ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 03:29

LDK kërkon kryeministrin, kushti për koalicionet parazgjedhore

LDK kërkon kryeministrin, kushti për koalicionet parazgjedhore
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Top Channel | 24-Aug-2019 18:56
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...

?Abrashi e konfirmon: Jam zgjedhur sekretar organizativ i LDK-së
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, e ka konfirmuar se është zgjedhur sekretar organizativ i partisë, një nga pozitat kryesore në subjekt. Pasi është përzgjedhur si anëtar i kryesisë, ai sot ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 17:20
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, e ka konfirmuar se është zgjedhur sekretar organizativ i partisë, një nga pozitat kryesore në subjekt. Pasi është përzgjedhur si anëtar i kryesisë, ai sot ...

LDK në Kosovë i jep dritën jeshile kryetarit Mustafa për të negociuar me Albin Kurtin
Lidhja Demokratike e Kosovës ka mandatuar kreun e partisë Isa Mustafën që të negociojë me Lëvizjen Vetëvendosje për një koalicion të mundshëm parazgjedhor. Kjo parti as pas kësaj mbledhje nuk ka dalë me kandidat për ...
ABCNews | 24-Aug-2019 16:33
Lidhja Demokratike e Kosovës ka mandatuar kreun e partisë Isa Mustafën që të negociojë me Lëvizjen Vetëvendosje për një koalicion të mundshëm parazgjedhor. Kjo parti as pas kësaj mbledhje nuk ka dalë me kandidat për ...

Vjosa Osmani tregon kur do të vendosë LDK-ja për kandidatin e saj për Kryeministër
Anëtarja e Kryesisë së LDK-së, Vjosa Osmani, në një deklaratë pas mbledhjes së sotme të kësaj partie, ka thënë se në ditët në vijim do të vendoset se kush do të jetë kandidati o LDK-së për Kryeministër. Osmani ka thënë ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 15:14
Anëtarja e Kryesisë së LDK-së, Vjosa Osmani, në një deklaratë pas mbledhjes së sotme të kësaj partie, ka thënë se në ditët në vijim do të vendoset se kush do të jetë kandidati o LDK-së për Kryeministër. Osmani ka thënë ...

LDK të hënën vendos nëse shkon në koalicion me Vetëvendosjen
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në takimin e sotëm e ka lënë të hapur mundësinë që kjo parti të shkojë në koalicion parazgjedhor në me Lëvizjen Vetëvendosje. Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 14:02
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në takimin e sotëm e ka lënë të hapur mundësinë që kjo parti të shkojë në koalicion parazgjedhor në me Lëvizjen Vetëvendosje. Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian ...

LDK: Pa kryeministrin nuk ka koalicion!
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Standard | 24-Aug-2019 21:42
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...

Kandidatura për Kryeministër nxen LDK-në (VIDEO)
Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbledhur sot kryesinë e re te saj, për ta gjetur kandidatin e partisë për kryeministër. Por dy veteranë të saj ia prishën hesapet, duke e bojkotuar mbledhjen. Vendimi u shty për të ...
Klan Kosova | 24-Aug-2019 20:43
Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbledhur sot kryesinë e re te saj, për ta gjetur kandidatin e partisë për kryeministër. Por dy veteranë të saj ia prishën hesapet, duke e bojkotuar mbledhjen. Vendimi u shty për të ...

Vjosa Osmani s’mund të nominohet për Kryeministre, pa pranuar bashkëpunimin me djemtë e Isa Mustafës
Isa Mustafa është pro nominimit të Vjosa Osmanit për Kryeministre, por për këtë ka një kusht: që ajo të bashkëpunojë me djemtë e tij, të mos ua dëmtojë bizneset atyre dhe të mos ua revokojë licencën për terminalin ...
Gazeta Monitor | 24-Aug-2019 19:47
Isa Mustafa është pro nominimit të Vjosa Osmanit për Kryeministre, por për këtë ka një kusht: që ajo të bashkëpunojë me djemtë e tij, të mos ua dëmtojë bizneset atyre dhe të mos ua revokojë licencën për terminalin ...

Koalicionet parazgjedhore, LDK vendos kushte: Kryeministri të jetë nga radhët tona
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Lexo | 24-Aug-2019 19:38
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...

LDK kërkon kryeministrin, kushti për koalicionet parazgjedhore
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Gazeta Dita | 24-Aug-2019 19:26
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...

Vjosa Osmani s’mund të nominohet për Kryeministre, pa pranuar bashkëpunimin me djemtë e Isa Mustafës
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka mundur të dalë sot me të Kandidatin e saj për Kryeministër, ashtu siç ishte paralajmëruar, ndërkohë që pakënaqësitë dhe tensionet brenda kësaj partie duket që janë rikthyer. Pas ...
Lajminet | 24-Aug-2019 19:14
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka mundur të dalë sot me të Kandidatin e saj për Kryeministër, ashtu siç ishte paralajmëruar, ndërkohë që pakënaqësitë dhe tensionet brenda kësaj partie duket që janë rikthyer. Pas ...

LDK kërkon kryeministrin, kushti për koalicionet parazgjedhore
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...
Alsat-M | 24-Aug-2019 19:00
Lidhja Demokratike e Kosovës do ta kushtëzojë koalicionin parazgjedhor me postin e kryeministrit, pavarësisht se më kënd hyn në zgjedhje. Kështu ka vendosur Kryesia e cila të hënën përmes Këshillit të Përgjithshëm ...

Mustafa i’a bën 'bllok' Xhafer Tahirit, ja kë e zgjedhi nga Vushtrria në Kryesi të LDK-së
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, dje prezantoi para mediave 33 emrat e kryesisë së re të partisë, që u zgjodhën katër javë pas mbajtjes së Kuvendit zgjedhor të partisë në të cilin delegatët ia besuan Mustafës edhe ...
Zeri | 24-Aug-2019 17:58
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, dje prezantoi para mediave 33 emrat e kryesisë së re të partisë, që u zgjodhën katër javë pas mbajtjes së Kuvendit zgjedhor të partisë në të cilin delegatët ia besuan Mustafës edhe ...

Abrashi e konfirmon: Jam zgjedhur sekretar organizativ i LDK-së
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, e ka konfirmuar se është zgjedhur sekretar organizativ i partisë, një nga pozitat kryesore në subjekt. Pasi është përzgjedhur si anëtar i kryesisë, ai sot ...
Zeri | 24-Aug-2019 17:58
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, e ka konfirmuar se është zgjedhur sekretar organizativ i partisë, një nga pozitat kryesore në subjekt. Pasi është përzgjedhur si anëtar i kryesisë, ai sot ...

Vjosa Osmani paralajmëron fitoren e LDK’së
Vjosa Osmani u është përgjigjur komenteve të shumta nëpër rrjete sociale ku po i kërkojnë të jetë kandidate për Kryeministre. Ajo ka shkruar fjalën: “Fitore LDK”. Anëtarja e Kryesisë së LDK’së, Vjosa Osmani, ka ...
Gazeta Express | 24-Aug-2019 17:45
Vjosa Osmani u është përgjigjur komenteve të shumta nëpër rrjete sociale ku po i kërkojnë të jetë kandidate për Kryeministre. Ajo ka shkruar fjalën: “Fitore LDK”. Anëtarja e Kryesisë së LDK’së, Vjosa Osmani, ka ...

Mustafa e injoron Xhafer Tahirin, ja kë e zgjodhi nga Vushtrria në kryesi të LDK’së
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, dje prezantoi para mediave 33 emrat e kryesisë së re të partisë, që u zgjodhën katër javë pas mbajtjes së Kuvendit zgjedhor të partisë në të cilin delegatët ia besuan Mustafës edhe ...
Gazeta Monitor | 24-Aug-2019 17:42
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, dje prezantoi para mediave 33 emrat e kryesisë së re të partisë, që u zgjodhën katër javë pas mbajtjes së Kuvendit zgjedhor të partisë në të cilin delegatët ia besuan Mustafës edhe ...

?Abrashi e konfirmon: Jam zgjedhur sekretar organizativ i LDK-së
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, e ka konfirmuar se është zgjedhur sekretar organizativ i partisë, një nga pozitat kryesore në subjekt.
Kosova Press | 24-Aug-2019 17:08
Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, e ka konfirmuar se është zgjedhur sekretar organizativ i partisë, një nga pozitat kryesore në subjekt.

Avdullah Hoti: Posti i Kryeministrit i takon LDK-së
Ish-shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se posti i Kryeministrit i takon LDK-së sepse është partia më e madhe. Ai ka bërë të ditur se në mbledhjen e Kryesisë, janë ...
Gazeta Monitor | 24-Aug-2019 16:41
Ish-shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se posti i Kryeministrit i takon LDK-së sepse është partia më e madhe. Ai ka bërë të ditur se në mbledhjen e Kryesisë, janë ...

Hoti zbulon moton fushatës zgjedhore të LDK-së
Kryesia e Lidhjes Demokratike e Kosovës është duke mbajtur mbledhjen e parë në të cilat pritet të zgjidhen nënkryetart dhe organet e tjera të saj, por edhe të përcaktohet kandidati i kësaj partie për kryeministër në ...
Telegrafi | 24-Aug-2019 13:39
Kryesia e Lidhjes Demokratike e Kosovës është duke mbajtur mbledhjen e parë në të cilat pritet të zgjidhen nënkryetart dhe organet e tjera të saj, por edhe të përcaktohet kandidati i kësaj partie për kryeministër në ...

Hoti ia shuan shpresat Vetëvendosjes, thotë se LDK-së i takon kryeministri
Ish-shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka treguar se çfarë janë dakorduar në mbledhjen e Kryesisë së këtij subjekti politik. Avdullah Hoti, ish-shef i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të ...
Arbresh | 24-Aug-2019 16:25
Ish-shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka treguar se çfarë janë dakorduar në mbledhjen e Kryesisë së këtij subjekti politik. Avdullah Hoti, ish-shef i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved