi i këtij procesi nga Brukseli zyrtar vazhdon të mos sjellë rezultate konkrete tash e ...
Lajminet | 20-Sep-2019 08:15
Faza finale e dialogut Kosovë – Serbi, e udhëhequr deri më tani nga Bashkimi Evropian, ka gati një vit prejse ka ngecur. Ndërmjetësimi i këtij procesi nga Brukseli zyrtar vazhdon të mos sjellë rezultate konkrete tash e ...

Droja e shndërrimit të dialogut në format të rrezikshëm
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...
EkonomiaOnline | 20-Sep-2019 08:05
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë – Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të mundë ta ...

Scott: Vazhdimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, sjell stabilitet në Ballkanin Perëndimor
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...
Telegrafi | 19-Sep-2019 18:32
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...

Droja e shndërrimit të dialogut në format të rrezikshëm
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë - Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të......
Zeri | 20-Sep-2019 08:03
Kombinimet e niveleve të larta në dialogun Kosovë - Serbi mund ta kalojnë këtë proces nga një dialog me ndërmjetësues në një çështje për konferencë ndërkombëtare. Madje një format i tillë, i cili do të......

Shkaku i SHBA-së dhe Spanjës, BE me të dërguar të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi
Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i dërguar i posaçëm që do të merret me normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës. Sipas ...
Gazeta Express | 20-Sep-2019 07:29
Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i dërguar i posaçëm që do të merret me normalizimit të marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës. Sipas ...

Scott: Vazhdimi i dialogut sjell stabilitet në Ballkanin Perëndimor
Beograd, 19 shtator 2019 – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se ...
Illyriapress | 19-Sep-2019 21:34
Beograd, 19 shtator 2019 – Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se ...

Scott: As Kosova e as Serbia nuk përfitojnë nga ngecja në dialog
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...
Shenja | 19-Sep-2019 20:50
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...

Scott: SHBA inkurajon vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi
Ambasadori në shkuarje i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott, paralajmëroi sot se vendi i tij do të vazhdojë të inkurajojë rifillimin e dialogut.
Kosova Press | 19-Sep-2019 19:53
Ambasadori në shkuarje i SHBA-së në Beograd, Kyle Scott, paralajmëroi sot se vendi i tij do të vazhdojë të inkurajojë rifillimin e dialogut.

Scott: Vazhdimi i dialogut sjell stabilitet në Ballkanin Perëndimor
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...
Lexo | 19-Sep-2019 19:10
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut, dhe se zgjidhja e kësaj çështjeje ...

Scott: Vazhdimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, sjell stabilitet në Ballkanin Perëndimor
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut. Ai përsëriti se Shtetet e ...
Arbresh | 19-Sep-2019 18:40
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Beograd, Kyle Scott, i cili është në përfundim të misionit, tha se as Beogradi dhe as Prishtina nuk përfitojnë asgjë nga ngecja aktuale e dialogut. Ai përsëriti se Shtetet e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved