ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/07/2020 04:32

Nis shkolla për 386 mijë nxënës/ 24 mijë fëmijë shkojnë për herë të parë

Nis shkolla për 386 mijë nxënës/ 24 mijë fëmijë shkojnë për herë të parë
Data 16 ka shënuar nisjen e vitit shkollor, dita më emocionuese për nxënësit e klasës së parë, të cilët ulen për herë të parë në bankat e shkollës.
Top Channel | 16-Sep-2019 12:16
Data 16 ka shënuar nisjen e vitit shkollor, dita më emocionuese për nxënësit e klasës së parë, të cilët ulen për herë të parë në bankat e shkollës.

Më pak nxënës në Shkodër, mësuesit mezi plotësojnë orët mësimore
Viti i ri shkollor ka nisur normalisht edhe në qarkun e Shkodrës.
Top Channel | 16-Sep-2019 12:16
Viti i ri shkollor ka nisur normalisht edhe në qarkun e Shkodrës.

Në shkollë si të tjerët. Mes 60 fëmijëve të shkollës speciale “Zëra jete”
Viti i ri shkollor ka nisur special në shkollën speciale “Zëra jete” në Elbasan. 60 fëmijë me diagnoza të ndryshme sot janë ulur në bankat e shkollës me emocione si çdo fëmijë tjetër, por me pamundësinë për t’i shprehur ...
Top Channel | 16-Sep-2019 12:10
Viti i ri shkollor ka nisur special në shkollën speciale “Zëra jete” në Elbasan. 60 fëmijë me diagnoza të ndryshme sot janë ulur në bankat e shkollës me emocione si çdo fëmijë tjetër, por me pamundësinë për t’i shprehur ...

Kryemadhi uron nxënësit: Politika të reflektojë, ‘JO’ propagandë me arsimin
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka uruar sot me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019-2020. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Kryemadhi pohoi se politika nuk duhet të bëjë propagandë me arsimin falas. Mes të ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 11:18
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka uruar sot me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019-2020. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Kryemadhi pohoi se politika nuk duhet të bëjë propagandë me arsimin falas. Mes të ...

Urimi i Kryemadhit, në ditën e parë të shkollës: Ju jeni brezi që do ndërtoni një Shqipëri më të mirë
Listës së aktorëve kryesore të politikës në vend, të cilët kanë uruar për çeljen e vitit të ri shkollor, i është bashkuar edhe Monika Kryemadhi.
Top Channel | 16-Sep-2019 10:58
Listës së aktorëve kryesore të politikës në vend, të cilët kanë uruar për çeljen e vitit të ri shkollor, i është bashkuar edhe Monika Kryemadhi.

Nis viti i ri shkollor për 380 mijë nxënës, vijon mësimi m turne
Emocionet e fillimit të shkollës lexohen lehtësisht në sytë e atyre nxëneseve të cilët do të ulen për herë të parë në banka per te nisur rrugen e dijes. Ne këtë ditë të vecantë, që për disa është edhe rikthim nuk ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 12:17
Emocionet e fillimit të shkollës lexohen lehtësisht në sytë e atyre nxëneseve të cilët do të ulen për herë të parë në banka per te nisur rrugen e dijes. Ne këtë ditë të vecantë, që për disa është edhe rikthim nuk ...

Kryemadhi: Duhet të reflektojmë që arsimi në Shqipëri të jetë më cilësor
Një urim për të gjithë nxënësit ka shprehur edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Në një postim në “Facebook”, drejtuesja e LSI duke përmendur të gjitha sakrificat e nxënësve, mësuesve e prindërve, nuk i kursen as ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 11:18
Një urim për të gjithë nxënësit ka shprehur edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Në një postim në “Facebook”, drejtuesja e LSI duke përmendur të gjitha sakrificat e nxënësve, mësuesve e prindërve, nuk i kursen as ...

Soreca uron nxënësit në shqip: Kini besim tek vendi juaj, shumë shpejt hapen negociatat për në BE
Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca në diten e pare të vitit të ri shkollor, ka uruar të gjithë nxënësit shqiptarë. Soreca ka dhene mesazhin e mire se shpreson se shumë shpejt Shqipërisë do t’i hapen negociatat për ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 10:21
Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca në diten e pare të vitit të ri shkollor, ka uruar të gjithë nxënësit shqiptarë. Soreca ka dhene mesazhin e mire se shpreson se shumë shpejt Shqipërisë do t’i hapen negociatat për ...

Basha bën politikë me fëmijët në ditën e parë të shkollës: E ardhmja nuk do të vonojë
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën, duke bere poilitike me femijet qe diten e pare te fillimit te vitit te ri mesimor.. Ndërsa ka uruar për një ...
GazetaTema | 16-Sep-2019 10:00
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën, duke bere poilitike me femijet qe diten e pare te fillimit te vitit te ri mesimor.. Ndërsa ka uruar për një ...

Basha për çeljen e vitit të ri shkollor: Lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës
Pas Gramoz Ruçit, Ilir Metës dhe Edi Ramës, një urim për vitin e ri shkollor ka ardhur edhe nga kryedemokrati Lulzim Basha.
Top Channel | 16-Sep-2019 09:48
Pas Gramoz Ruçit, Ilir Metës dhe Edi Ramës, një urim për vitin e ri shkollor ka ardhur edhe nga kryedemokrati Lulzim Basha.

“Lulet e fëmijëve, simboli i shpresës” Basha uron nxënësit për vitin e ri shkollor
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën. Ndërsa ka uruar për një vit të mbarë e të ndriçuar nga drita e dijes, bashkë me urimin për nxënësit Kreu i PD, ...
BalkanWeb | 16-Sep-2019 09:39
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë nxënësit që sot nisin shkollën. Ndërsa ka uruar për një vit të mbarë e të ndriçuar nga drita e dijes, bashkë me urimin për nxënësit Kreu i PD, ...

Basha uron nxënësit: Lulet që mbani në duar sot, simbol shpresë për një ardhme më të mirë
Edhe kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar të gjithë nxënësit për nisjen e vitit të ri shkollor. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se lulet që mbajnë vogëlushet në duar këtë në këtë ditë të parë të ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 09:48
Edhe kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar të gjithë nxënësit për nisjen e vitit të ri shkollor. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Basha shkruan se lulet që mbajnë vogëlushet në duar këtë në këtë ditë të parë të ...

Basha uron nxënësit: Shpresë dhe besim për një të ardhme më e mirë
Kreu i opozitës Lulzim Basha nëpërmjet një mesazhi në faqen e tij në facebook ka uruar nisjen e procesit mësimor për këtë vit. “Lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme ...
Telegraf | 16-Sep-2019 09:46
Kreu i opozitës Lulzim Basha nëpërmjet një mesazhi në faqen e tij në facebook ka uruar nisjen e procesit mësimor për këtë vit. “Lulet që mbajnë sot vogëlushët në duar janë simboli i shpresës dhe besimit tek një e ardhme ...

Basha uron nxënësit: Vit shkollor të mbarë dhe të ndriçuar nga drita e dijes!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot nxënësit, mësuesit dhe prindërit për nisjen e vitit të ri shkollor. “Të dashur nxënës, prindër dhe mësues, ju uroj nga zemra vit shkollor të mbarë dhe të ...
RTSH | 16-Sep-2019 11:37
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot nxënësit, mësuesit dhe prindërit për nisjen e vitit të ri shkollor. “Të dashur nxënës, prindër dhe mësues, ju uroj nga zemra vit shkollor të mbarë dhe të ...

Basha uron nxënësit: Vit shkollor të mbarë dhe të ndriçuar nga drita e dijes!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot nxënësit, mësuesit dhe prindërit për nisjen e vitit të ri shkollor. BURIMI: www.rtsh.al
Medial | 16-Sep-2019 11:36
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot nxënësit, mësuesit dhe prindërit për nisjen e vitit të ri shkollor. BURIMI: www.rtsh.al

Kryemadhi: Duhet të reflektojmë që arsimi në Shqipëri të jetë më cilësor
Një urim për të gjithë nxënësit ka shprehur edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Në një postim në “Facebook”, drejtuesja e LSI duke përmendur të gjitha sakrificat e nxënësve, mësuesve e prindërve, nuk i kursen as ...
Medial | 16-Sep-2019 11:18
Një urim për të gjithë nxënësit ka shprehur edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Në një postim në “Facebook”, drejtuesja e LSI duke përmendur të gjitha sakrificat e nxënësve, mësuesve e prindërve, nuk i kursen as ...

Shkolla në Ferraj në kushte të vështira: Lagështirë dhe hapësira të pamjaftueshme
Nisja e vitit te ri shkollor, shënon një ndër hapat më të rëndësishëm në jetën e çdo nxënësi, sidomos për ata që ulen për herë të parë në bankat e shkollës. Mes emocionesh, prindrit përcjellin fëmijët e tyre duke i ...
Lajmi i Fundit | 16-Sep-2019 11:15
Nisja e vitit te ri shkollor, shënon një ndër hapat më të rëndësishëm në jetën e çdo nxënësi, sidomos për ata që ulen për herë të parë në bankat e shkollës. Mes emocionesh, prindrit përcjellin fëmijët e tyre duke i ...

BE thirrje të rinjve: Qëndroni në Shqipëri, së shpejti hapen negociatat
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca në ditën e parë të shkollës ka uruar të gjithë nxënësit shqiptarë. Soreca ka dhënë një mesazh të fortë për të gjithë të rinjtë, duke deklaruar se Shqipëria shumë ...
Gazeta Dita | 16-Sep-2019 11:11
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca në ditën e parë të shkollës ka uruar të gjithë nxënësit shqiptarë. Soreca ka dhënë një mesazh të fortë për të gjithë të rinjtë, duke deklaruar se Shqipëria shumë ...

Nis viti i ri shkollor në Shqipëri, 380 mijë nxënës në banka
Ka nisur sot në Shqipëri viti I ri shkollor. Rrethj 380 mijë nxenës të arsimit parauniversitar janë ulur për herë të parë në banka për këtë vit shkollor. Fëmijet që shkojnë për herë të parë në klasën e parë janë afro 24 ...
VizionPlus | 16-Sep-2019 09:27
Ka nisur sot në Shqipëri viti I ri shkollor. Rrethj 380 mijë nxenës të arsimit parauniversitar janë ulur për herë të parë në banka për këtë vit shkollor. Fëmijet që shkojnë për herë të parë në klasën e parë janë afro 24 ...

Shqipëri: 380 mijë nxënës sot u kthehen bankave shkollore
Sot në Shqipëri fillon procesi mësimor për sezonin 2019/20, ku në total janë 386 mijë nxënës që do t’iu drejtohen bankave të shkollës. Nga këta, 24 mijë nxënës fillojnë klasën e parë, ndërsa 272 mijë të tjerë janë në ...
AlbInfo | 16-Sep-2019 10:40
Sot në Shqipëri fillon procesi mësimor për sezonin 2019/20, ku në total janë 386 mijë nxënës që do t’iu drejtohen bankave të shkollës. Nga këta, 24 mijë nxënës fillojnë klasën e parë, ndërsa 272 mijë të tjerë janë në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved