ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 04:21

Rama premton ndihmë ekonomike për shqiptarët e Luginës

Rama premton ndihmë ekonomike për shqiptarët e Luginës
“Do të tentoj ti ndihmoj shqiptarët e Luginës së Preshevës në zhvillim ekonomik”, ka thënë kryeministri shqiptar Edi Rama, pas takimit me përfaqësuesit politik nga Presheva, Bujanoci dhe Medvegja. Rama i cili po qëndron ...
Shenja | 14-Oct-2016 08:18
“Do të tentoj ti ndihmoj shqiptarët e Luginës së Preshevës në zhvillim ekonomik”, ka thënë kryeministri shqiptar Edi Rama, pas takimit me përfaqësuesit politik nga Presheva, Bujanoci dhe Medvegja. Rama i cili po qëndron ...

Rama në Beograd takon përfaqësuesit shqiptarë të Luginës
Rama mikpriti delegacionin e ardhur shqiptar duke u përshëndetur dhe shtrrënguar duartë me secilin pjesëmarrës, transmeton Titulli. Ambasadori i Shqipërisë në Beograd, Ilir Boçka i ka shpjegur delegacionit shqiptar nga ...
Shenja | 14-Oct-2016 01:00
Rama mikpriti delegacionin e ardhur shqiptar duke u përshëndetur dhe shtrrënguar duartë me secilin pjesëmarrës, transmeton Titulli. Ambasadori i Shqipërisë në Beograd, Ilir Boçka i ka shpjegur delegacionit shqiptar nga ...

Beograd, Rama takon përfaqësuesit e Preshevës: Nuk jeni vetëm, ky është shekulli i shqiptarëve
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sapo ka përfunduar një takim në Beograd me përfaqësuesit e tri komunave shqiptare ne Serbi (Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë), njofton agjencia e lajmeve “Persheva jonë” nga Beogradi. ...
Java News | 13-Oct-2016 17:38
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sapo ka përfunduar një takim në Beograd me përfaqësuesit e tri komunave shqiptare ne Serbi (Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë), njofton agjencia e lajmeve “Persheva jonë” nga Beogradi. ...

Rama takohet me liderët e Luginës së Preshevës: Integrimi i pashmangshëm, do apo s’do Beogradi
Beograd, 13 tetor -Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama posa ka përfunduar nje takim në Beograd me përfaqësuesit e tri komunave shqiptare ne Serbi (Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë), njofton “Persheva jonë”. njofton ...
PreshevaJone | 13-Oct-2016 17:15
Beograd, 13 tetor -Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama posa ka përfunduar nje takim në Beograd me përfaqësuesit e tri komunave shqiptare ne Serbi (Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë), njofton “Persheva jonë”. njofton ...

Edi Rama takohet më përfaqësuesit e shqiptarëve në Serbi
Kryeministri shqiptar, Edi Rama u takua sot në Beograd me përfaqësuesit e shqiptarëve nga tri komunat e jugut të Serbisë – Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, ashtu edhe siç ishte njoftuar, ata diskutuan rreth situatës së ...
EkonomiaOnline | 13-Oct-2016 17:09
Kryeministri shqiptar, Edi Rama u takua sot në Beograd me përfaqësuesit e shqiptarëve nga tri komunat e jugut të Serbisë – Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, ashtu edhe siç ishte njoftuar, ata diskutuan rreth situatës së ...

Edi Rama takohet më përfaqësuesit e shqiptarëve në Serbi, diskutohet për të drejtat e tyre
Kryeministri shqiptar, Edi Rama u takua sot në Beograd me përfaqësuesit e shqiptarëve nga tri komunat e jugut të Serbisë – Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, ashtu edhe siç ishte njoftuar, ata diskutuan rreth situatës së ...
TetovaSot | 13-Oct-2016 17:09
Kryeministri shqiptar, Edi Rama u takua sot në Beograd me përfaqësuesit e shqiptarëve nga tri komunat e jugut të Serbisë – Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, ashtu edhe siç ishte njoftuar, ata diskutuan rreth situatës së ...

Kryeministri Rama takon ne Beograd liderët e Preshevës. Premton mbështetje Luginës nga qeveria shqiptare
Beograd, 13 tetor -Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama posa ka përfunduar nje takim në Beograd me përfaqësuesit e tri komunave shqiptare ne Serbi (Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë), njofton agjencia e lajmeve “Persheva ...
PreshevaJone | 13-Oct-2016 16:47
Beograd, 13 tetor -Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama posa ka përfunduar nje takim në Beograd me përfaqësuesit e tri komunave shqiptare ne Serbi (Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë), njofton agjencia e lajmeve “Persheva ...

Rama takohet me liderët e Luginës së Preshevës: Integrimi i pashmangshëm, do apo s’do Beogradi
Kreu i qeverisë shqiptare sapo ka përfunduar takimin me liderët shqiptarë të Luginës së Preshevës , një takim, me dyer të mbyllura. “Sot në Beograd u takuam me kryeministrin tonë Edi Rama. Themi kështu, sepse po të ...
Newsbomb | 13-Oct-2016 16:09
Kreu i qeverisë shqiptare sapo ka përfunduar takimin me liderët shqiptarë të Luginës së Preshevës , një takim, me dyer të mbyllura. “Sot në Beograd u takuam me kryeministrin tonë Edi Rama. Themi kështu, sepse po të ...

Rama takon ne Beograd liderët e Preshevës: Nuk jeni të vetëm. Ky shekull është i shqiptarëve
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar një takim në Beograd me përfaqësuesit e tri komunave shqiptare në Serbi (Medvejgë, Bujanoc dhe Preshevë), njofton agjencia e lajmeve “Persheva jonë” nga Beogradi. Në ...
Gazeta Shqip | 13-Oct-2016 15:46
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zhvilluar një takim në Beograd me përfaqësuesit e tri komunave shqiptare në Serbi (Medvejgë, Bujanoc dhe Preshevë), njofton agjencia e lajmeve “Persheva jonë” nga Beogradi. Në ...

Takimi i parë “kuqezi”; Rama, bisedë me shqiptarët e Preshevës
Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e Kuvendit të Preshevës, e cila do të jetë një nga politikanet në delegacion, ...
GazetaTema | 12-Oct-2016 20:15
Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e Kuvendit të Preshevës, e cila do të jetë një nga politikanet në delegacion, ...

Edi Rama sot në Beograd është takuar më përfaqësuesit e shqiptarëve, diskutohet për të drejtat e tyre
Kryeministri shqiptar, Edi Rama u takua sot në Beograd me përfaqësuesit e shqiptarëve nga tri komunat e jugut të Serbisë – Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, ashtu edhe siç ishte njoftuar, ata diskutuan rreth situatës së ...
InFokusi | 13-Oct-2016 16:38
Kryeministri shqiptar, Edi Rama u takua sot në Beograd me përfaqësuesit e shqiptarëve nga tri komunat e jugut të Serbisë – Bujanoc, Preshevë dhe Medvegjë, ashtu edhe siç ishte njoftuar, ata diskutuan rreth situatës së ...

Takimi i parë “kuqezi”; Rama, bisedë me shqiptarët e Preshevës
Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e Kuvendit të Preshevës, e cila do të jetë një nga politikanet në delegacion, ...
Top Channel | 12-Oct-2016 19:51
Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e Kuvendit të Preshevës, e cila do të jetë një nga politikanet në delegacion, ...

Kryeministri Rama takon shqiptarët e Luginës së Preshevës
Kryeministri Edi Rama në kuadër të vizitës së tij më Serbi ka zhvilluar edhe një takim me shqiptarët e Luginës së Preshevës. Takimi i Ramës me shqiptarët e Luginës së Preshevës po zhvillohet në Beograd. Në takim me ...
Java News | 13-Oct-2016 15:47
Kryeministri Edi Rama në kuadër të vizitës së tij më Serbi ka zhvilluar edhe një takim me shqiptarët e Luginës së Preshevës. Takimi i Ramës me shqiptarët e Luginës së Preshevës po zhvillohet në Beograd. Në takim me ...

Kryeministri Edi Rama premton lideret e Preshevës ne Beograd për mbeshtje të Luginës nga qeveria shqiptare
Beograd, 13 tetor -Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama posda ka perfundiuarb nje takim në Beograd me përfaqësuesit e shqiptarëve nga tri komunat në shqiptare ne Serbi (Medvejgë, Bujnaoc dhe Preshvë), njfotn agencia e ...
PreshevaJone | 13-Oct-2016 15:47
Beograd, 13 tetor -Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama posda ka perfundiuarb nje takim në Beograd me përfaqësuesit e shqiptarëve nga tri komunat në shqiptare ne Serbi (Medvejgë, Bujnaoc dhe Preshvë), njfotn agencia e ...

Rama-Vucic tête-à-tête në Beograd. Bisedohen marëdhëniet shqiptaro-serbe nga Tirana deri në Preshevë
Kryeministirt shqiptar Edi Rama sot tête-à-tête me kryeministrin serb Vucic do te ballafaqohet me nje sër temash. Ne Beograd e Nish per dy dite do të shpalosen marëdhëniet shqiptaro-serbe dhe tema te nxehta per ...
PreshevaJone | 13-Oct-2016 00:57
Kryeministirt shqiptar Edi Rama sot tête-à-tête me kryeministrin serb Vucic do te ballafaqohet me nje sër temash. Ne Beograd e Nish per dy dite do të shpalosen marëdhëniet shqiptaro-serbe dhe tema te nxehta per ...

Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës
Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e Kuvendit të Preshevës, e cila do të jetë një nga politikanet në delegacion, ...
Lexo | 12-Oct-2016 21:29
Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e Kuvendit të Preshevës, e cila do të jetë një nga politikanet në delegacion, ...

Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës takim me Ramën në Beograd
Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë do të takohen nesër në Beograd me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për situatën e përgjithshme të shqiptarëve në tri komunat. Kryetari ...
Koha Jone | 12-Oct-2016 20:30
Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë do të takohen nesër në Beograd me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për situatën e përgjithshme të shqiptarëve në tri komunat. Kryetari ...

Takimi i parë “kuqezi” në Beograd, Rama do të takojë shqiptarët e Preshevës
Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e Kuvendit të Preshevës, e cila do të jetë një nga politikanet në delegacion, ...
Java News | 12-Oct-2016 20:07
Kryeministri shqiptar, Edi Rama do të sjellë në kryeqytetin serb përfaqësuesit shqiptarë të Luginës së Preshevës. Ardita Sinani, kryetare e Kuvendit të Preshevës, e cila do të jetë një nga politikanet në delegacion, ...

?Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës takim me Ramën në Beograd
Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë do të takohen nesër në Beograd me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për situatën e përgjithshme të shqiptarëve në tri komunat. Kryetari ...
Zhurnal | 12-Oct-2016 19:28
Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë do të takohen nesër në Beograd me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për situatën e përgjithshme të shqiptarëve në tri komunat. Kryetari ...

Përfaqësuesit e Luginës së Preshevës takim me Ramën në Beograd
Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë do të takohen nesër në Beograd me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për situatën e përgjithshme të shqiptarëve në tri komunat. Kryetari ...
OraNews | 12-Oct-2016 18:53
Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve nga komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë do të takohen nesër në Beograd me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për situatën e përgjithshme të shqiptarëve në tri komunat. Kryetari ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved