ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 03:09

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë

Madeleine Albright nderohet me “Urdhrin e Lirisë” në Kosovë
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 11:19
Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine Albright, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara bën gjënë e duhur duke ndihmuar popullin e Kosovës që të fitojë lirinë. Ajo i bëri këto komente pasi u dekorua me “Urdhrin e ...

Përvjetori/ Albright në Kosovë: Ndihem si në shtëpinë time
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...
BalkanWeb | 12-Jun-2019 10:36
KOSOVË Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren amerikane, Madeline Albright. Kryeparlamentari ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe ...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO
Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën e tragjedisë 20 ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 11:33
Ish-gjenerali i NATO-s, Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën e tragjedisë 20 ...

LIVE: Ceremonia zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë (Video)
Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date. Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve vendore, po marrin pjesë ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 11:08
Në shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë ka nisur ceremonia zyrtare për shënimin e kësaj date. Ceremonia po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku përveç personaliteteve vendore, po marrin pjesë ...

Pullë postare me figurën e ish-sekretares amerikane, Madeleine Albright
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish-sekretares Albright për angazhimin e saj dhe SHBA-së ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 11:08
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish-sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright. I pari i Qeverisë u shpreh falënderues ndaj ish-sekretares Albright për angazhimin e saj dhe SHBA-së ...

Veseli pret sekretaren Amerikane Albright, e falënderon për gjithçka që ka bërë për Kosovën
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 10:27
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçant sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që SHBA-të kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e ...

Albright: Kosova është vend i pavarur dhe si e tillë duhet të njihet
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e saj në lirinë dhe ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 10:16
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright. Presidenti i ka ndarë medaljen “Urdhri i Lirisë”, sekretares Albright për kontributin e saj në lirinë dhe ...

20-vjetori i Çlirimit të Kosovës, Albright: Ndihem si në shtëpinë time
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeline Albright-in. Kryeparlamentari i ka shprehur ish-zyrtares së lartë amerikane falenderimet ...
Lapsi | 12-Jun-2019 11:01
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në një takim të veçantë ish-Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeline Albright-in. Kryeparlamentari i ka shprehur ish-zyrtares së lartë amerikane falenderimet ...

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.
Top Channel | 11-Jun-2019 20:19
Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në Kosovë.

Veseli takohet me Albright
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e ...
TV Klan | 12-Jun-2019 10:27
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka pritur sot në një takim të veçantë sekretaren Amerikane Madeline Albright të cilën e ka falënderuar për gjithçka që ShBA-ja kanë bërë për lirinë dhe shtetndërtimin e ...

Meta takon pasdite partitë e opozitës, Rama fushatë në Lushnje
Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama do të jenë të pranishëm ditën e sotme në orën 11:00 në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë ...
ABCNews | 12-Jun-2019 10:20
Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama do të jenë të pranishëm ditën e sotme në orën 11:00 në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë ...

Bill Clinton në Kosovë: Krenar që isha president kur duhej dikush që do t’i kundërvihej spastrimit etnik
Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë përkrahjen e ...
GazetaTema | 11-Jun-2019 20:38
Ish presidenti amerikan, Bill Clinton, tha të martën në Prishtinë se Kosova meriton të anëtarësohet në Bashkimin Evropian dhe NATO, duke shprehur bindjen se Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë përkrahjen e ...

Edhe ish-presidenti kroat Stipe Mesiç në Kosovë
Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë arritur ish- ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:51
Kosova sot shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATOS, ditën kur filloi çlirimi i Kosovës nga forcat serbe. Për të marrë pjesë në ceremoninë që është përgatitur për këtë rast, dje në Kosovë kanë arritur ish- ...

Wesley Clark sot në Kosovë: Po pres t’iu bashkohem në këtë rast të veçantë
Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clark përmes një postimi në Twitter, i është drejtuar ...
Telegrafi | 12-Jun-2019 08:43
Ish-komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali Wesley Clark, do të jetë pjesë e shënimit të përvjetorit të njëzet të çlirimit të Kosovës. Clark përmes një postimi në Twitter, i është drejtuar ...

Haradinaj takon Albright: Jemi të nderuar që 20 vjetorin e çlirimit po e shënoni bashkë me ne
Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish Sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. “Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e Sekretares së Shtetit Madeliene Albright, për ...
Klan Kosova | 12-Jun-2019 11:33
Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur në takim ish Sekretaren e Shtetit të Amerikës, Madeleine Albright. “Kosova kujton me pietet dhe ndjenjë të respektit, angazhimin e Sekretares së Shtetit Madeliene Albright, për ...

Bill Clinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik në Kosovë
Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i ...
BalkanWeb | 11-Jun-2019 19:44
Kosova meriton të jetë në Bashkimin Evropian, në NATO dhe në çdo organizatë ndërkombëtare si vend i lirë e i pavarur, ka deklaruar të martën në Prishtinë, ish-presidenti amerikan Bill Clinton. Këto komente, Clinton i ...

Qytetarët dalin në shesh, presin të takohen me Clinton e Albright
Ata po presin të përshëndesin ish-presidentin Bill Clinton e ish sekretaren amerikane Madeleine Albright. Dy figurat më të rëndësishme që dhanë kontribut në çlirimin e vendit do të vijnë në shesh, ku do të takohen me ...
Gazeta Express | 12-Jun-2019 11:33
Ata po presin të përshëndesin ish-presidentin Bill Clinton e ish sekretaren amerikane Madeleine Albright. Dy figurat më të rëndësishme që dhanë kontribut në çlirimin e vendit do të vijnë në shesh, ku do të takohen me ...

Veseli pret ish sekretaren Albright, shprehet falënderues ndaj gjithë angazhimit të saj për Kosovën
Në kuadër të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright për të cilën tha se i gjithë kombi shqiptar është falënderues ...
Kosova Press | 12-Jun-2019 11:33
Në kuadër të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, kryeparlamentari Kadri Veseli ka pritur në takim ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeleine Albright për të cilën tha se i gjithë kombi shqiptar është falënderues ...

Wesley Clark: Dua ta shoh Kosovën në NATO
Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën e tragjedisë 20 ...
Indeks Online | 12-Jun-2019 11:33
Ish-gjenerali i NATO-s Wesley Clark tha se është përvojë e jashtëzakonshme për të kthimi në Kosovë për të parë demokracinë, presidentin, kuvendin, udhëheqjen dhe ekonominë e Kosovës krahasuar me kohën e tragjedisë 20 ...

Qelbësira Gjuriq i quan kriminelë Clintonin, Albrightin e Clarkun
Vizita në Kosovë e presidentit amerikan, Bill Clinton, dhe e sekretares Madeleine Albright, me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, ka nxitur reagime të shumta në Serbi. Përveç ...
PortaliOnline | 12-Jun-2019 11:33
Vizita në Kosovë e presidentit amerikan, Bill Clinton, dhe e sekretares Madeleine Albright, me rastin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s dhe çlirimit të Kosovës, ka nxitur reagime të shumta në Serbi. Përveç ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved