ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/08/2020 06:42

SHBA “godet” me sanksione udhëheqësin suprem të Iranit

SHBA “godet” me sanksione udhëheqësin suprem të Iranit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Sanksionet, që godasin edhe zyrën e udhëheqësit suprem, Ajatollah Ali Khamenei, vijnë në kohën e ...
GazetaTema | 25-Jun-2019 11:59
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Sanksionet, që godasin edhe zyrën e udhëheqësit suprem, Ajatollah Ali Khamenei, vijnë në kohën e ...

Thellohet përplasja mes SHBA dhe Iranit
Përplasjet mes Shba dhe Iranit po shkojnë drejt një lufte edhe më të ashpër diplomatike. Presidenti iranian Hassan Rouhani ka deklaruar se sanksionet kundër Teheranit tregojnë “dëshpërimin” e administratës amerikane, ...
VizionPlus | 25-Jun-2019 13:20
Përplasjet mes Shba dhe Iranit po shkojnë drejt një lufte edhe më të ashpër diplomatike. Presidenti iranian Hassan Rouhani ka deklaruar se sanksionet kundër Teheranit tregojnë “dëshpërimin” e administratës amerikane, ...

Njofton sanksionet, Trump përmend emrin e liderit të vdekur të Iranit (Video)
Presidenti amerikan Donald Trump të hënën e quajti gabimisht një udhëheqës suprem të Iranit i cili ka qenë i vdekur që nga viti 1989, duke e përmendur si objektiv i sanksioneve të reja amerikane. Sipas Business Insider, ...
Telegrafi | 25-Jun-2019 14:56
Presidenti amerikan Donald Trump të hënën e quajti gabimisht një udhëheqës suprem të Iranit i cili ka qenë i vdekur që nga viti 1989, duke e përmendur si objektiv i sanksioneve të reja amerikane. Sipas Business Insider, ...

Trump-Iranit: Nëse sulmoni diçka amerikane, do t’ju zhdukim
Presidenti i SHBA Donald Trump i shtoi kërcënimet kundër Iranit të martën, duke thënë se një sulm i Teheranit ndaj “çdo gjëje amerikane” do të “përballet me një përdorim force të madhe dhe të pakufizuar”. Udhëheqësi ...
Dritare | 25-Jun-2019 23:13
Presidenti i SHBA Donald Trump i shtoi kërcënimet kundër Iranit të martën, duke thënë se një sulm i Teheranit ndaj “çdo gjëje amerikane” do të “përballet me një përdorim force të madhe dhe të pakufizuar”. Udhëheqësi ...

Trump reagon ndaj deklaratës së Iranit: Injorante dhe fyese
Presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar ndaj, siç e quajti, deklaratës injorante dhe fyese të lëshuar nga Irani pasi njoftoi sanksione të reja ndaj Iranit. Trump shkroi në Twitter pasi presidenti i Iranit Hassan ...
Flaka | 25-Jun-2019 21:35
Presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar ndaj, siç e quajti, deklaratës injorante dhe fyese të lëshuar nga Irani pasi njoftoi sanksione të reja ndaj Iranit. Trump shkroi në Twitter pasi presidenti i Iranit Hassan ...

Trump kërcënon me hakmarrje nëse do të ketë sulm nga ana e Iranit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi Iranin se do përballet me hakmarrje nëse sulmon “gjithcka që i përket Amerikës”. “Deklarata shumë injorante dhe fyese nga ana e Iranit, vetëm tregon se ata nuk ...
Alsat-M | 25-Jun-2019 20:38
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi Iranin se do përballet me hakmarrje nëse sulmon “gjithcka që i përket Amerikës”. “Deklarata shumë injorante dhe fyese nga ana e Iranit, vetëm tregon se ata nuk ...

Trump kërcënon sërish Iranin
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka kërcënuar të martën shtetin e Iranit me sulme, nëse ky vend kryen ndonjë sulm ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara. Deklarata e tij erdhi pasi Irani ...
TetovaSot | 25-Jun-2019 19:37
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka kërcënuar të martën shtetin e Iranit me sulme, nëse ky vend kryen ndonjë sulm ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara. Deklarata e tij erdhi pasi Irani ...

Presidenti Trump shton kërcënimet ndaj Iranit
Presidenti i SHBA Donald Trump i shtoi kërcënimet kundër Iranit të martën, duke thënë se një sulm i Teheranit ndaj "çdo gjëje amerikane" do të "përballet me një përdorim force të madhe dhe të pakufizuar". Udhëheqësi ...
Zeri Amerikes | 25-Jun-2019 19:01
Presidenti i SHBA Donald Trump i shtoi kërcënimet kundër Iranit të martën, duke thënë se një sulm i Teheranit ndaj "çdo gjëje amerikane" do të "përballet me një përdorim force të madhe dhe të pakufizuar". Udhëheqësi ...

Presidenti Trump e kërcënon përsëri Iranin me sulme
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka kërcënuar të martën shtetin e Iranit me sulme, nëse ky vend kryen ndonjë sulm ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara. Deklarata e tij erdhi pasi Irani ...
Arbresh | 25-Jun-2019 19:00
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka kërcënuar të martën shtetin e Iranit me sulme, nëse ky vend kryen ndonjë sulm ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara. Deklarata e tij erdhi pasi Irani ...

Trump e kërcënon përsëri Iranin me sulme
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka kërcënuar të martën shtetin e Iranit me sulme, nëse ky vend kryen ndonjë sulm ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara. Deklarata e tij erdhi pasi Irani ...
IliriaNews | 25-Jun-2019 19:00
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka kërcënuar të martën shtetin e Iranit me sulme, nëse ky vend kryen ndonjë sulm ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara. Deklarata e tij erdhi pasi Irani ...

Trump reagon ndaj deklaratës së Iranit: Injorante dhe fyese
Presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar ndaj, siç e quajti, deklaratës injorante dhe fyese të lëshuar nga Irani pasi njoftoi sanksione të reja ndaj Iranit. Trump shkroi në Twitter pasi presidenti i Iranit Hassan ...
Klan Kosova | 25-Jun-2019 18:45
Presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar ndaj, siç e quajti, deklaratës injorante dhe fyese të lëshuar nga Irani pasi njoftoi sanksione të reja ndaj Iranit. Trump shkroi në Twitter pasi presidenti i Iranit Hassan ...

Trump reagon ndaj deklaratës së Iranit: Injorante dhe fyese
Presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar ndaj, siç e quajti, deklaratës injorante dhe fyese të lëshuar nga Irani pasi njoftoi sanksione të reja ndaj Iranit. Trump shkroi në Twitter pasi presidenti i Iranit Hassan ...
EkonomiaOnline | 25-Jun-2019 18:38
Presidenti amerikan Donald Trump ka reaguar ndaj, siç e quajti, deklaratës injorante dhe fyese të lëshuar nga Irani pasi njoftoi sanksione të reja ndaj Iranit. Trump shkroi në Twitter pasi presidenti i Iranit Hassan ...

Trump e kërcënon përsëri Iranin me sulme
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka kërcënuar të martën shtetin e Iranit me sulme, nëse ky vend kryen ndonjë sulm ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara. Deklarata e tij erdhi pasi Irani ...
Gazeta Express | 25-Jun-2019 18:31
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka kërcënuar të martën shtetin e Iranit me sulme, nëse ky vend kryen ndonjë sulm ndaj forcave të Shteteve të Bashkuara. Deklarata e tij erdhi pasi Irani ...

Trump kërcënon me hakmarrje nëse do të ketë sulm nga ana e Iranit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi Iranin se do përballet me hakmarrje nëse sulmon "gjithcka që i përket Amerikës". “Deklarata shumë injorante dhe fyese nga ana e Iranit, vetëm tregon se ata nuk ...
Radio Evropa e Lire | 25-Jun-2019 18:24
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi Iranin se do përballet me hakmarrje nëse sulmon "gjithcka që i përket Amerikës". “Deklarata shumë injorante dhe fyese nga ana e Iranit, vetëm tregon se ata nuk ...

Bolton: Dera për negociata reale me Iranin është e hapur
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të kryejnë negociata me Iranin, deklaroi këshilltari amerikan i sigurisë kombëtare, John Bolton, pasi Shtëpia e Bardhë vendosi sanksione shtesë kundër Teheranit. Bolton ...
Arbresh | 25-Jun-2019 17:56
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të kryejnë negociata me Iranin, deklaroi këshilltari amerikan i sigurisë kombëtare, John Bolton, pasi Shtëpia e Bardhë vendosi sanksione shtesë kundër Teheranit. Bolton ...

Presidenti Trump nënshkruan urdhër ekzekutiv për sanksione të reja ndaj Iranit
Presidenti Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv, për të cilin ai tha se do të frenojë qasjen që zoti Khamenei dhe Irani kanë tek tregjet financiare botërore. Sekretari i Thesarit Steven Mnuchin tha se sanksionet e reja ...
TetovaSot | 25-Jun-2019 17:49
Presidenti Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv, për të cilin ai tha se do të frenojë qasjen që zoti Khamenei dhe Irani kanë tek tregjet financiare botërore. Sekretari i Thesarit Steven Mnuchin tha se sanksionet e reja ...

Bolton: Dera për negociata reale me Iranin është e hapur
Bolton tha se pavarësisht nga masat ndëshkuese, presidenti Donald Trump “e ka mbajtur derën hapur për negociata reale dhe gjithë ajo që Irani duhet të bëjë është të kalojë nëpër atë derë të hapur”. Këto komente, Bolton ...
Lajminet | 25-Jun-2019 17:44
Bolton tha se pavarësisht nga masat ndëshkuese, presidenti Donald Trump “e ka mbajtur derën hapur për negociata reale dhe gjithë ajo që Irani duhet të bëjë është të kalojë nëpër atë derë të hapur”. Këto komente, Bolton ...

Bolton: Dera për negociata reale me Iranin është e hapur
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të kryejnë negociata me Iranin, deklaroi këshilltari amerikan i sigurisë kombëtare, John Bolton, pasi Shtëpia e Bardhë vendosi sanksione shtesë kundër Teheranit. Bolton ...
Alsat-M | 25-Jun-2019 17:40
Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të kryejnë negociata me Iranin, deklaroi këshilltari amerikan i sigurisë kombëtare, John Bolton, pasi Shtëpia e Bardhë vendosi sanksione shtesë kundër Teheranit. Bolton ...

Kriza mes Iranit dhe SHBA, Rouhani hedh poshtë sanksionet si ‘të padobishme’
Presidenti iranian është përgjigjur ndaj sanksioneve të fundit të vendosura nga SHBA, duke thënë se ata po gënjen për mungesën e dialogut, raporton BBC. Hassan Rouhani tha se masat kundër udhëheqësit suprem të Iranit ...
TetovaSot | 25-Jun-2019 17:34
Presidenti iranian është përgjigjur ndaj sanksioneve të fundit të vendosura nga SHBA, duke thënë se ata po gënjen për mungesën e dialogut, raporton BBC. Hassan Rouhani tha se masat kundër udhëheqësit suprem të Iranit ...

John Bolton: të hapur për bisedime reale me Teheranin
Zyrtarët iraniane kritikuan të martën sanksionet e reja të Uashingtonit, që sipas tyre i dhanë fund çdo rruge diplomatike për zgjidhjen e tensioneve mes dy vendeve. Ata akuzuan zyrtarët amerikane për dialog të ...
Zeri Amerikes | 25-Jun-2019 17:03
Zyrtarët iraniane kritikuan të martën sanksionet e reja të Uashingtonit, që sipas tyre i dhanë fund çdo rruge diplomatike për zgjidhjen e tensioneve mes dy vendeve. Ata akuzuan zyrtarët amerikane për dialog të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved