ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/08/2020 04:37

Për legjitimitetin e mazhorancës dhe të Presidentit në detyrë!

Për legjitimitetin e mazhorancës dhe të Presidentit në detyrë!
Nga Alfred Peza Sa më shumë i afrohemi ditës së votimit nga ana e Kuvendit të Shqipërisë, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, aq më shumë ashpërsohen dhe rëndohen tonet e Ilir Metës kunër mazhorancës ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 21:44
Nga Alfred Peza Sa më shumë i afrohemi ditës së votimit nga ana e Kuvendit të Shqipërisë, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, aq më shumë ashpërsohen dhe rëndohen tonet e Ilir Metës kunër mazhorancës ...

Dita ndërkombëtare e demokracisë, Meta: Demokracia nuk mbrohet duke u tërhequr, por duke u përplasur me të keqen dhe të paligjshmen
Ilir META President i Republikës Të dashur miq, sot është Dita Ndërkombëtare e Demokracisë. Në themel të demokracisë qëndron vota, e drejta e çdo qytetari për t’u zgjedhur e për të zgjedhur, pluralizmi politik. ...
Telegraf | 15-Sep-2019 12:32
Ilir META President i Republikës Të dashur miq, sot është Dita Ndërkombëtare e Demokracisë. Në themel të demokracisë qëndron vota, e drejta e çdo qytetari për t’u zgjedhur e për të zgjedhur, pluralizmi politik. ...

Meta në Ditën e Demokracisë: Fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës ka kapur për fyti Shqipërinë
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka një mesazh të fortë për shumicën qeverisëse, të cilën e vlerëson si pakicë e papërgjegjshme që komploton kundër demokracisë. Kryetari i ...
Telegrafi | 15-Sep-2019 14:24
Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka një mesazh të fortë për shumicën qeverisëse, të cilën e vlerëson si pakicë e papërgjegjshme që komploton kundër demokracisë. Kryetari i ...

Meta: Propaganda e ka kapur për fyti Shqipërinë
Në ditën ndërkombëtare të demokracisë, Presidenti shqiptar Ilir Meta ka dalë me porosi për mazhorancën qeverisëse, të cilën e vlerëson si pakicë e papërgjegjshme që komploton kundër demokracisë. “Fenomeni i rrezikshëm i ...
TetovaSot | 15-Sep-2019 18:11
Në ditën ndërkombëtare të demokracisë, Presidenti shqiptar Ilir Meta ka dalë me porosi për mazhorancën qeverisëse, të cilën e vlerëson si pakicë e papërgjegjshme që komploton kundër demokracisë. “Fenomeni i rrezikshëm i ...

Meta: Propaganda e ka kapur për fyti Shqipërinë
Në ditën ndërkombëtare të demokracisë, Presidenti shqiptar Ilir Meta ka dalë me porosi për mazhorancën qeverisëse, të cilën e vlerëson si pakicë e papërgjegjshme që komploton kundër demokracisë. “Fenomeni i rrezikshëm i ...
Alsat-M | 15-Sep-2019 15:12
Në ditën ndërkombëtare të demokracisë, Presidenti shqiptar Ilir Meta ka dalë me porosi për mazhorancën qeverisëse, të cilën e vlerëson si pakicë e papërgjegjshme që komploton kundër demokracisë. “Fenomeni i rrezikshëm i ...

Meta: Të shpëtojmë demokracinë nga pengmarrja e një pakice të papërgjegjshme
Presidenti Ilir Meta ka vijuar me sulmet në drejtim të qeverisë. Në një postim në “Facebook” me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë, Meta shprehet se fenomeni i rrezikshëm I shtetit paralel të propagandës dhe ...
VizionPlus | 15-Sep-2019 10:29
Presidenti Ilir Meta ka vijuar me sulmet në drejtim të qeverisë. Në një postim në “Facebook” me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë, Meta shprehet se fenomeni i rrezikshëm I shtetit paralel të propagandës dhe ...

Meta thumbon Bashën: Zgjidhje nuk janë justifikimet foshnjore
Në ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, presidenti Meta ka zgjedhur dhe njëherë tjetër që të apelojë për krizën politike në të cilën ndodhet vendi, tashmë prej disa muajsh. Duke iu rikthyer zhvillimeve të 90-tës, Meta ...
Albportali | 15-Sep-2019 14:15
Në ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, presidenti Meta ka zgjedhur dhe njëherë tjetër që të apelojë për krizën politike në të cilën ndodhet vendi, tashmë prej disa muajsh. Duke iu rikthyer zhvillimeve të 90-tës, Meta ...

Pas 30 vitesh në politikë gati të rrëzojë regjimin
Presidentit i Shqipërisë u ka bërë thirrje sot shqiptarëve të ngrihen dhe të rrëzojnë atë që e quan regjim të oligarkisë. Duke e konsideruar veten si themelues të demokracisë 30 vite më parë, Ilir Meta thotë se tani ...
Respublica | 15-Sep-2019 11:33
Presidentit i Shqipërisë u ka bërë thirrje sot shqiptarëve të ngrihen dhe të rrëzojnë atë që e quan regjim të oligarkisë. Duke e konsideruar veten si themelues të demokracisë 30 vite më parë, Ilir Meta thotë se tani ...

SHFRIMI/ Dita e Demokracisë, Meta kërkon rrëzimin e Ramës: është beteja jonë!
Presidenti Meta ka shfrytëzuar Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, si një tjetër “rast të artë” për të sulmuar qeverinë, deri në thirrje për ta rrëzuar atë. Me një gjuhë që tregon shfrim politik, Meta thotë se “regjimi ...
Tesheshi | 15-Sep-2019 11:18
Presidenti Meta ka shfrytëzuar Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, si një tjetër “rast të artë” për të sulmuar qeverinë, deri në thirrje për ta rrëzuar atë. Me një gjuhë që tregon shfrim politik, Meta thotë se “regjimi ...

Meta flet për komplote: Të shpëtojmë demokracinë nga pengmarrja e një pakice
“Fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës dhe PPP-ve, dhe axhendat e nëndheshme që kanë kapur për fyti Shqipërinë, nuk janë gjë tjetër veçse një komplot kundër demokracisë, çdo vlere e parimi të saj, ...
Lajmi i Fundit | 15-Sep-2019 11:18
“Fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës dhe PPP-ve, dhe axhendat e nëndheshme që kanë kapur për fyti Shqipërinë, nuk janë gjë tjetër veçse një komplot kundër demokracisë, çdo vlere e parimi të saj, ...

Meta i shpall sfidë Ramës: O sot, o kurrë!
Presidenti i vendit Ilir Meta, me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook, ka sulmuar qeverinë, duke përmendur propagandën dhe PPP të cilat sipas kreut të shtetit janë një komplot kundër demokracisë. Ndaj ...
Dritare | 15-Sep-2019 10:41
Presidenti i vendit Ilir Meta, me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook, ka sulmuar qeverinë, duke përmendur propagandën dhe PPP të cilat sipas kreut të shtetit janë një komplot kundër demokracisë. Ndaj ...

Meta flet për komplote ndaj demokracisë: Ta shpëtojmë nga pengmarrja e një pakice
“Fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës dhe PPP-ve, dhe axhendat e nëndheshme që kanë kapur për fyti Shqipërinë, nuk janë gjë tjetër veçse një komplot kundër demokracisë, çdo vlere e parimi të saj, ...
Lapsi | 15-Sep-2019 10:18
“Fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës dhe PPP-ve, dhe axhendat e nëndheshme që kanë kapur për fyti Shqipërinë, nuk janë gjë tjetër veçse një komplot kundër demokracisë, çdo vlere e parimi të saj, ...

Meta: Mbrojtja e vlerave të demokracisë është një detyrë patriotike
Tiranë, 15 shtator 2019 –Në ditën ndërkombëtare të demoracisë, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u është drejtuar qytetarëve me një mesazh që ka në thelb vlerat e demokracvisë dhe të pluralizimit politik. Meta ...
Illyriapress | 15-Sep-2019 10:37
Tiranë, 15 shtator 2019 –Në ditën ndërkombëtare të demoracisë, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u është drejtuar qytetarëve me një mesazh që ka në thelb vlerat e demokracvisë dhe të pluralizimit politik. Meta ...

Meta: Të shpëtojmë demokracinë nga pengmarrja e një pakice të papërgjegjshme
Presidenti Ilir Meta ka vijuar me sulmet në drejtim të qeverisë. Në një postim në “Facebook” me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë, Meta shprehet se fenomeni i rrezikshëm I shtetit paralel të propagandës dhe ...
Medial | 15-Sep-2019 10:37
Presidenti Ilir Meta ka vijuar me sulmet në drejtim të qeverisë. Në një postim në “Facebook” me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë, Meta shprehet se fenomeni i rrezikshëm I shtetit paralel të propagandës dhe ...

Ilir Meta: Të shpëtojmë demokracinë nga pengmarrja e një pakice
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se mbrojtja e demokracisë sot është një detyrë patriotike për t’i rikthyer besimin çdo qytetari dhe çdo të riu se e ardhmja më e mirë është vetëm në Shqipëri dhe kjo kërkon ...
Shenja | 15-Sep-2019 10:02
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se mbrojtja e demokracisë sot është një detyrë patriotike për t’i rikthyer besimin çdo qytetari dhe çdo të riu se e ardhmja më e mirë është vetëm në Shqipëri dhe kjo kërkon ...

“Kanë kapur për fyti Shqipërinë”, Meta del në opozitë, flet për shtetin paralel dhe axhendat e nëndheshme: Shqiptarë përballuni me të keqen
Ilir Meta shprehet se fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës dhe PPP-ve, dhe axhendat e nëndheshme kanë kapur për fyti Shqipërinë. Në një shënim në facebook për diltënm e demokracisë Meta shkuan se “ne ...
GazetaTema | 15-Sep-2019 09:39
Ilir Meta shprehet se fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës dhe PPP-ve, dhe axhendat e nëndheshme kanë kapur për fyti Shqipërinë. Në një shënim në facebook për diltënm e demokracisë Meta shkuan se “ne ...

Meta thumbon Bashën: Zgjidhje nuk janë justifikimet foshnjore
Në ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, presidenti Meta ka zgjedhur dhe njëherë tjetër që të apelojë për krizën politike në të cilën ndodhet vendi, tashmë prej disa muajsh. Duke iu rikthyer zhvillimeve të 90-tës, Meta ...
TetovaSot | 15-Sep-2019 09:55
Në ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, presidenti Meta ka zgjedhur dhe njëherë tjetër që të apelojë për krizën politike në të cilën ndodhet vendi, tashmë prej disa muajsh. Duke iu rikthyer zhvillimeve të 90-tës, Meta ...

Dita ndërkombëtare e Demokracisë, Presidenti Meta: Regjimi i bllokmenëve ishte shumë herë më i vështirë se regjimi i oligarkëve për t’u përmbysur
“Shikoni ku jemi sot: të fundit në rajon para dyerve të BE-së. Dhe ende askush nuk mban përgjegjësi, përkundrazi. Ka edhe më shumë thellim në paligjshmëri. Fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës dhe ...
Medial | 15-Sep-2019 09:49
“Shikoni ku jemi sot: të fundit në rajon para dyerve të BE-së. Dhe ende askush nuk mban përgjegjësi, përkundrazi. Ka edhe më shumë thellim në paligjshmëri. Fenomeni i rrezikshëm i shtetit paralel të propagandës dhe ...

Apeli i Presidentit Meta: Të shpëtojmë demokracinë, koha nuk pret
“Të shpëtojmë demokracinë nga pengmarrja e një pakice të papërgjegjshme dhe jolegjitime!” Është ky apeli i fortë i Presidentit Ilir Meta në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Në një postim në Facebook kreu i shtetit u ...
ABCNews | 15-Sep-2019 09:41
“Të shpëtojmë demokracinë nga pengmarrja e një pakice të papërgjegjshme dhe jolegjitime!” Është ky apeli i fortë i Presidentit Ilir Meta në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë. Në një postim në Facebook kreu i shtetit u ...

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë, Meta: Të fundit në rajon para dyerve të BE-së
Presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim të gjatë në “Facebook” me rastin e ditës ndërkombëtare të Demokracisë. Ndërsa jep disa shpjegime se çfarë është demokracia, Meta thotë se shumë nga vlerat e saj “janë përçudnuar ...
Gazeta Dita | 15-Sep-2019 09:49
Presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim të gjatë në “Facebook” me rastin e ditës ndërkombëtare të Demokracisë. Ndërsa jep disa shpjegime se çfarë është demokracia, Meta thotë se shumë nga vlerat e saj “janë përçudnuar ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved