ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/08/2020 05:21


Plas sherri në Radhimë/ Djali i thyen edhe xhamat e makinës, at e bir përfundojnë në pranga
Plas sherri në Radhimë/ Djali i thyen edhe xhamat e makinës, at e bir përfundojnë në pranga
Babë e bir nga Tirana janë përfshirë në një sherr në Radhimë. Policia thotë se sherri mes tyre ka ndodhur për motive të dobëta, ndërsa djali i ka thyer të atit edhe xhamat e makinës. Policia e Vlorës ka ndërhyrë duke i ...
Te gjitha 120 | Standard | para 9 ore
Babë e bir nga Tirana janë përfshirë në një sherr në Radhimë. Policia thotë se sherri mes tyre ka ndodhur për motive të dobëta, ndërsa djali i ka thyer të atit edhe xhamat e makinës. Policia e Vlorës ka ndërhyrë duke i ...
Pipero: Shifrat e MSH për infektuarit nuk janë reale ….
Pipero: Shifrat e MSH për infektuarit nuk janë reale ….
Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka deklaruar se të infektuarit aktivë me Covid-19 në Shqipëri, nuk janë në të vërtetë 2735 siç është raportuar nga Ministria e Shëndetësisë. Pipero tha se numri i të infetkuarve është ...
Te gjitha 129 | Medial | para 7 ore
Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka deklaruar se të infektuarit aktivë me Covid-19 në Shqipëri, nuk janë në të vërtetë 2735 siç është raportuar nga Ministria e Shëndetësisë. Pipero tha se numri i të infetkuarve është ...
Djali i preu kokën, nëna asnjë denoncim për dhunë, nuk kërkoi kurrë urdhër mbrojtjeje
Djali i preu kokën, nëna asnjë denoncim për dhunë, nuk kërkoi kurrë urdhër mbrojtjeje
Lajmi i Fundit Djali i preu kokën, nëna asnjë denoncim për dhunë, nuk kërkoi kurrë urdhër mbrojtjeje Nje dite pas krimit te rende qe tronditi Pogradecin, policia ka zbardhur detaje te reja ne lidhje me djalin qe i preu ...
Te gjitha 100 | Lajmi i Fundit | para 7 ore
Lajmi i Fundit Djali i preu kokën, nëna asnjë denoncim për dhunë, nuk kërkoi kurrë urdhër mbrojtjeje Nje dite pas krimit te rende qe tronditi Pogradecin, policia ka zbardhur detaje te reja ne lidhje me djalin qe i preu ...
Erdogan vjen me deklaratë të fortë për shpërthimin në Beirut
Erdogan vjen me deklaratë të fortë për shpërthimin në Beirut
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, bëri deklarata të forta në lidhje me shpërthimin e pak ditëve më parë në Liban, i cili shkaktoi 135 të vdekur dhe 5 000 të plagosur. Ndryshe nga sa janë shprehur deri më tani ...
Te gjitha 626 | IliriaNews | para 53 min
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, bëri deklarata të forta në lidhje me shpërthimin e pak ditëve më parë në Liban, i cili shkaktoi 135 të vdekur dhe 5 000 të plagosur. Ndryshe nga sa janë shprehur deri më tani ...
E rëndë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin 23 vjeçar në Memaliaj-Krahës
E rëndë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin 23 vjeçar në Memaliaj-Krahës
Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori është regjistruar sot në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç. Policia bën me dije se automjeti me drejtues shtetasin K. M., 65 ka goditur këmbësorin ...
Te gjitha 64 | Standard | para 9 ore
Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori është regjistruar sot në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës, në afërsi të fshatit Toç. Policia bën me dije se automjeti me drejtues shtetasin K. M., 65 ka goditur këmbësorin ...
Zbardhen SMS-të e fundit, rrëfehet nëna e vëllezërve: Isha e lidhur me taksistin që vranë djemtë e mi
Zbardhen SMS-të e fundit, rrëfehet nëna e vëllezërve: Isha e lidhur me taksistin që vranë djemtë e mi
Ata nuk e duruan më dot tradhtinë e nënës ndaj të atit dhe për këtë vranë personin me të cilin ajo kishte pasur një histori jashtëmartesore. Madje njëri prej tyre kur e kishte marrë vesh në fshat, ishte larguar nga ...
Te gjitha 64 | Politiko | para 7 ore
Ata nuk e duruan më dot tradhtinë e nënës ndaj të atit dhe për këtë vranë personin me të cilin ajo kishte pasur një histori jashtëmartesore. Madje njëri prej tyre kur e kishte marrë vesh në fshat, ishte larguar nga ...
Shqiptarja infekton burrin e fëmijët pas u kthimit në Itali, qëndroi disa ditë në Shqipëri
Shqiptarja infekton burrin e fëmijët pas u kthimit në Itali, qëndroi disa ditë në Shqipëri
Lajmi i Fundit Shqiptarja infekton burrin e fëmijët pas u kthimit në Itali, qëndroi disa ditë në Shqipëri Tre nga 5 të infektuarit në zonën e Ternit në Itali janë anëtarët e një familje shqiptare. Mediat e vendit fqinj ...
Te gjitha 63 | Lajmi i Fundit | para 6 ore
Lajmi i Fundit Shqiptarja infekton burrin e fëmijët pas u kthimit në Itali, qëndroi disa ditë në Shqipëri Tre nga 5 të infektuarit në zonën e Ternit në Itali janë anëtarët e një familje shqiptare. Mediat e vendit fqinj ...
Çështja “Ylli Ndroqi”, ambasada e SHBA: Koha të mbështesim punën e pavarur të policisë së shtetit dhe SPAK
Çështja “Ylli Ndroqi”, ambasada e SHBA: Koha të mbështesim punën e pavarur të policisë së shtetit dhe SPAK
Ambasada e SHBA në një deklaratë të publikuar në “Facebook”, del sërish në mbështetje të SPAK dhe policisë së Shtetit, teksa apelon që profesionistët e sistemit të drejtësisë të lejohen të bëjnë punën e tyre pa ...
Te gjitha 30 | Standard | para 9 ore
Ambasada e SHBA në një deklaratë të publikuar në “Facebook”, del sërish në mbështetje të SPAK dhe policisë së Shtetit, teksa apelon që profesionistët e sistemit të drejtësisë të lejohen të bëjnë punën e tyre pa ...
“E lashë ta merrte deti”, rrëfimi rrënqethës i të mbijetuarit në Himarë: Nëna më vdiq në duar, humba ndjenjat dhe kur u zgjova nuk e pashë më
“E lashë ta merrte deti”, rrëfimi rrënqethës i të mbijetuarit në Himarë: Nëna më vdiq në duar, humba ndjenjat dhe kur u zgjova nuk e pashë më
Të mërkurën në mëngjes, Avdul Rama së bashku me nënën, babanë dhe një shok dolën në det për të mbledhur rrjetat. Në portin e Himarës, ku familja vlonjate jetonte prej vitesh për punë, askush nuk i paralajmëroi për ...
Te gjitha 65 | Telegraf | para 13 ore
Të mërkurën në mëngjes, Avdul Rama së bashku me nënën, babanë dhe një shok dolën në det për të mbledhur rrjetat. Në portin e Himarës, ku familja vlonjate jetonte prej vitesh për punë, askush nuk i paralajmëroi për ...
Vizioni për të kaluar krizën
Vizioni për të kaluar krizën
Nga Dr. Diana Leka (Angoni) Drejtore e Sekretariatit të Këshillit të Investimeve* Ekosistemi i Sipërmarrjes, modeli i bashkëpunimit Triple Helix – dhe kriza globale sanitare e shkaktuar nga COVID-19, kërkojnë një moment ...
Te gjitha 30 | Monitor | para 7 ore
Nga Dr. Diana Leka (Angoni) Drejtore e Sekretariatit të Këshillit të Investimeve* Ekosistemi i Sipërmarrjes, modeli i bashkëpunimit Triple Helix – dhe kriza globale sanitare e shkaktuar nga COVID-19, kërkojnë një moment ...


?Pandemia/ Qeveria e Kosovës ndan 95,2 milionë euro për rimëkëmbje ekonomike
?Pandemia/ Qeveria e Kosovës ndan 95,2 milionë euro për rimëkëmbje ekonomike
Qeveria e Republikës së Kosovës, ka zhvilluar mbledhje mbledhje online, të 21-tën me radhë, në të cilën ka miratuar vendimet për ndarje të mjeteve me qëllim të përmbushjes së detyrimeve që dalin nga masat për ...
Te gjitha 66 | Standard | para 9 ore
Qeveria e Republikës së Kosovës, ka zhvilluar mbledhje mbledhje online, të 21-tën me radhë, në të cilën ka miratuar vendimet për ndarje të mjeteve me qëllim të përmbushjes së detyrimeve që dalin nga masat për ...
Në gjashtë muaj, diaspora dërgoi në Kosovë mbi 430 milionë euro
Në gjashtë muaj, diaspora dërgoi në Kosovë mbi 430 milionë euro
Edhe pse Banka Qendrore e Kosovës kishte paralajmëruar rënie të remitancave me 4.7% , për shkak të pandemisë COVID-19, kjo gjë nuk ka ndodhur. Dërgesat familjare të mërgimtarëve kanë qenë 27.8 milionë euro më të larta ...
Te gjitha 14 | Monitor | para 17 ore
Edhe pse Banka Qendrore e Kosovës kishte paralajmëruar rënie të remitancave me 4.7% , për shkak të pandemisë COVID-19, kjo gjë nuk ka ndodhur. Dërgesat familjare të mërgimtarëve kanë qenë 27.8 milionë euro më të larta ...
COVID-19, zvogëlohet eksporti i drurit në Evropë
COVID-19, zvogëlohet eksporti i drurit në Evropë
Sektori i prodhimit, konkretisht industria e përpunimit të drurit në Kosovë, është një nga sektorët që është goditur më së rëndi nga pandemia e shkaktuar nga koronavirusi. Ky sektor, sipas Shoqatës së përpunuesve të ...
Te gjitha 2 | Zeri | para 12 ore
Sektori i prodhimit, konkretisht industria e përpunimit të drurit në Kosovë, është një nga sektorët që është goditur më së rëndi nga pandemia e shkaktuar nga koronavirusi. Ky sektor, sipas Shoqatës së përpunuesve të ...

I dënuar për vrasjen e një polici, OFL “zbarkon” në Lazarat dhe Tepelenë, “shënjestron” pesë të fortët e Jugut
I dënuar për vrasjen e një polici, OFL “zbarkon” në Lazarat dhe Tepelenë, “shënjestron” pesë të fortët e Jugut
Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar ‘ultimatumin’ për deklarimin e pasurive pesë të ‘fortëve’ të Lazaratit dhe Tepelenës. OFL bën më dije se i është kërkuar justifikimi i burimeve të pasurisë shtetasit: “ Bledar ...
Te gjitha 16 | Gazeta Dita | para 13 ore
Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar ‘ultimatumin’ për deklarimin e pasurive pesë të ‘fortëve’ të Lazaratit dhe Tepelenës. OFL bën më dije se i është kërkuar justifikimi i burimeve të pasurisë shtetasit: “ Bledar ...
VIDEO/ “Pse bën zhurmë o të q….r…?” Shqiptari i sulet keq emigrantit me ngjyrë në Itali, ai i kthehet dhe e rreh rëndshëm duke palosur në tokë
VIDEO/ “Pse bën zhurmë o të q….r…?” Shqiptari i sulet keq emigrantit me ngjyrë në Itali, ai i kthehet dhe e rreh rëndshëm duke palosur në tokë
Një shqiptar është konfliktuar me grushte me një tjetër emigrant në Itali. Ngjarja ka ndodhur në parkingun e një pallati në vendin fqinj. Fillimisht është shqiptari ai që i afrohet emigrantit dhe e ofendon, duke i ...
Te gjitha 4 | GazetaTema | para 5 ore
Një shqiptar është konfliktuar me grushte me një tjetër emigrant në Itali. Ngjarja ka ndodhur në parkingun e një pallati në vendin fqinj. Fillimisht është shqiptari ai që i afrohet emigrantit dhe e ofendon, duke i ...
Si e harruan mediat e qeverisë Ylli Ndroqin dhe iu kthyen historisë së Xhemail Pasmaçiut
Si e harruan mediat e qeverisë Ylli Ndroqin dhe iu kthyen historisë së Xhemail Pasmaçiut
Ka një fakt tejet interesant rreth sekuestrimit të pasurive të Ylli Ndroqit, alias Xhemail Pasmaçiut, që nuk mund të kalojë jashtë vëmendjes. Ndërkohë që e shkuara e tij është e njohur në të gjithë rrethet e gazetarëve, ...
Te gjitha 3 | Lapsi | para 10 ore
Ka një fakt tejet interesant rreth sekuestrimit të pasurive të Ylli Ndroqit, alias Xhemail Pasmaçiut, që nuk mund të kalojë jashtë vëmendjes. Ndërkohë që e shkuara e tij është e njohur në të gjithë rrethet e gazetarëve, ...

MKRS përgëzon organizatat kulturore nga Kosova fituese në thirrjen e programit Evropa Kreative
MKRS përgëzon organizatat kulturore nga Kosova fituese në thirrjen e programit Evropa Kreative
Këtë javë janë publikuar e rezultatet e thirrjes së fundit “Cultural Cooperation Projects in the Western Balkan Region 2020”, të hapur në kuadër te programit Evropa Kreative. Nga mbi 300 aplikime nga e gjithë Evropa, ...
Te gjitha 4 | Arbresh | para 12 ore
Këtë javë janë publikuar e rezultatet e thirrjes së fundit “Cultural Cooperation Projects in the Western Balkan Region 2020”, të hapur në kuadër te programit Evropa Kreative. Nga mbi 300 aplikime nga e gjithë Evropa, ...
“Vedat Kokona, një nga personalitetet më kozmopolite të letrave shqipe”
“Vedat Kokona, një nga personalitetet më kozmopolite të letrave shqipe”
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përkujtuar nëpërmjet rubrikës ”Homazh”, shkrimtarin e përkthyesin shqiptar, Vedat Kokona, të cilin e cilësoi si një nga personalitetet më kozmopolite të letrave tona të shekullit ...
Te gjitha 3 | ObserverKult | para 15 ore
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përkujtuar nëpërmjet rubrikës ”Homazh”, shkrimtarin e përkthyesin shqiptar, Vedat Kokona, të cilin e cilësoi si një nga personalitetet më kozmopolite të letrave tona të shekullit ...
MKRS përkrah ekspozitën me fotografi kushtuar senatorit Dole
MKRS përkrah ekspozitën me fotografi kushtuar senatorit Dole
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Vlora Dumoshi, ka zhvilluar një takim me drejtorin ekzekutiv të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka, me të cilin ka biseduar për bashkëpunim në nisma të ...
Te gjitha 11 | Telegrafi | para 16 ore
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Kosovë, Vlora Dumoshi, ka zhvilluar një takim me drejtorin ekzekutiv të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, Arian Zeka, me të cilin ka biseduar për bashkëpunim në nisma të ...

“Çfarë ka më shumë se ne ai që na shtyp dhe na sundon?!”
“Çfarë ka më shumë se ne ai që na shtyp dhe na sundon?!”
Nga Edmond Panariti Përgjigjen e jep gjykatësi dhe filozofi frëng de la Boetie në veprën e tij ” Dialog mbi nënshtrimin e vullnetshëm”, shkruar në shekullin e 16 – të. “Ai që ju shtyp dhe sundon ashtu si të gjithë ne ka ...
Te gjitha 2 | Standard | para 9 ore
Nga Edmond Panariti Përgjigjen e jep gjykatësi dhe filozofi frëng de la Boetie në veprën e tij ” Dialog mbi nënshtrimin e vullnetshëm”, shkruar në shekullin e 16 – të. “Ai që ju shtyp dhe sundon ashtu si të gjithë ne ka ...
Artan Abrashi, na folka për rrëzimin e ekzekutivit qendror, me po ata që ishte në koalicionin e “shpresës” tani i ngrefosur, çfarë thotë…!
Artan Abrashi, na folka për rrëzimin e ekzekutivit qendror, me po ata që ishte në koalicionin e “shpresës” tani i ngrefosur, çfarë thotë…!
Artan Abrashi, shkruan me plotë gabime, drejtëshkrimore, të pa kuptim edhe pse shkrimi, është shumë i shkurtër!… Fillimisht duhet të mësoni të shkruani, qeveria më e dobëta dhe më e degraduara; as nuk shkruhet dhe as ...
| Medial | para 6 ore
Artan Abrashi, shkruan me plotë gabime, drejtëshkrimore, të pa kuptim edhe pse shkrimi, është shumë i shkurtër!… Fillimisht duhet të mësoni të shkruani, qeveria më e dobëta dhe më e degraduara; as nuk shkruhet dhe as ...
Kronika satirike e verës
Kronika satirike e verës
Nuk e di ç’patën, por disa personazhe të kronikes verore u larguan prej saj si djalli nga temjani ! Nuk duam të hargaliset mileti me ne thanë dhe në fytyrën e xhindosur u lexohej tersëllima dhe kërcënimi ! U mundova të ...
| BalkanWeb | para 7 ore
Nuk e di ç’patën, por disa personazhe të kronikes verore u larguan prej saj si djalli nga temjani ! Nuk duam të hargaliset mileti me ne thanë dhe në fytyrën e xhindosur u lexohej tersëllima dhe kërcënimi ! U mundova të ...

Derri ia vjedh llaptopin, nudisti e ndjek – fotot shpërndahen me të madhe në internet
Derri ia vjedh llaptopin, nudisti e ndjek – fotot shpërndahen me të madhe në internet
Janë bërë virale fotot e një nudisti gjerman, që vrapon pas një derri të egër. Ngjarja e sikletshme ndodhi në Teufelssee, një zonë e famshme turistike gjermane. Pushuesit kanë asistuar në një skenë vërtet të veçantë. ...
Te gjitha 4 | Gazeta Express | para 7 ore
Janë bërë virale fotot e një nudisti gjerman, që vrapon pas një derri të egër. Ngjarja e sikletshme ndodhi në Teufelssee, një zonë e famshme turistike gjermane. Pushuesit kanë asistuar në një skenë vërtet të veçantë. ...
Partnerë apo padronë?
Partnerë apo padronë?
Nga Vangjush Saro Zyrtarët e lartë shqiptarë, edhe ata që drejtojnë aktualisht, vetë Kryeministri Edi Rama, gjenden në një situatë komike sa i përket marrëdhënieve me Perëndimin, domethënë me Amerikën dhe BE-në. Nuk e ...
| Telegraf | para 5 ore
Nga Vangjush Saro Zyrtarët e lartë shqiptarë, edhe ata që drejtojnë aktualisht, vetë Kryeministri Edi Rama, gjenden në një situatë komike sa i përket marrëdhënieve me Perëndimin, domethënë me Amerikën dhe BE-në. Nuk e ...
Rojet turke rrahin barbarisht modelen e bukur, çfarë ndodhi në plazh
Rojet turke rrahin barbarisht modelen e bukur, çfarë ndodhi në plazh
Modelja ukrainase Daria Kiriliuk (24) pretendon se ajo ishte rrahur nga rojet e sigurimit në plazhin Momo në vendpushimin turk Cesma. Si provë, ajo postoi një fotografi të veten të mbuluar në gjak. “Nuk dua të hesht, ...
| Gazeta Express | para 6 ore
Modelja ukrainase Daria Kiriliuk (24) pretendon se ajo ishte rrahur nga rojet e sigurimit në plazhin Momo në vendpushimin turk Cesma. Si provë, ajo postoi një fotografi të veten të mbuluar në gjak. “Nuk dua të hesht, ...

Pipero: Shifrat e MSH për infektuarit nuk janë reale ….
Pipero: Shifrat e MSH për infektuarit nuk janë reale ….
Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka deklaruar se të infektuarit aktivë me Covid-19 në Shqipëri, nuk janë në të vërtetë 2735 siç është raportuar nga Ministria e Shëndetësisë. Pipero tha se numri i të infetkuarve është ...
Te gjitha 129 | Medial | para 7 ore
Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka deklaruar se të infektuarit aktivë me Covid-19 në Shqipëri, nuk janë në të vërtetë 2735 siç është raportuar nga Ministria e Shëndetësisë. Pipero tha se numri i të infetkuarve është ...
Çështja “Ylli Ndroqi”, ambasada e SHBA: Koha të mbështesim punën e pavarur të policisë së shtetit dhe SPAK
Çështja “Ylli Ndroqi”, ambasada e SHBA: Koha të mbështesim punën e pavarur të policisë së shtetit dhe SPAK
Ambasada e SHBA në një deklaratë të publikuar në “Facebook”, del sërish në mbështetje të SPAK dhe policisë së Shtetit, teksa apelon që profesionistët e sistemit të drejtësisë të lejohen të bëjnë punën e tyre pa ...
Te gjitha 30 | Standard | para 9 ore
Ambasada e SHBA në një deklaratë të publikuar në “Facebook”, del sërish në mbështetje të SPAK dhe policisë së Shtetit, teksa apelon që profesionistët e sistemit të drejtësisë të lejohen të bëjnë punën e tyre pa ...
Djali i preu kokën, nëna asnjë denoncim për dhunë, nuk kërkoi kurrë urdhër mbrojtjeje
Djali i preu kokën, nëna asnjë denoncim për dhunë, nuk kërkoi kurrë urdhër mbrojtjeje
Lajmi i Fundit Djali i preu kokën, nëna asnjë denoncim për dhunë, nuk kërkoi kurrë urdhër mbrojtjeje Nje dite pas krimit te rende qe tronditi Pogradecin, policia ka zbardhur detaje te reja ne lidhje me djalin qe i preu ...
Te gjitha 100 | Lajmi i Fundit | para 7 ore
Lajmi i Fundit Djali i preu kokën, nëna asnjë denoncim për dhunë, nuk kërkoi kurrë urdhër mbrojtjeje Nje dite pas krimit te rende qe tronditi Pogradecin, policia ka zbardhur detaje te reja ne lidhje me djalin qe i preu ...

Vjosa Osmani: Nga kush po rrezikohet Ushtria Çlirimtare e Kosovës?
Vjosa Osmani: Nga kush po rrezikohet Ushtria Çlirimtare e Kosovës?
Prishtinë, 7 gusht 2020 – Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është deklaruar kundër miratimit të Projekt-ligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, në versionin që është proceduar për miratim në ...
Te gjitha 109 | Illyriapress | para 5 ore
Prishtinë, 7 gusht 2020 – Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është deklaruar kundër miratimit të Projekt-ligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, në versionin që është proceduar për miratim në ...
Zeka pas futjes së xhandarmërisë serbe në Kosovë: Ku janë këta që shkumojnë patriotizëm?
Zeka pas futjes së xhandarmërisë serbe në Kosovë: Ku janë këta që shkumojnë patriotizëm?
Ish deputeti Milaim Zeka ka reaguar pas lajmeve ku raportohej se në fshatin Karaçevë të Kamenicës ka hyrë xhandarmëria serbe. Postimi i plotë: Ku jane more keta qe po shkumojne patriotizem? Xhandarmeria serbe ka hy ...
Te gjitha 45 | Shprehja | para 108 min
Ish deputeti Milaim Zeka ka reaguar pas lajmeve ku raportohej se në fshatin Karaçevë të Kamenicës ka hyrë xhandarmëria serbe. Postimi i plotë: Ku jane more keta qe po shkumojne patriotizem? Xhandarmeria serbe ka hy ...
Kosovë, 3.908 raste aktive me Covid-19
Kosovë, 3.908 raste aktive me Covid-19
Që nga 22 marsi kur edhe u regjistrua vdekja e parë si shkak i infektimit me virusin korona në Kosovë, deri tani numri i personave që kanë vdekur si pasojë e COVID-19 ka shkuar në 300, ndërsa i rasteve pozitive ka ...
Te gjitha 111 | Shprehja | para 3 ore
Që nga 22 marsi kur edhe u regjistrua vdekja e parë si shkak i infektimit me virusin korona në Kosovë, deri tani numri i personave që kanë vdekur si pasojë e COVID-19 ka shkuar në 300, ndërsa i rasteve pozitive ka ...

VMRO-DPMNE pyet LSDM-në se cilat janë partitë e shumicës së re
VMRO-DPMNE pyet LSDM-në se cilat janë partitë e shumicës së re
VMRO-DPMNE kërkon nga LSDM të tregojë se cilat parti janë pjesë e asaj shumice të cilën socialdemokratët thonë se tashmë e kanë arritur. “Në vend të kumtesave të bezdisshme dhe sterile për vetë-inkurajim pasi LSDM-ja ...
Te gjitha 243 | Republika | para 6 ore
VMRO-DPMNE kërkon nga LSDM të tregojë se cilat parti janë pjesë e asaj shumice të cilën socialdemokratët thonë se tashmë e kanë arritur. “Në vend të kumtesave të bezdisshme dhe sterile për vetë-inkurajim pasi LSDM-ja ...
“Vendi i përgatitur për skenarin më të keq me Covid-19, pritet vendimi për kopshtet dhe shkollat”
“Vendi i përgatitur për skenarin më të keq me Covid-19, pritet vendimi për kopshtet dhe shkollat”
Skenari më i keq i mundshëm me pandeminë Covid-19 gjatë vjeshtës nënkupton koncentrim më të madh të njerëzve në hapësira të mbyllura, numër plotësues i të sëmurëve nga gripi sezonal që mund të shkaktojë ngarkim shtesë ...
Te gjitha 114 | Shprehja | para 3 ore
Skenari më i keq i mundshëm me pandeminë Covid-19 gjatë vjeshtës nënkupton koncentrim më të madh të njerëzve në hapësira të mbyllura, numër plotësues i të sëmurëve nga gripi sezonal që mund të shkaktojë ngarkim shtesë ...
Moti kryesisht me vranësira, pasdite shi dhe erë
Moti kryesisht me vranësira, pasdite shi dhe erë
Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore. Në disa vende, veçanërisht pasdite moti do të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, në disa vende edhe në ...
Te gjitha 119 | Shprehja | para 2 ore
Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore. Në disa vende, veçanërisht pasdite moti do të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, në disa vende edhe në ...

Mali i Zi kufizon hyrjet, shqiptarëve do t’u kërkohet…
Mali i Zi kufizon hyrjet, shqiptarëve do t’u kërkohet…
Mali i Zi përfshin Shqipërinë, Kosovën dhe Bosnje-Hercegovinën në listën e verdhe të rrezikshmërisë nga Covid-19. Shtetasve te këtyre vendeve që duan të hyjnë në Mal të Zi do t’u kërkohet testi për Covid-19 sipas ...
Te gjitha 16 | Telegraf | para 16 ore
Mali i Zi përfshin Shqipërinë, Kosovën dhe Bosnje-Hercegovinën në listën e verdhe të rrezikshmërisë nga Covid-19. Shtetasve te këtyre vendeve që duan të hyjnë në Mal të Zi do t’u kërkohet testi për Covid-19 sipas ...
Dialogu Kosovë-Serbi, Aleksandar Vuçiç: Jemi në pozitë të vështirë
Dialogu Kosovë-Serbi, Aleksandar Vuçiç: Jemi në pozitë të vështirë
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi se në shtator do jetë pjesëmarrës në një takim tjetër në Bruksel, në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Sipas televizionit serb B92, Vuçiç tha se Serbia do të kërkojë nga ...
Te gjitha 8 | EuroNews Albania | para 13 ore
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, njoftoi se në shtator do jetë pjesëmarrës në një takim tjetër në Bruksel, në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Sipas televizionit serb B92, Vuçiç tha se Serbia do të kërkojë nga ...
I shiti armë Armenisë, tash Serbia provon të përmirësojë raportet me Azerbajxhanin
I shiti armë Armenisë, tash Serbia provon të përmirësojë raportet me Azerbajxhanin
Serbia po përpiqet të përmirësojë marrëdhëniet me Azerbajxhanin, pasi Beogradi i kishte shitur armë rivalit të saj, Armenisë. Shitja e armëve është çështje e ndjeshme pasi që konflikti afatgjatë në mes Azerbajxhanit dhe ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 12 ore
Serbia po përpiqet të përmirësojë marrëdhëniet me Azerbajxhanin, pasi Beogradi i kishte shitur armë rivalit të saj, Armenisë. Shitja e armëve është çështje e ndjeshme pasi që konflikti afatgjatë në mes Azerbajxhanit dhe ...

Erdogan vjen me deklaratë të fortë për shpërthimin në Beirut
Erdogan vjen me deklaratë të fortë për shpërthimin në Beirut
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, bëri deklarata të forta në lidhje me shpërthimin e pak ditëve më parë në Liban, i cili shkaktoi 135 të vdekur dhe 5 000 të plagosur. Ndryshe nga sa janë shprehur deri më tani ...
Te gjitha 626 | IliriaNews | para 53 min
Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, bëri deklarata të forta në lidhje me shpërthimin e pak ditëve më parë në Liban, i cili shkaktoi 135 të vdekur dhe 5 000 të plagosur. Ndryshe nga sa janë shprehur deri më tani ...
Kina dhe Irani po përpiqen të pengojnë rizgjedhjen e Trumpit ndërsa Rusia atë të Bidenit
Kina dhe Irani po përpiqen të pengojnë rizgjedhjen e Trumpit ndërsa Rusia atë të Bidenit
Një zyrtar i lartë i kundërzbulimit në SHBA ka lëshuar një deklaratë publike ku paralajmëron se shtetet e huaja janë duke përdorur metoda të hapura dhe të fshehta për të ndikuar në zgjedhjet e vitit 2020. William ...
Te gjitha 76 | Medial | para 5 ore
Një zyrtar i lartë i kundërzbulimit në SHBA ka lëshuar një deklaratë publike ku paralajmëron se shtetet e huaja janë duke përdorur metoda të hapura dhe të fshehta për të ndikuar në zgjedhjet e vitit 2020. William ...
Aksident ajror në Indi; rrëzohet aeroplani me 191 pasagjerë, 17 të vdekur dhe 174 të plagosur
Aksident ajror në Indi; rrëzohet aeroplani me 191 pasagjerë, 17 të vdekur dhe 174 të plagosur
Një avion me 191 pasagjerë në bord është përplasur me tokën ndërsa ishte duke u ulur në Kerala të Indisë. Përmes një njoftimi, Drejtoria e Përgjithshme e Aviacionit Civil bën me dije se: “Air India Flight IX-1344 që ...
Te gjitha 21 | Politiko | para 6 ore
Një avion me 191 pasagjerë në bord është përplasur me tokën ndërsa ishte duke u ulur në Kerala të Indisë. Përmes një njoftimi, Drejtoria e Përgjithshme e Aviacionit Civil bën me dije se: “Air India Flight IX-1344 që ...

Rafael Varane “tradhëton” Realin në ndeshjen vendimtare të sezonit (VIDEO)
Rafael Varane “tradhëton” Realin në ndeshjen vendimtare të sezonit (VIDEO)
Mbrojtësi franceze, Rafael Varane ka “tradhtuar” Realin në ndeshjen më vendimtare të sezonit. Dy gafat e francezit i kanë dhënë fitoren Mançester Sitit, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8-ve të ...
Te gjitha 197 | InfoSport.mk | para 4 ore
Mbrojtësi franceze, Rafael Varane ka “tradhtuar” Realin në ndeshjen më vendimtare të sezonit. Dy gafat e francezit i kanë dhënë fitoren Mançester Sitit, në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8-ve të ...
Manchester City zbeh gjasat e Real Madridit për kualifikim, kalon në epërsi
Manchester City zbeh gjasat e Real Madridit për kualifikim, kalon në epërsi
Mbrëmë u konfirmua se shtatë anëtarë të FC Prishtinës, prej tyre tre futbollistë, janë infektuar me koronavirus. Për këtë ka folur edhe sot, shefi i shtabit teknik të kryeqytetasve, Armend Dallku, i cili në një ...
Te gjitha 21 | GazetaBlic | para 7 ore
Mbrëmë u konfirmua se shtatë anëtarë të FC Prishtinës, prej tyre tre futbollistë, janë infektuar me koronavirus. Për këtë ka folur edhe sot, shefi i shtabit teknik të kryeqytetasve, Armend Dallku, i cili në një ...
Një tropojan i thotë “PO” përfaqësueses së Kosovës
Një tropojan i thotë “PO” përfaqësueses së Kosovës
Përfaqësuesja e Kosovës së shpejti në rradhët e veta pritet të ketë një tjetër supertalent shqiptarë. Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës suedeze, Falkenbergs, Edi Sylisufaj, i cili tashmë ka vendosur ta veshë fanellën ...
Te gjitha 14 | InfoSport.mk | para 9 ore
Përfaqësuesja e Kosovës së shpejti në rradhët e veta pritet të ketë një tjetër supertalent shqiptarë. Bëhet fjalë për sulmuesin e skuadrës suedeze, Falkenbergs, Edi Sylisufaj, i cili tashmë ka vendosur ta veshë fanellën ...

Georgina e Ronaldos tregon shumë në foton para pasqyrës (FOTO)
Georgina e Ronaldos tregon shumë në foton para pasqyrës (FOTO)
Partnerja e Ronaldos, Georgina Rodriguez, njihet për format e përkryera trupore, shkruan lajmi.net. Kjo falë ushtrimeve të shpeshta në palestër. Ajo dhe Ronaldo as gjatë pandemisë nuk janë ndalur duke ushtruar në ...
Te gjitha 204 | in7 | para 6 ore
Partnerja e Ronaldos, Georgina Rodriguez, njihet për format e përkryera trupore, shkruan lajmi.net. Kjo falë ushtrimeve të shpeshta në palestër. Ajo dhe Ronaldo as gjatë pandemisë nuk janë ndalur duke ushtruar në ...
Agoni publikon këngën e re ‘BVNG’ e realizuar me një klip të veçantë
Agoni publikon këngën e re ‘BVNG’ e realizuar me një klip të veçantë
Teatri “Dodona” prej tash e tutje do ta ketë webfaqen e re ku qytetarët mund të informohen për të gjitha të rejat rreth shfaqjeve dhe aktiviteteve të tjera. E këtë webfaqe ia ka dhuruar Fondacioni Sunny Hill dhe ...
Te gjitha 23 | GazetaBlic | para 9 ore
Teatri “Dodona” prej tash e tutje do ta ketë webfaqen e re ku qytetarët mund të informohen për të gjitha të rejat rreth shfaqjeve dhe aktiviteteve të tjera. E këtë webfaqe ia ka dhuruar Fondacioni Sunny Hill dhe ...
Pak muaj para zgjedhjeve, Bebe Rexha ka një thirrje për qytetarët amerikanë
Pak muaj para zgjedhjeve, Bebe Rexha ka një thirrje për qytetarët amerikanë
Bebe Rexha ka shfrytëzuar rrjetet sociale për t’u drejtuar me një thirrje qytetarëve amerikanë para zgjedhjeve, shkruan . Këngëtarja përmes një videoje ka thënë se çdo votë e qytetarëve numërohet, andaj lut qytetarët të ...
Te gjitha 33 | Lajminet | para 7 ore
Bebe Rexha ka shfrytëzuar rrjetet sociale për t’u drejtuar me një thirrje qytetarëve amerikanë para zgjedhjeve, shkruan . Këngëtarja përmes një videoje ka thënë se çdo votë e qytetarëve numërohet, andaj lut qytetarët të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved