ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/07/2020 06:11

Gjuriq thotë se Lista Serbe është e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj

Gjuriq thotë se Lista Serbe është e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Prishtinës. Madje, siç ka thënë ai, shkruajnë mediat serbe, përcjell ...
Telegrafi | 24-May-2019 23:54
Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Prishtinës. Madje, siç ka thënë ai, shkruajnë mediat serbe, përcjell ...

Mushkolaj skeptik për rrëzimin e Qeverisë: Degët e LDK-së po i thyejnë këmbët mes vete (Video)
Analistët politikë e shohin me skepticizëm iniciativën e opozitës për të rrëzuar Qeverinë. Gazetari Parim Olluri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se është mirë që po takohen Isa Mustafa dhe ...
Telegrafi | 24-May-2019 23:34
Analistët politikë e shohin me skepticizëm iniciativën e opozitës për të rrëzuar Qeverinë. Gazetari Parim Olluri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se është mirë që po takohen Isa Mustafa dhe ...

Paralajmërimi i Listës Serbe për dorëheqjen e kryetarëve – reagime të ashpra nga pozita dhe opozita
Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili paralajmëroi se kryetarët e zgjedhur në katër komunat ...
Telegrafi | 24-May-2019 21:12
Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili paralajmëroi se kryetarët e zgjedhur në katër komunat ...

Krasniqi tregon nëse Qeveria Haradinaj do të rrëzohet me votat e Listës Serbe?
Dy partitë më të mëdha opozitare, LDK dhe VV, tashmë edhe zyrtarisht kanë nisur takimet për bashkëpunim për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Lidhur me këtë, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në ...
Ina-Online | 25-May-2019 01:37
Dy partitë më të mëdha opozitare, LDK dhe VV, tashmë edhe zyrtarisht kanë nisur takimet për bashkëpunim për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Lidhur me këtë, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në ...

Gjuriq: Lista Serbe e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj
Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe se do të ofrojë votat për rrëzimin e kësaj qeverie për cilëndo parti që e dëshiron ...
Arbresh | 25-May-2019 00:45
Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe se do të ofrojë votat për rrëzimin e kësaj qeverie për cilëndo parti që e dëshiron ...

Gjuriq: Lista Serbe e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj
Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe se do të ofrojë votat për rrëzimin e kësaj qeverie për cilëndo parti që e dëshiron ...
AlbInfo | 25-May-2019 00:01
Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe se do të ofrojë votat për rrëzimin e kësaj qeverie për cilëndo parti që e dëshiron ...

Gjuriq: Lista Serbe e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj
Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe se do të ofrojë votat për rrëzimin e kësaj qeverie për cilëndo parti që e dëshiron ...
InFokusi | 24-May-2019 23:47
Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe se do të ofrojë votat për rrëzimin e kësaj qeverie për cilëndo parti që e dëshiron ...

Gjuriq: Lista Serbe e gatshme të rrëzojë qeverinë Haradinaj
Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe se do të ofrojë votat për rrëzimin e kësaj qeverie për cilëndo parti që e dëshiron ...
Gazeta Express | 24-May-2019 23:34
Shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe se do të ofrojë votat për rrëzimin e kësaj qeverie për cilëndo parti që e dëshiron ...

Paralajmërimi i Listës Serbe për dorëheqjen e kryetarëve – reagime të ashpra nga pozita dhe opozita
Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili paralajmëroi se kryetarët e zgjedhur në katër komunat ...
Arbresh | 24-May-2019 23:25
Partitë në bashkëqeverisje, AAK dhe PDK, dhe dy partitë opozitare LDK dhe Vetëvendosje, kanë komentuar deklaratat e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqi, i cili paralajmëroi se kryetarët e zgjedhur në katër komunat ...

Gjuriq: Lista Serbe do ta mbështesë rrëzimin e Qeverisë “Haradinaj”
Beograd, 24 maj 2019 – Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe është e gatshme të mbështesë rrezimin e Qeverisë aktuale ...
Illyriapress | 24-May-2019 21:25
Beograd, 24 maj 2019 – Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Lista Serbe nuk do të kthehet në institucionet e Kosovës dhe është e gatshme të mbështesë rrezimin e Qeverisë aktuale ...

Opozita i përgjigjet Gjuriqit: Qeverinë nuk e rrëzojmë me Serbinë
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nisur takimet për bashkëpunim për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Sot, e premte, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në Beograd me ...
Zeri | 24-May-2019 21:23
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nisur takimet për bashkëpunim për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Sot, e premte, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në Beograd me ...

Opozita i përgjigjet Gjuriqit: Qeverinë nuk e rrëzojmë me Serbinë
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nisur takimet për bashkëpunim për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Sot, e premte, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në Beograd me ...
Gazeta Observer | 24-May-2019 21:06
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nisur takimet për bashkëpunim për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Sot, e premte, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në Beograd me ...

Serbët e Kosovës takohen me Presidentin Serb, Vuçiç
Megjithëse u zgjodhën vetëm një javë më parë, kryetarët e komunave të Leposaviçit, Zubin Potokut, Zveçanit dhe Mitrovicës së Veriut, janë shprehur të gatshëm për t’u dorëhequr. Gatishëmrinë e tyre, e ka bërë të ditur ...
RTSH | 24-May-2019 20:21
Megjithëse u zgjodhën vetëm një javë më parë, kryetarët e komunave të Leposaviçit, Zubin Potokut, Zveçanit dhe Mitrovicës së Veriut, janë shprehur të gatshëm për t’u dorëhequr. Gatishëmrinë e tyre, e ka bërë të ditur ...

Vuçiç: Serbia ka përgatitur masa ndaj Kosovës. S’ka bisedime pa hequr taksën
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se në takimin e Parisit, më 1 korrik, nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh për statusin e Kosovës, në rast se nuk hiqet taksa prej 100 për qind, të cilën Qeveria e ...
Lapsi | 24-May-2019 17:19
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se në takimin e Parisit, më 1 korrik, nuk do të ketë kurrfarë bisedimesh për statusin e Kosovës, në rast se nuk hiqet taksa prej 100 për qind, të cilën Qeveria e ...

Opozita i përgjigjet Gjuriqit: Qeverinë nuk e rrëzojmë me Serbinë
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nisur takimet për bashkëpunim për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Sot, e premte, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në Beograd me ...
Gazeta Monitor | 24-May-2019 20:02
Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë nisur takimet për bashkëpunim për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Sot, e premte, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në Beograd me ...

Gjuriq: Lista Serbe do ta përkrahë secilën parti në rrëzimin e Qeverisë së Ramush Haradinajt
Lista Serbe i ka votat për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, pjesë e së cilës është edhe vet. Këtë e ka thënë sot Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Makro Gjuriq. Ai ka thënë se Lista Serbe nuk kthehet më ...
Gazeta Monitor | 24-May-2019 20:02
Lista Serbe i ka votat për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, pjesë e së cilës është edhe vet. Këtë e ka thënë sot Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Makro Gjuriq. Ai ka thënë se Lista Serbe nuk kthehet më ...

Rakiq në Beograd: Jemi gati që sërish të japim dorëheqje
Pas zgjedhjeve lokale të mbajtura gjatë javës së kaluar në pjesën veriore, përfaqësuesit e Listës Serbe sot kanë udhëtuar për në kryeqytetin e Serbisë, që të takohen me presidentin Aleksandar Vuçiq. Kryetari i Listës ...
Telegrafi | 24-May-2019 15:57
Pas zgjedhjeve lokale të mbajtura gjatë javës së kaluar në pjesën veriore, përfaqësuesit e Listës Serbe sot kanë udhëtuar për në kryeqytetin e Serbisë, që të takohen me presidentin Aleksandar Vuçiq. Kryetari i Listës ...

Vuçiç takohet sot me Listën serbe
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç këtë të premte do të takohet me përfaqësuesit politik të serbevë nga Kosova për të biseduar për hapat që duhet të merren në pajtim me përfaqësuesit e zgjedhur të popullit serb dhe ...
VizionPlus | 24-May-2019 08:54
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç këtë të premte do të takohet me përfaqësuesit politik të serbevë nga Kosova për të biseduar për hapat që duhet të merren në pajtim me përfaqësuesit e zgjedhur të popullit serb dhe ...

Gjuriq, “selam” opozitës së Kosovës: I keni votat e Listës Serbe për rrëzimin e Qeverisë-Haradinaj
Tri partitë opozitare në Kuvend kanë intensifikuar takimet për t’u koordinuar rreth mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga Qeveria Haradinaj. Megjithatë LDK, LVV dhe PSD kanë nevojë edhe për votat e ...
PortaliOnline | 24-May-2019 19:49
Tri partitë opozitare në Kuvend kanë intensifikuar takimet për t’u koordinuar rreth mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së udhëhequr nga Qeveria Haradinaj. Megjithatë LDK, LVV dhe PSD kanë nevojë edhe për votat e ...

Opozita i përgjigjet Gjuriqit: Qeverinë nuk e rrëzojmë me Serbinë
Sot, e premte, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në Beograd me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe me drejtorin e të ashtuquajturës zyrë për Kosovës në Qeverisë e Servisë, Marko Gjuriq. Nga ky takim Lista ...
Lajminet | 24-May-2019 19:20
Sot, e premte, përfaqësuesit e Listës Serbe janë takuar në Beograd me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe me drejtorin e të ashtuquajturës zyrë për Kosovës në Qeverisë e Servisë, Marko Gjuriq. Nga ky takim Lista ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved