ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 03:40


Si do të jetë moti nesër?
Si do të jetë moti nesër?
IHMK njofton se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa ...
Te gjitha 94 | Klan Kosova | para 4 ore
IHMK njofton se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa ...
Mësimi “online” në Maqedoni, nxënësit dhe arsimtarët pa pajisje
Mësimi “online” në Maqedoni, nxënësit dhe arsimtarët pa pajisje
Platforma Kombëtare për mësim nga distanca ka nxjerr probleme për drejtoritë e shkollave fillore dhe të mesme. Kur kanë mbetur më pak se dy javë nga fillimi i vitit të ri shkollorë, sigurimi i pajisjeve kompjuterike për ...
Te gjitha 51 | Arbresh | para 5 ore
Platforma Kombëtare për mësim nga distanca ka nxjerr probleme për drejtoritë e shkollave fillore dhe të mesme. Kur kanë mbetur më pak se dy javë nga fillimi i vitit të ri shkollorë, sigurimi i pajisjeve kompjuterike për ...
Shqipëria mbështet financiarisht Këshillin Kombëtar Shqiptar në Mal të Zi
Shqipëria mbështet financiarisht Këshillin Kombëtar Shqiptar në Mal të Zi
Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se Qeveria e Shqipërisë ka vendosur t’i japë mbështetjen e nevojshme financiare Këshillit Kombëtar të ...
Te gjitha 88 | Illyriapress | para 10 ore
Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, bëri me dije se Qeveria e Shqipërisë ka vendosur t’i japë mbështetjen e nevojshme financiare Këshillit Kombëtar të ...
Sanksionohen 384 shoferë në Shkup, konfiskohen 4 motoçikleta
Sanksionohen 384 shoferë në Shkup, konfiskohen 4 motoçikleta
Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e shtetit gjatë një aksioni të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Shkup ka sanksionuar 384 persona, 21 prej të cilëve pa patentë shofer, 138 persona janë sanksionuar për ...
Te gjitha 44 | Telegrafi | para 9 ore
Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e shtetit gjatë një aksioni të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Shkup ka sanksionuar 384 persona, 21 prej të cilëve pa patentë shofer, 138 persona janë sanksionuar për ...
Policia patrullon para shtëpisë së Jankullovskës, bashkëpunëtores së afërt të Gruevskit
Policia patrullon para shtëpisë së Jankullovskës, bashkëpunëtores së afërt të Gruevskit
Pas arratisjes së Nikolla Gruevskit, policia tani po ndërmerr masa dhe e ndjek ish ministren e Brendshme Gordana Jankullovska, e cila ishte bashkëpunëtorja më e afërt e Nikolla Gruevskit. Policia i kontrollon të gjitha ...
Te gjitha 46 | Shprehja | para 11 ore
Pas arratisjes së Nikolla Gruevskit, policia tani po ndërmerr masa dhe e ndjek ish ministren e Brendshme Gordana Jankullovska, e cila ishte bashkëpunëtorja më e afërt e Nikolla Gruevskit. Policia i kontrollon të gjitha ...
Gjashtë vdekje në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit
Gjashtë vdekje në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit
Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjashtë vdekje në njëzetekatërorët e fundit. Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinjë raportoi për 140 raste të reja të infektuar me COVID-19. Ndërsa, gjatë ditës së fundit janë ...
Te gjitha 53 | in7 | para 9 ore
Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjashtë vdekje në njëzetekatërorët e fundit. Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinjë raportoi për 140 raste të reja të infektuar me COVID-19. Ndërsa, gjatë ditës së fundit janë ...
Spasovski: LSDM udhëhiqet nga përpjekja  për barazi të plotë gjinore
Spasovski: LSDM udhëhiqet nga përpjekja për barazi të plotë gjinore
Shkup, 19 shtator 2020 Nënkryetari i LSDM-së, Oliver Spasovski sot mori pjesë në Shkollën verore për aktivizëm të grave në organizim të Forumit të Grave të LSDM-së dhe Progres Instituti. Në fjalimin e tij, Spasovski ...
Te gjitha 29 | Medial | para 9 ore
Shkup, 19 shtator 2020 Nënkryetari i LSDM-së, Oliver Spasovski sot mori pjesë në Shkollën verore për aktivizëm të grave në organizim të Forumit të Grave të LSDM-së dhe Progres Instituti. Në fjalimin e tij, Spasovski ...
OSMANI për memorandumin bullgar: Kemi linjat e kuqe në mbrojtje të interesave kombëtare
OSMANI për memorandumin bullgar: Kemi linjat e kuqe në mbrojtje të interesave kombëtare
Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në konferencën e sotme duke komentuar Memorandumin e Bullgarisë drejt BE-së tha se do të mbrojë fuqishëm interesat kombëtar dhe shtetërorë. “Besoni, kemi strategji, e dimë ...
Te gjitha 23 | Medial | para 6 ore
Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në konferencën e sotme duke komentuar Memorandumin e Bullgarisë drejt BE-së tha se do të mbrojë fuqishëm interesat kombëtar dhe shtetërorë. “Besoni, kemi strategji, e dimë ...
Fatmir Bytyqi i LSDM-së kundër punësimve të shqiptarëve, Ratkoceri e bën për pesë pare
Fatmir Bytyqi i LSDM-së kundër punësimve të shqiptarëve, Ratkoceri e bën për pesë pare
Ideja e zv/kryeministrit të parë shqiptar, Artan Grubi se kompanitë e mëdha si TELEKOM, A1, EVN dhe të tjerat duhet të punësojnë edhe shqiptar pasi ata që flasin edhe gjuhën e komunitetve është në dobi të shoqërisë ka ...
Te gjitha 21 | Medial | para 5 ore
Ideja e zv/kryeministrit të parë shqiptar, Artan Grubi se kompanitë e mëdha si TELEKOM, A1, EVN dhe të tjerat duhet të punësojnë edhe shqiptar pasi ata që flasin edhe gjuhën e komunitetve është në dobi të shoqërisë ka ...
VMRO-DPMNE: Mickoski e ulte çmimin e energjisë dhe shënonte fitim për ELEM-in
VMRO-DPMNE: Mickoski e ulte çmimin e energjisë dhe shënonte fitim për ELEM-in
Qytetarët sot, për shkak të Zoran Zaevit e paguajnë çmimin më të shtrenjtë për energji elektrike në historinë e Republikës së Maqedonisë. Në kulm të krizës me koronën ku gjithkund në botë kishte privilegje dhe ulje, ...
Te gjitha 35 | Gazeta Express | para 14 ore
Qytetarët sot, për shkak të Zoran Zaevit e paguajnë çmimin më të shtrenjtë për energji elektrike në historinë e Republikës së Maqedonisë. Në kulm të krizës me koronën ku gjithkund në botë kishte privilegje dhe ulje, ...


KRU “Prishtina” rrezikon investimet kapitale, borxhi i akumuluar shkon në 2.4 milionë euro
KRU “Prishtina” rrezikon investimet kapitale, borxhi i akumuluar shkon në 2.4 milionë euro
Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” vetëm gjatë vitit 2020 borxhi i qytetarëve ka shkuar në 2.4 milionë euro. Ushtruesi i detyrës së kryeshefit ekzekutiv të KRU “Prishtina” Sokol Xhafa ka thënë se borxhi i ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 18 ore
Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” vetëm gjatë vitit 2020 borxhi i qytetarëve ka shkuar në 2.4 milionë euro. Ushtruesi i detyrës së kryeshefit ekzekutiv të KRU “Prishtina” Sokol Xhafa ka thënë se borxhi i ...
Bizneset në Kosovë drejt falimentimit
Bizneset në Kosovë drejt falimentimit
Bizneset në Kosovë po vazhdojnë të punojnë me humbje, të gjithë indikatorët ekonomikë kanë trende negative e në anën tjetër institucionet përkatëse të Kosovës janë ende në gjumë. Qeveria e Kosovës ende nuk e ka të qartë ...
Te gjitha 8 | AlbInfo | para 4 ore
Bizneset në Kosovë po vazhdojnë të punojnë me humbje, të gjithë indikatorët ekonomikë kanë trende negative e në anën tjetër institucionet përkatëse të Kosovës janë ende në gjumë. Qeveria e Kosovës ende nuk e ka të qartë ...
Rrugët “ferri” i makinave, 114 vetë humbasin jetën. Vrasjet mafjoze të Elbasani dhe kapitullimi i Policisë
Rrugët “ferri” i makinave, 114 vetë humbasin jetën. Vrasjet mafjoze të Elbasani dhe kapitullimi i Policisë
Në janar-gusht 2020 në raport me një vit më parë, fatkeqësisht 114 persona humbën jetën për shkak të aksidenteve. Të dhënat zyrtare të INSTAT tregojnë se drejtimi i mjetit në rrugë mbetet ende problematik, ku barra më e ...
Te gjitha 3 | Telegraf | para 16 ore
Në janar-gusht 2020 në raport me një vit më parë, fatkeqësisht 114 persona humbën jetën për shkak të aksidenteve. Të dhënat zyrtare të INSTAT tregojnë se drejtimi i mjetit në rrugë mbetet ende problematik, ku barra më e ...

Abuzimi seksual i së miturës, zbardhet dëshmia e nënës: I bërtita vajzës pse ishte vonuar, ajo tha se Abaz Dogu më përndjek
Abuzimi seksual i së miturës, zbardhet dëshmia e nënës: I bërtita vajzës pse ishte vonuar, ajo tha se Abaz Dogu më përndjek
Prokuroria e kryeqytetit mbylli hetimet dhe dërgoi si të pandehur dhe nën akuzë në gjykatë, Abaz Dogën, 65 vjeç, ish-roje i shkollës ku vajza mësonte dhe tre të rinj, më i vogli i tyre 15 vjeç. Hetimi i prokurorisë ...
Te gjitha 4 | GazetaTema | para 5 ore
Prokuroria e kryeqytetit mbylli hetimet dhe dërgoi si të pandehur dhe nën akuzë në gjykatë, Abaz Dogën, 65 vjeç, ish-roje i shkollës ku vajza mësonte dhe tre të rinj, më i vogli i tyre 15 vjeç. Hetimi i prokurorisë ...
KPA mbyll hetimin gjyqësor për Donika Prelën, ç’ndodhi në seancën ku mungonte prokurorja
KPA mbyll hetimin gjyqësor për Donika Prelën, ç’ndodhi në seancën ku mungonte prokurorja
Përfaqësuesja ligjore e prokurores Donika Prela i kundërshtoi të gjitha prapësimet e Komisionerit Publik lidhur me provat e reja të dorëzuara nga subjekti. KPA e rrëzoi kërkesën e avokates Blerina Dodaj, për të ...
Te gjitha 29 | Gazeta Express | para 6 ore
Përfaqësuesja ligjore e prokurores Donika Prela i kundërshtoi të gjitha prapësimet e Komisionerit Publik lidhur me provat e reja të dorëzuara nga subjekti. KPA e rrëzoi kërkesën e avokates Blerina Dodaj, për të ...
U raportua për të shtëna me armë/ Çfarë ndodhi në sherrin midis të rinjve, për një përplasje makinash
U raportua për të shtëna me armë/ Çfarë ndodhi në sherrin midis të rinjve, për një përplasje makinash
Një sherr masiv midis të rinjsh ka ndodhur ditën e sotme në Elbasan, në vendin e njohur si rrotullimi i ‘1 Majit’ Sikundër raportohet, një makinë i ka prerë rrugën një makine tjetër dhe për pasojë ka filluar konflikti ...
Te gjitha 5 | Standard | para 17 ore
Një sherr masiv midis të rinjsh ka ndodhur ditën e sotme në Elbasan, në vendin e njohur si rrotullimi i ‘1 Majit’ Sikundër raportohet, një makinë i ka prerë rrugën një makine tjetër dhe për pasojë ka filluar konflikti ...

Le Franc-tireur (1946) / Me fotografin e famshëm Gjon Mili do të kuptoni se fotografia është “një art që lëviz…” – Intervista ekskluzive në Paris
Le Franc-tireur (1946) / Me fotografin e famshëm Gjon Mili do të kuptoni se fotografia është “një art që lëviz…” – Intervista ekskluzive në Paris
Nga Aurenc Bebja *, Francë – 16 Shtator 2020 “Le Franc-tireur” ka botuar, të premten e 4 tetorit 1946, në faqen n°2 , një intervistë të Gjon Milit, fotografit shqiptaro-amerikan me famë botërore, të cilën, Aurenc ...
Te gjitha 6 | Illyriapress | para 10 ore
Nga Aurenc Bebja *, Francë – 16 Shtator 2020 “Le Franc-tireur” ka botuar, të premten e 4 tetorit 1946, në faqen n°2 , një intervistë të Gjon Milit, fotografit shqiptaro-amerikan me famë botërore, të cilën, Aurenc ...
Mira Meksi: Përkthimi i “100 vjet vetmi” nga Shvarc është një aksident në karrierën e tij
Mira Meksi: Përkthimi i “100 vjet vetmi” nga Shvarc është një aksident në karrierën e tij
Mendoj se emri i nderuar i Robert Shvarcit, ose vlerat e tij, nuk duhet të lidhen aspak, apo të vihen në peshore me përkthimin e “Njëqind vjet vetmi”, që mund të ketë qenë ndoshta një aksident në karrierën e tij të ...
Te gjitha 3 | GazetaTema | para 18 ore
Mendoj se emri i nderuar i Robert Shvarcit, ose vlerat e tij, nuk duhet të lidhen aspak, apo të vihen në peshore me përkthimin e “Njëqind vjet vetmi”, që mund të ketë qenë ndoshta një aksident në karrierën e tij të ...
“Marubi” çelet me ekspozitën e Dedë Jakovës, fotografit të njohur shkodran
“Marubi” çelet me ekspozitën e Dedë Jakovës, fotografit të njohur shkodran
Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, çel sot për vizitorët, ekspozitën me imazhet e Dedë Jakovës. Sikurse shprehet ministrja e Kulturës e Shqipërisë, “imazhet e Dedë Jakovës, na kanë shoqëruar gjatë periudhës së ...
Te gjitha 2 | ObserverKult | para 17 ore
Muzeu Kombëtar i Fotografisë “Marubi”, çel sot për vizitorët, ekspozitën me imazhet e Dedë Jakovës. Sikurse shprehet ministrja e Kulturës e Shqipërisë, “imazhet e Dedë Jakovës, na kanë shoqëruar gjatë periudhës së ...

Nitaj: Deputetët marrin 2 mijë euro në muaj nuk e kanë hallin e popullit
Nitaj: Deputetët marrin 2 mijë euro në muaj nuk e kanë hallin e popullit
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj ka deklaruar se deputetët të cilët nuk po e votojnë Projektligjin për rimëkëmbjen ekonomike punët e tyre i kanë mirë sepse i marrin nga dy mijë euro ...
Te gjitha 4 | Zeri | para 14 ore
Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj ka deklaruar se deputetët të cilët nuk po e votojnë Projektligjin për rimëkëmbjen ekonomike punët e tyre i kanë mirë sepse i marrin nga dy mijë euro ...
Elbasani nën thundrën e ‘rivdekjes’
Elbasani nën thundrën e ‘rivdekjes’
Nga Ermir Gjinishi Për ti ikur ngjarjes që e bëri Tiranën të dukej si Bejruti, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u krekos në Elbasan, në një show bollivudian, rrethuar nga drejtuesit qendrorë dhe lokal të sektit të ...
Te gjitha 3 | Standard | para 17 ore
Nga Ermir Gjinishi Për ti ikur ngjarjes që e bëri Tiranën të dukej si Bejruti, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u krekos në Elbasan, në një show bollivudian, rrethuar nga drejtuesit qendrorë dhe lokal të sektit të ...
Identiteti kombëtar dhe fetar i shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut
Identiteti kombëtar dhe fetar i shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut
Nga Merxhan Jakupi Pas pavarësisë së Republikës së Kosovës, në skenë dolën disa shkombëtarizues që vuanin nga kriza e identitetit. Këta shkombëtarizues dolën me tezën se Kosova si shtet, me flamurin dhe himnin e vet, ...
Te gjitha 2 | Ina-Online | para 7 ore
Nga Merxhan Jakupi Pas pavarësisë së Republikës së Kosovës, në skenë dolën disa shkombëtarizues që vuanin nga kriza e identitetit. Këta shkombëtarizues dolën me tezën se Kosova si shtet, me flamurin dhe himnin e vet, ...

Behgjet Pacolli publikon ‘selfie’ me bashkëshorten pranë flamurit kombëtar
Behgjet Pacolli publikon ‘selfie’ me bashkëshorten pranë flamurit kombëtar
Presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli sonte ka postuar një fotografi tejet të veçantë. Në llogarinë e tij personale në ‘facebook, Pacolli ka publikuar një fotografi pranë flamurit kombëtar me gruan e tij Marian, shkruan ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 5 ore
Presidenti i AKR-së Behgjet Pacolli sonte ka postuar një fotografi tejet të veçantë. Në llogarinë e tij personale në ‘facebook, Pacolli ka publikuar një fotografi pranë flamurit kombëtar me gruan e tij Marian, shkruan ...
Bumi i apartamenteve luksoze, kush po i blen, ai ia vlen të investosh
Bumi i apartamenteve luksoze, kush po i blen, ai ia vlen të investosh
Çfarë po ndodh me tregun e apartamenteve dhe vilave të shtrenjta, që kushtojnë deri në 4 mijë euro/m 2 . Pse po rritet oferta dhe kush po blen. A ia vlen të investosh në blerjen e një apartamenti për ta dhënë me qira? ...
Te gjitha 3 | Monitor | para 6 ore
Çfarë po ndodh me tregun e apartamenteve dhe vilave të shtrenjta, që kushtojnë deri në 4 mijë euro/m 2 . Pse po rritet oferta dhe kush po blen. A ia vlen të investosh në blerjen e një apartamenti për ta dhënë me qira? ...
Blau haired teen bekommt Ihr sexy Körper geölt
Blau haired teen bekommt Ihr sexy Körper geölt
Sie fühlt sich so angespannt von der Schule und der Arbeit, und Sie beschlossen zu gehen, um den Salon für etwas Entspannung. Überprüfen Sie heraus dieses sexy blue haired teenager immer Ihren Körper bedeckt, massage-öl ...
Te gjitha 8 | Albportali | para 7 ore
Sie fühlt sich so angespannt von der Schule und der Arbeit, und Sie beschlossen zu gehen, um den Salon für etwas Entspannung. Überprüfen Sie heraus dieses sexy blue haired teenager immer Ihren Körper bedeckt, massage-öl ...

FOTO: “Pse më sheh shtrembër”, si nisi sherri që përfundoi me vrasje në Durrës. I dhënë pas vanitetit të rrjeteve sociale, ky është 20 vjeçari që shkrepi armën
FOTO: “Pse më sheh shtrembër”, si nisi sherri që përfundoi me vrasje në Durrës. I dhënë pas vanitetit të rrjeteve sociale, ky është 20 vjeçari që shkrepi armën
Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u plagos djali i tij dhe një person tjetër. Ngjarja ndodhi në lagjen nr 13 në qytetin bregdetar. Shkak i sherrit të ...
Te gjitha 90 | Gazeta Dita | para 33 min
Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Durrës, ku i vrarë mbeti 39-vjeçari Armando Baboçi dhe u plagos djali i tij dhe një person tjetër. Ngjarja ndodhi në lagjen nr 13 në qytetin bregdetar. Shkak i sherrit të ...
Kastriot Islami: Mashtrimet e Rames per koalicionet e listat konkuruese
Kastriot Islami: Mashtrimet e Rames per koalicionet e listat konkuruese
Te nderuar miq… ja cfare thashe te ABC NEWS; per me shume saktesi do te vendos linkun e intervistes qe shpresoj qe ta kem nga personeli i ABC News… Mashtrimet e Rames per koalicionet e listat konkuruese I. Shkelje e ...
Te gjitha 112 | Telegraf | para 6 ore
Te nderuar miq… ja cfare thashe te ABC NEWS; per me shume saktesi do te vendos linkun e intervistes qe shpresoj qe ta kem nga personeli i ABC News… Mashtrimet e Rames per koalicionet e listat konkuruese I. Shkelje e ...
Arrestimi i Eldi Dizdarit, flet koloneli në Dubai: Si e kapëm bosin shqiptar të kokainës
Arrestimi i Eldi Dizdarit, flet koloneli në Dubai: Si e kapëm bosin shqiptar të kokainës
Policia e Dubait ka arrestuar Denis Matoshin, ose ndryshe i quajtur Eldi Dizdari, një drejtues i bandës shqipfolëse ‘Kompania Bello’, një sindikatë ndërkombëtare e krimit të organizuar e përfshirë në trafikimin e drogës ...
Te gjitha 161 | GazetaTema | para 5 ore
Policia e Dubait ka arrestuar Denis Matoshin, ose ndryshe i quajtur Eldi Dizdari, një drejtues i bandës shqipfolëse ‘Kompania Bello’, një sindikatë ndërkombëtare e krimit të organizuar e përfshirë në trafikimin e drogës ...

Pesë të vdekur dhe 153 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
Pesë të vdekur dhe 153 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri
Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka përditësuar të dhënat e fundit sa i takon pandemisë së Covid-19. Kështu, në harkun kohor të 24 orëve të fundit kanë humbur jetën pesë qytetarë, ndërkohë janë regjistruar edhe ...
Te gjitha 239 | Telegrafi | para 10 ore
Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka përditësuar të dhënat e fundit sa i takon pandemisë së Covid-19. Kështu, në harkun kohor të 24 orëve të fundit kanë humbur jetën pesë qytetarë, ndërkohë janë regjistruar edhe ...
Kërkohet paraburgim ndaj 30 personave të ndaluar gjatë aksionit në Karaçevë të Kamenicës
Kërkohet paraburgim ndaj 30 personave të ndaluar gjatë aksionit në Karaçevë të Kamenicës
Prokuroria Themelore në Gjilan, ju njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj ...
Te gjitha 236 | Telegrafi | para 4 ore
Prokuroria Themelore në Gjilan, ju njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj ...
Mbi 7 mijë shqiptarë të Kosovës hynë në Morinë, destinacion bregdeti
Mbi 7 mijë shqiptarë të Kosovës hynë në Morinë, destinacion bregdeti
Shqiptarët e Kosovës vlerësohet se shpëtuan sezonin turistik mes pandemisë së koronavirusit, ndërsa po shtyjnë përtej verës. Mbi 7 mijë persona hynë nga Morina vetëm mëngjesin e së shtunës, ku pjesa më e madhe kishin si ...
Te gjitha 19 | Aktuale.MK | para 6 ore
Shqiptarët e Kosovës vlerësohet se shpëtuan sezonin turistik mes pandemisë së koronavirusit, ndërsa po shtyjnë përtej verës. Mbi 7 mijë persona hynë nga Morina vetëm mëngjesin e së shtunës, ku pjesa më e madhe kishin si ...

Mësimi “online” në Maqedoni, nxënësit dhe arsimtarët pa pajisje
Mësimi “online” në Maqedoni, nxënësit dhe arsimtarët pa pajisje
Platforma Kombëtare për mësim nga distanca ka nxjerr probleme për drejtoritë e shkollave fillore dhe të mesme. Kur kanë mbetur më pak se dy javë nga fillimi i vitit të ri shkollorë, sigurimi i pajisjeve kompjuterike për ...
Te gjitha 51 | Arbresh | para 5 ore
Platforma Kombëtare për mësim nga distanca ka nxjerr probleme për drejtoritë e shkollave fillore dhe të mesme. Kur kanë mbetur më pak se dy javë nga fillimi i vitit të ri shkollorë, sigurimi i pajisjeve kompjuterike për ...
Si do të jetë moti nesër?
Si do të jetë moti nesër?
IHMK njofton se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa ...
Te gjitha 94 | Klan Kosova | para 4 ore
IHMK njofton se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës së mesme dhe të lartë të Troposferës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa ...
Gjashtë vdekje në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit
Gjashtë vdekje në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit
Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjashtë vdekje në njëzetekatërorët e fundit. Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinjë raportoi për 140 raste të reja të infektuar me COVID-19. Ndërsa, gjatë ditës së fundit janë ...
Te gjitha 53 | in7 | para 9 ore
Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar gjashtë vdekje në njëzetekatërorët e fundit. Ministria e Shëndetësisë në shtetin fqinjë raportoi për 140 raste të reja të infektuar me COVID-19. Ndërsa, gjatë ditës së fundit janë ...

2 të vdekur dhe mbi 1 mijë të shpëtuar, cikloni “Ianos” prek edhe Kretën
2 të vdekur dhe mbi 1 mijë të shpëtuar, cikloni “Ianos” prek edhe Kretën
Dy të vdekur, një i zhdukur dhe gati një mijë të shpëtuar, pasi një stuhi e madhe goditi Greqinë. Pas goditjes së Greqisë Perëndimore dhe Qendrore, meteorologët kanë parashikuar që cikloni Ianos, i ashtuquajturi uragan ...
Te gjitha 84 | VizionPlus | para 5 ore
Dy të vdekur, një i zhdukur dhe gati një mijë të shpëtuar, pasi një stuhi e madhe goditi Greqinë. Pas goditjes së Greqisë Perëndimore dhe Qendrore, meteorologët kanë parashikuar që cikloni Ianos, i ashtuquajturi uragan ...
Qeveria e re malazeze, Dritan Abazoviç pritet të marrë postin e rëndësishëm
Qeveria e re malazeze, Dritan Abazoviç pritet të marrë postin e rëndësishëm
Mediat malazeze kanë zbuluar detaje të reja në lidhje me negociatat mes partive opozitare për krijimin e qeverisë së re, për t’i dhënë fund pushtetit disavjeçar të Milo Gjukanoviç. Sipas të përditshmes “Novosti”, ...
Te gjitha 17 | A2News | para 7 ore
Mediat malazeze kanë zbuluar detaje të reja në lidhje me negociatat mes partive opozitare për krijimin e qeverisë së re, për t’i dhënë fund pushtetit disavjeçar të Milo Gjukanoviç. Sipas të përditshmes “Novosti”, ...
Regjistrohen 240 raste të reja me koronavirus në Greqi, 4 të vdekur në 24 orët e fundit
Regjistrohen 240 raste të reja me koronavirus në Greqi, 4 të vdekur në 24 orët e fundit
Organizata Kombëtare Shëndetësore në Greqi, EODY njoftoi sot 240 raste të reja të virusit të ri në vend, nga të cilat 42 shoqërohen me shenja të njohura dhe 34 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i ...
Te gjitha 8 | AlbGr | para 8 ore
Organizata Kombëtare Shëndetësore në Greqi, EODY njoftoi sot 240 raste të reja të virusit të ri në vend, nga të cilat 42 shoqërohen me shenja të njohura dhe 34 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i ...

Britania shënon numrin më të lartë të të prekurve me Covid-19 në 24 orë
Britania shënon numrin më të lartë të të prekurve me Covid-19 në 24 orë
Britania e Madhe raportoi sot 4,422 raste të reja nga koronavirus, shifra më e lartë ditore që prej datës 8 maj. Sipas mediave të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve nga sëmundja e COVID-19 u rrit në 390 mijë. ...
Te gjitha 54 | Gazeta Express | para 4 ore
Britania e Madhe raportoi sot 4,422 raste të reja nga koronavirus, shifra më e lartë ditore që prej datës 8 maj. Sipas mediave të huaja, numri i përgjithshëm i të prekurve nga sëmundja e COVID-19 u rrit në 390 mijë. ...
Një statujë në nderim të titanes amerikane të ligjit, Ruth Ginsburg
Një statujë në nderim të titanes amerikane të ligjit, Ruth Ginsburg
Shteti i Nju Jorkut ka vendosur të ngrejë një statujë në kujtim të Ruth Bader Ginsburg në Brooklyn, ku magjistratja e famshme dhe ikona e feminizmit u rrit, njoftoi sot guvernatori Andrew Cuomo. Dekanja e Gjykatës ...
Te gjitha 18 | Klan Kosova | para 4 ore
Shteti i Nju Jorkut ka vendosur të ngrejë një statujë në kujtim të Ruth Bader Ginsburg në Brooklyn, ku magjistratja e famshme dhe ikona e feminizmit u rrit, njoftoi sot guvernatori Andrew Cuomo. Dekanja e Gjykatës ...
Sistemim i ri i ushtarëve amerikanë në Siri
Sistemim i ri i ushtarëve amerikanë në Siri
SHBA-ja do ta rrisë praninë në Siri pas një sërë incidentesh të vogla e ushtarët rusë, që i ka rritur tensionet në atë vend. “SHBA-ja nuk dëshiron përplasje me cilin do komb në Siri, por, nëse nevojitet do t’i mbrojmë ...
Te gjitha 17 | Koha.mk | para 6 ore
SHBA-ja do ta rrisë praninë në Siri pas një sërë incidentesh të vogla e ushtarët rusë, që i ka rritur tensionet në atë vend. “SHBA-ja nuk dëshiron përplasje me cilin do komb në Siri, por, nëse nevojitet do t’i mbrojmë ...

Nëshkruajti kontratë profesionale me Luzernin, Mark Marleku një e ardhme e ndritur për kombëtaren e Kosovës
Nëshkruajti kontratë profesionale me Luzernin, Mark Marleku një e ardhme e ndritur për kombëtaren e Kosovës
Arsenali ka triumfuar në ndeshjen e sontme ndaj West Ham United. Të drejtuarit e Mikel Artetas kanë triumfuar në fund të ndeshjes pas një aksioni mirë të organizuar dhe mirë të finalizuar nga Nkeitah, përcjell ...
Te gjitha 41 | GazetaBlic | para 4 ore
Arsenali ka triumfuar në ndeshjen e sontme ndaj West Ham United. Të drejtuarit e Mikel Artetas kanë triumfuar në fund të ndeshjes pas një aksioni mirë të organizuar dhe mirë të finalizuar nga Nkeitah, përcjell ...
Broja e bën sefte me gol në Holandë
Broja e bën sefte me gol në Holandë
Armando Broja ka ardhur të goli i parë në Erdivisie Sulmuesi i Chelsea, që është huazuar të Vittese në kampionatin holandez, nuk startoi nga fillimi por që pasi hyri në lojë shënoi. Sulmuesi i Kombëstares shqiptare u ...
Te gjitha 71 | Gazeta Express | para 4 ore
Armando Broja ka ardhur të goli i parë në Erdivisie Sulmuesi i Chelsea, që është huazuar të Vittese në kampionatin holandez, nuk startoi nga fillimi por që pasi hyri në lojë shënoi. Sulmuesi i Kombëstares shqiptare u ...
Nis Serie A/ Në Gjermani fiton Dortmund, Manchester United e nis me humbje
Nis Serie A/ Në Gjermani fiton Dortmund, Manchester United e nis me humbje
Serie A ngriti siparin për sezonin e ri 2020/2021. Në Bendegodi në praninë e tifozëve në stadium u përballën Verona dhe Roma në një sfidë ku Marash Kumbulla vinte si kundërshtar i veronezëve teksa vetëm përpara 2 ditësh ...
Te gjitha 50 | Top Channel | para 2 ore
Serie A ngriti siparin për sezonin e ri 2020/2021. Në Bendegodi në praninë e tifozëve në stadium u përballën Verona dhe Roma në një sfidë ku Marash Kumbulla vinte si kundërshtar i veronezëve teksa vetëm përpara 2 ditësh ...

Edhe dy persona të tjerë u arrestuan bashkë me këngëtaren Fjolla Morina
Edhe dy persona të tjerë u arrestuan bashkë me këngëtaren Fjolla Morina
Këngëtarja Fjolla Morina, është arrestuar ditën e sotme teksa tentonte të hynte në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinës me armë zjarri. Sipas njoftimit të policisë, vepra penale që i ka kaluar Prokurororisë së ...
Te gjitha 71 | Arbresh | para 5 ore
Këngëtarja Fjolla Morina, është arrestuar ditën e sotme teksa tentonte të hynte në Shqipëri përmes pikës kufitare të Morinës me armë zjarri. Sipas njoftimit të policisë, vepra penale që i ka kaluar Prokurororisë së ...
Fobinë e tij, që Isli Ismali na e tregoi me një video plot doza humori, në fakt e kanë shumë prej nesh!!
Fobinë e tij, që Isli Ismali na e tregoi me një video plot doza humori, në fakt e kanë shumë prej nesh!!
Sa prej nesh kanë frikë të madhe nga lartësia? Isli Islami na e tregoi se kjo është fobia e tij dhe nuk është i vetmi që e mendon kështu! “Meqë ra fjala te frika nga lartësitë. Kush ka qënë në @adamlookout e kupton ...
Te gjitha 206 | Bordo | para 3 ore
Sa prej nesh kanë frikë të madhe nga lartësia? Isli Islami na e tregoi se kjo është fobia e tij dhe nuk është i vetmi që e mendon kështu! “Meqë ra fjala te frika nga lartësitë. Kush ka qënë në @adamlookout e kupton ...
Bebe Rexha i bën dhuratë një Ferrari të dashurit
Bebe Rexha i bën dhuratë një Ferrari të dashurit
Bebe Rexha zyrtarizoi lidhjen e re, pak muaj pasi u fotografua në rrugët e Los Angeles krah një djali brun. Një ditë më parë, artistja shqiptare publikoi një foto krah partnerit duke i uruar ditëlindjen, por preferoi ta ...
Te gjitha 24 | PortaliOnline | para 5 ore
Bebe Rexha zyrtarizoi lidhjen e re, pak muaj pasi u fotografua në rrugët e Los Angeles krah një djali brun. Një ditë më parë, artistja shqiptare publikoi një foto krah partnerit duke i uruar ditëlindjen, por preferoi ta ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved